Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Polll

Пользователи
  • Публікації

    89
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Усі публікації користувача Polll

  1. Намагаюся поділитися своїм досвідом і розповісти, що мені сподобалося в системі. Ви ж говорите про бізнес-моделі, форбс та амбіції, згадуючи їх у кожному повідомленні. Не знаю, у мене як користувача такого досвіду з i3 не було. Це зауваження може підтвердити або спростувати топікстартер чи хтось інший, хто співпрацює з i3. Зі свого досвіду - автоматизувати окремі процеси можна й самостійно. Але для повноцінної системи без спеціаліста чи фірми, що займається встановленням, буде складно. Наприклад, я без досвіду тричі перепаював один давач температури, за що Ви мене взяли на кпини. Так само, коли постало питання з багетами, я довірив цю роботу майстру, бо, уявивши всі скоси на мансарді, зрозумів, що це займе в мене пів року по суботах — перспектива, яка мене не влаштовувала. Водночас усвідомлення того, що в цій системі можна розібратися самостійно, мене заспокоює. Це означає, що якщо спеціаліст/фірма почне займатись чим іншим, буде на нулі або смикне за кордон, я не залишуся сам на сам із проблемами. І саме в таких випадках технічна підтримка — це чудове рішення. Ніхто ні в техпідтримці, ні в ком'юніті не буде налаштовувати Вам усю систему, але допомога у вирішенні конкретних питань — безцінна. Крім того впевнений, що якщо і це мені буде заскладно, то порадять підрядників з якими вони співпрацюють.
  2. Пропрієтарність - не бачу в тому проблеми. Ми користуємось безліччю пропрієтарних систем. Ком'юніті не завжди кращий варіант. Для мене в ідеалі коли є і ком'юніті, і підтримка. Та знову ж, ми користуємось безліччю пристроїв, які не потребують наявності ком'юніті, але потребують наявності техпідтримки. Глибока документація - мені особисто не потрібна. Я не зможу ремонтувати чи модифікувати пристрій. І ніколи не буду цього хотіти, так само як і з іншими пристроями. Якщо брати до уваги все разом, то це вже не оверпрайс. Це певне рішення зі своїми особливостями.
  3. Мабуть, проблема в тому, що читали по діагоналі (це ваші ж слова) Тема ж не про керування і3 освітленням. Чомусь тема відразу до цього звелась, що погодьтесь не об'єктивно. Адже для світла є інші, дешевші рішення, про які тут же, на форумі, є окремі теми. Так само як і Ваш закид в сторону автоматизації лише вентиляції. Тому написав багато тексту, описавши власний досвід і пояснивши, чому все ж вибрав контролер i3. Благо, форум – це не TikTok із 15-секундними відео. У Вас же є особисті образи (переглянув тему з початку). Тут на жаль нічого не можу сказати. Погоджуюсь, що це не приємно. Також писав про плюси та мінуси ком'юніті vs техпідтримки. І при цьому брав до уваги не лише конкретно i3, а й інші випадки, які траплялися зі мною. Так, вирішив питання з третього разу. Бо, по факту, підтримка не налаштовувала мені систему, а лише надавала відповіді на конкретні запитання. Було б дивно очікувати від неї чи від ком’юніті чогось більшого. Вам це не підходить — це нормально. Лише не звужуйте картину до окремих деталей. Захищав і обґрунтовував свій вибір. Захищав право обирати щось, навіть якщо це комусь не підходить. Тому також погодився з Humanite, що його підхід має сенс.
  4. Як не дивно, майже з усім погоджуюсь. Майже, бо все ж це виглядає трохи складніше, ніж кілька пристрїв за пару вічнозелених. Та попри це, все виглядає життєздатним. Описав лише власний досвід та роздуми, бо явно не погоджувався з деякими твердженнями. Це те, що підійшло мені за певних умов, знань та вимог. Разом із тим, не відкидаю можливості інших варіантів. Просто прикро, коли нагло закидають тапками та маніпулюють. Це один із нюансів ком'юніті. Коли читав форум з інших питань, то сформувалося розуміння, кому можна довіряти без застережень, навіть якщо це дорожче. Наприклад, п. Пропеллеру довіряю безумовно, використовував деякі його засоби – задоволений на всі 110%.
