Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Kotyhoroshko

Пользователи
  • Публікації

    32
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Усі публікації користувача Kotyhoroshko

  1. Дякую за поради. Подачу пелет зменшував - це перше, що я почав робити. На жаль, зовсім не допомагає - він просто частіше гребе пелети і довше нагрібає собі гірку. Пробував два види пелет, зокрема й ті, на яких котел вже третій рік працює. Зараз з холодами стало дещо краще. Майстер (якого ми розстрілювати не будемо і не збираємося ) пояснює таку роботу котла тим, що через низьку якість пелет, вони повільно прогорають, а котел орієнтується також на температуру газів на виході і тому періодично сам вирішує "докинути", щоб підвищити ту саму температуру. Що засмучує, це те, що раніше за всіх тих самих умов він працював краще. Можливо з платою щось не так?
  2. Прошу допомогти з порадою. У мене 30 кВт пелетний котел Шуком/Сет. Донедавна працював нормально. Зараз постійно нагрібає більше пелет ніж йому треба (з гіркою над горілкою), при цьому не всі пелети згорають і на стінках котла багато сажа. Викликав майстра - він каже, що погані пелети. Поставили вентилятор на 45%. Втім це повністю проблему не вирішило, а стінки котла аж чорні. Можливо, на практиці хтось вже зіштовхувався з такою ситуацією. Порадьте, будь ласка, що це може бути. П.С. Пелети пробував міняти - радикально ситуація не змінилася.
  3. Я вже з двома спецами спілкувався, і кожен з них говорить дещо інше. От і прийшов на форум. Між іншим дуже дякую за корисні поради та інфу. Також буду вдячний, якщо порадите когось, хто міг би виступити в якості виключно технагляду (тобто давав цінні поради щодо обладнання (ціна/якість) та виконання робіт). За оплату домовимося.
  4. Tosat, почитав теорію. Дуже дякую за статтю. З того, що я прочитав, мені зрозуміло, що для резервного живлення треба ставити інший інвертер та, можливо, АКБ. До іншого (немережевого) інвертора можна підключати лише частину панелей і давати їм можливість працювати в автономному режимі. А є автоматика, яка могла б сама перемикати з мережевого на немережевий інвертер?
  5. Чесно кажучи, я не проти переключати тумблер у випадку аварії. У нас останнім часом мережа падає все більше вдень. Сонце світить, а електрики немає. От я і думаю, що з СЕС я міг би спокійно жити замість того, щоб вмикати генератор і палити бензин каністрами. Там я теж вручну тумблери перемикаю, руки не відвалюються. Я просто хочу отримати кращий варіант - і зелений тариф, і джерело аварійного живлення. Ідея це зробити без АКБ мені дуже подобається, хоча невеличкі АКБ для системи опалення в мене є (тримають 2 кВт протягом 4 годин). Можливо, можна їх використати.
  6. Дуже дякую за дискусію. Будь ласка, поясніть мені як неелектрику і людині без вищої технічної освіти (за що дуже вибачаюся), чому не можна використовувати електроенергію панелей для споживання всередині будинку, якщо мережа "лежить". І тут я не маю на увазі ставити автономку. Я відразу відмовився від цієї ідеї, бо дуже вже АКБ недовговічні. Просто хочеться, щоб та електроенергія, яку я і так буду споживати до лічильника, спокійно надходила незалежно від режиму роботи мережі. З вашого обговорення я розумію, що не все так просто. Втім не можу зрозуміти, де проблема. Поясніть, будь ласка, простою мовою.
  7. Підкажіть, будь ласка, якщо поставити кут нахилу в 45 градусів, то наскільки (приблизно) впаде вироблення електроенергії влітку?
  8. Дуже дякую за конструктивну відповідь. Хотів би попрохати про уточнення. Я так розумію, що сонячні панелі працюють навіть якщо немає підключення до мережі. Відповідно якщо мережі немає, то вони все одно вироблятимуть електроенергію. У мене була ідея, що якщо мережа вимкненна (наприклад, аварія), то я зможу все одно використовувати електрику від панелей для себе без скидання зайвої в мережу. Де я неправий?
  9. Доброго дня, планую поставити мережеву сонячну електростанцію на 10 кВт. Монтаж планується на даху гаража. У цьому звязку виникла низка запитань, на які просив би допомогти з відповідями. 1. Чи хто-небудь ставив кріплення, які дозволяються двічі на рік змінювати кут нахилу сонячних батарей? Якщо так, поділіться, будь ласка, досвідом. (У мене кут нахилу даху гаража планується 25 градусів. Думаю, що цього буде достатньо для будь-якого розумного кута нахилу сонячних батарей.) 2. Я планую мережеву СЕС, проте розумію, що дозволи/підключення можу отримати вже після запуску системи. Як мережева система працює, коли не підключена до мережі, тобто споживання йде лише в межах господарства. (В літні місяці у нас найчастіше не буде можливості вибрати всю потужність системи.) Чи є доцільним зачекати отримання всіх дозволів, і лише потім монтувати систему? 3. Планується, що мережева СЕС буде виконувати функцію аварійного електропостачання у випадку вимкнення централізованого. Чи треба для цього які окремі підключення, чи простого підключення в мережу будинка до лічильника буде достатньо? 4. У своїх пошуках Інтернетом я найбільше натрапляю на сонячні батареї LDK. Мене цікавлять 240 - 250 Вт. панелі. Підкажіть, будь ласка, чи має хтось досвід роботи цих панелей? чи рекомендуєте їх купувати? Заздалегідь дякую за відповіді та конструктивні поради.
