Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Насколько опасно жить с "неправильным" держ. актом?

henker

Рекомендовані повідомлення

При попытке вынести участок в натуру оказалось, что в держ. акте указана площадь больше фактической. Не хочется затевать волокиту с его отменой и изготовлением нового. Какие могут быть негативные последствия, если все оставить как есть, просто поставить забор по факту, то есть меньше чем в акте и не посягать на территорию соседей? Кто кроме меня теоретически может подать иск на отмену, например если я захочу в последствии подарить его своим детям?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не хочется затевать волокиту с его отменой и изготовлением нового

А как Вы новый изготовите, если акты с нового года отменили?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При попытке вынести участок в натуру оказалось, что в держ. акте указана площадь больше фактической. Не хочется затевать волокиту с его отменой и изготовлением нового. Какие могут быть негативные последствия, если все оставить как есть, просто поставить забор по факту, то есть меньше чем в акте и не посягать на территорию соседей? Кто кроме меня теоретически может подать иск на отмену, например если я захочу в последствии подарить его своим детям?

 

Больше, это не меньше )

можно оставить забор как есть, а можно и вынести по границам.

Вопрос на сколько больше ? участок 5 соток а по акту 4 га ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Больше, это не меньше )

можно оставить забор как есть, а можно и вынести по границам.

Вопрос на сколько больше ? участок 5 соток а по акту 4 га ?

 

Ого, у вас ошибочка- 5 соток и 4 га... В будущем может быть все, что угодно, может действительно уже существующие Акты нивелируют/отменят/трансформируют и будут какие-нибудь другие документы, но как-то я очень сомневаюсь, что такая "ошибочка" пройдет в будущем для вашей семьи без последствий..

На сегодняшний день все выглядит так: я потратила 2 года, чтобы исправить несоответствие площади в Госакте и площади по координатам технической документации. Но у меня в Акте было, наооборот, меньше, чем фактически. Но всего на 20 метров. Из-за них я 2 года не могла переоформить на себя участок, переданный по наследству.. В моем случае пришлось полностью переделывать всю тех.документацию, ген.план и т.д. Я была вынуждена добровольно отказаться от этих 20м, ибо могла остаться без переоформленного Госакта вообще. Выбрала из двух зол меньшую. Был выбор менять техничку с отказом от 20 м или аннулировать Госакт с последующей волокитой выдачи нового с правильной площадью. Второй путь мне показался более стремный.. Без Госакта оставаться было боязно. Но у меня метраж другой, и в обратную сторону.. Что делать в вашем случае - трудно сказать. Но при нынешней существующей системе вам вряд ли бы удалось что-то сделать с участком, имея такие несостыковки..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По акту у меня 21 сотка, по факту выходит где-то 15. Это явная ошибка при изготовлении акта и из-за этой ошибки я не смогу и не собираюсь захватывать чужую территорию. Просто интересно, чем это грозит в будущем. Я хочу делать строй. паспорт. Выйдет, что пятно застройки лежит не на правильном участке, ведь на пятисотке геодезист указывает размеры участка. Кроме того, когда мои соседи захотят продавать свои участки, всплывет инфа, что у нас с ними обширные "спорные территории". Ждать пока соседи за свои деньги будут вести судебный процесс с заказом зем. экспертизы?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня!Висловлю свою думку на рахунок вашої проблеми.Зважаючи, що різниця у площі становить 6 сотих, думаю, що потрібно все ж робити заміну правовстановлюючого документу на земельну ділянку, тим більше, ви у своєму повідомленні вище фактично відповіли на своє ж питання.Цікаво дізнатися, чия вина в такій помилці?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня!Висловлю свою думку на рахунок вашої проблеми.Зважаючи, що різниця у площі становить 6 сотих, думаю, що потрібно все ж робити заміну правовстановлюючого документу на земельну ділянку, тим більше, ви у своєму повідомленні вище фактично відповіли на своє ж питання.Цікаво дізнатися, чия вина в такій помилці?

 

Погоджуюсь, треба. Я б не відмовився від виправленого держакту. Конкретизую питання: які негативні наслідки може мати для мене акт на більшу площу? Якщо ніяких, то не варто розпочинати судові тягонини.

