Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ogreka

Пользователи
  • Публікації

    28
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Повідомлення, опубліковані користувачем ogreka

  1. Вже майже спланував землю, то ж скоро закладатиму систему автополива. Підходить час закупівлі трави і посіву - і тут маю пару питань:

     

    1. Почнемо з вибору травички, 95% трави на сонячній стороні, буде автополив, газон величезний (450м.кв.), трава для краси і дітей, щоб вони гуляли на ній:

    Планував купити epicentrk.ua/ua/shop/gazonnaya-trava-turfline-ornamental-7-5-kg.html Обирали між цією і спортивною, ця травичка начебто має бути красивіша... Хочу почути Вашу думку про це насіння. Якщо діти бігатимуть по ній, гратимуться, робитимуть на газоні пікніки - то таки може краще спорт?

    Сьогодні знайомий запропонував ще одну іноземну травичку sekator.net/p1177996411-gazonna-trava-universalna.html?source=merchant_center&gclid=CjwKCAjwvMqDBhB8EiwA2iSmPLS4CvebrGVEJSmnCh-hEB94ukDAmUW7C7QGnu-Gd4aKxFq3jO_-XRoCSE0QAvD_BwE вона суттєво дешевша. Травосуміш відрізняється - але я в цьому не бе не ме..., тому і прошу поради.

     

    2. Як я планую сіяти:

    Вистругую землю в рівень

    [ATTACH]716485[/ATTACH]

     

    [ATTACH]716486[/ATTACH]

     

    Закладаю автополив

     

    Проходжусь по землі отаким пристроєм з фрезою

    gruntek.ua/ru/product/gruntek-ve2-33/ і взрихляю землю на кілька см вглиб.

     

    Катаю катком

     

    Сію траву навхрест

     

    Пробігаюся граблями навхрест

     

    Катаю катком

     

    Все вірно? Чи десь косячу?

     

    1) Вибір трави. DLF хороше насіння. Мої хлопці дуже люблять суміш Саншайн. Ніколи не підводила!

    Мені більше подобається РобоЛоун, або більш дешева - Плейграунд чи Робустіка.

    Обирайте суміші, де має більше 15% тонконіг. Якщо у газона будуть класні умови, цей злак домінуватиме перед іншими сортами. Результат вам сподобається. Недоліку у цього злаку два - після зими газон відносно довго прокидається і не любить довгого замокання.

    На секатор.нет некоректний опис суміші ;)

    Сійте мінімум 4кг на сотку. Залиште трохи насіння на підсів. Запишіть собі назву суміші і склад для подальшого обслуговування.

    Перед посівом ретельно перемішайте вміст мішку.

    2) Добрива після посіву. Ніякої селітри. Вам потрібне укорінення, тому діамофоска (2-2,5кг/сотка) або інше добриво з незначним вмістом азоту. Десь через тиждень-два після посіву.

    3) Тримайте зволоженим верхній шар грунту тижні два. Потім поливайте рідше, але глибше.

    Бажаю успіху!

  2. Калюж на грунті немає, все що тане впитується. Ще є така річ, грунт весь наче потріскався зверху на шматки 20х20 - 30х30см. Так як в кіно в пустелі при засухі. Суглинком не назву, все таки ближче до чорнозему. В засуху земля стає дуже твердою. При намоканні (коли просто волога, а не сезон без поливу і дощу) м"яка і копається без проблем.

    З цього можна зробити висновки?

     

    Складно сказати однозначно. За описом схоже на пластичні грунти. Пісок бажаний. Але я б додавав шар невеликий. 2-3см, не більше 5см точно. Бажано перемішати верхній шар перед посівом, бо якщо зверху буде лише пісок, то волога швидко буде опускатися і насіння гірше проросте.

    І раджу у подальшому використовувати безхлорні добрива, бо хлорні призводять до ще більшого ущільнення. А ваші грунти до цього схильні.

