Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Укріплення коробки старого будинку

stah

Рекомендовані повідомлення

Добрый вечер!

Два года назад столкнулся с проблемой, аналогичной Вашей.

Был приглашен специалист, соторый после подкопа фундамента в нескольких местах и изучения состояния стен (тоже шлаковые, но с кирпичными столбами через каждые 3 м периметра стен) порекомендовал сделать монолитный пояс поверху стен второго этажа с анкерами в указанные кирпичные столбы. Маурлаты и фронтоны мансарды ставились на этот пояс. Год дом простоял без отделки - трещин не появилось, после был утеплен 100мм ПСБС и поштукатурен.

 

цікавий варіант... а року достатньо аби переконатися шо гірше не буде?

а робили все точно так як спец сказав? скіки грошей йому віддали?

 

шкода мені таких стовбчиків не фатає... хоч сподіваюся також вдасться знайти точки опори...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

цікавий варіант... а року достатньо аби переконатися шо гірше не буде?

а робили все точно так як спец сказав? скіки грошей йому віддали?

 

шкода мені таких стовбчиків не фатає... хоч сподіваюся також вдасться знайти точки опори...

 

Доброго ранку.

 

Як мені пояснили, протягом року проходить повний цикл навантажень на фундамент та стіни будинку, а після утеплення "точка роси" виводилася в утеплювач, завдяки чому вірогідність тріщин ще зменщується. Після реконструкції пройшло два роки.

До речі, забув сказати про ще одну рекомендацію з боку фахівця - зробити широку утеплену отмостку (утеплював 5 см ХРХ - Стіродур, здається) та відвід дощової води від фундамента дома.

 

Зробив все повністю як сказав спеціаліст. Знайшов його через знайомих -

він працює в організації, що проводить аналогічні експертизи.

 

Не платив нічого, але підкопував фундамент для огляду сам :)

 

Офіційний документ (висновок експертизи) я отримувати я вважав недоцільним, оскільки:

1) вкрай потрібні гроші на реконструкцію;

2) сам спеціаліст сказав, що при офіційному висновку вони сильно перестраховуються і основна думка такого висновку буде - "реконструкція без зміни навантаження на несучі конструкції" - це я і без експертизи розумію:);

3) через знайомих гуру в будівництві перевірив рекомендації.

 

Щодо кирпичних стовбчиків... я не бачив будинків, побудованих з шлаку і без стобчиків - в 60-70роки це була досить поширена технологія дешевого будівництва. Ви впевнені, що стовпів немає? Огляньте кути будинку - пару невеликих дирок перфоратором і ви це точно будете знати.

 

Якщо ж у Вас дійсно немає стобчиків - навіть не знаю, що порадити. Сам по собі шлак дуже крихкий і великого навантаження нести не може.

Також враховуйте, що найбільше навантаження на несучі конструкції дає не тільки вага армопояса та криші, а вітрові навантаження - вони різновекторні - це знову ж таки, зі слів вищевказаного спеціаліста у моему випадку.

 

І ще - вагу криші можно значно зменшити за рахунок заміни шифера на металочерепицю (біля 27 кг/кв. м шифера і 4,8 кг/кв. м металочерепиці). У моему випадку ця різниця склала біля 3,5т.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

цікавий варіант... а року достатньо аби переконатися шо гірше не буде?

а робили все точно так як спец сказав? скіки грошей йому віддали?

 

шкода мені таких стовбчиків не фатає... хоч сподіваюся також вдасться знайти точки опори...

 

Доброго ранку.

 

Як мені пояснили, протягом року проходить повний цикл навантажень на фундамент та стіни будинку, а після утеплення "точка роси" виводилася в утеплювач, завдяки чому вірогідність тріщин ще зменщується. Після реконструкції пройшло два роки.

До речі, забув сказати про ще одну рекомендацію з боку фахівця - зробити широка утеплену отмостку (утеплював 5 см ХРХ - Стіродур, здається) та зробити відвід дощової води від фундамента дома.

