Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Uyra

Пользователи
  • Публікації

    27
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Повідомлення, опубліковані користувачем Uyra

  1. Как это в цыфрах выглядит? К примеру один стоит 50 грн за кило, другой 100.

     

    Tover фасовка 10кг - $41, Kiilto 5.5кг - $40. Площа укладки 70 кв.м.

     

    Якщо розхід взяти 1кг/квм, то загальна вартість першого - $287, другого - $520.

     

    Тех дані

     

    www.tover.com/public/libreria/Tovcol%20TP%202C%20_RU.pdf

     

    www.kiilto.ua/attachments/10/10/white_papers/2K%20Parquet.pdf

  2. Добрий день

     

    Стоїть питання вибрати клей для укладки масивної дошки з дуба. Майстер пропонує два варіанти двохкомпонентних: Kiilto 2k або Tovkol Tover tp2c.

     

    По ціні Kiilto приблизно в 2 рази дорожчий. Дошка шириною 50, 70 і 130 мм, товщина 16мм. Основа - фанера марки ФК товщиною 10мм.

     

    Якому клею надати перевагу в даному випадку?

  3. Насчет этого ТП, я дал сразу совет что лучше все переделать возвращаясь к поштукатуренным стенам и монтажу нового гипсокартона, ТАК БУДЕТ ДЕШЕВЛЕ, БЫСТРЕЕ и ЛУЧШЕ, ну если человеку интересно чтоб ему еще годик ходили майстры и ПОДМАЗЫВАЛИ, то это его право.

     

    Непонятно, с чего вдруг такой вывод. Если Вам слово "подмазывали" режет глаз в первом посте, замените его, пожайлуста, на "наносили". Я его использовал, чтобы подчеркнуть, что финишная паста наносилась не сплошным слоем, а местами.

     

    Он мне предлагал приехать и доделать, но думаю мой подход к полной переделке ему б не понравился.

     

    Да, и предложение работы было сделано в форме - сделать ремонт с покраской включительно, а не доделывать и подмазывать после других. Разницу чувствуете?

    Что конкретно делать - сбивать шпаклевку, разшивать трещины или сносить полностью стены и начинать сначала - это уже на усмотрение мастера, который должен предложить решение, за которое он может нести ответственность.

     

    Вообще, у меня сложилось впечатление, что Вы немного передергиваете. Поэтому к Вам большая просьба - пожайлуста, не ищите черную кошку в темной комнате ночью. Я недаром привел максимально детально всю информацию о существующем положении дел, чтобы сразу было видно что есть сейчас, как так случилось и с чем придется работать.

    Кстати, свой отказ от работы Вы обосновали немного по-другому, можете опубликовать Ваш ответ с переписки, если хотите.

     

    Моя попытка дать профессиональный и научный совет что стеклохолст клеиться на специальный клей с ПВА(с поливинилацетатом) была воспринята на штыки.

     

    Позвольте мне привести Ваш "профессиональный и научный совет", данный, кстати, в ответ на простое предложение работы:

     

    вибачте але після цієї строчки просто не знаю хочеться або плакати, або ржати. Далі навіть не хочу читати цю тему, скажу лиш одне.

    ДА ВИ ХОТЬ ПРОЧИТАЙТЕ ДЛЯ ЧОГО КЛЕЮТЬ СТЕКЛОХОЛСТ НА СТІНИ, СТЕЛЮ, АБО Г/К КОНСТРУКЦІЇ. І КОЛИ ЙОГО І НА ШО ЙОГО ПОТРІБНО КЛЕЯТИ. І ШО ТАКЕ ПОЛІВІНІЛАЦЕТАТ. І ЯКУ РОЛЬ ВІН ВИКОНУЄ В КУПІ С СТЕКЛОХОЛСТОМ.

    І лише тоді ви зрозумієте що коли під стеклохолстом з’являється тріщина, то розтягується шар полівінілацетату, а не стеклохолст. А стеклохолст служить лише для завдання потрібного шару полівінілацетату і як армующий елемент для цього шару. Вчість матчастину і наймати майстрів з досвідом...

    Який нафіх шпалерний клей метилан, це все одно що онкобольному прикладати подорожник на лоба)))

     

    Еще раз, если стеклохолст приклеен на клей метилан - это просто констатация факта, и не более. Я не знаю правильно это или нет, не призываю так делать или так не делать. Это то что есть на сегодняшний день. Если это не будет держаться - значит надо переделать.

  4. В місті Лева ніхто не чув про таке...ну то добре може ви й праві що на вокзалі серед вуйків ніхто й не чув про це диво. Чулю до уваги не беремо))

    Про опалення краще промовчу і між іншим ви не перші які буть себе в груди доказуючи що в квартирі було тепло і температура була бла-бла градусів, і ви не розумієти що холод в квартиру поступає через стіну або стелю і її теплопровідність. Надалі не бажаю з вами спорити і щось доказувати. Просто бажаю доробити ремонт і щасливо жити в новій домівці.

     

    Дійсно, інколи краще промовчати. Дякую за хороші побажання, і Вам всього доброго.

     

    P.S. "Вуйки з вокзалу", "вуйки з сіл" теж люди.

  5. Вибачте якщо вас чимісь образив в своїй відповіді. Але в вашого ТП мені стало зрозуміло найманням майстрів, забезпечення опалення в квартирі і закупівлею матеріалів займалися ви. Якщо замовник бачить що ремонтні роботи проводяться з порушенням, так як відшаровується шпаклівка і тріщать стіни ще з осені, то замість того щоб вигнати майстрів і найняти професіоналів, він дозволяє майстрам і надалі ПІДМАЗУВАТИ стіни Акрил-Пуцом (між іншим це ваші слова), але економлячи відмовляється включати опалення в квартирі. Все інше. я про шпалерний клей і знання технологій, то це не варто уваги. Коли наймаються нормальні майстри. а не вуйки с навколишніх сіл, то таких проблем не виникає в замовника, або вони мінімальні.

    Ви особисто бачили косяки і дозволяли їх переробляти по три-чотори рази. тобто дозволяли знову і знову підмазувати гімняним Акрил-Пуцом недоліки і це ваші слова. Тому скажу як є....Акрил-Путц це непогана шпаклівка, якщо ним працює професіонал, який вмілою рукою наносить її на чисту, прогрунтованну і суху поверхну нормальним шаром в два рази, потім дає ій висохнути і перетирає, потім обережно грунтує грунт-краскою і красить. Нажаль ця шпаклівка не допускає криворукість, переробляння і підшпаклювання на підгрунтованні або шліфовані місця. Якщо так робити. то є можливість тріщин і відшаруваня слоів Акрил-Путца. Тому нажаль ВИ маєте на своєму обьекті. що маєте....

