Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

моя часть дома после смерти отца? Мать через 10 лет оформила дом полностью на себя .

кузнец1

Рекомендовані повідомлення

Вика&Руслан, дуже вам дякую за таку докладну відповідь. У мене є ще одне питання стосовно майна й наслідування. Мати отримала будинок як спеціаліст від радгоспа, у квиток вписана тільки вона, як власник. Нотаріус нам з матір'ю роз'яснив, що вона є єдиною власницею, незалежно від того, хто ще прописаний в будинку. А там прописаний мій батько, з яким мати розведена, й він там не проживає, мій брат, теж там не живе. Враховуючи Ваші глибокі практичні знання, хочу запитати - чи дійсно мати єдиний власник й як ій, якщо це насправді так, поступити з майном, не краще ій за життя написати заповіт на своїх дітей в равних долях, щоб виключити можливість якихось спорів дітей не за її життя. Дуже дякую. Змінено користувачем EvitaVita
грам. помилки
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вика&Руслан, дуже вам дякую за таку докладну відповідь. У мене є ще одне питання стосовно майна й наслідування. Мати отримала будинок як спеціаліст від радгоспа, у квиток вписана тільки вона, як власник. Нотаріус нам з матір'ю роз'яснив, що вона є єдиною власницею, незалежно від того, хто ще прописаний в будинку. А там прописаний мій батько, з яким мати розведена, й він там не проживає, мій брат, теж там не живе. Враховуючи Ваші глибокі практичні знання, хочу запитати - чи дійсно мати єдиний власник й як ій, якщо це насправді так, поступити з майном, не краще ій за життя написати заповіт на своїх дітей в равних долях, щоб виключити можливість якихось спорів дітей не за її життя. Дуже дякую.

Шановна, EvitaVita, для того щоб докладно відповісти на Ваше питання мені потрібно знати який правовстановлюючий документ на будинок в Вашої мами. це може бути ордер,свідоцтво про право власності чи інший документ. отримала вона землю за Рішенням сільради чи землю з будинком, чи будинок. чи була вона на той момент в шлюбі. чи відводилась земельна ділянка, або надавався будинок сімї, чи конкретно Вашій мамі.

Якщо но момент отримання будинку мати з батьком були в шлюбі, для визначення особистого майна кожного з подружжя застосовуються п.2-5 ч.1,ч.2-6 ст.57 сімейного кодексу: особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто; житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" ;земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України. Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги. Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є страхові суми, одержані нею, ним за обов'язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них. Суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин. Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.

а стосовно заповіту, то звичайно, краще за життя розпорядитись майном.скласти заповіт. при укладенні заповіту слід брати до уваги, що є спадкоємці, які мають на обовязкову частку у спадщині незалежно від того чи включені вони до заповіту чи ні. згідно ч.1 ст.1241 цку. це, зокрема, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Ваш батько, оскільки він розлучений з мамою, за нею не спадкуватиме.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже Вам, Вікторіє, дякую. Я з'ясую на підставі якого документі було набуте право власності, і ще раз звернусь до вас в цій темі. В приватну пошту до вас чомусь не можу написати.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...