Помилку зробила організація, яка виготовила перший держакт, не виходячи від компютера. Ну і звичайно орган, який його видав, не подивившись на ортофотоплані як лежить ділянка. За законом витрати на виправлення несе орган, який його з помилою видав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конкретизую питання: які негативні наслідки може мати для мене акт на більшу площу?

Жодних.

При необхідності впишуть площу по факту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наслідки залежать від ваших планів на земельну ділянку:якщо прийде час згодом продавати, то проблем не минути, якщо ж ні, то теоретично, хай би й залишався, але ж ви писали, що будете робити будівельний паспорт, в якому буде зазначена не правильна площа земельної ділянки.Крім того, в будь який орган(РЕС, газконтора) потрібне посвідчення права власності на земельну ділянку.

Нового акта вам не дадуть, бо з 01.01.2013 їх відмінили.Ви ділянку оформляли по рішенню сесії сільської ради чи купували з державним актом?

 

Добавлено через 2 минуты

При необхідності впишуть площу по факту.

Цікаво, по якому факту, коли правовстановлюючий документ на іншу площу.Яким документом вам підтвердять правильну площу, коли є державний акт на іншу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікаво, по якому факту, коли правовстановлюючий документ на іншу площу.Яким документом вам підтвердять правильну площу, коли є державний акт на іншу?

По факту проведення нових замірів(якщо виникне така потреба,чи необхідність)- сусідів то потіснити не вдасться.

Ніхто фактично встановлені границі переносити не буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По факту проведення нових замірів(якщо виникне така потреба,чи необхідність)- сусідів то потіснити не вдасться.

Ніхто фактично встановлені границі переносити не буде.

Можливо я вас неправильно зрозумів, але яким документом підтвердять правильність нових обмірів?Та що робити з старим неправильним державним актом?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливо я вас неправильно зрозумів, але яким документом підтвердять правильність нових обмірів?Та що робити з старим неправильним державним актом?

Звернутись з офіційною заявою про виправлення помилки.

Не допоможе - офіційну відмову - і в суд.

Рішення буде обов'язково.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наслідки залежать від ваших планів на земельну ділянку:якщо прийде час згодом продавати, то проблем не минути, якщо ж ні, то теоретично, хай би й залишався, але ж ви писали, що будете робити будівельний паспорт, в якому буде зазначена не правильна площа земельної ділянки.Крім того, в будь який орган(РЕС, газконтора) потрібне посвідчення права власності на земельну ділянку.

Нового акта вам не дадуть, бо з 01.01.2013 їх відмінили.Ви ділянку оформляли по рішенню сесії сільської ради чи купували з державним актом?

 

Я купив ділянку з державним актом. Потім виготовив на себе. Потім перевів під забудову. Отже завищена площа фігурує в трьох актах плюс у моєму договорі купівлі-продажу. Плюс у витягу з державного рєестру правочинів. Юрист каже, що це погано, що помилка тягнеться у стількох документах, важче це все скасовувати.

Буд. паспорт я буду робити с існуючим актом. Адже архітектор не суддя, щоб скасовувати мій акт. Формально за законом, поки суд його не скасував, в мене "правильний" акт. Просто я будинок намалюю, щоб він точно був на "моїй" території. В РЕС я теж буду подавати існуючий акт.

Тому більше схиляюсь до думки залишити все, як є. Принаймні на найближчі роки.

До того ж в мене є занепокоєння, що якщо суд почне мені скасосувати всі документи, я залишусь взагалі без пітведження права на землю. Маю на увазі скасування довору купівлі-продажу, адже там теж завищена площа.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому більше схиляюсь до думки залишити все, як є. Принаймні на найближчі роки.