  5. Також думав над бездротовими рішеннями. Можливо, не до кінця вник, але інтернет, який постійно відвалюється в дальніх кімнатах (по відношенню до роутера), мене напрягає. Туя за кілька баксів — її можна використати як якийсь елемент, але будувати всю систему на ній, вважаю, не варто. Це не вартує нервів. Ком’юніті на 4PDA цьому підтвердження, і цього я не хочу. Прошу вибачення за цитату мордорською з того ж таки 4PDA: "Вообще туя эта такая странная штука, которой доверять такие ответственные вещи, как отопление, вряд ли стоит. При том, что если даже оно работает сейчас — будет ли работать завтра и насколько сбой — неизвестно. Есть же просто градусники автономные, которыми можно вкл/выкл отопления осуществлять. Или просто термостат? А туей — просто контролировать и оповещать удалённо, не вовлекая её в управление процессом. Имхо." Тобто краще лише термостатами, ніж Туя. Але, як я писав у своєму першому пості, моя задумка — не лише про опалення. Ви ж також це розумієте. За 7 років у ванні з витою парою нічого не сталось. На відміну від корпусу пралки вірпул. Щодо воріт — смартфон завжди зі мною, на відміну від брелків інших систем (і скільки таких брелків треба вдома?). Щодо глюків - так власне тому і відмовився від Туї. Час завантаження апки... Ви серйозно? Мене напрягатиме затримка вмикання світла в безпровідних системах, але не завантаження апки. Щодо систем автополиву — не заперечую, що окремі рішення можуть бути кращими. Але для моїх потреб цілком достатньо того, що реалізовано в i3. Питання - навіщо мені ще щось інше, якщо я вже маю цей функціонал. І все це — в одній апці. Мінус такого рішення в тому, що все зав’язано на один контролер. Але це й плюс - не треба мати 10 апок, брелків чи пультів. З’явилося питання — є одна і та ж техпідтримка. І мені це реально подобається, не лише в i3. Признаюся, мені деколи шкода свого часу на пошуки якихось налаштувань, тому завжди в першу чергу пишу або телефоную виробнику чи представнику. Мені ЗУБР після гарантії виробник відремонтував за 50 грн. Вони більше витратили на Нову пошту! Просто подзвонив і запитав, що можна з цим зробити, а не розбирав і не ремонтував самостійно. І всі задоволені, бо я цю історію вже десятьом розповів.
  6. Відповідав на повідомлення по черзі. Дійшов до Вашого й по інерції вже приготувався відбиватися від чергового закиду. Читаю… і не можу зрозуміти, бо це десь саме те, про що я щойно писав. Аж видихнув, все ж є однодумці)
  7. Усі компанії можуть закритися — то що, нічого не купувати? Якщо говорити про високу ціну, то за вашою логікою все дорого: пральна машина — дорого, посудомийка — дорого, телевізор — дорого. Але я хочу користуватися пральною машиною, посудомийкою та телевізором, навіть якщо це дорожче, ніж просто дивитися у вікно (що, до речі, теж приносить задоволення, не заперечую). І так, це певна "залежність" від брендів на кшталт самсунга, електролюкса чи вірпула (якого треба викинути і купити щось надійніше). Це нормальна річ у сучасному світі. Проте я не хочу залежати від людини, яка мені підключила телевізор чи пральну машину — і саме тут, на мою думку, криється більше ризиків. Щодо налаштування опалення за ціною дивана — Ви відверто лукавите, адже я писав не лише про опалення. Тож питання до вас - чому Ви це робите?