    Я впевнений що відповів на вашу цікавість.

     

     

    Я бачу, що у Вас склалось невірне враження про хід нашого ремонту.

     

    Про косяки. Коли я писав про косяки, які перероблялися по кілька разів, я не мав на увазі саме проблеми з шпаклівкою. Кілька косяків по шпаклівці, які повилазили восени описані детально в першому пості, на той час не виглядали загрозливо і перероблялися один раз, тим більше що для кожного випадку майстри знаходили правдоподібне пояснення. Я мав на увазі об'єкт в комплексі, так як майстри починали ремонт практично з нуля. Приклад багаторазової переробки: укладка плитки, скол на куті - перекладка, кутик не сходиться, знову перекладка, фугують, результат такий собі, обіцяють поправити. Коли переробляли, помилилися фугою і взяли ту що для балкону. Знову обіцяють переробити. Переробляють. В результаті підлога всіх кольорів веселки.

    Інший приклад: гідроізоляція парапетів на відкритих балконах - перероблялася 3 рази точно.

    До речі по шпакліці, питання не в тому, що потріскав саме акрил путц, власне тріскав фінішний кнауф разом з путцом. І відшарування з бухтінням проявилися між стартовим і фінішним кнауфом, що видно на фотографіях.

     

    Ви думаєте це був такий-от економ-варіант ремонту і прижимистий замовник? Ога, якби ж то. Один приклад, в даній темі я вже згадував як одного разу, начитавшись і наслухавшись рекомендацій, привозив майстрам шпаклівку Грінпласт 1 мішок, вартістю в 2.5 рази більшою ніж кнауф, з проханням попробувати і можливо, надалі її і використовувати. Вони попробували і відмовилися під приводом того, що через неї буде видно сітку.

    І майстрів я вибирав не по найдешевшій ціні, а по рекомендації. Їхні розцінки я вже приводив в цій темі. Процитую:

     

    Брав майстрів по рекомендації знайомої, питання знайти чим подешевше не стояло.

    Мої ціни для історії, домовлялися в березні 2015:

    Стіни

    - штукатурка 40грн/квм,

    - грунтовка 5 грн/квм,

    - шпаклівка 70 грн/квм (старт і фініш),

    - армування сіткою 5 грн/квм,

    - фарбування 25-28 грн/квм,

    - монтаж кутиків 12 грн/пог метр,

    Стеля

    - штукатурка - 55 грн/квм,

    - шпаклювання по штукат - 85 грн/квм (старт+фініш),

    - шпаклювання г/к 70 грн/квм ,

    - монтаж простого г/к 70 грн/квм,

    - монтаж двохрівневого г/к 70 грн/квм площі + 70 грн/погонний метр переходів,

    - вивід карнизу - 20 грн/метр погонний.

    Всі поверхні шириною менше метра, відкоси і балки, рахувалися по метрам погонним за цінами квадратного. Всі додаткові роботи оплачувалися окремо.

    Метр квадратний простої стіни від голої цегли до готової малярки виходить в районі 150 грн.

     

    Ну цены не низкие, для того периода плюс-минус киевские. Кстати, исходя из сметы можно узнать сколько же раз грунтовались стены. И еще не совсем понятна логика шпаклевки стартом по штукатурке, и на каком этапе монтировалась армирующая сетка.

     

     

    Ага і про опалення. Як не парадоксально, на опаленні не було жодної потреби економити, тому що ще в сезон 2014/2015 було оплачено по старій ціні більше тисячі кубометрів газу. Тоді як на лічильнику був 0. Котел був запущений в експлуатацію в листопаді. І, навпаки, стояло питання включення опалення і спожиття якоїсь певної кількості газу, просто, щоб на лічильнику був не 0, а хоча б 100-200 спожитих кубометрів на випадок перевірки.

    Опалення під час самих робіт не включалось по двох причинах:

     

    - 2 радіатори з 4 вбудовані в підлогу, стоять тоді запаковані. При включеному опаленні їх треба розпаковувати, а при таких роботах, вся пилюка збирається в них на теплообміннику і під ним. Потім його вичистити нереально.

     

    - квартира сама по собі дуже тепла. При нулі надворі, всередині мінімум 15-16. В ту ніч, коли потріскали стіни, температура надворі опускалася до -20 по пам'яті. Вранці в квартирі було +10. На форумі є плиточник Василь, який минулого тижня закінчив в мене всі плиточні роботи, він не дасть збрехати.

     

    І в принципі, добре що опалення було виключене і все це повилазило. А якби ці тріщини вилізли наступної зими, коли дружина, наприклад, відкрила б вікно на провітрювання і пішла гуляти з дітьми. Що тоді?

     

    Причини, чому майстрів не звільнили раніше, я вже теж писав. Єдине що хочу додати, що після крайніх 19 років, прожитих на орендованих квартирах, повірте, дуже хотілося вселитися в свою.

    Була мрія переїхати в свою домівку до нового року, навіть закриваючи очі на недоробки і хвости, тим більш, що явні проблеми почалися під кінець, тобто коли вже стіни і стеля пішли під фарбування, почалася кладка плитки і тд. У Львові зараз будівельний бум, знайти кращих майстрів на завтра проблемно, особливо для людини без досвіду ремонтів.

     

    Як найняти нормальних майстрів, де їх знайти? З січня до середини лютого я шукав серед місцевих. Ніхто ніколи не чув ні про про кнауф курт, ні про уніфлот. Стики г/к заробляють фугеном з сіткою як і в мене. На крайній випадок можуть дати склохолст.

    "Завжди так робили, ще ніхто не жалівся" - їхній стандартний аргумент. На питання чому так сталося - море версій, одна від другої фантастичніша.

    Так що так, маємо те що маємо.

  6. Перепрошую за паузу.

     

    вибачте але після цієї строчки просто не знаю хочеться або плакати, або ржати. Далі навіть не хочу читати цю тему, скажу лиш одне.