 

Зробив все повністю як сказав спеціаліст. Знайшов його через знайомих -

він працює в організації, що проводить аналогічні експертизи.

 

Не платив нічого, але підкопував фундамент для огляду сам :)

 

Офіційний документ (висновок експертизи) я отримувати я вважав недоцільним, оскільки:

1) вкрай потрібні гроші на реконструкцію;

2) сам спеціаліст сказав, що при офіційному висновку вони сильно перестраховуються і основна думка такого висновку буде - "реконструкція без зміни навантаження на несучі конструкції" - це я і без експертизи розумію:);

3) через знайомих гуру в будівництві перевірив рекомендації.

 

Щодо кирпичних стовбчиків... я не бачив будинків, побудованих з шлаку і без стобчиків - в 60-70роки це була досить поширена технологія дешевого будівництва. Ви впевнені, що стовпів немає? Огляньте кути будинку - пару невеликих дирок перфоратором і ви це точно будете знати.

 

Якщо ж у Вас дійсно немає стобчиків - навіть не знаю, що порадити. Сам по собі шлак дуже крихкий і великого навантаження нести не може.

Також враховуйте, що найбільше навантаження на несучі конструкції дає не тільки вага армопояса та криші, а вітрові навантаження - вони різновекторні - це знову ж таки, зі слів вищевказаного спеціаліста у моему випадку.

 

І ще - вагу криші можно значно зменшити за рахунок заміни шифера на металочерепицю (біля 27 кг/кв. м шифера і 4,8 кг/кв. м металочерепиці). У моему випадку ця різниця склала біля 3,5т.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Видел как делали подобную реставрацию.дом был небольшой. Вокруг залили фундамент,отступив от старого,под монолитный дом (столбики и перекрытия,как сейчас многоэтажки строят) этот каркас отстоял год, обложили ракушняком 2 и 3 этаж. в это время хозяин жил в старой хате под всей этой конструкцией. Как хозяин переехал на 2 и 3 этаж. Потом быстро разволили старую хату и сделали 1 этаж, и облицовали с улицы. Говорил с соседом,так он сказал что из всех вариантов это оказался как самый надежный
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось вирішив викласти кілька фоточок - може й поможе...

на фотка видно:

1. Бутовий фундамент (переважно - граніт)

2. у деяких місцях в нижній частині фундамента (над землею) поки що незрозумілий рівний камінь (шо воно може бути?...)

3. стіни у деяких місцях можна проколупати ключем від дверей

 

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3865

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3864

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3862

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3861

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3860

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

цікавий варіант справді. обов"язково перевірю свої стовпчики, сам якось не додумався :)

все виглядає досить таки логічно але на перший погляд надто просто :)

 

 

Як мені пояснили, протягом року проходить повний цикл навантажень на фундамент та стіни будинку, а після утеплення "точка роси" виводилася в утеплювач, завдяки чому вірогідність тріщин ще зменщується. Після реконструкції пройшло два роки.

До речі, забув сказати про ще одну рекомендацію з боку фахівця - зробити широку утеплену отмостку (утеплював 5 см ХРХ - Стіродур, здається) та відвід дощової води від фундамента дома.

 

Зробив все повністю як сказав спеціаліст. Знайшов його через знайомих -

він працює в організації, що проводить аналогічні експертизи.

 

Не платив нічого, але підкопував фундамент для огляду сам :)

 

Офіційний документ (висновок експертизи) я отримувати я вважав недоцільним, оскільки:

1) вкрай потрібні гроші на реконструкцію;

2) сам спеціаліст сказав, що при офіційному висновку вони сильно перестраховуються і основна думка такого висновку буде - "реконструкція без зміни навантаження на несучі конструкції" - це я і без експертизи розумію:);

3) через знайомих гуру в будівництві перевірив рекомендації.

 

Щодо кирпичних стовбчиків... я не бачив будинків, побудованих з шлаку і без стобчиків - в 60-70роки це була досить поширена технологія дешевого будівництва. Ви впевнені, що стовпів немає? Огляньте кути будинку - пару невеликих дирок перфоратором і ви це точно будете знати.