    • Лайк 1
  3. Ярос - не ведитесь. Это шарлатантство. Специалисты разбирали действующие вещества, а ландшафтники ради прикола оттестировали и сейчас это мем.

    Мегафол работает замечательно, но это больше антистрессовый препарат, а не про решение проблемы на дистанции.

    Причин может быть много. Площадь их питания, внесение удобрений, чистки хвои, стрижки, вредители, орошение.

    Тут есть два пути: 1) задать вопрос профильному садовнику (можно Паше @planetasad прислать фото в инсту или как советовали выше в ленту профильную на форуме. Правда я не знаю как вы будете фильтровать ответы)

    2) По списку, который я перечислил выше, просто начать делать действия. Запланировать пару подкормок на сезон удобрением для хвойных, почистить хвою внутри (не чаще 3р/год), хотя бы раз в год стричь туи, посмотреть не замокает ли почва и не пересыхает ли на большие периоды времени, поливать пару раз в месяц тую по хвое летом, внимательно следить за состоянием, так как на слабые растения очень активно цепляются вредители.

     

    Добавлено через 28 минут

    Хто роз"яснить про наступне:

    Зверху мені радять додати в грунт пісок.

    Питання - навіщо? Поспілкувався з парочкою людей по сусідству у яких нормальні газони. Пісок, торф і тому подібне ніхто не завозив. Трава нормально зійшла і вже роками росте. Скажу відверто - роботи багато і не хочеться гемороїться ще з піском, тому цікавить доцільність його додавання в грунт.

     

    ПС: якщо додають, то в якій кількості? 50мм зверху насипати і перелопатити, 20, 70???

     

    Річковий! пісок в першу чергу забезпечує хорошу дренацію грунта. Необхідність/бажаність його залежить від того, що у вас з рідним/насипаним грунтом. Якщо рідний грунт - важкі суглинки, на які зверху додали чорнозем чи глей (досить поширена ситуація), то пісок вносити обов'язково. Якщо грунт водопроникний, то можете обійтися без піску. В деяких випадках пісок взагалі шкодить.

    Зараз якраз тане сніг і ви можете відслідкувати наскільки нормальна дренація на вашій ділянці і визначитись.

    • Лайк 3
  4. Незачем ждать какого-то определенного времени года. Когда по вашему мнению корневая укрепиться тогда и обрабатывайте. Можно летом пружинками.

     

    Осенью, перед уходом газона в спячку, низко косите, потом вычесываете. Все. Цель - убрать сено которое может начать преть и гнить, из-за чего потом может появиться плесень и мох. Ножи и удобрения не нужны. Это примерно +5 градусов.

     

    Весной газон подсох, если отрос, то стрегите. Потом можно сразу ножами, а можно только пружинками, цель - убрать остатки сена, прорезать верхний слой почвы для вентиляции корневой системы, стимулировать рост, убрать земляные кочки и неровности, которые после зимы обязательно появятся. Некоторые прокатывают садовым катком, что бы выровнять поверхность. Если грунт тяжелый, то можно применить пескование (речной песок). Вносите удобрения. Можно разбросать вручную, но лучше растворить и полить. Если полив через накопительный бак, то растворите удобрения в воде и вылейте в бак. У меня автополив через городской водопровод, пришлось колотить все в бочке 200 л и поливать через вибрационный насос шлангом.

     

    У меня есть затененное место под деревьями, где трава почти умерла, плюс влажность там повышенная. Мох постепенно выдавил траву. Осенью вычисал пружинками, весной обрезал деревья, что бы туда попадал солнечный свет, опять вычисал пружинками и удобрил через полив (нитроамофоска 1 кг/сотка+аммиачная селитра 0,5 кг/сотка). И о чудо, трава появилась как будто я там пересевал. Через месяц для профилактики обработал Коронетом.