    ДА ВИ ХОТЬ ПРОЧИТАЙТЕ ДЛЯ ЧОГО КЛЕЮТЬ СТЕКЛОХОЛСТ НА СТІНИ, СТЕЛЮ, АБО Г/К КОНСТРУКЦІЇ. І КОЛИ ЙОГО І НА ШО ЙОГО ПОТРІБНО КЛЕЯТИ. І ШО ТАКЕ ПОЛІВІНІЛАЦЕТАТ. І ЯКУ РОЛЬ ВІН ВИКОНУЄ В КУПІ С СТЕКЛОХОЛСТОМ.

    І лише тоді ви зрозумієте що коли під стеклохолстом з’являється тріщина, то розтягується шар полівінілацетату, а не стеклохолст. А стеклохолст служить лише для завдання потрібного шару полівінілацетату і як армующий елемент для цього шару. Вчість матчастину і наймати майстрів з досвідом...

    Який нафіх шпалерний клей метилан, це все одно що онкобольному прикладати подорожник на лоба)))

     

     

    Мені здається, що Ви перепутали святе з грішним. В даному випадку я замовник, а не виконавець робіт. Як замовнику мені потрібен результат в обумовлені терміни за визначену суму, а не особливості розтягування клею під склохолстом. Такі речі відносяться до тих спеціальних знань і навичок, якими повинен володіти виконавець робіт.

     

    Звичайно, замовнику потрібно базове уявлення в цій сфері, хоча б для того щоб сформулювати свої хотєлки, але вимагати у нього відслідковувати кожен такий нюанс - це нонсенс. Кожен має займатися своєю справою, тому Ваша порада вчити матчасть звучить як мінімум дивно.

     

     

    До речі я знаю чому тріщать у вас стіни і облітає акрилпуц, не хочу пояснювати бо це довго і не потрібно, але в цьому винуваті майстри. Бачив таке і не раз. Виправити це неможливо. треба просто тупо переробляти вертаючись до поштукатурених стін і монтажу нового гіпсокартона, так буду скоріше, краще і дешевше.

     

     

    Розкажіть, мені цікава Ваша точка зору. І думаю не тільки мені.

  7. При умові що не використовується спеціальна грунтфарба, її якраз заміняє готова акрилова -фінішпаста, яку теж можна називати грунтфарбою (просто густіша і наносится шпателем а не валиком)

     

    Таке запитання, перетягування всіх поверхонь фінішною пастою входить в етап шпаклювання, чи повинно оплачуватися окремо?

  8. Як на мене,зафарбувати таку поверхню відносно нормально,можливо лише за допомогою безповітрянника.Валиком Ви просто "заплачитесь" катати,він буде просто зтягувати фарбу з цих залисин,залишаючи мінімум фарби.Недавно фарбував похожу стелю,вся в протертостях і залисинах,перший шар просто напилив мінімальним соплом і дав підсохнути,а потім вже два шара фарби просто заливав.Це в тому випадку якщо не перешпакльовувати,бо стіни явно не під фарбування.

     

    В пофарбованих кімнатах, які були пошпакльовані подібним чином, на деяких поверхнях можна побачити під контровим світлом оці підтирання і залисини, але треба дуже добре приглядатися. Фарбу я брав по нормі виробника на 2 шари з невеликим запасом. То одну кімнату вони закатали в 3 шари і фарби якраз вистачило, а для другої прийшлось докуповувати.

  9. Я ніколи не проводив "стрес - тести" на цілих приміщеннях, так бавився тестуючи матеріали на окремих стендах з гіпсокартону випробовуючи різні види армування, де окрім різкого нагріву (фен, радіатор) перед тим як різко охолодити на (десь на вулиці чи на сквозняку) ще й додатково зволожував його.

    Можливо в Вашому стрес-тесті, вартувало б ще наситити вологою стіни... Наприклад застосовуючи садовий оприскувач, зволожити стіни і стяжки. Але робити це вміру... ну і не мінімийкою звичайно))). Бо все рівно потім, сам тест на вологість, ваші стіни вже пройдуть під час грунтування і фарбування.

    Судячи по фото то у Вас застосовували шпаклівки - кнауф старт і Кнауф фініш з абрівіатурою - НР

    Саме ці шпаклівки після висихання колись були темно-сірого коліру, потім темно-коричневого, а останім часом темно-розові. Після того як ваші майстри, поверх НРфінішу нанесли готову акрилову фініш пасту (ідеально білу) і в кінцевому результаті після шліфовки де місцями акрил-путц затерто до кнауфа, то тому і на вигляд оці страшні розово-білі плями на стінах.

    Це зовсім не означає, що стіна не може бути готова під фарбування, проте в Вашому випадку, я дуже сумніваюсь судячи з кваліфікації ваших майстрів.

    Переконатись в якості підготовки поверхні, можна застосовуючи - бокове світло і чим темніше в приміщені, тим більш явний - ренген)).

    Ще й в Вашому випадку - Тікуріла джокер:o... я не знаю зі своєї практики більш вибагливої і примхливої фарби в роботі... для якої самим основним залогом хорошого результату, являється підготовка поверхні.

    При умові що не використовується спеціальна грунтфарба, її якраз заміняє готова акрилова -фінішпаста, яку теж можна називати грунтфарбою (просто густіша і наносится шпателем а не валиком)

    Наприклад в мене інколи трапляється що я в окремих місцях (одне два на стелю і розміром не більше як долонь руки) зашліфовую до гіпсової фінішної шпаклівки, але у випадку з джокером це явний дефект, бо валік в цьому місці зробить дещо іншу структуру, яка явно буде виділятись потім.

    Одним словом - при підготовці поверхні під джокер, потрібно відношеня до кінцевого результату, ніби уявляючи що поверхня має бути фарбована глянцевою фарбою... хоч джокер і не являється - глянцевою.

     

     

     

    Про точну причину відшарування пласту фінішної шпаклівки напевно й баба Ванга не розкаже)) Спробуйте знайти ще якогось маляра по рекомендації, який би на дотик і вже на місці оглянув саме відшарування...

    _ якщо після зняття пласту поверхня на дотик дуже гладка і слизька, то можливо засклили поверхню переборщивши з концентрацією грунтовки і з кількістью її нанесення.

    В чому я дуже сумніваюсь, оскільки впевнений що ваші профі НРстарт не замивали і не глянцували, а засклити не заглянцовану поверхню старту грунтом, то треба хіба що вже -навмисно).

    _ Скоріш за все (неодноразово колись таке спостерігав) після старту і для більш легкого нанесення фінішу, вони шліфували старт грубим зерном шліфшкурки і можливо перед фінішем не обезпилили і не грунтанули поверхню.