 

Якщо ж у Вас дійсно немає стобчиків - навіть не знаю, що порадити. Сам по собі шлак дуже крихкий і великого навантаження нести не може.

Також враховуйте, що найбільше навантаження на несучі конструкції дає не тільки вага армопояса та криші, а вітрові навантаження - вони різновекторні - це знову ж таки, зі слів вищевказаного спеціаліста у моему випадку.

 

І ще - вагу криші можно значно зменшити за рахунок заміни шифера на металочерепицю (біля 27 кг/кв. м шифера і 4,8 кг/кв. м металочерепиці). У моему випадку ця різниця склала біля 3,5т.

 

Доброго ранку.

 

Як мені пояснили, протягом року проходить повний цикл навантажень на фундамент та стіни будинку, а після утеплення "точка роси" виводилася в утеплювач, завдяки чому вірогідність тріщин ще зменщується. Після реконструкції пройшло два роки.

До речі, забув сказати про ще одну рекомендацію з боку фахівця - зробити широка утеплену отмостку (утеплював 5 см ХРХ - Стіродур, здається) та зробити відвід дощової води від фундамента дома.

 

Зробив все повністю як сказав спеціаліст. Знайшов його через знайомих -

він працює в організації, що проводить аналогічні експертизи.

 

Не платив нічого, але підкопував фундамент для огляду сам :)

 

Офіційний документ (висновок експертизи) я отримувати я вважав недоцільним, оскільки:

1) вкрай потрібні гроші на реконструкцію;

2) сам спеціаліст сказав, що при офіційному висновку вони сильно перестраховуються і основна думка такого висновку буде - "реконструкція без зміни навантаження на несучі конструкції" - це я і без експертизи розумію:);

3) через знайомих гуру в будівництві перевірив рекомендації.

 

Щодо кирпичних стовбчиків... я не бачив будинків, побудованих з шлаку і без стобчиків - в 60-70роки це була досить поширена технологія дешевого будівництва. Ви впевнені, що стовпів немає? Огляньте кути будинку - пару невеликих дирок перфоратором і ви це точно будете знати.

 

Якщо ж у Вас дійсно немає стобчиків - навіть не знаю, що порадити. Сам по собі шлак дуже крихкий і великого навантаження нести не може.

Також враховуйте, що найбільше навантаження на несучі конструкції дає не тільки вага армопояса та криші, а вітрові навантаження - вони різновекторні - це знову ж таки, зі слів вищевказаного спеціаліста у моему випадку.

 

І ще - вагу криші можно значно зменшити за рахунок заміни шифера на металочерепицю (біля 27 кг/кв. м шифера і 4,8 кг/кв. м металочерепиці). У моему випадку ця різниця склала біля 3,5т.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось вирішив викласти кілька фоточок - може й поможе...

на фотка видно:

1. Бутовий фундамент (переважно - граніт)

2. у деяких місцях в нижній частині фундамента (над землею) поки що незрозумілий рівний камінь (шо воно може бути?...)

3. стіни у деяких місцях можна проколупати ключем від дверей

 

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3865

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3864

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3862

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3861

www.stroimdom.com.ua/forum/picture.php?albumid=416&pictureid=3860

 

Дак у тяж колонни стоят, они должны быть из кирпича. Возьми действительно перфоратор и просверли, тогда будеш знать точно из чего они сделаны. у меня дом тоже из шлака, колоны кирпич.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дак у тяж колонни стоят, они должны быть из кирпича. Возьми действительно перфоратор и просверли, тогда будеш знать точно из чего они сделаны. у меня дом тоже из шлака, колоны кирпич.

 

так, перевірю, обов"язково!

тільки чесно кажучи є сумнів шо ці чотри колони потягнуть весь груз на собі... :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так, перевірю, обов"язково!

тільки чесно кажучи є сумнів шо ці чотри колони потягнуть весь груз на собі... :(

 

 

 

Если фунтдамент нормальний, то потянет. колонны с виду сантиметров 30, выдержат.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если фунтдамент нормальний, то потянет. колонны с виду сантиметров 30, выдержат.