     

    Газон конечно требует каких-то знаний, но это не высшие материи, не нужно искать каких-то рецептов. Все по ситуации

     

    Поддерживаю. Единственно, по удобрениям растворять я бы не заморачивался. Гранулированные по газону прекрасно работают.

    Ближе к осени низкоазотные (диаммофоска), крайнее внесение за месяц до остановки роста травы (грубо для Киева - первая половина сентября). При осеннем вычесывании удобрения ни к чему. Только навредите.

    • Лайк 2
  5. Посоветуйте где можно купить линтур, чтобы не подделка, или что вместо него можно использовать для первой обработки после посева? Во всех крупных магазинах типа лето нет в наличии :rolleyes:

     

    Тоже пока без линтура

    Диален супер. Можно вместе с Астера в один бак.

    Голф мои садовники недолюбливают так как результат нестабилен

     

    Добавлено через 9 минут

    Зачем бетон?

    Резиновые плиты для детских площадок, зеленые

     

    Добавлено через 4 минуты

    Бровары рулят

    Уложил себе на детскую площадку, очень удобно

    www.ukrplit.com.ua/katalog-produkcii.html

     

    PS воняли резиной в багажнике пока вез, утилизируют шины...

     

    Интересно. А какие плиты именно брал, какую основу закладывал и что по грунтам, как ведёт себя площадка после обильных дождей?

  6. Доброго дня всім, ось маю бюджет на першу половину газону з автополивом (в прикріплені бюджети і схема полива, мова зараз йде про верхню велику поляну, решту на наступний рік). Дуже просив би експертів/досвідчених людей, проглянути і прокоментувати. Цікавить, що лишнє і де можна зрізати витрати, чи не задорого щось, а також, що можна зробити краще і треба додати в план робіт.. (За дійсно хороші поради, готовий заплатити).

     

    Нагадаю, буду сіяти Barenbrug watersaver, який має мати корінь 60 см. Перші місяці по любому треба кожний день поливати. Потім планую поливати нечасто (1-2 рази на тиждень) але більше (15-30 літрів на кв.м.), з метою стимулювати ріст корення в глибину.

     

    Оскільки в насіння корення ще немає, то як порадили тут, і всі радять, будемо робити базовий комплект автополиву. При цьому завдання, вкласти мінімум коштів в автополив, тому готовий зрізати кількість обладнання якщо можливо.

     

    Нашвидкоруч.

    Не побачив на плані де північ. Вам може знадобитися на зоні 3 різний режим поливу.

    Не раджу використовувати PSU. Це вчорашній день. Беріть PROS-04. Різниця в ціні незначна, а в довговічності велика.

    Труба до10атм. Це ні про що. Має бути вказано скільки атмосфер або параметр SDR. Також не зайвим буде спитати назву виробника труби. Якість суттєво відрізняється.

    Пропускати 2,7 куба на годину на 25 трубі я б не радив. У вас втрати по тиску будуть дуже значні. Використовуйте 32 трубу. Можливо і насос зможете використовувати менш потужний (не аналізував який насос до ємності вам запропонували).

    Не зовсім зрозуміло нашо на 3 клапани технічна труба д32. Там д20 цілком достатньо. Хоча різниця в ціні невелика.

    Для підключення зрошувачів краще використавувати флекс трубу, а не Труба ПЕ-80 Д=16 мм. Зробіть надійне з'єднання.

    Якщо зона сонячна, то єврокуба НМД замало для 3,5 соток газону. Якщо ви не в Закрапатті)))

    Щоб зменшити вартість, я б замінив великий бокс Irritec Standart на 3 круглих.

    Також виводив би трубопроводи для крапельного поливу та кабель для живлення клапану. Клапан та пусковий комплект можна поставити пізніше, а перекопувати готовий газон і потім його вкладати назад таке собі задоволення. Вільна зона на контролері у вас є. Прослідкуйте щоб вам встановили на цей контролер батарейку крона. Бо будуть злітати налаштування.

