
Serg017
Пользователи-
Публікації
179 -
Зареєстрований
-
Відвідування
Тип публікації
Профілі
Форум
Календар
Усі публікації користувача Serg017
-
Бажаю всім здоров'я) Задумався над прокладкою соларного кабелю під землю й виникли певні питання. Як краще й правильно зробити: в двохстінну гофротрубу чи пластикову, як для водогону( бачив, що так роблять)? Й як бути з гризунами? У когось були випадки шкоди від них? Бо якщо перегризе й буде коротке замикання, то навіть боюся уявити... Буду вдячний, якщо поділитесь досвідом, ідеями)
-
І на багато "вистрибує"? До речі, як Вам нова модель у порівнянні з попередньою, у Вас же здається є обидві?
-
Романе, дякую за ідею) Я подумав і зробив так як Ви сказали, обмежив до 18 кВт. Значення генерації з 18,7 одразу опустилося до 18,0, обмежив до 16,5 опустилося до 16, 5)) Тепер я принаймні знаю, що він обмежує генерацію, але чому тоді фіксуються пікові значення вищі за встановлені? Чи це короткочасні скачки на які він не встигає зреагувати? Це так і має бути? І чи не буде за це "тратата", якщо Оператор буде підходити принципово до цього питання і в мережу короткочасно буде віддаватися більше за договірну потужність? Добавлено через 2 минуты Дякую за пояснення)) Бо я вже встиг провести експеримент, який описав вище Бо була уже підозра, що щось не так. Дякую, заспокоїли)
-
Так нецікаво)) А якщо серйозно, бо справді не хочеться щоб виникли проблеми, якщо раптом захочуть до цього докопатися. А 18, то занадто й я не думаю, що це допоможе. Адже обмеження встановив, а воно всеодно вискакує за нього.
-
Всім привіт) Виникла проблема з обмеженням потужності на нверторі Huawei sun 2000-20ktl. З настанням певних умов почав видавати в піку 22 кВт(коли сонце з за хмари вигляне, а панелі холодні, або день прохолодний, а сонце смалить). Через додаток обмежив до 20 кВт, але в піку він всеодно видає 22 кВт. А в самому інтерфейсі інвертора не можу знайти такого налаштування взагалі, є тільки ліміт по потужності у % - обмеження проводиться цим параметром? Бо шукаю і не можу знайти, або не там шукаю... Тицьніть будь ласка носом де це і як робиться, бо інвертор трицятка Huawei тримає чітко 30 кВт, а тут щось не виходить чи програма з інвертором не стикається чи ще щось. Й не хочеться щоб по лічильнику в мережу віддавало більше за договірну потужність, щоб не було через це проблем. Буду вдячний за допомогу)
-
Ось, Ви дійшли до головного - зарплати! Не тарифи у нас високі, а зарплати та інші виплати низькі. А чому низькі - бо люди на це погоджуються. Вони не бачать, що до них доходить мізер й осідає десь по дорозі доїхньої кишені, осідає в чужій. Ось за це вони мовчать, хоча б за копієчку, але працюють. А тарифи - вони великі, це видно одразу, як тут промовчиш. Ті ж працівники олігархів, які мають прибутки з завищених тарифів зеленої енергетики чомусь мовчать за невеликі зарплати, а йдуть працювати за копієчку, погоджуються й далі кричать про високі тарифи та ціни.
-
Та скільки можна? Чому всі так вперлися в той зелений тариф? Я не менше Вашого люблю всіх наших олігархів. І так, я також згоден, що в переважній більшочті зелений тариф було створено й введено в дію для збагачення окремих осіб, а люди які присутні на цьому форумі в переважній більшості побічний продукт всього цього дійства. Але високі тарифи на енергоносії це не підстава за них не платити й це не означає, що вони не є обгрунтованими. Все має свою ціну, а енергонезалежність особливо. Я не знаю країни де б тарифи загалом на будь який енергоносій були б нижчими ніж у нас(вони можливо є, але я не чув). Про те, тільки у нас можуть спекулювати на даних питаннях, що мовляв хтось за когось платить. З таким же успіхом можна згадати за субсидії, пільги й т. д. - це також плата за когось, але за це мовчать, говорити за це не можна, очі коле, непопулярно.
-
Як на мене, то це логічно. Хоч якісь дії спрямовані на енергонезалежність та захист внутрішнього виробника (хай його обсяг і незначний). Хоч якась видимість санкцій) І ще, людина яка може собі дозволитити мати власний транспортний засіб у нас, за наших реалій, не може вважатися бідною. Ми ще не доросли до того рівня, щоб в нашій країні автомобіль можна було вважати лише засобом пересування, який доступний всім і кожному.