    Провірте на дотик чи лишаеться на пальцях рук сильний білий наліт.

    Спробуйте ще раз докладніше провести допит) у них про сам поетапний/покроковий процес робіт.

    Хоча... я добре знаю цей тип людей... тут хіба для старшого дядька -детектор брехні, а для його племінника однозначно що -тортури)))

    Третя ймовірна причина, яку я зараз опишу сталось і на моїй практиці:) в кінці - 90х років., коли до нас лише почали привозити з Польщі акрил путц і не було окрім нього жодних інших фінішпаст на ринку.

    Тоді я пробуючи її на турецькому їзогіпсі думав, що можливо обійдусь і без фінішного сатену.

    Але прошпаклювавши певний шмат стіни і зрозумівши що, це не получиться, то потім знову наніс повер путцу - фінішний сатен.

    Все тримались добре, поки не почав грунтувати стіни, і одразу в цьому місці сатен набух і відійшов пластом аж задуже легко.

    Тоді по бистрому, мені все вдалось виправити ще до приходу замовника))

     

    Саме так, шпаклювали HP Start і Finish. Ще весною, почувши добрі відгуки про Greinplast, привіз їм мішок і пропонував їм попробувати. Сказали, що Greinplast не підходить, бо не перекриє армуючу сітку. Вони не перетягують стіни повністю акрил-путцом, наскільки розумію, вони шліфують фініш і вже путцом підтирають недоліки. Тобто вся стіна в таких темних залисинах від старту і з білими плямами путцу, от як на прикладеному фото з вітальні. Під боковим світлом стіни виглядають непогано, явних западин і горбів немає. Я так розумію, що майстри вирішили полегшити собі життя і не перетягувати все фінішною пастою, а взяти кількістю шарів фарби. Коли я вибирав фарбу, вони рекомендували Тріору, а від Тіккуріли відмовляли. Казали що в 2 шари напевне не зафарбують, мінімум в 3, а то і більше. Особисто я схиляюся до версії, що вони халявно віднеслися до обезпилення перед наступним шаром шпаклівки.

     

    Власне, з ними я ще не розібрався. До нового року старший майстер мав доробити всі поверхні готові під фарбування, принаймні по їхній версії. Цього зроблено не було і приїхав молодший, який взявся до Різдва доробити всі хвости і тут в понеділок вилазять тріщини. Майстра я відправив додому на всі свята.

    З понеділка думаю з ними переговорити по ситуації, яка склалася і детально з'ясувати як вони шпаклювали. Єдиний мій козир - непроведений кінцевий розрахунок, хоча, з огляду на розмір браку, вони можуть взагалі не брати трубку.

    1831107493_.thumb.jpg.60e71cb87ae91ac97348a8f044ca20e3.jpg

  10. Сразу бросаются в глаза сантиметровые щели между листами на стыках на 2, 4 и 7 фото. Появление трещин на таких стыках закономерно(уверен, что там потрещало в первую очередь).

     

    В техкарті кнауф вказано, що листи підганяються один до другого, тобто щілин між кромками взагалі не повинно бути?

     

    Добавлено через 21 минуту

    Не берусь спорить по малярке , и может я чего то не понимаю , но судя по вот этому посту ( от 01.01.16 ) покраска проводилась до начала плиточных работ .:unknown::\"\"::good: И если бы эти косяки не вылезли , что бы "спецы" сказали ? Типа :pardon:

     

    Майстри укладали плитку в туалеті паралельно із шпаклюванням і фарбуванням кімнат. Подивившись на результат, було прийнято рішення, що ванну вони робити не будуть і треба шукати іншого спеціаліста.

  11. Ну цены не низкие, для того периода плюс-минус киевские. Кстати, исходя из сметы можно узнать сколько же раз грунтовались стены. И еще не совсем понятна логика шпаклевки стартом по штукатурке, и на каком этапе монтировалась армирующая сетка.

    Я так полагаю, что Ваши чудо-отделочники все заштукатурили, после один раз загрунтовали, прилепили сетку и затянули её сверху стартом(или смесью старт+финиш), после зашкурили наплывы, и, не грунтуя, погнали шпаклевать финишем(очень большими слоями). В результате от сетки толку - 0, шпаклевка работает на температурное сжатие-расширение отдельно от старта, т.к. нету сцепки, и там, где её слои самые большие - она трескается, бухтит и отпадает.

     

    Сразу бросаются в глаза сантиметровые щели между листами на стыках на 2, 4 и 7 фото. Появление трещин на таких стыках закономерно(уверен, что там потрещало в первую очередь).

     

    На жаль, точно сказати неможливо. Є зошит розрахунків, але зараз в ньому розібратися нереально. 2-3 рази напевно грунтувалось на весь пиріг.

    Я бачив як сітку втоплювали у свіжу стартову шпаклівку, як потім робили - сказати тяжко. Може так як Ви написали.

    Поверхня під фарбування виглядає так як на прикладеній фотографії область навколо відшарування. Деякі місця зашліфовані до старту.

    1700434775_.thumb.jpg.3ab266c95affbcaf14afd22447e92c33.jpg

  12. По гіпсокартону...

    Я опишу декілька варіантів, які доводилось застосовувати мені на своїй практиці, після схожих ремонтів вашому.

    Почну з сильно болісного до майже безболісного:

    1. Випадок коли потріскали шви і при перевірці на рівність площини під правило, пролізали під правило долоні рук)).

    Повний демонтаж і новий монтаж.

    2. Випадок коли розтріскані шви, нерівності під правило менш критичні і за допомогою тортур)) попєредніки запевнили нас про достатню для цього випадку кількість наявних підвісів і крок профілів.

    Внаслідок вирівнювання площини по натертим маякам гіпсовою штукатуркою і підшивка другого слою гіпсокартону зі зміщенням швів і пошуків місцярозположення профілів за допомогою ніодимового магніта, або детектора проводки

    Дальше все по феншую, як зпавжди

    3. Стеля з гіпсокартону рівна (при наймі візуально і під правило)

    Але виявлені мікротріщини на швах, які в майбутньому тільки підкреслить фарба.

    Розшити всі мікротріщини... погрунтувати, після висихання грунтівки забити розшиту мікротріщину Уніфлотом і зверху поклеїти паперову армуючу стрічку (найкращим на ринку є -"Кнауф Курт") і теж на масу з уніфлоту.