     

    По посіву:

    Ціни відносно помірні.

    З кошторису не видно щоб сітку від кротів вкладали на необхідний рівень. мінімум 5 см в глибину. Я б почитав про сітку. По ціні підозріло дешева.

    Які рідні грунти? що з дренацією зараз?

    Добрива яро міла цілком достойні, але є дуже різні. Бажано використовувати ті, що мають маленький вміст азоту. На першому етапі вам потрібне укорінення, а не знесилений вигонкою пагонів газон.

     

    якось так)

    • Лайк 2
  7. Доброго дня, прошу поради/критики, якщо можливо, як розумно зменшити кількість робіт. Маємо зробити газон на 7 соток, Львів.

     

    (Ландшафтники порахували кошторис 300 тис з автополивом. Оскільки коштів під це немає, завдання заробити максимально економно.)

     

     

    Насіння вибравWater saver з обробкою, Баренбруг заявляє що вона потребує на 70% менше поливу. Отже, надіюсь що львівських дощів вистачить для решти 30% потреби в воді і все буде добре без автополиву і без регулярного поливу. Оскільки рулонного газону такого немає, рулони зразу відпали.

     

     

    Далі план робіт:

    1) лазером натягуємо шнури, відбиваємо рівні. (Потреби в ідеальному рівні немає, мета щоб не було ямок, горбиків, і очевидних перекосів...)

     

    2) послідовно полосами по 2.5 метри в ширину, вручну відкопати дернину на штик лопати, перебрати бур'ян, покласти сітку від кротів шириною 2 метри, на глибину 7 см і закопати тим же грунтом назад

     

    3) внести поверху біогумус 2 кг на кв.м., трохи попелу і пісок (скільки треба піску?), підходить будь який пісок, чи має бути тільки річковий?

    4) катком втрамбувати

    5) посіяти насіння з розрахунку 2.5 кг на сотку, розрихлити і полити дощовим способом.

     

     

    Чи є сенс в такому плані? Чи правильна послідовність? Де може виникнути проблема? Що можна краще зробити?

     

    Я вам відповім, але питань буде ще більше)))

    На 70% менше об'єму води - не вірю. у 20-30% вірю. 7 соток вручну полити буде складно. Я своїм клієнтам раджу ставити автополив від 1 сотки.

    По технології.

    2) Не перекопуйте глибоко. Ви потім звичайним садовим катком ту землю не продавите. Відповідно матимете просадки згодом.

    Сітка від кротів то непогана ідея, але вона має бути якісна. Бо більшість за 5-20грн/м2 через зиму вже не працюють. уважно слідкуйте за загинами вниз, бо якщо у вас крот попаде над сіткою, то матимете більше клопоту ніж без неї.

    3) Не морочтесь з гумусом, попелом. Культурний газон невибагливий до родючості грунту (більш вибагливий до поливу та догляду регулярного). Пісок річковий він дуже любить. Але сказати скільки його має бути в об'ємі неможливо без інформації що у вас з грунтами перші 50-70см. Якщо у вас не супіски (що на львівщині навряд чи), то чверть піску буде корисним і не завадить.

    Але додавання піску може нашкодити вашій ідеї рідко поливати, бо дренація грунту може стати суттєво вищою ;)

    5) "розрахунку 2.5 кг на сотку" сійте 4+кг. 2,5 може писати виробник насіння, але то не працює нормально. І залиште кілька кіло на підсів.

    Раджу посіяти, заробити граблями насіння, прокаткувати легким катком. Рихлити після - то справа смаку НМД. Можете одразу внести стартові добрива. Але ліпше за 4-6 днів. Доре якщо є можливість внести їх не виходячи на газон, бо сильно його пошкодите.

     

    Добавлено через 2 минуты

    -60 см - це з інструкції, не знаю, може таке трапляється;

    - у мене пнд труба стоїть багато років, може залежить від виробника?

