Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Аттестованные исполнители технической инвентаризации

Sergey30

Рекомендовані повідомлення

Позабавило такое объявление:genplan.donetsk.ua/

 

"Квалифицированные специалисты, имеющие государственный сертификат и опыт работы в структурах БТИ, принимают заказы на проведение технической инвентаризации..."

 

Процесс пошел, как говорил незабвенный последний генсек.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а я буду виготовляти свою інветаризаційну справу і буде у нас у кожного на один і той же обєкт по справі ...

 

Вот еще один форум "практических инвентаризаторов": (ссылка устарела)

 

Только некоторые выдержки:

 

"...Ждем по этому поводу законодательного порядка..."

 

"какой смысл получать сертификат...если инвентаризация не обязательна!!!кроме первички,а такой работы одна на год!!"

 

"Можно поподробнее о первичной инвентаризации?

1.Наличие сертификата на проведение работ.

2.Наличие право устанавливающих документов на земельный участок .

Проводится изготовление технического паспорта на ново построенное недвижимое имущество:

- первый экземпляр техпаспорта выдается Заказчику;

- второй- идет в архив предприятия .

Также, формируется регистрационное дело и передается в архив.

После Заказчик идет в регистрационную службу регистрировать свое право собственности либо по декларации; либо по решению суда и.т.п.). И все! Так объясняли на курсах в Киеве"

 

"У березні цього року Мінрегіон планує затвердити чіткий порядок по проведенню технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А таки Тарасів день!

 

...Ой Богдане, Богданочку,

Якби була знала,

У колисці б задушила,

Під серцем приспала.

Степи мої запродані

Жидові, німоті,

Сини мої на чужині,

На чужій роботі.

Дніпро, брат мій, висихає,

Мене покидає,

І могили мої милі

Москаль розриває...

Нехай риє, розкопує,

Не своє шукає,

А тим часом перевертні

Нехай підростають

Та поможуть москалеві

Господарювати,

Та з матері полатану

Сорочку знімати.

Помагайте, недолюдки,

Матір катувати».

 

...................

 

Геніальність Шевченка можна порівняти тільки із Нострадамусом. Але Мішель де Нотрдам був сильний своїми катренами - чотирма рядками, які можна було інтерпретувати будь-як. А Шевченко - це заморожена історія, із якою завжди можна порівняти день сьогоднішній, спрогнозувати день завтрашній. А нічого ж не змінилось!

 

І не треба мене разом із Тарасом звинувачувати в антисемітизмі. Я люблю свого зятя-єврея. Його дід всю другу світову прослужив пілотом на "Індепенденсі". Я люблю українців і росіян, але я не сприймаю "хохлів" і "кацапів" та "москалів". Треба тримати власну гідність і не "опускати" інші нації, щоб не отримувати такі прізвиська.

Змінено користувачем consultant
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11. Порядок унесення поточних змін до інвентаризаційних документів

...

Усі матеріали мають бути пронумеровані за порядком їх

розміщення в інвентаризаційній справі, унесені до опису (додаток

1.1).

як нам, інвентаризаторам не працюючи в БТІ дотриматись даного розділу інструкції??? Як взнати чи заводилась справа на об'єкт чи ні?

 

Такий підхід Мінрегіону до ведення реєстраційних справ унеможливлює діяльність нових суб'єктів технічної інвентаризації по базі вже інвентаризованих і зареєстрованих об'єктів.

 

Питання 1: що робити у випадку ліквідації, як, наприклад, Ужгородського БТІ? Хто має право власності на старі інвентаризаційні справи?

 

Питання 2: Хто може проконтролювати факти паралельної інвентаризації одного об'єкту декількома фірмами (до реєстрації)?

 

Питання 3: Коли Мінрегіон виправить пропущену дурість "До технічного паспорта вносяться відомості щодо змін власника з відповідною відміткою та засвідченням печаткою."? Для тих, хто не читав "Інструкцію..." роз'яснюю - на обкладинці техпаспорту зазначається ЗАМОВНИК технічної інвентаризації, а не власник.

 

Точно така дурість про власника збереглася у додатку 1.3.

