Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Переоформление права собственности

Jester

Рекомендовані повідомлення

Уважаемые форумчане!

 

Есть необходимость переформить права на землю + недвижимость с моей матери на меня. На руках госакт на землю и техпаспорт на дом.

 

Какой правильный и наименее ресурсозатратный путь в свете постоянных нововведений (договор дарения? завещание? еще что-то?)?

 

Заранее благодарю за советы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
И у меня тот же вопрос. Кадастровый номер есть.

 

Дарственная

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Заповіт обійдеться дешевше для спадкоємця.

Але право власності в обох випадках потрібно буде реєструвати в Держреєстрі.

Простіше заповіт, але це якщо всі правоустановлюючі документи є в наявності (паспотр БТІ на будинок, і державний акт з кадастровим номером на ім'я спадкодавця на земельну ділянку, заповіт).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Заповіт обійдеться дешевше для спадкоємця.

 

Если можно,какие затраты при оформлении ,если сделать завещание. Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если можно,какие затраты при оформлении ,если сделать завещание. Спасибо.

 

Оформляли 2 недели назад. Если делать завещание в государственной нотариальной конторе, платежи (через сберкассу) составят порядка 260грн. Только учтите, что завещание - это не железная гарантия получения наследства, потому как лицо, завещающее свое имущество, может это завещание в любой момент изменить не уведомив вас об этом, а при оформлении наследства нотариус будет работать именно с его "последней версией".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня с завещанием или дарением проблем не будет. Я сама все строила и покупала и единственный наследник. Просто тогда надо было на маму оформить. Теперь она очень хочет все переоформить. Меня интересует дальнейшие действия по переоформлению на себя ,налоги и оплаты в этих двух вариантах. Что выгоднее материально?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня с завещанием или дарением проблем не будет. Я сама все строила и покупала и единственный наследник. Просто тогда надо было на маму оформить. Теперь она очень хочет все переоформить. Меня интересует дальнейшие действия по переоформлению на себя ,налоги и оплаты в этих двух вариантах. Что выгоднее материально?

 

Опять таки, если сейчас что-то делать, то ценовая политика на сегодняшний день, а что будет на момент когда завещание вступит в силу - это поживем и увидим. Соответственно, просто дарственная сейчас и все...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если можно,какие затраты при оформлении ,если сделать завещание. Спасибо.

За посвідчення заповіту державні нотаріуси справляють державне мито у розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Приватні нотаріуси державного мита не справляють. Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та особою, яка до нього звернулася, однак він не може бути меншим, ніж розмір ставки державного мита, що справляється державними нотаріусами за аналогічні дії.

 

 

Вам платити при отриманні спадщини :

Такі платежі за оформлення спадщини

Державне мито

Якщо Ви оформляєте в державній нотаріальній конторі свої спадкові права, то відповідно до вимог чинного законодавства Вам необхідно сплатити наступні платежі.

 

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про нотаріат", за вчинення нотаріальних дій державні нотаріуси справляють державне мито у розмірах, встановлених чинним законодавством.

 

Розмір ставок державного мита за видачу свідоцтв про право на спадщину та пільги щодо його сплати встановлені Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 № 7-93 (із змінами і доповненнями).

 

Так, за видачу свідоцтва про право на спадщину стягується державне мито у розмірі, встановленому підпунктом "ж" пункту 3 статті 3 зазначеного Декрету, тобто 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян – 34 грн.

 

Оподаткування доходів, отриманих у спадщину

передбачено, що за нульовою ставкою оподатковуються:

 

а) вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При оформлении наследства ставка налога для первой очереди наследования 0% (сейчас). Платежи за 2 свидетельства о наследстве через гос. нотариуса вышли порядка 1200грн+вроде еще что-то около 500грн при заведении дела о наследстве. Независимо от наличия завещания ждать все равно придется пол-года. Нотариус проверяет наличие всех необходимых документов и выдает список того, что надо дооформить/переоформить. У меня документы оказались не актуальными и пришлось хорошо побегать и заплатить некоторую (необременительную) сумму официальных платежей, чтобы все привести в порядок, а времени особо на это небыло. Если ставка налога при дарении близкому родственнику тоже 0%, то с учетом полученного опыта я бы уже не отказывался от дарственной (мне предлагали ее оформить), потому как выплывшие косяки с документами можно будет решать последовательно и растянуть расходы во времени, а не делать все и сразу параллельно, как получилось у меня при оформлении наследства.

 

Насчет ценовой политики на сегодня. Когда начали оформлять наследство в прошлом году, еще можно было сделать задним числом оценку недвижимости по старым правилам (действовавшим до октября? 2013г.). Пока выправили все документы единственным вариантом осталась только "оценка недвижимости для налогообложения" за 300грн. - сделали ее и пока ждали окончания полугода поползли слухи, что стоимость этой оценки подняли до 700грн (не узнавал точнее).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Большое спасибо за подробные ответы.

А если сейчас сделать дарственную, то какие платежи и налоги меня ожидают?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

потому как выплывшие косяки с документами можно будет решать последовательно и растянуть расходы во времени, а не делать все и сразу параллельно, как получилось у меня при оформлении наследства.

Подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса потрібно через 6 місяців, а дооформлюють люди буває роками як що є "косяки" з документами, особливо на землю. Це не позбавляє Вас спадщини.

 

Добавлено через 18 минут

А если сейчас сделать дарственную, то какие платежи и налоги меня ожидают?

Для укладення договору дарування будинку Вам необхідно надати нотаріусу такий перелік документів:

- Паспорта сторін, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;

- Документ, що підтверджує право власності на відчужуване майно(Свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, тощо);

- Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданий державним бюро технiчної інвентаризації (для відчуження);

- Домова книга;

- Заява про згоду дружини (чоловіка) ”Дарувальника” на відчуження майна, якщо воно було придбано в період зареєстрованого шлюбу (оформлюється нотаріально)

- Довідка про відсутність заборони на відчуження нерухомого майна.

- Довідка про відсутність податкової застави

 

Для укладення договору дарування земельної ділянки необхідні такі документи:

- Паспорта сторін та довідки при присвоєння ідентифікаційних кодів.

- Державний акт на право власності на земельну ділянку;

- Витяг з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки;

- Висновок про наявні обмеження (обтяження) на використання земельної ділянки;

 

Нотаріус також вимагає витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно.

 

Остаточний перелік документів, необхідних для посвідчення таких договорів Вам визначить нотаріус на консультації.

Сам договір безоплатний у державного нотаріуса, виплата нотаріусу за посвідчення договору 1% від суми договору.. Податок 0% від матері - дочці.

Але передевіться що із документів у Вас є, і що буде потрібно виготовити ( ціни крізь різні).

Змінено користувачем Ро_машка
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса потрібно через 6 місяців

 

Не "через 6 мiс", а "протягом 6мiс". Це дуже суттєво.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...