Перейти до публікації
Пошук в
 • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

sigma_shig

Пользователи
 • Публікації

  1 404
 • Зареєстрований

 • Відвідування

Усі публікації користувача sigma_shig

 1. Зробив би майстерню в домі для "тихих" робіт. Навіть, якщо господар - "рукожоп". "Я не вмію та не буду працювати руками" - маячня! А потім починається: зпаяти якісь прилад, полагодити чайник,... Ось і вистраюю зараз полки/столи в топочної в по всіх стінах аж до стелі. Так, в сараї є великий стіл-стелаж, але це для "великих" справ: дошки, труби... Але зімою не підеш ло сараю в чайнику проводок заміняти.
 2. Согласен. На проекте все красиво - тут холодильник, тут аквариум... А потом "а давай кровать к этой стенке переставим". На самом деле, режим "отпуск" нужен несколько раз в год. Я, перед отъездом, просто отрубаю ненужные автоматы - это не так сложно. И да, именно с аквариумом и пролетел в феврале 2022. Вернулся через 3 дня, а в аквариуме 15 градусов и рыбки кверху брюхом.
 3. Целей несколько: 1. Более "справедливое" распределение затрат. Сейчас это несколько категорий, в зависимости от размера дома. Это самое простое, но очень непоказательное 2. Более рациональное отношение к артезианской воде. Сейчас народ ей поливает. И это нехорошо. Зато просто и дешево. Сейчас это 125-500 грн в месяц и "ни в чем себе не отказывай". Когда будешь платить за куб, то задумаешься.
 4. Спасибо. То, что обслуживание счетчиков будет дороже обслуживания уже тоже становится понятным. Когда начиналось с "счетчик стоит 300 грн", то было радужным. А потом началось: 300 грн это на 1/2", а на 1" и 1 1/4" к цене уже надо нолик прибавить. А установка в колодце умножает вдвое. Очень интересно по обслуживанию. Я тоже встречал варианты "раз в полгода выезд на профилактику/обслуживание" и "нужно обслуживать ежемесячно". И цены тоже отличаются значительно. Ну с освещением у нас сложнее - частная подстанция, потому приходится оплачивать потери. Но цифры больше в несколько раз. И это очень не нравится.
 5. Это кажется простым. В реалии все сложнее. Начиная с того, что поставить счетчик в дом, в котором он не предусмотрен не всегда просто. Уже пробовали - застройщик экономил на всем. Очень часто все трубы в середине стен. Установка в колодцы проще но счетчик, который можно установить вне помещения стоит в пару раз дороже. И колодцы очень часто залиты водой (у нас очень высокий УГВ). Снять показания - ныряй. Насчет фиксированой платы за 11 месяцев + месяц корректировки это хорошая идея. Спасибо.
 6. Я мешканець Коттеджного Містечка. Зараз наступив момент чергового підняття тарифів на, майже, все. Тому знову виникло питання методики розрахунків за спожиті послуги. Я відповідальний за розрахунки за воду. Мене цікавить опит розрахунків за централізоване водопостачання в інших КМ. Є декілька свердловин і система водопроводу. Зараз розрахунок оснований на "безліміт" і розміру будинку. Це не зовсім правильно. Обслуговуючий кооператив це неприбуткова організація (по Статуту). Тобто "встановити 1м3 коштує 10 грн" ми не можемо. З іншого боку є затрати на обслуговування/ремонт свердловин+водопроводу, електрику тощо. Як поділити цю суму на всіх мешканців? У кого встановлені лічильники? Як формується ціна за куб? Не треба цін і назв - тільки принципи.
 7. Один з головних факторів в компості це дощові черві. А вони приходять с землі. Плітку - прибрати. Я, коли тільки запускав, купив пару баночек червей на рибацькому ринку.
 8. В мене водопровід розведений на 2 поверхи: майже відразу після вхідного редуктора, стоїть трійник і одна труба пішла на другий поверх, а друга - на першій. Помітив, що коли на першому поверсі вимикають воду з будь-якого крана, то на другому відчувається гідроудар. Це помітно по гнучкої підводки до бойлера - помітно дергається. Чи опасно це й, чи можна полагодити "малими зусиллями"?
 9. Зазвичай це теж "фіча" КГ. Як з'являється 90% КГ? Буле поле, його прихватізірували, намалювали вулиці, ділянки не дуже продумивая, тому що "до понеділка треба подати план в сільраду, потім відкорегуємо" (Балатон так і з'явився). Та ще і такі плани малюють "у бані, між третей і десятой рюмкої". А потім починається "якщо вулицю на метр подвинути, то буде краще". А потім приходять електрики, малюють рівну лінію на пару км і ставлять стовби.
 10. Я дуже невпевнений, що ці знаки тут "законні". Логічні - так, а вот на рахунок дорожної поліції - маю сумніви. Встановлення знаку на пріватної теріторії без згоди господаря... Тому ставити забор і перенести знак на на стовпчик забору.
 11. Так, в мене трубка з вбудованимі крапельницями. Тому ще це дешевше та ... 300м трубки, 3-4 крапельниці на метр, це вже 900-1200 крапельниць. Їх встановити - не просто.
 12. 300м трубки. День роботи. Не дуже варіант...