    Водяна розетка - це гарна порада, стане в нагоді.

     

    ПНД для води суттєво відрізняється по якості, а технічка то й поготів. Частенько трапляється така, що на неї фітинг нормально неможливо надіти.

     

    Добавлено через 4 минуты

    Дякую п. Тетяна за коментар. Чи могли б ви обгрунтувати його? Чи мали ви реальний досвід з такими травами?

     

    В крайньому разі, якщо дійсно не спрацює, хіба не можна прокласти трубки по газону? Трохи пошкодити, але все ж можна...

     

    Після прокласти труби по газону не є проблемою. Просто багато роботи щоб зробити це акуратно.

    • Лайк 3
  8. Без полива, увы, никакая трава расти не будет :(

    По поводу травосмеси, я бы рекомендовала Golfmaster DLF Trifolium (110-130 грн/кг). Недешево, но она того стоит.

     

    Готов взять мешок по такой цене. Подскажите где. Она 300+ в розницу стоит.

     

    Добавлено через 17 минут

    З інструкції: Газон вирізняється невибагливістю, але вимагає доброго поливу під час посіву для успішного росту.

    - Добрий полив, це постійний полив до формування кореневої системи до 60 см. На це піде богато часу, можливо не тільки перший сезон.

     

    З інструкції: відомі своєю високою стійкістю і швидкої регенерацією після посушливих періодів. У той час як інші сорти слабшають протягом тривалих періодів часу в сухих або теплих умовах, трава Water Saver з її глибоко проникла кореневою системою набагато швидше відновлює свій яскравий зелений колір.

    - згідно інструкції, вона швидко відновлює - це означає, що вона сохне і міняє колір (хоч і не так швидко) але швидко відновлюється. Це також означає, що полив потрібен, не часто але дуже рясно.

     

    Таке питання - що Вам заважає зробити план поливу, купити технічну пнд трубу (3-5 грн метр) та закопати її одночасно з підготовкою до газону? Не буде потреби потім рити землю. Замість дощівників встановлюєте заглушки, коли буде можливість встановите дощівники. Після цього буде можливість вручну вмикати зони поливу. Як розбагатієте - купите клапаны, управління. План поливу зробіть самі - в і-неті інфи достатньо.

    Не треба намагатися зробити газон без поливу - це неможливо. Гроші викинете до вітру та й усе.

     

    Щодо газон без поливу- гроші на вітер абсолютно погоджуюсь. Я, в якості експерименту, після об'єктів брав по кілька залишкових рулонів і вкладав у себе на дачі. Ті, що були вкладені недавно у вересні (якраз була спека без дощів) посохли повністю, ті що вкладалися навесні або минулоріч відновились, але виглядають поганенько.

     

    Кілька уточнень до вашого коментаря:

    1) Коренева система газону на 60см - то маячня. Дуже добре доглянутий газон має кореневу на 15-20см. В паганому газоні основні корені - до 5см і лише деякі корінці на глибині 10-15см.

    2) Не раджу використовувати технічну трубу в автополиві. Я неодноразово бачив чим це закінчується. Якщо у вас невеликий тиск у системі без гідроударів і ви дуже лагідно продуваєте систему, то шанси є. В інших випадках - проблем буде повно. Мені навіть траплялися випадки коли ПНД труба для питної води була неякісна і її розривало і затоплювало приямки. НМД краще прокинути магістраль по ділянці і поставити кілька водорозеток. Якщо ви сплануєте газон на прямокутних ділянках, ви можете поставити осцелюючі зрощувачі ціною 200-300грн і програмований контроллер за 600-800грн. І це буде надійніше ніж автоматичний полив колись з постіними проблемами.

     

    Добавлено через 4 минуты

    Аналогичная ситуация с удобрением Компо (разноцветное с пролонгированным дейстчием).

    Поливал дольше чем 10 мин. Не растворилось.

    Если до завтра по влажной земле не расстворятся, буду доливать.