-
Цікаві новації, але як на мене, зовсім нікому непотрібні) Останній раз акти тримав у руках більше року тому. Процедура недолуга й нікому непотрібна, як і описані Вами новації. Але ж звідки там, нагорі їм знати наскільки це безглуздо... Як на мене,то є дистанційне зчитування даних, є особистий кабінет - цього цілком достатньо. Хочете більше є електронна пошта, кінець кінців звичайна пошта, щоб прислати дані акти. Підпис споживача там ніякого сенсу не несе й ролі не грає, але ж там, нагорі краще знати) А всі інші варіанти які придумують щоб виконати недолугу процедуру прописану в законі - від лукавого, від дурної голови, або бажання додаткової наживи. Бо здоровий глузд говорить, що потрібно змінити закон в частині підписання споживачем цих актів. Але про що це я, як можна...
-
Ееееммм..... я навіть не знаю, що сказати.... На думку приходить лише одне: ... "Ніхто не очікував, але знизу знову постукали". А щодо "манії", схоже, тут вона лише у Вас.
-
Цікава Ви людина) Ви намагаєтеся впарити товар виробнику цього ж товару! Якщо Ви не зрозуміли де знаходитеся, то ще раз поясню: на цьому форумі, у цій темі в переважній більшості всі ті, хто є виробником зеленої енергії й заодно її продавцями, або ті хто хочуть ними стати. Й на весь зайвий об'єм виробленої нами електроенергії в нас вже є покупець. А Ви, чомусь на перекір логіці й здоровому глузду, тиняєтеся і намагаєтеся впарити свій товар(якщо він у Вас є) явно не тим - Ми виробники зеленої енергії! Хоча, власне споживання, також, можна вважати купівлею електроенергії по зеленому тарифу. Тому, корити нас в тому, що ми не хочемо купувати дорогу зелену енергію, точно не варто, адже ми по суті платимо за неї дорожче ніж переважна більшість споживачів.
-
Щодо виплат в Німеччині, то якщо вірити німецькомовній статті Вікіпедії про їхній "Закон про відновлювальну енергію"(Erneuerbare-Energien-Gesetz) за сонячну платили навіть і більше ніж пів євро за кВт год. de.m.wikipedia.org/wiki/Erneuerbare-Energien-Gesetz Щодо того, що впровадження зеленого тарифу в Україні мало першочергово на меті збагачення окремих осіб, а не енергетичну незалежність чи турботу про довкілля, як це робиться в нормальних країнах - в цьому з Вами згоден. Але звичайні люди з малими домашніми СЕС це побічний продукт у всій цій схемі, тому немає чого на нас нарікати. Оскільки, саме для простих смертних тариф цілком адекватний, зважаючи на ціни на обладнання й інші супутні витрати, чого не можу сказати про промислові станції, хоча їм вже лавочку прикрили, але думаю, що й при актуальному тарифі вони мають зиск і не в збитках.
-
Можливо так і буде, але всьому свій час. Саме тому, колись в них і платили за кіловат зеленої енергії по пів євро, щоб зараз можна було купувати за 3 євроценти. Наочна інвестиція держави у майбутнє)
-
А у Вас є що продавати? То Ви один із нас, адепт зеленої енергії?)
-
Якщо буду в тих краях де бачив, то спробую зробити фото. А для того щоб внести ясність, то спробую пояснити на тому, що маю. На зображенні доволі вузький прижим, який не виходить за рамки, а ті що я бачив значно ширші й доходять майже до кремнію(намалював жовтим) й до полудня або за певний час після полудня виходить, що трохи затіняють сам кремній(позначив червоним). Чи то може вийшла якась комбінація виробника панелей, що кремній розташований ближче до рамки й широких прижимів, що мені так кинулося в очі... Але не суть питання щодо можливого впливу даного затінення й наслідків. P.S. Так, художник я ще той, але сподіваюся, що зміг хоч якось зрозуміліше пояснити те що бачив)
-
Всім привіт. Маю питання, можливо трохи "маразматичне", але все ж хочу поцікавитися й почути Вашу думку щодо цього. Неодноразово бачив притиски фотомодулів, які значно виходять за рамку панелі всередину, майже накриваючи самі кристали(мають великі "вуха"). Й виходить, що до полудня й після полудня невелика частина селла притіняється самим притиском. По суті без затінення панель працює лише пару годин коло полудня. Цікаво чи не буде перегріватися фотомодуль в місцях затінення й які негативні наслідки можуть бути в подальшому? Чи це нормальне явище й зовсім не варте уваги й нічого страшного в цьому немає?
