Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Схема щитка 3-х кімнатної квартири

sabaka

Рекомендовані повідомлення

Шановні,

 

прошу покритикувати схему щитка 3-х кімнатної квартири.

 

Додаю фото:

1. Щитка на площадці(мої автомати верхні зліва) + підїздний стояк

2. Мій лічильник

3. Мої автомати крупняком

4. Автомати сусіда

5. Моя схема квартирного щитка

 

Наші вхідні автомати: три радянські номіналами вроді 16А, 25А, 16А та один ИЕК С20 - доставлявся на час проміжних тимчасових електроробіт.

 

Планую усі ці автомати зняти і поставити на їх місце один ИЕК С40 (або D40)

 

Порекомендуйте, може що не так намалював. Найближчим часом планую закупити автоматику та передати схему електрику для монатажа щитка в квартирі.

 

Уся автоматика АВВ.

Є тільки для два елементи від Hager:

- УЗО 16А/0.01 тип А

- дифавтомат B32/0.03 тип А

Аналоги від АВВ на даний момент відсутні у продажу, а ціни на них заявлені космічні.

 

Захист від перенапруги донецький digiTOP

396540248__.thumb.jpg.45615444f6a6753acb349f475eb9336b.jpg

47194320_.jpg.322cb19a2db042a5c6777433598d7c01.jpg

1873326317_.thumb.jpg.7edfe06f1247ecd11f7f25887b2679c2.jpg

1285954964_.jpg.ef027b40410841c851120a2bb503cca7.jpg

Electro_v1.9.thumb.jpg.54b86f50928e5db93bef87bc6492ca16.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні,

 

прошу покритикувати схему щитка 3-х кімнатної квартири.

 

Здається Ви перемудрували з щитком. Щиток для трикімнатної квартири більше ніж на 30 місць. :o

Такий щиток з приладами пристойного виробника влетить Вам більше ніж в штуку баксів.

 

1. Навіщо стільки УЗО та дифавтоматів? Лінії захисту доцільно об'єднати на одно чи два УЗО, взагалі без дифавтоматів (ну хіба що на холодильник залишити).

2. Навіщо стільки 2р-автоматів?

3. Чому проточний водонагрівач залишили без захисту по витоку?

4. Щодо УЗО типу А, перегляньте цю тему.

5. Приділіть увагу правильному розділенню PEN в поверховому щитку.

 

Планую усі ці автомати зняти і поставити на їх місце один ИЕК С40 (або D40)

 

Круто: наваяти щиток в штуку баксів, а на вході поставити ИЕК. :o

Змінено користувачем Слава Щ.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересно, а какой РЭС даст добро на установку перед счетчиком 40 Амперного автомата?

Я думаю, что максимум что можно вымутить - это 25 Ампер...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересно, а какой РЭС даст добро на установку перед счетчиком 40 Амперного автомата?

Я думаю, что максимум что можно вымутить - это 25 Ампер...

 

Вполне возможно, если, например, в квартире электроплита, все зависит от выделенной на квартиру мощности. Другое дело, что самостоятельно Вы не имеете права устанавливать что либо перед счетчиком, для этого надо предварительно написать заяву в РЭС, оплатить 67 грн. и получить разрешение, после этого электрик из РЭСа Вам должен опломбировать этот автомат, но в подъездных щитках (кроме новых домов) конструктивно не предусмотрено место для пломбирования автомата. Да и ПУЭ не требует (но рекомендует) установку такого автомата. И нужен он не Вам, а ЖЕКу для удобства обслуживания счетчика. Кроме того счетчик с максимальным током в 40А надо защищать автоматом с меньшим током срабатывания.

 

Короче перед счетчиком ничего не ставьте - оно Вам ничего не даст кроме лишнего гемора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы сделал вот так см прикрепленный файл.

Автоматы от шнайдер - на этот день неплохая цена-качество.

И еще бы убрал перед счетчиком автомат.

SDOC2930.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Согласен, если установлена стационарная электроплита (газа нет совсем) или конвекторы (отопления нет совсем), причем установлено все это законно на этапе строительства или реконструкции - то автоматы могут быть и больше 16-25 А... И тариф не электроэнергию тогда будет другой, поменьше...

Причем на эти плиту или конвекторы-обогреватели должен быть отдельный автомат и отдельная проводка с обязательным заземлением...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Такий щиток з приладами пристойного виробника влетить Вам більше ніж в штуку баксів.

 

Ні, вартість буде значно нижчою ніж штука.

 

1. Навіщо стільки УЗО та дифавтоматів? Лінії захисту доцільно об'єднати на одно чи два УЗО, взагалі без дифавтоматів (ну хіба що на холодильник залишити).

Кілька УЗО тому що не хотілося б знеструмлювати усю квартиру у випадку спрацювання одного УЗО.

 

2. Навіщо стільки 2р-автоматів?

 

Стосовно 2р автоматів ще до кінце не вирішив. Але рекомендують ставити 2р автомати, якщо кілька ліній висить на одному УЗО - дає можливість легко визначити на якій лінії відбувся витік струму. Окрім того, при заміні електрообладнання в квартирі (лампочки поміняти, розетки тощо) є можливість повністю знеструмити лінію як по фазному так і по нульовому провідниках. Тому хотів би почути поради де варто залишати 2р автомати, а де можна обійтись 1р.

 

 

3. Чому проточний водонагрівач залишили без захисту по витоку?

Чому ж без захисту? На ньому дифавтомат B32 на струм витоку 30мА.

 

4. Щодо УЗО типу А, перегляньте цю тему.

Тему цю читав, і аналогічні на інших форумах теж. Своєї думки не міняю. Для захисту свого житла ставлю виключно дифавтоматику типу А

 

5. Приділіть увагу правильному розділенню PEN в поверховому щитку.