Ваше право!Можливо так й правильніше буде!Пройде час, проясниться ситуація із заміною актів з помилками!Щось дізнаюсь конкретніше, напишу!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проектна організація не просто так робила вам документацію на складання ДА , а на підставі рішення вфдповідної с\р. А те, що у вас така розбіжність по площі то скоріш за все хтось із сусідів віддтяпав собі кусок вашої ділянки, можливо це було зроблено в процесі оформлення ваших доків, він встиг раніше. На мою думку потрібно в нормальній проектній організації замовити документацію по встановленню меж. В процесі розробки проектанти візьмуть дані по суміжниках ось тоді і вималюється картина. Якщо немає можливості вийти на площу і ви згідні миритись з тим , що у вас менше на 600 м , то ви з документацією, ідете до кадастрового реєстратора для внесення данних в поземельні книгу, він вам відмовляє , тоді до суду і отримаєте рішення скасувати д\а і зареєструвати нову площу за вами , але не виключний варіант, що акт просто скасують і ви лишитесь ні з чим, тобто без землі
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тоді до суду і отримаєте рішення скасувати д\а і зареєструвати нову площу за вами , але не виключний варіант, що акт просто скасують і ви лишитесь ні з чим, тобто без землі

 

 

Залишитись без землі - мне це лякає найбільше. Хоча юрист організації, що припустилась помилки, мене запевняв, що суд може скасувати акт лише в частині неправильної площі, а не взагалі. Не знаю, что варто йому довіряти.

А чи можливий варіант, залишити старий акт, і при цьому виготовити нове право власності з уточненими межами. Тобто на основі нового проектного рішення, а не на основі старого державного акту?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

залишити старий акт, і при цьому виготовити нове право власності з уточненими межами
і при цьому ж таки мати два правовстановлюючих документи на одну й ту ж саму земельну ділянку. Це мало ймовірно, ІМХО!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може тоді доцільно було б отримати від сільради якесь рішення на "правильну" ділянку, яка лежить в межах "завищеної", щоб хоч якійсь був у мене нормальний правовстановлюючий документ? Не знаю правда, чи може дати мені сільрада такий документ, я не живу в цьому селі.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо ви скажете голові с/р, що у вас невірно виготовлений держ акт, то мало ймовірно, що він вам дасть "правильне рішення"доки, поки ви не скасуєте неправильний держ акт, ІМХО.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Напишіть в якому році у вас виданий акт

Восени 2012 року.

 

Добавлено через 3 минуты

Якщо ви скажете голові с/р, що у вас невірно виготовлений держ акт, то мало ймовірно, що він вам дасть "правильне рішення"доки, поки ви не скасуєте неправильний держ акт, ІМХО.

 

Голова знає про проблему, і теж хоче її вирішити. І не хоче, щоб я підіймв шум, адже це він ставив підпис на держакті, не перевірвши його площу в натурі та за документами попереднього власника.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

как идея... разделить участок на две части и "отменить" акт по той части, которая не Ваша...

т.е. суд будет отменять приватизацию только куска, а Ваш кусок останется Вашим

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

как идея... разделить участок на две части и "отменить" акт по той части, которая не Ваша...

т.е. суд будет отменять приватизацию только куска, а Ваш кусок останется Вашим

 

Я не совсем знаком с процедурой "раздела". Если таковая существует, то можно рассмотреть. Но от землемеров проскакивала мысль подарить "лишнюю" землю например селу. Возможно и придется этим воспользоваться. Например, оказалось, что не были предусмотрены проезды между соседями, и я решил их сделать за счет своего участка. Либо первый изготовитель акта провтыкал проезды, и нужно их сделать. Поговорю с сельским головой. Буду меценатом))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо ваші "пропавші" сотки дійсно пішли на організацію проїздів , тобто фактично залишились землями запасу- землями загального користування, тобто нікому не надані по факту , тоді поділ може мати місце . Проектанти роблять документацію по поділу - затвердження-реєстратор . В результаті у вас дві ділянки . Рєстрацію нормальної ховаєте під подушку, а від "лєвої" відмовляєтесь від права приватної власності ,на підставі цієї відмови с\р реєструє право за собою
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

как идея... разделить участок на две части и "отменить" акт по той части, которая не Ваша...

т.е. суд будет отменять приватизацию только куска, а Ваш кусок останется Вашим

Цілком реальна ідея!Замовнику дадуть два витяги з Державного реєстру прав на нерухоме майно, правильний з них залишить собі!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...