Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Ремонт старого будинку

Vladjok

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня. В спадок отримав будинок в селі. Тепер виникла необхідність провести в ньому ремонт. В цьому році планую відремонтувати дві жилі кімнати, загальна площа 45 кв.м. провести в будинок воду. Будинок побудований в кінці 50-х років, на фундаменті, стіни дерев"яні глиняні, побілені. На мою думку краще обшить стіни та потолки гіпсокартоном на підлогу недорогу плитку. Щоб порекомендували,який приблизно бюджет.Дякую.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня. В спадок отримав будинок в селі. Тепер виникла необхідність провести в ньому ремонт. В цьому році планую відремонтувати дві жилі кімнати, загальна площа 45 кв.м. провести в будинок воду. Будинок побудований в кінці 50-х років, на фундаменті, стіни дерев"яні глиняні, побілені. На мою думку краще обшить стіни та потолки гіпсокартоном на підлогу недорогу плитку. Щоб порекомендували,який приблизно бюджет.Дякую.

 

Для порад потрібно дещо більше інформації. Дуже багато питань виникає. Ремонт плануєте проводити власними силами чи ні? На простий потолок у 45 м2 потрібно десь 3500 грн по матеріалу+шпаклівка гривень 200 + фарба 10л. у 2 слоя = 4000 по матеріалу лише потолки потянуть, а +стіни? і що з опаленням приміщення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будемо наймати знайомого майстра, опалення газове пічне. Із планів по ремонту стіни, потолок гіпс, підлога плитка. Ніяких викрутасів.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будемо наймати знайомого майстра, опалення газове пічне. Із планів по ремонту стіни, потолок гіпс, підлога плитка. Ніяких викрутасів.

 

Нехай ваш знайомий майстер прикине що у вас по бюджету роботи получиться, я ж незнам по яких розцінках він з вами домовився) по матеріалам потолок прикинув десь 4000 грн + плитка, скажімо по 80 грн/м2х45 м2 = 3600 грн+ клей (в залежності від стану підготовки стяжки) мішків 8 х 45 = 360. І по плитці у нас получилось теж в районі 4000 грн + стіни...а тут квадратура не вказана ( нехай майстер порахує квадратуру і прикине по г/к.)думаю в 20 000 вкладетесь по матеріалах. Роботу нехай майстер вам виставляє, я тут не підкажу)))

 

стосовно г/к - тут головне щоб волога не побадала з вулиці (особливо з покрівлі) інакше гроші на вітер...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю необхідно на стіни та потолок вологостійкий гіпсокартон. І ще питання по заміні в двох кімнатах проводки та пробить свердловину, ввести в будинок воду, який приблизно бюджет. Дякую.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю необхідно на стіни та потолок вологостійкий гіпсокартон. І ще питання по заміні в двох кімнатах проводки та пробить свердловину, ввести в будинок воду, який приблизно бюджет. Дякую.

 

боюсь толкову пораду дати не можу, в електриці та сантехніці не шарю особо. Рекомендую дочекатися інших форумчан, спеців в цих питаннях.

 

як на мене якщо міняти проводку то уже повністю у всьому домі. Які нагрузки на проводку плануються з побутової техніки? і Яка причина заміна проводки лише у даних кімнатах?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ремонт под ключ и материалы ниже епицентра на 50% одна брига не дорого. 0674433575
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

боюсь толкову пораду дати не можу, в електриці та сантехніці не шарю особо. Рекомендую дочекатися інших форумчан, спеців в цих питаннях.

 

як на мене якщо міняти проводку то уже повністю у всьому домі. Які нагрузки на проводку плануються з побутової техніки? і Яка причина заміна проводки лише у даних кімнатах?

В принципі проводка стара але не погана витримує і газонокосилку, електрозварку, болгарку, електропилу. Будинок складається із двох кімнат, сіней та веранди. Хотілось для початку замінити проводку в жилих кімнатах.

 

Добавлено через 1 минуту

Ремонт под ключ и материалы ниже епицентра на 50% одна брига не дорого. 0674433575
І який бюджет ремонту будинку загальною площею 55 кв.м. разом із матеріалами.Дякую.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В принципі проводка стара але не погана витримує і газонокосилку, електрозварку, болгарку, електропилу. Будинок складається із двох кімнат, сіней та веранди. Хотілось для початку замінити проводку в жилих кімнатах.