     

    И не должны за раз раствориться. Не заливайте т.к. получите хуже результат.

     

    Добавлено через 5 минут

    Ну как бы да, но после подсева ж нельзя давать много азота. Не?

    Компо, выдержки с описания.

    Профессиональное минеральное удобрение длительного действия для газона. Гранула при первом поливе и при температуре выше +8 °C растворяется на поверхности почвы.

    Вносить 2-3 раза в год, календарь внесения: март — ноябрь

    Формула: NPK (Mg) 15:5:8 (+3)

     

    Вы абсолютно правы. После подсева не нужны удобрения с большим содержанием азота. Описанные вами работают 2 месяца и на третий эффект падает. Вносите до первой половины августа включительно. В сентябре можно внести малоазотные удобрения чтобы газон хорошо ушел в зиму. У Сомпо есть и такие.

    • Лайк 3
  9. Пора уже чесать удобрять? Или ждать еще? :)

     

    Удобрять точно не надо.

    От скарификации вреда не будет, но есть смысл чесать через несколько недель. Смотрите чтобы сухо было.

    Речь о киевской области. Делайте поправку на регион.

     

    Добавлено через 20 минут

    Мої колеги - професійні садівники запустили для своїх клієнтів та всіх бажаючих telegram-канал "Календар садівника".

    Якщо вам потрібні підказки коли робити операції по газону та розповсюдженим рослинам, підписуйтесь.

    Вільний безкоштовний доступ та без реклами.

     

    Раджу

    • Лайк 5
  10. Это уже вторая. artflora.com.ua/main/gazon/uhod_za_gazonom/podkormki_gazonov/

     

    не ориентируйтесь на эту статью. Есть, мягко говоря, неточности.

    Вносить удобрения ранее апреля (в сезоны с ранней весной ранее середины марта) особого смысла нет.

    Исключение - участки, где декоративность превыше всего.

    • Лайк 2
  11. Не переделывали под неприбыльную организацию в 2016 году?

     

    Нет. Председатель забил. Мы не подаем никаких отчетов. ГО используется для оформления документов. Пока так.

    • Лайк 1
  12. Не знаю какой садовник сказал оставлять газон на 6 см.

    Это трава получается вообще не кошенная в летний период получается по высоте. Сами возьмите линейку и посмотрите сколько это.

    Но на практике более 3-4 см. ни кто не оставляет.

    И это правильно, трава тогда дышит, а при 6 см, она сама себе создает парниковый эффект и начинает выпревать под снегом. И весной вместо газона, получается не газон и не понятно что в итоге.

    И после таких советов люди, начинают снова попадать на деньги с подсевом, пересевом газона весной.

    Трава должна быть покошена, на высоту 3-4 см., вычесана от мусора, мульчи и тд... Мульчу оставлять на зиму нельзя на газоне.

     

    Я за время своей работы сотрудничал плотно с 6 садовниками и одним прорабом в сфере обслуживания. Из них 4 с образованием профильным.

    Это люди, каждый из которых ведет на постоянной основе от 3 до 10 участков, а выезжают за сезон для нерегулярных работ на многие десятки объектов.

    Замечу также что в большинстве своем заказчики весьма щепетильны к качеству работы и внешнему виду газона и зеленки в целом.

    В их подходе есть небольшие различия, и за время своей работы я понял, что 100% верного или универсального ответа нет. Но не один из них в здравом уме не посоветует оставлять под зиму 3 см.

     

    Добавлено через 6 минут

    А что скажут спецы насчет "подзимнего" посева газона?

    Как говорил чуть выше, часть участка посеял в октябре, - и теперь жду, что получится в итоге на весну, имея сейчас, на данный момент, несмелый такой газончик с высотой травы как раз около 3-4 см.

    Но другую часть тормознул, спохватившись, что поздновато, и хочу в качестве другого эксперимента:D посеять под зиму. С тем, чтобы семена взошли уже весной, заодно пройдя зимнюю закалку.