    потім шпаклювання фінішною шпаклівкою всієї поверхні і т.д.

    4. варіант коли стеля рівна і вже пофарбована (до речі як у Вас пофарбовано?)... єдине що не задовільняє замовника це - мікротріщини.

    Розшивка тріщини... грунтування тріщини... нанесеня в тріщину "семін фіберластік" з картриджа, тому що з відерка нею акуратно нанести майже не можливо.

    Після висихання фіберластіка нанесення готової маси "Семін Ліхт". Потім підфарбовування того самого місця, де залежно від вимог і освітлення все ж можливе перефарбовування всієї поверхні.

    П,С, Шодо Семін ліхт і фіберластік я стверджувати на всі 100% не можу, тому що при косметичних ремонтах застосовую її не довго (десь 2-3роки)

    Довгий час застосовував сам семін ліхт без фіберластіка, поки не прочитав детально документацію від виробника. Але й тоді при косметиці гіпсокартону одним ліхт, не було жодних проблем з подальшим розтріскуванням... Були якраз проблеми на неоднорідних матеріалах з різним коофіцієнтом теплового розширення.

    Останній випадок де застосовував фіберластік з ліхтом, після того зволожували дане місце, гріли феном для волося і зразу ж робили холодний протяг... то жодних проблем, матеріали впевнено тримають тріщину.

     

    Сподіваюся, що в мене варіант №3.

    Стелі і стіни пофарбовані у 2 найменших кімнатах - фарба Тіккуріла Джокер, грунтувались Kolorit Start Grunt з додаванням фарби.

    Перша кімната - квадратна 12квм, все зашито в 1 рівень, тріщин на стелі немає. Після першого шару вся стеля була в слідах від валика і фарба лягла дуже не рівномірно. Майстри обіцяли, що закатають і накатали сумарно шарів 7 в різних виконаннях: вздовж і впоперек, ворсистий валик і гладенький, пробували трохи розводили фарбу. Нічого не змінилось, стеля під переробку.

    Друга кімната - 16квм, зашита в 2 рівні, фарба та ж, фарбували в 3 шари. Сліди валика практично не помітні, на верхньому рівні є пляма, яку видно під контровим світлом з балкону, планували переробляти. Одна тріщина на нижньому рівні довжиною орієнтовно 1.5м.

     

    Рецепт з семіном записав, дякую.

  13. От не хочеться мені в таке свято матюкатись,тому скажу просто:-невже до Вас тільки дурні приходять?Якщо розумних не мае,то Ви самі можете звернутись до першоджерела,а саме до техкарт Кнауфа

    knauf.peredelka.tv/pdf/Brochure_Stroim_vmeste_s_KNAUF_Peregorodki.pdf,сторінка 12 про шви,прямим текстом написано Армирующая лента изготавливается

    из высококачественной бумаги или

    стекловолокна с перфорацией. Ні про яку сетку там речі немае.Тицьніт це в ніс тому прорабу,нехай вчиться.

     

    Я думаю, 90% доступних майстрів про існування техкарт не підозрюють. Треба друканути і показувати майстрам, якщо не лякаються, то можна далі говорити.

  14. Здебільшого ті "люди" що так чудять, навіть не хочуть на тарі прочитати коротку інструкцію до застосування від виробника...

    Про шляхи усунення вже краще їх і не запитувати, бо інакше завдана біль від такого ремонту розтягнется на значно довший термін.:o

    В Вашому випадку найгіршим є момент де з відшаруванням пластами шпакліви...

    Відшаровується єдиним пластом від ЦПштукатурки?

    Можливо що:

    _ не дали добре просохнути ЦПШ до періоду шпаклювання... (взагалі не розумію, для чого вони застосовувли гіпсову штукатурку? вирівнювали нею недоліки після ЦПШ)

    Можливо погано просохла в тих місцях де груба накидка, чи закоулки які погано вентилюються, і всю вологу в себе на довгий час акомулює цегла і бетон

    _ в окремих місцях шпаклювали масою яка дещо підтугла, і було повторно замішана міксером з добавлянням води, що не можна робити категорично проте бувають любителі.

    _ Засклити поверхню ЦПШ акриловою грунтівкою це фантастика... а в же між слоями це більш реальність і як наслідок можлива причина.

    Таких місць з відшаровуванням пластами у вас дуже багато? приблизно скільки в % співвідношенні ?

     

    Признавалися, що ще ніколи ніякого навчального матеріалу по спеціальності не читали. Роблять так як їх навчили і "ще ніхто не жалівся".

     

    Штукатурили по маякам, брали піщано-вапняну суміш з епіцентру плюс цемент, маяки я їх попросив повиймати. Приблизно 20% стін залишились зі штукатуркою від забудовника, яка була явно накидана на око, майстри казали, що вирівняють її шпаклівкою. Поштукатурили доволі рівно, в процесі шпаклювання я старався перевіряти поверхні двохметровим правилом, рівнем і кутником. Знайдені недоліки обводив олівцем і вони вже знали, де треба підтягнути. Проблеми виникли зі стінами де була стара штукатурка, повністю їх вирівняти і ідеально витягнути кути вони так і не змогли, але візуально виглядає прийнятно. Стелі перевіряв після монтажу, питань не було. Я думаю, що в загальному максимальний перепад в 2мм на 2м витриманий.

     

    Перед шпаклюванням штукатурка сохла до місяця часу, вони брали перерву в роботі якраз на квітень і перед початком шпаклювання в травні штукатурка висохла повністю. Точно сказати, як вони комбінували старт і фініш, не можу. Візуально, спочатку затягували все стартом.

     

    На прикладеній фотографії з коридору видно, що шпаклівка відшарувалась від шпаклівки. Той шар що залишився, до штукатурки тримається міцно.

     

    Відшарування є в коридорі, що на фотографії (нова штукатурка по цеглі на ребро), два місця в одній з пофарбованих кімнат розміром приблизно 80смх80см(тут стара штукатурка) і декілька невеликих в іншій кімнаті(теж по старій штукатурці). Це так на вигляд, я ще не простукував всі стіни.

     

    Подібні проблеми були ще до похолодання, восени, коли вилізли два відшарування на кухні. Майстри тоді їх обгрунтували, що винні сусіди, які довбали стіну і чуть її не пробили.