 

Шкода що ніхто з форумчан не підключається до цієї теми, особливо електрики

Хотів би Вам підказати якомога більше та знань по цих питаннях мізер. Розповім те що знаю:

є 2 основних типи кабелю: ВВГ (твердий не гнучкий) і ШВВП (гшучкий)

на разетки кидають кабель 3х2,5

на виключатель 3х1,5

 

Усе ж я б рекомендував дочекатися електрика щоб він дав толковішу пораду

як на мене проводку портібно замінювати або усю зразу або залишити як є

 

я так розумію у домі алюмінієва проводка

 

розташування будинку теж грає не останню роль у формуванні кошторису ремонтних робіт

 

закиньке кілька фоток кімнат будинку так давати поради простіше :)

 

 

Ремонт под ключ и материалы ниже епицентра на 50% одна брига не дорого. 0674433575

 

о.... вже і "хапуга" об"явився) краще дай толкові поради, шановний.

Змінено користувачем vavankutep
добавлення в кінці слова "шановний"
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шкода що ніхто з форумчан не підключається до цієї теми, особливо електрики

Хотів би Вам підказати якомога більше та знань по цих питаннях мізер. Розповім те що знаю:

є 2 основних типи кабелю: ВВГ (твердий не гнучкий) і ШВВП (гшучкий)

на разетки кидають кабель 3х2,5

на виключатель 3х1,5

 

Усе ж я б рекомендував дочекатися електрика щоб він дав толковішу пораду

як на мене проводку портібно замінювати або усю зразу або залишити як є

 

я так розумію у домі алюмінієва проводка

 

розташування будинку теж грає не останню роль у формуванні кошторису ремонтних робіт

 

закиньке кілька фоток кімнат будинку так давати поради простіше :)

Фотки викладу пізніше. Будинок знаходиться в Полтавскій області, від мене 50 км. Хотілося б його використовувати як дачний, приїжджаю на дачу часто.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фотки викладу пізніше. Будинок знаходиться в Полтавскій області, від мене 50 км. Хотілося б його використовувати як дачний, приїжджаю на дачу часто.

 

Обшивати всю "внутрянку" гіпсом задоволення не з дешевого як на мене. Пошукайте на форумі є кілька тем як в старому будинку зробити хороший ремонт. Форумчани практики хто собі проводив подібний ремонт дадуть вам багато цінних порад)))

власне ці тепи є в цьому розділі - "будівництво дачі" чи то в загальному

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обшивати всю "внутрянку" гіпсом задоволення не з дешевого як на мене. Пошукайте на форумі є кілька тем як в старому будинку зробити хороший ремонт. Форумчани практики хто собі проводив подібний ремонт дадуть вам багато цінних порад)))

власне ці тепи є в цьому розділі - "будівництво дачі" чи то в загальному

 

Дам несколько советов (порад) Электрику если менять то желательно всю(очень важный вопрос) По поводу кабеля скажу так

Розетка,что от нее будет запитыватся (прибор,потребляямая мощность)

вот табличка,по которой вы можете просчитать какой провод нужен:

(ссылка устарела) На люстру не обязательно закидывать трех жильный провод,если люстра одноклавишная и без земли то подойдет и двух

жильный провод

Штукатурку,будет дешевле делать цементно-писчаную(песок,цемент,вода)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

проводку однозначно новую,на резетки ввгнг3*2,5 на освещение ввгнг3*1,5,на мощные потребители сварку,бойлер,обогреватели и т д,от щитка тяните отдельно провод 3*2,5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На люстру не обязательно закидывать трех жильный провод,если люстра одноклавишная и без земли то подойдет и двух

 

Плохой "совет". Вся электропроводка должна быть трёхпроводной:

 

НПАОП 40.1-1.32-01. Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок

...

2. Електроустановки житлових, громадських, адміністративних та побутових будинків

...

2.5 Електропроводки та кабельні лініїї

...

2.5.5. У всіх будинках лінії групової мережі, що прокладаються від групових, поверхових і квартирних щитків до світильників загального освітлення, штепсельних розеток і стаціонарних електроприймачів, повинні виконуватися трипровідними (фазний L-, нульовий робочий N- і нульовий захисний РЕ- провідники). 3абороняється об'єднання нульових робочих і нульових захисних провідників різних групових ліній. Нульовий робочий і нульовий захисний провідники не дозволяється підключати на щитках під спільний контактний затискач.

 

Переріз РЕ-провідників повинен відповідати вимогам пункту 2.5.15.

 

...

2.8 Захисні заходи безпеки

...