  8. Це не компенсація за відсутність екосистеми, а частина якісного сервісу. Мені простіше запитати в підтримці, ніж шукати рішення в мережі, особливо якщо питання нестандартне. Якщо ж воно типове, то тим більше круто, що є можливість отримати швидку відповідь від техпідтримки, а не витрачати час на пошуки. Припустити найгірший сценарій, у випадку закриття компанії достатньо буде замінити лише контролер або перейти на альтернативу. (І це у випадку якщо гикне сам контролер. Бо працювати може локально самостійно). Чи я це розумію? Так. Чи вважаю це високим ризиком? Сумніваюся, особливо враховуючи їхню присутність на європейському ринку. Монобрендовість — це коли виробник закриває екосистему та не дає інтегрувати стороннє обладнання. i3 Engineering цього не робить. А ось залежність від конкретного інсталятора — це дійсно аргумент, який я зустрічав проти систем розумного будинку. Особливо коли було щось самописне і глюкаве.
  9. Усім вітання! Вставлю свої 5 копійок. Кілька місяців тому у мене постало питання керувати опаленням незалежно на двох поверхах (навіть запитував тут на форумі). Було кілька варіантів, у підсумку вирішив спробувати контролер i3 Engineering. Проводку і щиток 8 років тому робив сам, тобто з якимось технічними речами розібратись та й можу. Переглянув статті на їхньому сайті — цілком достатньо, щоб самостійно встановити й налаштувати. Керування в мене дуже просте, аж соромно писати — лише два насоси та котел, хоча можна було зробити керування температурою в кожній кімнаті. Отож, контролер є, датчики температури є, реле є. Все підключив, створив 8 автоматизацій... і не запрацювало. Але ж є техпідтримка. Клацнув у телеграм — відповіли за 5-10 хвилин (ця невизначеність першої відповіді трохи напрягла). Попросили доступ до контролера. Не знав, як це зробити — пояснили. Після надання доступу побачили що не так, пояснили, як треба налаштувати правильно. Автоматизації запрацювали, але в сумі в моїй логіці була помилка - за певних умов насоси не працювали, а котел працював. Знову написав у підтримку — порадили кращий (нормальний) варіант. У підсумку вийшло не 8, а всього 2 автоматизації та 2 термостати (ті, що в апці, а не фізичні). Датчик температури спочатку показували з точністю 0,5 °C, чого для теплої підлоги недостатньо. Знову питання в техпідтримку — вказали на статтю про налаштування датчиків. До речі, опалення на першому поверсі вмикається лише раз на добу. На 2-му поверсі стяжка тонша і суха (тобто маса менша) опалення вмикаєть 3-4 рази на добу. Хоча і доутеплити ще потрібно (добре що є можливість) Що планую далі. - Захист від затоплення. Колись думав його зробити, тому у ваннах проклав виті пари. Тепер це можна реалізувати на раз два. - Нічне (димоване) світло в коридорах та ванній. Знову ж, жодних проблем. - Підсвітка сходів. Кабелі закладені, але сходи ще не обшиті, тому пізніше. - Автоматизоване відкриття воріт при в’їзді та в гаражі. Причому в апку можна підключити камери та додати кнопку закриття воріт прямо на зображення з камери — зручно! - Освітлення на вулиці. - Майстер-вимикач. Не ідеальний (бо на одній з ліній разом із холодильником є ще кілька розеток). - Є задумка по опаленні гаража за допомогою сонячних колекторів. - Полив. Робота без інтернету - через Локал конект. Якби цей контролер був 8 років тому... зробив би повноцінний розумний дім, а не окремі автоматизації. Але навіть зараз, коли додати кабелі вже складно, бачу чимало нових можливостей. З одного боку система доступна для налаштування. Але досвід інтеграторів справді важливий. Згадайте 8 автоматизацій про які писав вище. А було ще питання, чому датчик показує -50 градусів замість +20. Або підпаяв датчик температури біля датчика руху (там були зайві проводи витої пари), датчик на висоті, розумів що там тепліше, але думав якось врахувати. Та не врахував холодильника знизу, який нагрівав температуру під датчиком коли працював - гарні сходинки на графіку були, точно знав скільки раз вмикався холодильник). Тому, якщо хочете зекономити час і нерви, краще звертатися до спеціалістів. Чи дорогий цей контролер? Складно сказати. Та він універсальний - тобто мова йде не лише про світло, чи опалення (тому і взяв контролер, а не два термостати). Якщо порівняти з витратами на будівництво чи ремонт — плитку, шпалери, меблі — то розумний будинок за ціною дивана точно не дорого. А те що, в принципі в тому всьому можна самому розібратись, і наявність адекватної технічної підтримки українською мовою - це велика перевага i3 Інжинірінг. Повторю, робити самому — задоволення таке собі, по дорозі багато стандартних граблів. Але можливість щось виправити чи розібратися у вже створеному дає відчуття незалежності від фірм, які встановлюють систему. Це дуже заспокоює. І навіть якщо те, що запропонуєте буде дешевше, але я в тому не розберусь, то краще я зараз заплачу більше, а ніж потім ще кілька раз. З цієї точки зору для мене це дешевше.