     

    Восени вилізли декілька волосяних тріщин в коридорі на газоблоку і відшарування шпаклівки на кухні - 2 області приблизно по 40смх100см і 50смх40см, також 2 тріщини на стелі по стиках прикрученого гіпсокартону і тріщини по гіпсокартону, приклеєному до стелі. Відшарування були повністю збиті і перешпакльовані Acryl-Putz, стики перероблені, тріщини на приклеєному г/к перекриті склохолстом приклеєним на шпалерний клей Метилан.

     

    На даному етапі я вирішив продовжити стрес-тест, щоб виявити недоліки по максимуму. В понеділок через відчинені вікна температура опустилася до 6 градусів, додалося кілька тріщин на стелі, навіть було чути, як вони тріскають. Потім включив опалення і прогріваю квартиру. Планую ще раз повторити цикл з охолодженням і вже потім проходити всі стіни з простукуванням і розколупувати підозрілі місця.

    300836882_.thumb.jpg.187030efe3a1ac545ce1c4a2d3be5d42.jpg

  15. О, да, таких уникалов и я повидал. У них, как привило, цена за работу гривен на 10 ниже среднерыночной, на что заказчик и ведется, экономя таким образом 1000 гривен на ремонте. Правда, потом попадает на материале и переделках тысяч на 10, но это уже совсем другая история.

     

    Брав майстрів по рекомендації знайомої, питання знайти чим подешевше не стояло.

     

    Мої ціни для історії, домовлялися в березні 2015:

     

    Стіни

    - штукатурка 40грн/квм,

    - грунтовка 5 грн/квм,

    - шпаклівка 70 грн/квм (старт і фініш),

    - армування сіткою 5 грн/квм,

    - фарбування 25-28 грн/квм,

    - монтаж кутиків 12 грн/пог метр,

     

    Стеля

    - штукатурка - 55 грн/квм,

    - шпаклювання по штукат - 85 грн/квм (старт+фініш),

    - шпаклювання г/к 70 грн/квм ,

    - монтаж простого г/к 70 грн/квм,

    - монтаж двохрівневого г/к 70 грн/квм площі + 70 грн/погонний метр переходів,

    - вивід карнизу - 20 грн/метр погонний.

     

    Всі поверхні шириною менше метра, відкоси і балки, рахувалися по метрам погонним за цінами квадратного. Всі додаткові роботи оплачувалися окремо.

    Метр квадратний простої стіни від голої цегли до готової малярки виходить в районі 150 грн.

     

    Добавлено через 4 минуты

    www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?p=3715429#post3715429

    Працювати можно любим матеріалом,але щоб вміти працювати Кнауфом треба бути справжнім віртуозом.Тай Акрил-Путца це також стосуєтся.Якщо копнути глибше,то я також маю підозру на розуміння майстрами змісту грунтування,бо перегрунтовати набагато гірше чим недогрунтувати.

    Найгрубші помилки я перерахував в першому повідомленні,тому причина виключно в низькій кваліфікації майстрів.Профі з гімна зробить цукерку,так що матеріал тут не причому.

    У Вас на швах серпянка,а мае бути бумага,накрайняк-склохолст,це Вам як лакмусова бумага непрофісійності.

     

    Сьогодні приходив на оглядини прораб, рекомендували знайомі.

    На запитання як заробляють шви, відповів - сіткою. Казав, що мав подібну проблему з кнауфом рік тому, після того з кнауфом не працює.

     

    Добавлено через 17 минут

    Кому-то же нужно её делать. :-) Лет 10-12 назад и у нас бывали промахи. Переделывали целые комнаты за свой счёт. Сейчас если появляются микротрещины, то это Заказчик отказался от флизелина, дом даёт усадку(есть микротрещина, но материал не простукивается и не отслоился), либо есть места соединения разных материалов - например штукатурки и гипсокартона. Как не бейся - стык материалов, которые имеют разные тепловые расширения обязательно треснут. Не помогает даже фасадная армирующая сетка на всей площади стены. Даже одинаковые листовые материалы подвержены микротрещинам по швам. Когда-то(лет 7-8 назад) Заказчик вызывал технологов(всё было сделано нами по тех. карте и их материалами) и уже они рассказывали ему, что возможно это происходит из-за разного нагрева и охлаждения каждого листа(по-моему это где-то по твёрдой минвате происходило) и из-за разного линейного расширения каждого листа возможна такая ситуация.

     

    Згоден, фізику не перехитриш. З другої сторони, люди, які роками працюють з фінішним оздобленням, набивають шишки і граблі, повинні знати і попереджати замовника про можливі ризики і шляхи їх уникнення.

     

    Добавлено через 12 минут

    А может это "место проклятое" ?:D Это конечно шутка

     

    Повірте не смішно від слова зовсім.

     

    но я вот тут начитался этой темы и теперь "очкую" .А все дело в том , что был у меня в этом году "многострадальный" объект после которого я окончательно зарекся браться за малярку ( но это к делу не относится ) . Не буду перечислять всех злоключений , но вот один момент меня напряг : пару месяцев назад ( когда пошло резкое снижение температуры ) над всеми проемами капитальных стен ( включая входную дверь ! ) пошли трещины . В том , что за неделю до этого их не было я уверен : по скольку предстояла укладка ламината , и я с лампочкой проходил по всем стенам на предмет обнаружения возможных пропусков в шлифовке финиша ( чтоб потом не подтирать и что бы не сыпалось на ламинат ). Конечно это можно списать на криворукость штукатуров и мою ( как шпаклевщика ) , но вот что меня смущает : на балконных проемах трещины пошли как со стороны комнаты ( где на стенах известковая штукатурка и кнауфовская шпаклевка ), так и со стороны застекленного и утепленного балкона , где по верх "заводского" утеплителя из базальтовой ваты и "заводкой" (от застройщика ) декоративной штукатурки была нанесена декоративная штукатурка FEIDAL . И хотя тут говорили , что температура не помеха , но вот когда я запустил котел и включил отопление ( а на балконы выведены батареи ) - то трещины на балконе стали почти не заметны .Так как причина таких катоклизмов не известна , а трещины маленькие ( по крайней мере были 2 месяца назад ) заказчиком было принято решение пока оставить так как есть . Ну а теперь меня напрегает то , что в такие морозы квартира стоит только с двумя подключенными маленькими батареями ( в коридоре и на кухне ) , ну и еще водяной ТП на кухне - так что как оно себя поведет одному Богу известно .:unknown:

     

    Після включення опалення і підняття температури до 20 градусів тріщини стали малопомітні.