2.8.4. Допускається застосування підвісних світильників, не обладнаних затискачами, для підключення захисних провідників у приміщеннях без підвищеної небезпеки за умови, що гак для їх підвішування ізольований. Вимоги даного пункту не відміняють вимог пункту 2.5.5 і не є підставою для виконання електропроводок двопровідними.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Плохой "совет". Вся электропроводка должна быть трёхпроводной:

 

НПАОП 40.1-1.32-01. Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок

 

Я согласен,ну вот если посмотреть на изделия КНР(люстры,бра,точечное освещение)то там даже не предусмотрена земля,тоесть вывод такой,что одна жила(полюс)остается лишним(так сказать запасной)куде его человек будет тулить,а провод сам провод стоит дороже чем 1.5*2,в старом фонде,земля совсенм не предусматривалась на освещение(алюминевый провод)и как то жили,это сейчас стандарты повышеного требования,

А как тогда в общей парадной,земля и ноль,на одном корпусе щита подключены,тоже по вашем требованиям не правильно,но при Союзе не было отдельных шин,(земля)(ноль)и нормально!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

и нормально!

Не нормально. По смертности и пожарам по вине электропроводок Союз и нынешние Украина, РФ и РБ в мировых лидерах.

Всё надо делать по нормам - они обеспечивают экономическую эффективность при допустимом уровне пожарной и электробезопасности.

 

Отступления от нормативов должны быть обоснованы - ссылки на союзы, на собственный опыт, на мнения неспециалистов не являются обоснованием.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не нормально. По смертности и пожарам по вине электропроводок Союз и нынешние Украина, РФ и РБ в мировых лидерах.

Всё надо делать по нормам - они обеспечивают экономическую эффективность при допустимом уровне пожарной и электробезопасности.

 

Отступления от нормативов должны быть обоснованы - ссылки на союзы, на собственный опыт, на мнения неспециалистов не являются обоснованием.

Так куда же третью жилу цеплять?Обьясните,!Ведь она в воздухе зависает!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так куда же третью жилу цеплять?Обьясните,!Ведь она в воздухе зависает!

Вот там пусть и висит.

 

1. Защитный проводник обеспечивает защиту от пожара - при разрушении изоляции возникает утечка с линейных проводников на защитный, каковую отслеживает УЗО, отключая повреждённую линию.

 

2. При возникновении пожара по вине электропроводки виноватым всегда есть владелец электроустановки. До тех пор, пока он не докажет вину третьего лица или не будет установлен несчастный случай. Грубое нарушение действующих норм при проектировании электропроводки приведут к невозможности спихнуть вину. Как следствие - возмещение ущерба третьим лицам, отказ в выплате страховки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот там пусть и висит.

 

1. Защитный проводник обеспечивает защиту от пожара - при разрушении изоляции возникает утечка с линейных проводников на защитный, каковую отслеживает УЗО, отключая повреждённую линию.

 

2. При возникновении пожара по вине электропроводки виноватым всегда есть владелец электроустановки. До тех пор, пока он не докажет вину третьего лица или не будет установлен несчастный случай. Грубое нарушение действующих норм при проектировании электропроводки приведут к невозможности спихнуть вину. Как следствие - возмещение ущерба третьим лицам, отказ в выплате страховки.

 

С этим согласен! Но я ведь подсказал человеку который сам себе делает электрику,и в этой ситуации нет третьих лиц,тоесть возможности на когото перекладывать вину нет,УЗО обесточит квартиру,в этом вы правы,Но пожар,....тогда и пожарную сигнализацию нужно устанавливать(пожарные датчики,пламенегаситили ,и т.д)без нее тоже нарушение норм законодательства,Так ведь получается?

Вот по поводу провода,если бы категорически запрещалось так делать,тогда с ринков и производства убрали провод(двух жильный)а так его производят и продают,значит,возможно проводить монтаж,этим самым проводом,

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот по поводу провода,если бы категорически запрещалось так делать,тогда с ринков и производства убрали провод(двух жильный)а так его производят и продают,значит,возможно проводить монтаж,этим самым проводом,

По крайней мере странная логика. А если в магазинах топоры продают - то значит, возможно кому-нибудь поотрубать руки. Представляю как это будет звучать в суде.

 

Вы можете делать себе как угодно - а вот "советы", следование каковым потенциально приведёт к проблемам раздавать не надо.

 

В нормативах категорически запрещена двухпроводная линия в жилых домах - этого достаточно и не надо выдумывать какие-то оправдания.

 

Ещё раз:

ПУЕ

Глава 1.1 3агальна частина

...