  10. Ми побудувалися з Русиніїї 44 і 38 (для внутрішніх капітальних стін). Вже два роки як живемо у будинку. Все нормально. Що стосується Поротерму, то дуже раджу дізнаватися про те, з якого конкретного заводу його везуть. У нас вже давно завозять блоки з словацьких та болгарських заводів, на які було передано вживане обладнання. Я коли вибирав блоки, таку геометрії Поротерму в офіційних дилерів бачив, що нікому не раджу. Ще на замітку я також рекомендував би перевірити, чи розпочали виробництво блоків на СБК в Озерах. Для Центральної України це буде значна економія на доставці. Кератерм також останнім часом став кращим. Одним словом - критично ставтеся до розкрученого бренду Поротерм.
  11. Я так розумію, що кооператив. Вони готові за розумні гроші все дозволити. Найбільше питань виникає з газовиками, які хочуть мені "магістралку" тягнути і пропонують потім продавати підключення лісовим мешканцям (за мною ліс і межі села)
  12. Підкажіть, будь ласка, хто останнім часом зіштовхувався з газифікацією. Будинок в Білогородці, Києво-Святошинський район. Газ по вулиці є. У мене друга лінія. Здавалося б, врізатися в трубу та протягнути 50 м. При цьому ліцензовані організація просять аж 10 тис. доларів. Чи є якісь дешевші варіанти, чи скрізь такі ціни?
  13. У мене невеличке запитання. Підкажіть, будь ласка, чи в Білогородці налогоджено централізоване вивезення сміття (як, наприклад, у Боярці)? У мене під боком дві крамнички і безтурботні власники палять усі залишки (пластик, балончики, упаковку) прямо на задньому дворі. Сморід стоїть ще той. Добавлено через 13 минут За старими посиланнями, на жаль, не можу знайти генплан. Не підкажете, де його можна було б завантажити. Дуже дякую. Ще дуже зацікавило повідомлення про нову кільцеву, а де вона пройде? Добавлено через 18 минут Буду також дуже вдячний, якщо порекомендуєте, хто може допомогти з газом в Білогородці. У мене будиночок на вул. Леніна (друга лінія).
  14. Я минулого року побудувався з 44 і 38 блоку Русинії. На мою думку, це дуже непоганий аналог Поротерму. Принаймні внутрішня структура і геометрія точно відповідає. За моїми спостереженнями якість і геометрія погіршується під час сезону. Ті блоки, що ми брали у березні були кращими за ті, що ми брали у червні. Ті, хто не з Закарпаття або Західної України, (ми у Київській області будуємося) звертайте, будь ласка, увагу на вартість доставки. Минулого року цілком можливо було знайти фуру по 5000 і 5500. Що треба враховувати, Русинія не робить півблоків. Доводиться різати, а різати кераміку краще широкою пилкою. Спроби різати найбільшою болгаркою довели свою неефективність. В усьому іншому Русинія нас повністю влаштувала. Будинок простояв вже одну зиму - жодних проблем з блоками поки що не виявили. Щодо СБК - дуже хотіли купити у них. На жаль, минулого року вони спробували запустити виробництво, і у них не вийшло вийти на потрібну міцність. Вони чесно це визнали, і ми їм за це були вдячні.
  15. От за що я люблю форум - це за конкретику. Будьте ласкаві, якщо це можливо, скиньте лінк на відповідні сторінки. Слово честі, вчора цілий день "ходив" форумом щодо поротермів, проте цілком можливо, що якусь сторінку пропустив. Щодо якісних характеристик Русинії, як Ви правильно сказали, подивимося. От тільки великої різниці між нашим керамоблоком і кривим польським або словацьким я не дуже бачу. Ну, звичайно ж, буде багато бажаючих переплатити за "лейбу". Тут у кожного своя думка. Втім, знову ж, не про це зараз мова. Хотілося б почути конкретні поради і, якщо можна, не "загалом", а по суті.