    Якби про них не знати, то добру половину тяжко було б знайти.

     

    Добавлено через 6 минут

    Ничего смертельно страшного на фотках нет.Есть несколько нюансов,но они не критичны.У меня вообще сложилось впечатление что они Вам уж слишком экономили материал.Основная ошибка-углы,нельзя чтобы шов картона находился в углу,необходимо его выводить в основную плоскость.Некоторые места они сделали правильно,а некоторые-нет.Разбирать вам ничего не нужно,необходимо вскрыть все швы и заделать их с применением бумаги.

    Кстати,ребята у Вас не профи-шурупы закручены обычным шуруповёртом,любой профи применяет специальный шуроповёрт для ГК ,да и подвесы бьются на бербахи а не на быстрый монтаж.

     

    Дякую, це тішить.

     

    Не знаю на рахунок економії, після закінчення г/к робіт залишились 4 листа і цілий оберемок профілів.

     

    Всім веселих свят і смачної куті!

  16. Использование грунтовок, рекомендуемых производителями материалов(шпаклевок или красок) позволяет в случае возникновения подобных проблем подать рекламацию производителю.

     

    Да, все верно. Если есть сомнения в наличии сетки в штукатурке, или в её правильном монтаже, стеклохолст берите армированный. Кстати, по фото зашпаклеванного участка создается впечатление, что мастер зашпаклевал его уж очень толстым слоем, из-за чего шпаклевка "поплыла" и местами уже потрескалась. Такие моменты лучше было бы шпаклевать стартовой или универсальной акриловой шпаклевкой. Ну и грунтовать соответственно забывать не нужно.

     

    Попробуйте ножом проткнуть потолок в месте трещины - если не попадете в профиль - значит проблема в каркасе - не использовались закладные на стыках ГКЛ(таких "гипсокартонщиков" тоже повидал немало). Серпянка на стыках рвется не легко, а очень легко, да и Фугенфюллер уже не тот, что раньше)),поэтому если с каркасом все норм, то трещины нужно зашпаклевать, потом проклеить стеклохолстом(можно купить в узком рулоне 10-15 см), причем клеить его желательно не на Метилан для обоев, а на старый добрый ПВА. Потом шпаклюем, грунтуем, красим.

     

    Дякую за поради, профіль в місці тріщини присутній.

     

    Я знайшов декілька фотографій частково обшитого каркасу в коридорі і в кімнаті, прошу знаючих людей оцінити якість виконання.

    879408387_1.thumb.jpg.f6ca4b0c70587a8f596ceb49c747c848.jpg

    1330004019_2.thumb.jpg.325e18a9d2fde0e25cb2fd450e44e60b.jpg

    1479981392_3.thumb.jpg.14395cb881c49fcd57e646c3c6f266e0.jpg

    1253170145_4.thumb.jpg.6f55c0c91cfd62184895dbdfa50ff045.jpg

    540389440_5.thumb.jpg.7390a5561b7a101b90f2bc6104c7cec7.jpg

    2034667617_1.thumb.jpg.7d1c4a4f538776190d57d3db2d6560ac.jpg

    1471340681_2.thumb.jpg.33addfc898d688ac58513a20447e2463.jpg

  17. Ещё вероятная причина расслоения: не дали высохнуть относительно толстому слою шпаклёвки и погнали следующий слой или вообще по сырой штукатурке шпатлевали.В принципе,тот же эффект,как шпатлевать по свеженанесенной грунтовке.

     

    Встречаются ещё верующие в то,что если подшлифовать слой шпаклёвки и почти не обеспыливая("веником пыль посбивать надо")наносить следующие слои - усё сцепиться.Лично встречал на одном объекте такую технологию - переделывали частично после этих ребят(там где пузырями шпакло повздувалось).

    Вообще отслоение шпаклёвки легко определить:в полной тишине провожу рукой(касаясь только подушечками пальцев)по поверхности - сразу слышно,где "шелестит". На обоях таким способом можно определить даже самые мелкие пузыри с воздухом. Иногда и на тонких слоях старой штукатурки помогает перед началом реставрации.Главное - пальцы не поистирать))особенно на известковой)))

     

    Цілком може бути, майстри вічно кудись поспішали.

  18. Скорее всего мастера, которые не соблюдали технологии малярных работ. Если шпаклевки расслаиваются, то причина скорее всего в компоненте, который отвечает за адгезию, то есть в грунтовке. Вариантов несколько, по убыванию вероятности:

    а) не прогрунтовали;

    б) прогрунтовали, но не дав впитаться и высохнуть грунту сразу начали шпаклевать;

    в) перегрунтовали - "застеклили" поверность;

    г) использовали некачественный грунт или не предназначенный для этих материалов грунт(вообще нужно грунтовать составом, рекомендуемым производителем материала, наносящегося следующим слоем, например, под Снежку - грунтовкой Акрил-путц, под шпаклевку Кнауф - Тифенгрунтом и т.д., а не вкруговую СТ17 или Лимонкой, как все привыкли делать)

    Перепад температуры не является причиной появления трещин. Он, как и писали выше, просто стал катализатором процесса.

     

     

    Тут нужны радикальные меры - полный демонтаж всех отслаивающихся поверхностей, причем не только там, где бухтит, а везде, где есть возможность поддеть ножом или шпателем. Иначе Вы только и будете заниматься тем. что подделывать и подшпаклевывать новые трещины и сколы. После этого заново погрунтовать и заново пошпаклевать. Если готовите под покраску - обязательно клейте стеклохолст - он не только защитит Ваши стены от трещин, но и выровняет впитывающую способность стены, что позволит сделать покраску более качественно. Стеклохолст также шпаклюется(вначале клеем, затем акриловой шпаклевкой или финиш-пастой), затем грунтуется и красится.

     

    Грунтовки, які я привозив: Ceresit CT17, CT17 супер і Kolorit Start Grunt під фарбування.

     

    Я так розумію, що всі стіни треба ретельно оглянути, розшити підозрілі місця до штукатурки і починати підготовку до фарбування наново з склохолстом.

     

    А як на рахунок г/к стель, достатньо порозшивати всі стики і тріщини і переробити правильно, чи проблема може бути в самому каркасі або в порядку прикручування листів?

     

    Розколупав один з тріснутих швів на стелі, торчить сітка і, скоріш за все, знімали картон на фасках г/к.

     

    Зняв шпателем частину путца, яким вони вже встигли затянути відшарування в коридорі. Під ним гладенька стартова шпаклівка.