    Так уже пора, или еще рано?

    Поделитесь опытом, - теорию я и сам знаю:)

     

    Никогда не слышал чтобы так делали. И плохо понимаю зачем.

    В этом году вам очень повезло с погодой. Обычно посеянное в октябре всходит не очень хорошо и досев весной довольно обильный надо делать.

    На днях видел небольшой участок посеянный около 20.10. Не взошло практически ничего. Но там было сделано все на скорую руку и нормально почву не увлажняли.

     

    Хоть я скептически настроен, но эксперимент интересный.

    Будет здорово, если расскажите по результату.

    • Лайк 1
  13. Спасибо огромное! Все сделали и утвердили самостоятельно. И Устав, и "Правила внутреннего распорядка".

     

    Буду признателен если пришлете. Мы все никак не доберемся внести правки. Хочется учесть опыт ;)

  14. А если не дорос до 6 см?:D

    Сеял свой в октябре. После продолжительных раздумий газон все-же взошел, вроде даже и неплохо. Но вот кондиций для первого покоса достичь таки не успел...

    И что теперь?

    Понятно, что "рискованное земледелие".

    Но какова "ботаника", цель последнего покоса?

    Только для того, чтобы уйти в зиму с короткой травой, или есть еще более глубокий и тайный смысл этого действа?

    Напр., чтобы корневая с испугу укрепилась?:)

     

    ИМХО вам ничего не делать осенью. Смотреть весной по состоянию. Там уже в зависимости от потепления удобрять и подсевать.

     

    По поводу последнего покоса неоднократно консультировался с садовниками. Слишком длинные ворсинки ложатся друг на друга и газон запревает.

    При слишком коротких газону не хватает кислорода.

     

    Добавлено через 6 минут

    Да, забыл важную деталь написать для тех, кто мульчирует (таких достаточно мало, но все же).

    При крайний покосе на зиму ставьте на газонокосилку травосборник и скошенное на газоне не оставляем ;)

    :beer:

  15. У меня такой.

    Размер 8х2м.

    Фундамент столбы (заливал 100мм) на метр глубины. Расстояние между столбами 2м.

     

    Обвязка и стойки - дуб 100мм.

    Обшита половой доской.

    При строительстве допустил 2 ошибки, которые потом пришлось переделывать.

    1. Забыл укосины (наклонилась, пришлось вытягивать).

    2. Первоначально обшил дубовой доской (не понравилось, имхо)..

     

    Красота.

    Укосины - важная штука. Я забил, так как обшивал OSB. Они дают нормальную жесткость. Хотя по-хорошему надо было бы несколько штук сделать.

  16. Класс, а фотографию бункера не могли бы опубликовать?

     

     

    По грунтам, у меня довольно странное место - это что-то вроде поймы реки, похоже на наносы песка и глины, копать легко. Однако закапывались на полтора метра - воды не обнаружено. Т.к. это горы, то грунт теплый, мужики, которым могилы зимой копать приходилось говорили, что больше 70 см не промерзает. У меня труба с водой идет местами на глубине 60 см - проблем за 5 лет не было.

     

    Не смог сюда добавить фотки. Сделал отдельный альбом. Там все основные этапы показаны.

    photos.app.goo.gl/2NWJkTgzvKTDNvVp9

     

    Ширину просчитывайте исходя из материала крыши.

     

    Мне сложно сказать по такому грунту. Сам не сталкивался, а инженер который шарит, сейчас недоступен и точно скажет делать геологию)))

  17. Я и не ищу типовые. Может, у кого наброски уже есть... Не хочется изобретать велосипед.

     

    Поглядите наш устав. Там ГО и там есть некоторые недостатки, но он все равно довольно адаптирован под садовые общества.

    sites.google.com/site/sunnydacha/reports/statutgostsolnecnyj

  18. А покосить его еще можно? Уже вроде как совсем холодно стало.