 13. Помітив погану тенденцію - новий крапельний шланг 16мм. Рік-працює добре, на другий, вже декілька крапельниць "сочаться". На третій рік вже половина крапельниць, майже, не працює. Раніше просто міняв шланг. Цього разу - викликав фахівця. Вскрилі крапельницю. Піска-мула немає (стоять фільтри). Але в "лабіринті" сліз. Тобто синьо-зелена водорість. Як я зрозумів - боротися неможливо, якщо є корисні рослини. І що його робити? Питання до тих у кого сліпа трубка + крапельниця накладна - у вас забивається крапельниця?
 14. Так у всіх різни площі ділянок, форсунки та інше. Чи впливає тип форсунок поливу на параметри вибору?
 15. В мене вже 5 років як працює полів. Насос Pedrollo jswm 3Bm-n, вода або з поверхні ставка, або з бака на поверхні. Полів по зонах, середній розхід 5 м3/год. Перепад висот 1м. Насос встановлений у заглибленому приямку на -1м від рівня землі (1 ЗБ кільце). Є проблема з високим УГВ. Минулого року в мене увесь час працював дренажник, якій 2-5 разів на добі відкачував воду з цього приямку. Але в цьому році я розумію, що дренажник не витягне. Зараз зверху рівня землі ще 10см води і поряд ставок. Тобто користуватися приямком не можна. Хочу перенести насос наверх. Спробував. Він шумить так, що це дуже заважає. Подивився на сусідів. У двох сусідів насоси стоять на поверхні без ніякого шумодава і їх, майже, не чутно. Хочу замінити свій на більш тихіший. Порекомендуйте, будь ласка, на які параметри треба звертати увагу, щоб вистачило для поливу? Може модель порекомендуєте?
 16. Я впевнений, що поблізу багато "спеціально навчених хлопчиків", які за денюжку малу тобі зроблять ящик без дна. Насправді, там не треба особих вмінь. В мене теж "рукі з жопи", але я зробив той компостер за 2 години. 20 досок 6000*150, 6 стовбчиків 50*50 (від піддонів), 12 петель, йод, вата, бінт, коньяк.
 17. Не влізе. В мене 5 соток площі під газон+сад. В компост іде трава, будяки, харчові відходи, котячий лоток. Зараз "пансамсклепав" 2 * 1.5м3. Вистачає "на грані"! Дуже повільне гниє. Вже і усілякими бактеріями заливаю - ні! Час перегнивання 1.5 року. Пластикові це іграшка. Оця двірця знизу - фікція. Дуже незручно доставати лопатою. Біля стінок залишається і "слежівається". А вткнути туди лопату, коли там пластик - дурне діло. А вигресті від задній стінки взагалі нереально. Не треба думати, що в компості буде "розсипчаста земля". Так, вона дуже стає розсипчастою, коли її на грядки розсипати. Але в ящику злеживається в дуже в'язку масу.
 18. А что это? Ты потребляешь 80кВтч в месяц? Как-то маловато...
 19. Я бы поспорил. Про инвертор не скажу, А, например, у меня есть 2 зарядника. У обоих вентилятор подключен на выходные 12В. Кнопка питания разрывает вход 220В, а вентилятор работает. Скажем так, в инверторе самый простой вариант - повесить вентилятор на входные 12В. Так что разрыв кнопки питания не отключит вентилятор.
 20. Китайский XH-M609. Это контроллер разрядки - отключается, если напряжение ниже установленого и включается, когда Uнижнее + дельта. U = 12.1 (у него точность 0.1В) Дельту выставил в 0.5В, чтобы не было варианта: 12.1 - отключил нагрузку - аккум "подпрыгнул" до 12.3 - включилась нагрузка. Единственное усовершенствование - его выход идет не на нагрузку, а на управление еще одним 100А реле. Встроеное реле на 20А. Этого маловато. Так что у меня этот контроллер параллельно нагрузке.
 21. Ну я затем и поставил контроллер разряда с отсечкой на 12.1. Так получилось, что я отключил полезную нагрузку, но забыл отключить инвертор и тот на холостом ходу продолжил разрядку. Инвертор на холостом ходу потребляет ~10Вт. Плюс контроллер. В такой конфигурации система простояла сутки. И сработал контроллер на 12.1В и отключил все, кроме себя. За час аккум вернулся на напряжение 12.3В
 22. Якщо цікаво. Я решив спробувати вуглецово-свінцеві акумулятори. Вони помітно відрізняються від звичайних. Так, вони нормально приймають струм заряджання 0.5с - ніякого нагріву. Але прікольний графік розрядження (навантаження мінімум: плата контроллера заряда - 1.5Вт) - за пару годин падають до 12.6В і після цього залишаються на цьому рівні надовго. Пробовав в "бойовому" режимі: за 10 годин 100Аг аккум під навантаженням 50Вт розрядився з 12.6 до 12.4В.
 23. А можно подробнее? Вы подключаете компрессор на 4 кВт к генератору 4.8кВт? Если да, то 99%, что стартовать не будет! Стартовые токи электродвигателя достигают 7х. Нормальным считается 6х. Так что шансы запустить - нулевые. А что внутри балансира? Там стоит какой-то преобразователь/стабилизатор на двигатель? Двигатель переменного или постоянного тока? Симптомы очень похожи на то, что ему синусоида не нравится....
 24. Так купуєте якій сподобався і все. Я не знаю яка система вашого ТН, але якщо в нього немає пульта, то скоріш за все, це проста система. І від пульта треба просто замкнути сухій контакт. Це суть роботи 90% таких пультів.
×
×
 • Створити...