1.1.17. Для позначення обов'язковості виконання вимог ПУЕ застосовують слова «повинен», «слід», «необхідно», і похідні від них. Слова «як правило» ознaчають, що ця вимога переважає, а відступ від неї має бути обгрунтованим. Слово «допускається» означае, що це рішення застосовуеться як виняток, як вимушене (унаслідок стиснених умов, обмежених ресурсів необхідного устаткування, матеріалів тощо). Слово «рекомендовано» означає, що це рішення є одним з кращих, але не обов' язковим.

НПАОП 40.1-1.32-01. Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок

...

2. Електроустановки житлових, громадських, адміністративних та побутових будинків

...

2.5 Електропроводки та кабельні лініїї

...

2.5.5. У всіх будинках лінії групової мережі, що прокладаються від групових, поверхових і квартирних щитків до світильників загального освітлення, штепсельних розеток і стаціонарних електроприймачів, повинні виконуватися трипровідними (фазний L-, нульовий робочий N- і нульовий захисний РЕ- провідники). 3абороняється об'єднання нульових робочих і нульових захисних провідників різних групових ліній. Нульовий робочий і нульовий захисний провідники не дозволяється підключати на щитках під спільний контактний затискач.

 

Переріз РЕ-провідників повинен відповідати вимогам пункту 2.5.15.

 

...

2.8 Захисні заходи безпеки

...

2.8.4. Допускається застосування підвісних світильників, не обладнаних затискачами, для підключення захисних провідників у приміщеннях без підвищеної небезпеки за умови, що гак для їх підвішування ізольований. Вимоги даного пункту не відміняють вимог пункту 2.5.5 і не є підставою для виконання електропроводок двопровідними.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По крайней мере странная логика. А если в магазинах топоры продают - то значит, возможно кому-нибудь поотрубать руки. Представляю как это будет звучать в суде.

 

Вы можете делать себе как угодно - а вот "советы", следование каковым потенциально приведёт к проблемам раздавать не надо.

 

В нормативах категорически запрещена двухпроводная линия в жилых домах - этого достаточно и не надо выдумывать какие-то оправдания.

 

Какие оправдания,Сами же себе противоречите,есть УЗО,общее,и так же на отдельную группу,которое обесточит,в чем ище проблема не вижу,отсутствие земли,или в чем,нормы не умы пишут,люди их пишут в кабинете,но также есть и на производстве инжинеры,которые разработали ту или иную схему,не мы же придумали эти самые провода,2,3,4 жильные,давайте тогда 4-х жильные забрасывать,лучше ведь чем 3-х,

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какие оправдания,Сами же себе противоречите,есть УЗО,общее,и так же на отдельную группу,которое обесточит,в чем ище проблема не вижу,

Проблема в том, что УЗО без третьего проводника не обесточит.

нормы не умы пишут,люди их пишут в кабинете,но также есть и на производстве инжинеры,которые разработали ту или иную схему

Нормы пишут на основании многолетней статистики - их не высасывают из пальца.

Вот инженеры-проектировщики могут рассчитать, обосновать и согласовать отступление от правил. Потому что они знают как рассчитывать пожарный риск.

Люди с улицы с обоснованиями - "а на базаре продают" во внимание приниматься не могут.

не мы же придумали эти самые провода,2,3,4 жильные,давайте тогда 4-х жильные забрасывать,лучше ведь чем 3-х,

Для каждой конструкции провода есть своя сфера применения. Двухжильные в жилых домах (на которых свет клином не сошёлся) применяются только в шнурах для подключения приборов 2 класса защиты. В стационарной проводке - не применяются.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проблема в том, что УЗО без третьего проводника не обесточит.

 

Что вы такое говорите,

Если нет земли в квартире УЗО не сработает,

Доходит к абсурду!!!

принцип устройства,,,,изучите!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что вы такое говорите,

Если нет земли в квартире УЗО не сработает,

Доходит к абсурду!!!

принцип устройства,,,,изучите!

Вот и изучайте.

Если в доме четырёхпроводная сеть, то РЕ-проводник подключается к этажному щитку, в розетках, светильниках не подключается.

Описано на форуме многократно.

 

И разберитесь с путаницей:

 

есть УЗО,общее,и так же на отдельную группу,которое обесточит

 

Если нет земли в квартире УЗО не сработает,
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот и изучайте.

Если в доме четырёхпроводная сеть, то РЕ-проводник подключается к этажному щитку, в розетках, светильниках не подключается.

Описано на форуме многократно.

 

И разберитесь с путаницей:

 

Не верте всему что пишут!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...