 

І, взагалі, допоки Укрдержреєстр не усвідовить, що йому потрібне - реєстрові книги чи інвентаризаційні справи - діла не буде. Якщо тільки реєстрові книги - то змініть п.1.5 Інструкції "Інвентаризаційна справа формується і ведеться на кожен об'єкт нерухомого майна на весь час його існування та зберігається в органі державної реєстрації прав за місцезнаходженням такого об'єкта."

 

Якщо ж планується забрати у БТІ всі інвентаризаційні справи із реєстровими книгами - нема питань, всі нові суб'єкти інвентаризації плескатимуть в долоні. Але для цього прийміть відповідний закон, а не рапортуйте про успіхи в реформі державної реєстрації. Ви навіть не починали реформу, бо ще не знаєте, скільки грошей потрібно для переводу реєстрових книг в електронну форму, та й без законної конфіскації в БТІ результатів паперової реєстрації... ми зараз взагалі не маємо ніякого державного реєстру.

 

Наприклад, як це відбувається в (ссылка устарела)

"Надання доступу до матеріалів технічної інвентаризації, реєстрових книг та архівних справ проводиться на безоплатній основі на підставі запиту органу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, якщо запит оформлено відповідно до вимог чинного законодавства України."

 

Тобто, ніякі реєстраційні справи не зберігаються в Укрдержреєстрі, електронна база даних про нерухомість не містить повної інформації. А іще пишуть "Цей Порядок... розроблено відповідно до... Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 року № 127". Брешуть!

Змінено користувачем consultant
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я балдею без баяна!

 

- Я считаю, что те чиновники, которые "прокукарекали" президенту свою идею ликвидировать монополию БТИ на услугу населению, связанную с технической инвентаризацией, не имеют практического опыта. Они не понимают, какие последствия это за собой повлечет, а теперь не могут отступить назад – стыдно. Получается, они уговорили президента совершить ошибку, а теперь не могут набраться храбрости, прийти к нему и признаться в том, что натворили.

- "Они" - это министр юстиции Александр Лавринович?

- Он, а также Ирина Акимова...

www.epravda.com.ua/publications/2013/03/10/364834/

 

Люди хоть понимают, как они говорят? Это же привселюдно обозвать "петухами"! Ну ладно, с Лавриновича, как с гуся вода. Но оскорбить женщину?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

значит как я поняла можно делать не только первичную инвентаризацию но и выходить на текущие изменения?дело новое заводишь(на текущ) складируешь пока все у себя?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

значит как я поняла можно делать не только первичную инвентаризацию но и выходить на текущие изменения?дело новое заводишь(на текущ) складируешь пока все у себя?

 

Советую предварительно согласовать возможность изменений техпаспорта в местном Укрдержреєстрі.

 

Как Вы сможете внести изменения в инвентаризационное дело, если оно находится в БТИ, хотя Инструкция требует, чтобы оно хранилось в Укрдержреєстрі, а Укрдержреєстр понятия не имеет, что это такое - у них свои "реєстраційні (облікові) справи"???

 

Я так думаю, что в этот бардак лучше пока свой нос не совать и не обнадеживать заказчика. Пусть пока взрослые дяди попересажают сами себя за нарушение законов и Конституции.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

(ссылка устарела)

 

"якими можуть бути причини припинення надання субсидії на житлово-комунальні послуги"

"...відсутність інформації про право власності на житловий будинок у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (новому Реєстрі) не означає, що той чи інший громадянин не є власником відповідного будинку і тому не може претендувати на субсидію"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

www.dkrp.gov.ua/print/1314

 

"...Голова Служби звернувся до профільного міністерства з проханням уточнити строки проведення атестації фахівців...."

 

А чи не бажає Михайло Бродський запитати у міністерства:

- Чи законна вимога професійної атестації для технічної інвентаризації?

 

Закон, стаття, пункт... Тобто, підвищити власну кваліфікацію.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ведь Донецкое БТИ пишет то же самое, что и мы:

 

www.viche.info/journal/3507/

 

"...питання щодо проведення технічної інвентаризації, складання та зберігання інвентаризаційних справ повинні бути врегульовані виключно Законом України, а саме Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» або іншим спеціальним законом, прийняття якого згідно з Конституцією України належить до компетенції Верховної Ради України."