  16. Побудував будинок з 44 вітчизняного керамоблоку (Русинія). Хочу зробити зовнішню штукатурку. Ідеї щодо додаткового утеплення не цікавлять (інакше брав би менший блок - 25 чи 38). З усього прочитаного скрізь зрозумів, що бажано робити штукатурку цементно-вапняну, можливо додавати в неї для "теплоти" кварцевий пісок або перліт. Також є думки, що треба робити штукатурку з попереднім намочуванням керамоблоків (бо вони зашвидко всотують вологу) та з використанням армувальної сітки, бо можуть бути тріщини через усадку будинка. Дуже прошу поділитися досвідом тих, хто вже таку штукатурку робив та рецептами змішування (щось не дуже хочеться купувати вже готові суміші). Також є питання, чи треба на штукатурку згори накладати короїд, чи можна просто відразу погрунтувати та пофарбувати. Дякую за думки і поради.
  17. З юридичної точки зору, або у вас є договір і тоді там може бути прописана індексація ціни на зміну валютного курсу, або у вас договору немає. Якщо договору немає, то рекомендую наполягати на виконанні за тією ціною, про яку домовилися. Якщо договір з індексацією є, рекомендую перевірити, щоб індексація поширювалася лише на несплачену частину договору. Також розумно було б індексувати лише вартість імпортних складових, якщо такі є. Останнім часом звичайна практика взагалі не погоджуватися на будь-які курсові привязки, окрім реально імпортних складових. Значно безпечніше і працювати, і бюджетувати в гривні, тоді курсові коливання не заважають. Моя практика - більшість підрядників погоджуються на фіксацію в гривні.
  18. Потрібна глина для пічки (жовта) в Білогородку. Десь 2 тони. Скільки це буде коштувати.
  19. Кому цікаво. Зараз в Закарпатті запустили виробництво великих керамічних блоків розміром 38 і 45. Наскільки я розумію це перший і допоки єдиний виробник 45 керамоблоків в Україні. СБК мені обіцяли розпочати випуск цього року та підвели. Як 38, так і 45 на практиці використовуємо. Поки що суттєвих нарікань немає: блоки важкі, геометрія правильна, пази зроблені нормально. Треба лише звертати увагу на те, що 45 вищий за 38, і чомусь 38 доізджають з тріщинами. Не всі, звичайно, проте більше ніж хотілося б. Торгова марка "Русинія", у них є свій сайт.
  20. А мені чогось здавалося, що в Криму те ж громадянство, що й у Києві, чи ви у нас підданий Туреччини? А щодо Криму хочу свої п'ять копійок вставити. Природа півострова супер - значно краще за Туреччину чи Єгипет, проте все псує 1) відсутність нормального сервісу (тобто совкове бажання зідрати з кожного як востаннє і при цьому нормально нічого не зробити з поясненням, що це, мовляв, так завжди на курортах) і 2) ціла купа невирішених міжнаціональних, соціальних та економічних проблем. Чи ви думаєте, що ті ж самі кримські татари з шаленими темпами демографічного росту і великою образою за депортацію кудись подінуться. Я люблю Крим, проте щотрироки навідуюсь туди і перконуюсь у відсутності змін на краще. По факту дешевше і краще відпочивати, а, можливо, і жити в Туреччині. Це якщо з морем. І вже точно в Карпатах - це якщо море не принципово.
  21. Я б дуже рекомендував ознайомитися з обставинами справи та способом продажу. Ідеально було б, якби банк або дав можливість власнику напряму вам продати, або вже стягнув обєкт на себе, а потім перепродавав би його. Можливо також придбати його на прилюдних торгах (тоді імовірність відсужування його від вас стрімко наближається до нуля). Головне підводне каміння, це можливість (імовірність та законність) наступного оскарження первинним власником переходу до вас права власності на будинок. Для цього треба вивчати документи та обговорювати спосіб продажу. Якщо це можливо, я б ще й з власником поспілкувався (так би мовити "поміряв би пульс"). Усе, що можна сказати, як "діагноз по телефону".
  22. Ще додам, що з нерухомістю в Іспанії абсолютно реально отримати посвідку на проживання (особливо якщо ви будете проводити там принаймні півроку), а за 10 років і громадянство ЄС.
  23. А Ви випадково не повязані з цим каналом? У нас є давня пропозиція для телеканалів зробити цикл передач для народу про те, як правильно купувати землю та нерухомість. Можливо це б їх зацікавило.
  24. Усе залежить від того, який саме деревяний будинок у Вас. Якщо мова йде за класичний деревяний будинок, я б ще подумав двічі над штукатуркою (тинькуванням) дерева. Досвід показує, що дереву треба дихати. Під штукатуркою воно пріє і гниє. У цьому випадку гіпсокартон даватиме дереву дихати, особливо якщо залишити між ним те деревом трохи повітря-вентиляції. Якщо ж у Вас хата саманна-мазанка, то тут можна і тинькувати і гіпсокартоном обробляти. От лише гіпсокартоном значно простіше, та й не будь-яку товщину так просто замащувати. У мене потік дах і відвалився шматок стелі в хаті-мазанці. То я спочатку збирався його тинькувати, а потім зрозумів, що для такого шару простіше використати спочатку гіпсокартон.
×
×
  • Створити...