Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Наследство, которое никогда не получить ?

colombina

Рекомендовані повідомлення

Приходите к нотариусу и заключаете заверенный типовой договор.

Нотариусы обычно заверяют только свои шаблоны.

Если бутет накладываться запрет на залоговое имущество нужна будет экспертная оценка этого имущества и правоустанавливающие документы.

Стоимость - 1% от оценки залога, остальные тарифы у каждого нотариуса свои.

 

Документы:

Типовой договор на позику (согласен)

Типовой договор на залог (на бланке)

Разрешение супруга на передачу квартиры в залог (надо заверять)

Разрешение супруга на передачу позики (надо заверять)

Экспертная оценка

Правоустанавливающие документы на руках

 

Финансы:

1% (пусть будет) пошлина

Услуги нотариуса составляют процент от сделки (ввиду много документов заверять)

Оценщику заплатить.

 

И кто и кому будет передавать в случае ТС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стоимость - 1% от оценки залога,

Прошу прощения - ошиблась. 0,1%.

Отец ТС берет позичку и отдает в залог имущество. Можно своим же детям.

Хотя проще всего самому просто наложить запрет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлено через 5 минут

Если бабушка в день смерти мужа была пенсионеркой, то по закону ей причитается 1/2 имущества вне зависимости от того, что указано в завещании и есть ли оно вообще. Дети делят между собой оставшуюся часть. Т.е. детям по 1/4 от 1/4 - по 1/16, а не по 1/10. Кроме того, необходимо "открыть завещание" у нотариуса и по истечении полугода со дня смерти (в течение которого любой может заявить на него свои права), нотариус подводит итоги и делит имущество покойного среди тех, кто объявил свои права. Если этого никто не сделает - все получает государство.

це хибне судження. не має відношення до суті питання. як я зрозуміла дідусь заповіту не залишав. тому всі родичі першої черги спадкують по закону в рівних частках. окрім того, спадкодавці які проживають в спадковій нерухомості фактично успадковують спадщину і з заявою до нотаріуса можуть не звертатись. і все правильно автор теми написала:

якщо майно було придбано/побудовано в шлюбі, бабуся і так має 1/2 частину як спільну сумісну власність. до того ж успадковує 1/5 від половини, яка належала її чоловіку. тобто тепер має свою 1/2 частку як набуту в шлюбі і 1/10 як успадковану за законом, тобто 6/10. ваш тато, дядько і обидві тітки успадкували по 1/10 як діти спадкодавця. тітка якій бабця (її мати) відписала своїх 6/10 тепер має 7/10, а ваш тато має 2/10 після відступлення йому братом своєї частки.

підсумовуємо.

ваш батько має 2/10 (або 1/5), тітка №1 має 1/10, тітка №2 має 7/10.

за вашим батьком,якщо він не залишить заповіту успадкують родичі першої черги (діти,дружина). я так розумію що є тільки діти - ви з братом.

юридично ваша тітка продати ВЕСЬ будинок не може. вона може продати свою частку,якщо виділить її в натурі (якщо це можливо в розумінні норм цивільного кодексу, висвітлених також в ПП ВСУ №15 від 25.05.98р) але змушена спочатку запропонувати викупити її письмово (зазвичай це робиться через нотаріально завірений лист, але не обовязково) іншим співвласникам за ціною не нижчою ніж вона пропонує іншим покупцям.

але є багато юридичних нюансів які можуть надати вашій тітці "широки" можливості. зокрема вона може "заставити" вашого батька продати частку за досить незначну суму. є статті цивільного кодексу про які часто забувають, але які при бажанні можна втілити. наприклад ст.365, яка говорить, що ваша тітка може звернутись до суду із позовом про припинення права вашого батька (або вашого права після успадкування) якщо доведе що така частка є незначною, не може бути виділена в натурі, спільне користування неможливе,і таке припинення не завдасть шкоди вашим інтересам (якщо доведе що ви там не проживаєте і маєте інше житло). вона може зробити невідємні поліпшення майна на підставі яких може через суд збільшити свою частку. вона може продати свою частку "ушлим" покупцям які в свою чергу зроблять все можливе щоб усунути батька чи вас від користування. є ще стаття 366, 357 і т.і.

варіанти ваших дій можуть бути різними в залежності від ситуації і від бажаного результату.

1. можна обєднатись з іншою тіткою,хай вона також перепише на вашого батька свою частку чи відступить її за гроші. тоді в батька буде вже 3/10, що вже трохи більше. якщо будинок великий, можна буде подати позов про виділення частки в натурі і розподил будинку і землі, або поділити договором без суду в порядку ст.367 ЦК України.

2.можна запропонувати жадібній тітці викупити частку батька.

3. можна продати частку батька, повірте є люди які купують і думаю вони знають що роблять. потім там або тітки не буде або буде чіткий розділ.

4. можна буде після виділення часток в натурі добудувати батькові будинок на його частині землі якщо поміститься.

підстав оформлювати якісь договори займу, прописувати неповнолітніх я не бачу в цій ситуації, підстав оформлювати все на вас з братом також не раджу. тітка зможе використати те,що ви живете за кордоном,як аргумент що вам ця нерухомість не потрібна.