 

"Наказом також встановлено, що інвентаризаційна справа формується й ведеться на кожен об’єкт нерухомого майна на весь час його існування та зберігається в органі державної реєстрації прав за місце*знаходженням такого об’єкта. Органи державної реєстрації, їх компетенція, повноваження та інше встановлено Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», яким передбачено ведення реєстраційних справ щодо об'єктів нерухомого майна (ст. 9); визначено, які документи містить реєстраційна справа, порядок їх розміщення, строк зберігання, порядок ведення архіву реєстраційних справ (ст. 14); встановлено порядок відкриття та закриття реєстраційної справи

(ст. 20).

Жодної норми щодо інвентаризаційної справи зазначений закон не містить."

 

 

"Згідно із Законом України «Про інформацію» інформація про майновий стан особи належить до конфіденційної, а тому приватні структури не мають права збирати, зберігати, використовувати та поширювати таку інформацію."

 

 

"Так, поза увагою залишилися питання:

– кваліфікації працівників суб’єктів господарювання (у чинному законодавстві відсутні будьякі критерії, вимоги до цього виду діяльності);

– відповідальності суб’єктів господарювання за здійснення технічної інвентаризації всупереч інструкції тощо (може бути визначена законом);

– здійснення контролю за технічною інвентаризацією (може бути визначено законом);

– передачі наявних справ БТІ до Укрдержреєстру;

– визначення порядку передачі (отримання) суб’єктами господарювання інвентаризаційних справ до Укрдержреєстру;

– визначення порядку ведення Укрдержреєстром інвентаризаційних справ (нумерація, хронологічний порядок, опис тощо);

– визначення порядку отримання інформації з інвентаризаційних справ, які зберігаються в Укрдержреєстрі, на запити громадян, державних органів;

– визначення порядку внесення суб’єктами господарювання до інвентаризаційних справ документів щодо виконаних робіт."

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може хто знає, БТІ при виготовленні інвентарної справи, землю рулеткою міряє, чи зйомку робить? Як поступають зараз атестовані інвентаризатори?

І ще одне, чи можливо виготовити технічний паспорт без виготовлення нової інвентарної справи, або внесення змін в стару?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може хто знає, БТІ при виготовленні інвентарної справи, землю рулеткою міряє, чи зйомку робить? Як поступають зараз атестовані інвентаризатори?

І ще одне, чи можливо виготовити технічний паспорт без виготовлення нової інвентарної справи, або внесення змін в стару?

 

Мені постійно доводиться мати справу із паспортами БТІ під час обстеження будівель і споруд. Як правило, для складання схематичного плану земельної ділянки використовується генплан із проекту. В кращому випадку - рулеткою перевіряються відстані між будівлями. Інструкція ж передбачає "теодолітні ходи", "накреслення плану тушшю", "кальки планів окремих земельних ділянок", "планшети викреслюються тушшю": кам'яний вік для оформлення і загадковий "девайс" для інженерів технічної інвентаризації - теодоліт(п.5).

 

За інвентарну справу навіть не питайте - однозначну відповідь не знайдете ні в документах Мінюсту, ні в документах Мінрегіону.

 

Під кінець рекомендую фахово викладену історію про "реформу державної реєстрації нерухомості" (політкоректна назва теми):

 

www.golos.com.ua/Article.aspx?id=284280

 

Не поділяю всіх висновків і пропозицій автора, як, наприклад:

 

"...підкреслю, що архівні інвентаризаційні справи можуть бути передані органам державної влади лише на основі норми закону. Але навіть у цьому разі передача неможлива без матеріальної компенсації власнику — територіальній громаді..."

 

Але скільки відвертих фактів і розумних думок!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

скажите кто-то уже проводит инвентаризацию как сертифицированный исполнитель технической инвентаризации?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

он почти( обычному пользователю не заметные) не отличается от техпаспорта выданного городским БТИ )...разве что ценой по квитанции)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

он почти( обычному пользователю не заметные) не отличается от техпаспорта выданного городским БТИ )...разве что ценой по квитанции)

а что с ценой? можно в личку...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

цена в квитанции в два раза выше чем аналогичный дом в старом и как показывает время добром)) БТИ.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

цена в квитанции в два раза выше чем аналогичный дом в старом и как показывает время добром)) БТИ.