  10. Може бути таке. На одному поверсі +- збалансовано, хоча деколи буває перекос по температурі, але не критично. А між поверхами перекос може бути ще більший. Між поверхами є утеплення 7см. Думаю, говорити потрібно не про два насоси на двох поверхах, а про термоголовки з сервоприводом, давачами і якось тим усім потрібно керувати. Щоб не розганятись на кожен контур, бо не потягну, то принаймні на поверх, щоб перекривати цілий колектор. Треба покурити це діло.
  11. Сарказм - ознака пасивної агресії. Неприємна річ. Все буде добре). Не дратуйтесь)
  12. Напруга в мене буває завелика) Будинок близько до трансформатора, видзвонював на гарячу лінію, електрики приїжджали і казали, що 260 В це норма, а 280 В вночі і зранку це нічого страшного). Але два роки дзвінків результат дав, в якийсь момент стало 240 В... але скільки тепер в кінці лінії... +стоїть стабілізатор напруги безпосередньо біля котла. В котел до кінця опалювального сезону лізти поки не буду. Але коли переноситиму в підвал, то завезу, щоб зробили профілактику, то й глянуть, може там щось не так. Можливо дійсно в системі якесь сміття в трубі десь заштопорило. Там тої труби кілька метрів, коли перероблятиму систему, то можна буде підключити манометр і глянути. Напевне п. murava споглядатиме на це з висоти свого досвіду і посміюватись), але це потім мені вночі будитись і думати "а може там в трубі просто якась срань була"). І звичайно, що після того, як набавлюсь і результату не буде, то поставлю ще один насос і гідрострілку. Це + ще один насос, що не дуже хочеться. Відключити опалення на другому поверсі можна відключивши допоміжний насос і перекривши кранами труби другого поверху.
  13. Чому ж зайві. Фільтр почистив, вже добре. Це все прості дії, які не вимагали зусиль, але був шанс нащупати в чому проблема.
  14. Другий поверх ще не запущений. Є лише виведені труби і десь в травні буду ставити гребінки і мотати теплі підлоги. Виходячи з того, що на першому поверсі напору вистачає в притик, то другий поверх насос точно не стягне. Така картина була відразу, як запустив систему. Навіть тут на форумі про це писав, але зійшлись на тому, що цього вистачає. Зими зимували норм, все працювало, 6 років питань не було. 6 років висить). Де його шукати? В котлі розповітрювач стоїть, на гребінках також. Коли закачували систему, прокачували малишом. Окремо кожен контур, і окремо коли усі контури закриті. Один раз тиск впав, підкачали один раз і все. Зараз працює ось по такій схемі. Котел в кухі, гребінки 2м збоку та нижче котла. Дві труби виведені на верх другого поверху, і перекриті кранами. Обратка заведена в підвал (на всякий випадок). При нагоді хочу котел перенести в підвал, бо все значно легше робити та обслуговувати потім (не розумів колись навіщо потрібна котельня, тепер розумію). В підвалі є можливість - висота 2,30. Розмір 3,2х4,75. Є вентиляція, є вікно. Єдине підвал сирий, бо передбачалось лише зберігання продзапасів і з тим все норм.