Якщо можна, то детальніше. Про що ідеться? Як саме приділити увагу?

 

 

Круто: наваяти щиток в штуку баксів, а на вході поставити ИЕК. :o

"Реальний" вхідний автомат планується у квартирному щитку. ИЕК буде ставитись на площадці для сторонніх очей (щоб не вкрали). Але мені підказують, що краще взагалі не ставити. Які плюси і мінусі відсутності вхідного автомати на площадці (при умові наявності пристойного автомату в квартирному щитку)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бы сделал вот так см прикрепленный файл.

Автоматы от шнайдер - на этот день неплохая цена-качество.

И еще бы убрал перед счетчиком автомат.

 

1. Чому рекомендуєте автомати тільки з характеристикою С? А як же селективність?

 

2. Чому на мокре приміщення УЗО на 30мА, а не на 10мА?

 

3. Чому на лінію з кондиціонерами, де кабель 2.5 мм2 рекомендуєте автомати на 20А? Хіба кабель 2.5мм2 захищається не 16А автоматом?

 

4. Чому на освітлення замість автомати 6А рекомендуєте 10А? 6А даватиме кращий захист. Тим паче, що провідники в самих люстрах ой як далеко від 1.5 мм2, тому 6А захищатиме не тільки лінію, а й провідники в люстрах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підняв договір з Київенерго - на квартиру виділяють 9кВт. Отже 40А на вхід в принципі дозволяються договором.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кілька УЗО тому що не хотілося б знеструмлювати усю квартиру у випадку спрацювання одного УЗО.

Ймовірність спрацювання УЗО невелика, у мене за вісім років жодного разу. Понаставивши УЗО Ви не збільшите ступінь захисту, але значно збільшите вартість і зменшите надійність системи, у когось тут був чудовий підпис "Надійність системи обернено пропорційна кількості встановленого обладнання", чи щось таке. Чи вартує це примарній зручності при спрацюванні раз на декілька років.

Стосовно 2р автоматів ще до кінце не вирішив. Але рекомендують ставити 2р автомати, якщо кілька ліній висить на одному УЗО - дає можливість легко визначити на якій лінії відбувся витік струму.

Потрібно виходити з розумної доцільності. Дивіться вище.

 

І ще, зважте на психологічний фактор, коли людина підходить до ящика з трьома десятками приладів - вона губиться, ви кожного разу будете шукати потрібний прилад, є ще жінки і люди похилого віку, а інколи тут потрібна блискавичність. Тут підходить "стислість - сестра таланту", правильна електрика не та де більше крутих приладів...

Окрім того, при заміні електрообладнання в квартирі (лампочки поміняти, розетки тощо) є можливість повністю знеструмити лінію як по фазному так і по нульовому провідниках. Тому хотів би почути поради де варто залишати 2р автомати, а де можна обійтись 1р.

Завжди міняв лампочки не вимикаючи, так зразу видно чи докрутив. :oops:

Чому ж без захисту? На ньому дифавтомат B32 на струм витоку 30мА.

Вибачаюсь, недоглядів.

Тему цю читав, і аналогічні на інших форумах теж. Своєї думки не міняю. Для захисту свого житла ставлю виключно дифавтоматику типу А

За Ваші гроші - будь який каприз.

Якщо можна, то детальніше. Про що ідеться? Як саме приділити увагу?

Часто допускають помилки при розділі PEN, це важливо, шукайте, я вже десь писав.

"Реальний" вхідний автомат планується у квартирному щитку. ИЕК буде ставитись на площадці для сторонніх очей (щоб не вкрали). Але мені підказують, що краще взагалі не ставити. Які плюси і мінусі відсутності вхідного автомати на площадці (при умові наявності пристойного автомату в квартирному щитку)?

Обов'язково ставити, і пристойний, для захисту ввідного кабелю, і якщо вийде з ладу Ваш квартирний автомат (і таке буває). Крім того не ставити комутаційно-захисний прилад у сходовому щитку категорично заборонено. Коли, не дай боже, з Вашої замкненої квартири валитиме дим, то перше, що повинні зробити пожежники, це її знеструмити, а потім ламати двері.

4. Чому на освітлення замість автомати 6А рекомендуєте 10А? 6А даватиме кращий захист. Тим паче, що провідники в самих люстрах ой як далеко від 1.5 мм2, тому 6А захищатиме не тільки лінію, а й провідники в люстрах.

Жодної різниці, не приймайте все так близько, будьте простіше і у Вас все вийде. :)

Змінено користувачем Слава Щ.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Чому рекомендуєте автомати тільки з характеристикою С? А як же селективність?

Селективність буде по струму, номінал вхідного автомату набагато вище ніж того що захищає лінію.

 

2. Чому на мокре приміщення УЗО на 30мА, а не на 10мА?

Вибачаюсь прогавив.

 

3. Чому на лінію з кондиціонерами, де кабель 2.5 мм2 рекомендуєте автомати на 20А? Хіба кабель 2.5мм2 захищається не 16А автоматом?

Сьгодні Ви вішаєте один кондиціонер, завтра інший. Кабель перерізом 2,5мм2 витримує макс.дом струм 30А, а довготривало 25А.

 

4. Чому на освітлення замість автомати 6А рекомендуєте 10А? 6А даватиме кращий захист. Тим паче, що провідники в самих люстрах ой як далеко від 1.5 мм2, тому 6А захищатиме не тільки лінію, а й провідники в люстрах.

1,5мм2довготривало витримує 20А, і сьогодні Ви встановили одні лампи, погано свитять, поставили більшої потужності і що міняти автомат?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...