 

Не может такого быть. Расходы то меньше чем у громоздкого бти.

А фото хотелось бы увидеть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я також отримала сертифікат по техінвентаризації, і що хочеться сказати: наша країна, як завжди "рулить". І вражає одне, що нічого з тим не вдієш! Відкрию трішки завісу: сюди мабуть заходять такі, як і я, що самі отримували сертифікат, самі купували програму оцінки, і все це вилилось в неабияку копійку, + ще море митарств з неясністю архіву! І що виходить, для того, щоб отримати на будинок декларацію про закінчення будівництва, мені запропонували віддати в орган архбудконтролю, який є до речі ну "дуже чесним, і все там видають безкоштовно", за те, що вони пропустять мій техпаспорт відкат у сумі 2000-5000 тис., в залежності від площі будинку звичайно! Хочеться ще наголосити, що папорти БТІ вони також брати не хочуть! Тож маємо, те що є! І це не дивлячись на те, що за декларацію потрібно ще не одну тисячу викласти! Ось такий у нас Гондурас!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да последнее время в гаске лоббируют вопрос о том , что технические паспорта сделанные не у них не принимать, а заказывать в их отделе с сертифицированными специалистами...говорят что в других бти за деньги рисуют что угодно и это не соответсвует действительности, а Гаск борется с коррупцией))...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да последнее время в гаске лоббируют вопрос о том , что технические паспорта сделанные не у них не принимать, а заказывать в их отделе с сертифицированными специалистами...говорят что в других бти за деньги рисуют что угодно и это не соответсвует действительности, а Гаск борется с коррупцией))...

спрошу больше по незнанию... а причем тут гаск к техпаспортам? в гаск ведь подается только декларация с данными из техпаспорта, а сам техпаспорт нет законодательного требования подавать...

или я чего-то не знаю?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

во первых есть разные обьекты, во вторых я не написал что это законодательные требования))...для тех кто вводит в эксплуатацию по почте ) для них нет никаких проблем))))
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

во первых есть разные обьекты, во вторых я не написал что это законодательные требования))...для тех кто вводит в эксплуатацию по почте ) для них нет никаких проблем))))

т.е. это такой бизнес по-украински? или, вернее, по-гасковски?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

спрошу больше по незнанию... а причем тут гаск к техпаспортам? в гаск ведь подается только декларация с данными из техпаспорта, а сам техпаспорт нет законодательного требования подавать...

или я чего-то не знаю?

 

Просто Вы натолкнулись на один из просчетов реформы инвентаризации и регистрации собственности. Инструкцию для составления технического паспорта утверждает Минрегион. Следовательно, контроль должна была бы осуществлять инспекция (ДАБІ).

 

В "Инструкции..." я нашел упоминание о контроле качества выполненных работ по инвентаризации. Это задача для контролера, назначенного субъектом хозяйствования (п.12). Просмотрев который раз "Положение про ДАБІ", я там не вижу никаких поручений для контроля содержания технических паспортов. Оно и немудрено, трудно найти черную кошку в темной комнате, особенно, когда ее там нет.

 

Ведь нет закона о технической инвентаризации. А раз нет закона, то и нельзя что-либо поручать для выполнения центральным органам власти (Конституция Украины, ст.6, 19, 120). Поэтому, в случае наезда по поводу техпаспортов со стороны ДАБІ или Укрдержреєстра, я рекомендую сразу же подавать на них в суд за превышение полномочий, самоуправство и нанесение материального ущерба.

 

Как бы должно быть "по уму"? Нужен закон о технической инвентаризации, в котором должны быть увязаны вопросы регистрации и приемки в эксплуатацию. Технический паспорт должен бы сдаваться в ДАБІ, а после проверки - с зарегистрированной декларацией либо сертификатом - передаваться в Укрдержреєстр. И без отметки ДАБІ на техпаспорте - никакой регистрации.

 

А пока что по поводу техпаспорта посылайте всех подальше. Законно с Вами они ничего не смогут сделать.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...