з повагою,Вікторія

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вона може продати свою частку,якщо виділить її в натурі (якщо це можливо в розумінні норм цивільного кодексу, висвітлених також в ПП ВСУ №15 від 25.05.98р) але змушена спочатку запропонувати викупити її письмово (зазвичай це робиться через нотаріально завірений лист, але не обовязково) іншим співвласникам за ціною не нижчою ніж вона пропонує іншим покупцям.

Если не выделит в натуре, сможет продать? (применительно к квартире допустим).

 

зокрема вона може "заставити" вашого батька продати частку за досить незначну суму.

 

Какими НПА определяется эта сумма?

 

 

є статті цивільного кодексу про які часто забувають, але які при бажанні можна втілити. наприклад ст.365, яка говорить, що ваша тітка може звернутись до суду із позовом про припинення права вашого батька (або вашого права після успадкування) якщо доведе що така частка є незначною, не може бути виділена в натурі, спільне користування неможливе,і таке припинення не завдасть шкоди вашим інтересам (якщо доведе що ви там не проживаєте і маєте інше житло).

 

При этом она должна на счёт суда внести сумму= стоимости этой части. Как определяется эта сумма?

 

вона може зробити невідємні поліпшення майна на підставі яких може через суд збільшити свою частку. вона може продати свою частку "ушлим" покупцям які в свою чергу зроблять все можливе щоб усунути батька чи вас від користування. є ще стаття 366, 357 і т.і.

варіанти ваших дій можуть бути різними в залежності від ситуації і від бажаного результату.

 

Таки как она продаст, если первое предложение делается совладельцам? Или там могут быть махинации с суммами. Вроде завышенной цены?

 

Спасибо.

С уважением.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если не выделит в натуре, сможет продать? (применительно к квартире допустим).

так. в них спільна часткова власність. в кожного конкретна кількість часток у власності, якими вони можуть розпорядитись (ст.361 цку)

 

Какими НПА определяется эта сумма?

відповідно по п.6 Постанови Пленуму ВСУ №7 від 04.10.1991, яка діє і сьогодні зі змінами і доповненнями цитую:

Розмір грошової компенсації визначається за угодою сторін, а при відсутності такої

угоди - судом по дійсній вартості будинку на час розгляду справи. Під дійсною вартістю будинку розуміється грошова сума, за яку

він може бути проданий в даному населеному пункті чи місцевості.

Для її визначення при необхідності призначається експертиза.на практиці завжди проводиться експертна оцінка, а увипадку незгоди з нею призначається судова експертиза.

 

Таки как она продаст, если первое предложение делается совладельцам? Или там могут быть махинации с суммами. Вроде завышенной цены?

відповідно до ст. 362 цку, співвласники мають переважне право купівлі частки за ціною оголоршеною продавцем для продажу та на інших рівних умовах.продавець в письмовому повідомленні до співвласників зобовязаний вказати ціну та інші умови продажу. співвласники мають місяць на роздуми.якщо бажання придбати частку мають декілька співвласників - обирає продавець. у випадку порушення продавцем переважного права співвласника на купівлю, останній може звернутись із позовом до суду про переведення на нього прав та обовязків покупця, внісши на депозит суду суму визначену в договорі. позовна давність - 1 рік. рішення суду є правовстановлюючим документом на нерухомість. передача співвласником свого переважного права купівлі частки іншим особам не допускається.

з повагою,Вікторія

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виктория! Спасибо!

 

1. Если жилая площадь части составляет менее 5 метров (5 метров єто минимальная площадь для проживания), может ли ЖЕК прописать на этой площади собственника этих 5 метров.

 

2. Надо ли получать разрешение других совладельцев недвижимости для прописки?

 

3. По оценке. Если к примеру надо вычислить стоимость 1/5. Оценивается весь квартира, делится на 5 или же оценивается отдельно 1/5.

 

4. Вы написали, что тётка может выкупить за незначительную стоимость. Как это реализовывается на практике?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. немає різниці. я співвласник.це моя частка. я маю право власності,що означає володіти,розпоряджатись і КОРИСТУВАТИСЬ. норми "дрєвнєго" ЖК УРСР вже давно не дають життя судам, юристам і клієнтам. але мін. норма площі не має відношення до питання співвласності. доречі по кодексу вона 13,65 здається, а по региональним нормам в Києві 8. корочше кажучі на своїй частці я роблю що хочу. хочу посеред кімнати диван вліплю і буду жити (кухня,санвузол,ванна кімната все одно в загальному користуванні), хочу собаку заведу. не подобається - викуповуйте в мене частку,або продавайте мені свої. якщо не хочте - терпіть. взагалі це питання поділу неподільної речі (неподільного майна) висвітлене в ПП ВСУ №11 від 21.12.2007, яка говорить, що якщо неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними відповідно до їх часток, суд визнає ідеальні частки в цьому майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності.

2. згода співвласників не потрібна. жек зобовязаний прописати. згадайте як раніше на приватизацію пхались і прописувались по 20 чоловік в квартирі. дитина співвласника також прописується без згоди інших співвласників, а от інші члени сімї вже за згодою.

3. оцінюється квартира як неподільне цілісне майно і ділиться вартість на кількість часток.

 

Добавлено через 1 минуту

ой.про тітку забула.

на практиці може а) створити нестерпні умови проживання, б) "продавити" оцінку чи експертизу, "вмотивувати" суддю. є ще варіанти сходу не скажу)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...