-
Ідея годна, пам'ятаю Ваш пост про це, свердлити по шаблону легше)
-
Згоден, буде міцніше й по грошах дешевше. Але по часу довше однозначно, потрібно більше заварювати(варю я повільно), потрібно фарбувати, потрібно свердлити дрелькою(задоволення ще те) й усе це на 6 метровій висоті. Тому й шукаю варіанти) Те, що нижче, можливо буду пробувати так, як Ви описали)
-
Панелі звичайні, 330Вт халф-селл 99,6х169см. Дякую, тобто товщини 1,5 вистачить? Ато побоююсь щоб не прогиналося й витримало якщо сніжок вночі піде чи вітерець подме)
-
Всім привіт. Потрібна Ваша порада. Хочу зробити наземну конструкцію й повішати панелі на оцинкований профіль 41х41х1,5 мм, але не знаю чи буде нормально він тримати прогони довжиною по 2 метри. На будинку вішав на нього, все добре, але максимальна відстань прогону була 1,5 метри, то він не провисав і по ньому навіть можна було нормально лазити, а тут, щось розгубився й не знаю як вчинити. Чи цього перерізу вистачить чи брати товстішого 2 мм, або вищого... Можливо хтось вішав вже з такими великими відстанями й знає як він себе буде поводити, або який краще використати за перерізом. Буду вдячний за поради й якщо хтось поділиться досвідом) Щоб було зрозуміліше про який саме профіль мова, додаю зображення:
-
Певно це якась із ранніх моделей, як і хуавей 20ktl в якого хоч і 18А на трекер, але також на нових панелях не розженешся( Чи можливо, хтось вішав більше 18А на трекер і норм? Бо є в мене бажання, але рахую й цифри говорять, що не варто...
-
Читайте закони уважніше. Відповідно до п.12 ч.1 ст. 58 Закону України "Про ринок електричної енергії": 12) інші права відповідно до законодавства та укладених договорів. Споживач також має право встановлювати такі генеруючі установки, призначені для виробництва електричної енергії: побутові споживачі у своїх приватних домогосподарствах - генеруючі установки, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт, призначені для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру; Встановлена потужність генеруючих установок таких споживачів не може перевищувати потужність, дозволену до споживання за договором про приєднання. Виробництво споживачами електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру здійснюється без відповідної ліцензії. Також, відповідно до п.21 ч.1 ст. 1 Закону України "Про ринок електричної енергії": дозволена потужність - максимальна величина потужності, дозволена до використання в будь-який час за кожним об’єктом споживача відповідно до умов договору, набута на підставі виконання договору про приєднання або у результаті набуття права власності чи користування на об’єкт (об’єкти); Даний текст в різних варіаціях, але такого ж змісту міститься й в інших нормативних актах. Можливо, десь в законах є й інша думка, але я, поки, не зустрічав) Якщо ще є якісь сумніви, щодо цього питання, то так, можете звернутися в Обленерго, Енергозбут чи НКРЕКП. Можливо вони розуміють закон по іншому, й у Вас з'явиться документальне підтвердження у письмовому вигляді трактування закону. Але тоді не виключено, що дане питання почне їх хвилювати трохи більше й за ним послідують певні перевірки генеруючих установок по приватним домогосподарствам. Але питання, які це буде мати наслідки? Й хто зна на що вони ще будуть звертати увагу...
-
А у Вас трекер одновісний чи двоосьовий(як соняшник)?
-
Тоді схоже, що у всіх 33 KTL-A така особливість, бо у мене та ж ситуація, за відсутності генерації +10-13 градусів до температури навколишнього середовища, а 20 KTL всього + декілька градусів. 33KTL по суті відрізняється тільки кількістю MPPT? Цікаво, набагато більше 33KTL-A споживає й взагалі скільки?
-
Ні, просто пірометром температуру радіатора(корпусу) поміряв та й на дотик навіть значно холодніше за температуру тіла, хоча в меню показує вищу. Й на російській в меню пише температура корпуса. Можливо й так, але в 20 Хуавей, яка висить недалеко за відсутності генерації температура лише трохи вища за оточуючу. А Ви, доречі, у себе в режимі простою не звертали увагу на температуру, не різняться покази на різних інверторах?