     

    Обязательно. Только чуть повыше ставьте высоту. 6см оптимально.

     

    Добавлено через 3 минуты

    мы свой косим, пока снег не выпадет.

    4см начиная с сентября, тогда весной легче вычесывать:)

     

    Последний покос лучше делать на высоту 6см.

  19. А по Вашему, вычесать не надо газон ?

    Оставить весь мусор и пусть преет зимой под снегом.

     

    Газон посеян 20 сентября! Еще раз: газону ПОЛТОРА месяца!

    Он еще очень нежный со слабой не сформированной корневой. Скарификация нанесет больше вреда чем пользы.

    Тем более что уже нет времени чтобы восстановиться (холодно).

     

    Преет и последствия негативные возникают (грибковые заболевания, чаще всего фузариоз) когда много отмерших побегов и есть условия для развития. Я конечно этот газон не видел, но предполагаю что отмершего там крайне мало)

    • Лайк 1
  20. Вопрос:

    А как полив негативно влияет на сосны ???

    Это что то новенькое.

     

    Наблюдаем на ряде участков со взрослыми соснами что через несколько лет после начала активного полива сосны пропадают чаще чем рядом без полива.

    Садовники говорят что связи с использованием удобрений или изменением почвопокровных растений они не наблюдают, а вот именно с изменением объема воды - да.

    Я не до конца понимаю почему так, но вот такое наблюдение из практики.

  21. Если весной хотите хороший газон, то надо:

    1. Покосить

    2. Скарификация

    3. Простись средством Максим (по желанию)

     

    Больше ничего нового, не придумали.

     

    Дима, какая скарификация на только засеяном газоне? зачем?

  22. 20-го сентября посеял газон.

    На сегодня ситуация такая. Есть один участок, где взошел "туго". При поливе там стояли лужи.

    Читал, что в таких местах нужно прокалывать почву.

     

    Отсюда вопросы.

    - Нужно стричь на зиму такой газон? если да, какой высоты стрижка?

    - Нужно делать аэрацию такого газона?

    - Нужно удобрить на зиму?

     

    Спасибо!

     

    1) Стричь на зиму обязательно. Трава как раз останавливается в росте (если не закормили удобрениями). Стричь на высоту 6 см на зиму.

    2) У нас путают аэрацию с скарификацией. Скарификацию ни в коем случае делать нельзя.

    Касательно аэрации. Важно понимать что там с грунтами.

    Учитывая температуру не вижу смысла делать аэрацию. Ничего там уже не проростет нового. Можно подумать про аэрацию с пескованием, но я бы этим вместе с подсевом занимался весной. А вот полив надо отключить обязательно.

    3) Удобрять уже поздно. Удобрения сейчас нанесут вред. Даже осенние.

  23. Доброго времени суток.

     

    Порекомендуйте пожайлуста какую траву мне посадить на участке в г.Буча (Киевская область). Почва - песок. Деревья сосны.

     

    Общие вводные - просто покрыть территорию равномерно травой, сильной нагрузки не будет. Машиной ездить не планирую, в футбол играть не будут. Сорняки растут плохо.

     

    Интересует недорогая трава что покрыть площадь 5-7 соток.

     

    Берите с большим процентом овсянницы. Она хорошо переносит полутень. Газон на супесках прекрасно развивается если есть солнце, вода и подкорм)

    Семена берите в специализированных магазинах. Там следят за качеством.

    Расти будет только при поливе, но будьте осторожны, обильный полив негативно влияет на сосны.

     

    Добавлено через 3 минуты

    А какие семена травы посоветуете на солнечной стороне,

    грунт также песок?

     

    Состав не так принципиален, но смотрите чтобы основа (не меньше 40%) была из мятлика.

    Принципиален автополив и уход регулярный. Без этого культурного газона не будет :beer:

×
×
  • Створити...