  15. Фільтр відкрутив, трохи бруду там було, але особливо картину це не змінило. Закрутив фільтр, запустив котел, закуртив усі вентилі і відкрутив на повну. Майже усі розходоміри зупинились на чуть більше літр, до півтори. Один короткий контур 3л. Усі контури до 80м, є лише один 90 з чимось. Можливо затонка труба від котла до гребінки - мідна 22мм. Але з котла труба ніби не товстіша. Крани на гребінці норм, а от до котла якісь виглядають менші - виробник AW. Насос в котлі - Wilo RS 25/6-3.
  16. Коли відкриваю котрийсь з витратомірів більше, то на інших розхід падає. Тому зробив висновок, що на більше не вистачає насосу.
  17. Усім вітання! Підключаю другий поверх, не вистачає потужності насосу котла. Опалення лише підлогове, радіаторів немає. Перший поверх - 7 контурів 480м, другий поверх - 7 контурів 480м. Труба рехау 17мм. Котел конденсаційний TeploWest КГД-К-20-С-М. Гребінка без вузла змішування (відповідно без насоса). 6 років опалювався лише перший поверх. Все норм. Але насос в котлі на 3 позиції і на розходомірах гребінки розхід потоків в межах +-1л. Де чуть більше 1.3, де 1.0 де 0.8. Відповідно другий поверх насос вже не стягне. Потрібно поставити додатковий. Прошу поради, як краще зробити. Варіант А - перша думка, яка прийшла, але два насоси послідовно це не добре. Варіант В - другий насос після котла і є байпас, щоб підтягувати додатковий потрібний об'єм води, з вентилем для балансування. Єдине не знаю як визначити, на скільки потрібно його відкрити. Теоретично відбалансувати потрібно буде лише раз. Мінус, що тепер з котла треба буде подавати теплоносій більшої температури (подавав 35-40 градусів, у сильні морози 45) Або ж робити вузли підмішування на кожній гребінці, але це і складніше і дорожче, тому не дуже хочу. Або можливо є ще варіанти чи зауваження.
  18. Стропило має 190мм. чи можна там впихнути 200мм вати? Зверху мембрана. Думаю можна. Листи мінвати рівно 100мм, але легенько можна приплюснути, тому сплющені на 5мм випирати не будуть, і з часом сядуть.
  19. Спробував на одному прольоті, вдалось зняти 2 ряди цегли. Норм, буду забирати усюди. Добавити ще вати не дуже виходить. На другому поверсі по проекту зробили стелі 2,40м. ... але на скошених частинах стелі добавити можна. А на горизонтальних частинах добавити зверху по горищі... Треба подумати.
  20. Так, тепер це розумію. Але зараз напевне її вже не забереш. Боюсь пошкодиться пінопласт.
  21. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, по деяким моментам у цьому вузлі. Мауерлат з двох сторін обкладений цеглою і заштукатурений. Пінопласт піднімається майже під верх крокви, але цегла все ж не дає з'єднати два утеплювачі. І за мауерлат нічого особливо не запхаєш, там буквально щілина в 1см. (на мал. цифра 1) Майстри запихають вату без підрізки, просто щільніше запихають (на мал. цифра 2 та 3). Щось це мене трохи напрягає. Але не можу сказати, що може бути не так. Пароізоляція буде заходити на цеглу перед мауерлатом. Так норм? Що можливо ще не так і що з тим зробити?
  22. На скільки живий акум мені сьогодні скажуть. Протестую ще на місці. Якщо не працюватиме годину, буду думати ще. Добавлено через 37 минут Таки немає ... але запропоновану модель не потягну. Розумію що хороший... Що скажете про Инвертор Q-Power QPI-1000С-12 Ще мені запропонували MUST EP30-1012 PRO. Перепрошую, що так нагло прошу пояснити/підказати... по часу ледь вигрібаю.
  23. Гарна штуковина. Єдине 2-х кіловатний не потягну. Може кіловатний буде працювати з 800Вт ? Там фактично менше, по паспорту один прилад при нормальних умовах споживає 300Вт. (два відповідно 600Вт). Ми зафіксували більше споживання, коли просідала напруга. Що скажете про Q-POWER QPC1012/1(3)кВт sinus lcd ?
×
×
  • Створити...