 

ага... але в будь-якому разі, я думаю, треба запросити чувака який реально оцінить таку можливість і дасть експертну оцінку, вірно?

на око навряд чи можна точно сказати...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ага... але в будь-якому разі, я думаю, треба запросити чувака який реально оцінить таку можливість і дасть експертну оцінку, вірно?

на око навряд чи можна точно сказати...

 

Согласен, експерта нужно пригласить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а до речі... шо скажете по тому, як "пришити" додаткові приміщення до цеї коробки? наскільки це реально?

звісно, це мають бути кімнати першого поверху...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Реальний висновок можливо зробити тільки оглянувши на будинок,

можливо необхідно зробити інструментальні дослідження, або хоча візуальний оглад.

Зі слів точну схему підсилення Вам ніхно не скаже " заочно".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хлопці які живуть у подібних шлако-хатах кажуть, вони часто обкладаються цеглою зовні...ну типу шоб не так часто завалювались... цікаво, чи робиться якась зв"язка у таких випадках?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня очень похожая ситуация. Купил участок со старенькой глиняной хаткой. Вместо шиферной крыши двухскатной сделал поднятую крышу из профнастила таким макаром, что получился полноценный мансардный этаж. Металл, вроде, полегче шифера, даже с минватой.

Теперь собираюст обложить облицовочным кирпичом, заложить им же фронтоны. Фундамент просто долить к уже существующему. Главный вопрос, как армировать. Сам в строительстве к стыду своему вообще не разбираюсь, разные "работяги" предлагают разные подходы. В итоге все простаивает.

Пол мансардного этажа гуляет серьезно. Было предложение положить толстый брус поперек через каждые 70 см., крепить его к маурлату. Сверху ОСБ плиты, то есть пол поднимется на 10 см. А уж выдержит ли хатка все это, даже не знаю. Расскажите, плиз, как армировать, что за армпояс?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

з армпоясом то в принципі всьо досить просто... я б вам порадив глянути темку про мангострой. там ребятки фотки повикладали, навіть мені стало ясно як він робиться :)

задайте пошук "мангострой"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а от мені самому поки шо незрузуміло як можна було б у даному варіанті зробити нові фрронтони... чи замінити їх чим?...

а ще про те думав щоб НАПІВмансарду робити..тобто витягнути десь на метр ще стіни 2-го поверху...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а от мені самому поки шо незрузуміло як можна було б у даному варіанті зробити нові фрронтони... чи замінити їх чим?...

а ще про те думав щоб НАПІВмансарду робити..тобто витягнути десь на метр ще стіни 2-го поверху...

 

Спасибо, посмотрю обязательно!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а от мені самому поки шо незрузуміло...

 

Вот Вам уже месяц "поки шо незрозуміло"...

А приехал бы 10.10. к Вам спец, и через месяц уже пол-работы было бы сделано.

Вникаете в технологию?

Удачи1!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот Вам уже месяц "поки шо незрозуміло"...

А приехал бы 10.10. к Вам спец, и через месяц уже пол-работы было бы сделано.

Вникаете в технологию?

Удачи1!

 

а ви всьо піаритесь? так роботу і не знайшли?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гість Евгений Андреевич
а от мені самому поки шо незрузуміло як можна було б у даному варіанті зробити нові фрронтони... чи замінити їх чим?...

а ще про те думав щоб НАПІВмансарду робити..тобто витягнути десь на метр ще стіни 2-го поверху...

 

Кровлю делать тогда 2-х уклонную четырехскатную конвертом. 30 и 60 градусов соотв.

Т.е. фронтоны так-же будут частично из кровли. Только стойки сделать, остальное витраж.

Стены можно поднять на 1 метр. Можно вообще не поднимать, но тогда кровля очень высокая на коньке будет. Да и не красиво в общем.

Самый оптимальный вариант легкокаркасную стропильную ситему из облегченного профиля. Хотя и дорого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...