    517955239_.thumb.jpg.657d3ca1cd266758aad3e9725c5b9b19.jpg

    1838643297_.thumb.jpg.0cc05cd72dbd33bac2a08f0f418fc516.jpg

  19. Стена под покраску клеится сплошняком стеклохолстом.

    Придут гуру - подскажут, но здается мне, проблема во влаге и низкой температуре.

     

    Мені особисто здається, що низька температура в цій ситуації виступила таким от спусковим гачком, який оголив проблемні місця.

     

    Я поясню чому, 10 градусів не є екстремально низькою, фактично при нормальному проживанні дружина відкриває вікно на кухні на провітрювання в мороз, холодне повітря попадає на стелю і через 10 хв маємо такий самий результат.

     

    Добавлено через 27 минут

    Изменение температурно-влажностного режима не является причиной столь явного брака.Фактически это получился стресс тест,который ребята провалили.Ведь все эти трещины рано или поздно всё равно бы вылезли,так что слава Богу что это произошло сейчас.

    У меня в прошлом году в зиму без отопления ушёл полностью готовый дом,я сам был сперва в шоке,но по весне не было ни одной трещинки и ни одного отслоения.

    Лично меня убила фраза "Косяків було багато, деякі перероблялися по 3-4 рази"-неужели у заказчика не хватило ума понять что продолжая работать с такими исполнителями в итоге получится не квартира-конфетка,а один большой КОСЯК и геммор на весь мозг???

    Поэтому я даже не буду комментировать разные мелочи типа серпянки на швах, говняных шпаклёвок или холста на Метилан.

    Ответ на Ваш вопрос один-меняйте "мастеров".

     

    Спасибі за пораду, так воно і буде.

    Про косяк і гемор, скажу так: вистачало, але завжди надієшся на краще.

    Була мрія переїхати в свою домівку до нового року, навіть закриваючи очі на недоробки і хвости, тим більш, що явні проблеми почалися під кінець, тобто коли вже стіни і стеля пішли під фарбування, почалася кладка плитки і тд. У Львові зараз будівельний бум, знайти кращих майстрів на завтра проблемно, особливо для людини без досвіду ремонтів. Одним словом - не срослось.

     

    Мені от цікаво, knauf шпаклівки реально нікуди не годяться чи ви мали на увазі acryl-putz?

    І по-вашому, причина виключно у професійному рівні майстрів?

  20. не вони. але будьте готові що всі шви де гіпсокартон будуть видні. я через це повністю кімнату переробляю. з самого початку фарбував alpina для дитячої кімнати, потім почав купувати німецьку alpina i caparol. не виключено що перед фарбуванням не прогрунтували стіни.

     

    у мене як здирали все з пофарбованої стіни то фарба відвалювалася великими кусками і дуже легко.

     

    Цілком може бути, на рахунок грунтування тяжко щось сказати.

    Тільки що розчистив стіну, де відшарувався верхній шар шпаклівки шматками, там дійсно враження ніби основа непрогрунтована. Та й ніяких слідів сітки не знайшов.

  21. Роблю ремонт у 3к квартирі, будинку 4 роки, стеля - моноліт з перепадами до 3см і слідами їржі від арматури.

    Стіни практично всі цегляні, тільки 3 з них викладені з газобетону. Цегляні стіни були поштукатурені забудовником, 80% цієї штукатурки прийшлось повністю збити, решту майстри визнали придатною.

     

    Майстри за минулий рік відштукатурили всі стіни цементно-піщаною штукатуркою і зашпаклювали - Knauf Start і Knauf Finish, на останок підмазували Acryl-Putz фінішною, готовою у відрах. На стіни давалась склосітка. Стелі гіпсокартонні, на швах знімали фаску, заповнювали фугенфюлером, клеїли сітку на шов і шпаклювали весь г/к аналогічно до стін.

    Пофарбувати встигли 2 кімнати (фарба Тіккуріла Джокер). Косяків було багато, деякі перероблялися по 3-4 рази.

     

    Восени вилізли декілька волосяних тріщин в коридорі на газоблоку і відшарування шпаклівки на кухні - 2 області приблизно по 40смх100см і 50смх40см, також 2 тріщини на стелі по стиках прикрученого гіпсокартону і тріщини по гіпсокартону, приклеєному до стелі. Відшарування були повністю збиті і перешпакльовані Acryl-Putz, стики перероблені, тріщини на приклеєному г/к перекриті склохолстом приклеєним на шпалерний клей Метилан.

     

    Опалення в квартирі виключене, температура в квартирі донедавна була в районі 14 градусів. У зв'язку з похолоданням сьогодні зранку температура у квартирі опустилася до 10 градусів (вище нуля). Один з майстрів прийшов виправляти недоліки сьогодні зранку і виявив купу тріщин на стелі і стінах. На стінах тріщини у всіх кімнатах, в тому числі і пофарбованих, від легеньких волосяних до великих метрових і при простукуванні шпаклівка під ними бухтить. В коридорі взагалі відстав кусок шпаклівки приблизно метр на метр, подивитися на основу не встиг, оскільки майстер не придумав нічого кращого, як її зашпаклювати перед моїм приходом. Було помітно, що він пробував затерти тріщини, але кинув, бо їх було надто багато. Каже, що шпаклівка відставала від шпаклівки шарами.

    На стелі тріщини волосяні в кутках і на стиках плит в усіх приміщеннях, крім 1 кімнати (там стеля зашита г/к в 1 рівень).

    Майстер каже, що це не брак, а наслідок температурного перепаду і у випадку браку, шпаклівка б уже давно мала потріскати і повідпадати. Треба сказати, що деякі з поверхонь з тріщинами були готові ще влітку, деякі закінчувалися восени, а деякі робилися ще донедавна.

     

    Питання давні, хто винен і що робити?

    1157119644_1.thumb.jpg.5b10f42f4c79949c9987bebca23f4ff7.jpg

    1485959128_1.thumb.jpg.fdc4c12a422c37174e6c27d3124c5c10.jpg

    818296242_.thumb.jpg.6bc5a737a9af4d97f654b1440bb17b21.jpg

    337042052_.thumb.jpg.5b6e6aafc0d0c3aa0d4b5c5974164211.jpg

    1453781548_2.thumb.jpg.5e9fdf91165d7cf5b41e8b22f511e40f.jpg

×
×
  • Створити...