Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вибір потужності кабеля ТП

Тушелюб

Рекомендовані повідомлення

Вітання усім.

Вітальня першого поверху приватного будинку, де планувалося стелити паркет, обігрівається водяними батареями. Втім, з часом стало зрозуміло, що паркет у вітальні, з якої є вихід на терасу і на задній двір в сільських умовах приречений на швидке знищення і плитка з вхідної групи має бути продовжена на всю вітальню. Виключно з метою комфорту (а не обігріву) вирішено у вітальні змонтувати теплу підлогу. На жаль, додати у підлогу ще один водяний контур (до тих, що вже є в коридорі і кухні) надто затратно. Отож, під майбутню плитку вітальні вирішено постелити електричний кабель. 

Вихідні дані:

Площа вітальні 25 м2, з яких ~ 16 м2 має бути з ТП. Пиріг над неопалюваним цокольним підвалом: 15 см бетонне перекриття, 8 см ЕППС та 6 см піщано-цементної стяжки. До нуля залишається 23 мм (планувалося для фанери+клей+паркет). Для плитки ж виходить 8 мм плитка + 7 мм клей для плитки + 8 мм запасу для кабеля ТП.

Питання:

Яке співвідношення потужності і інтервалу між нитками кабеля буде оптимальним у моєму випадку для комфортного в сенсі практичного досвіду проживання за умови, що на цю теплу підлогу завдання обігріву самого приміщення не покладається?  

Дякую.

Змінено користувачем Тушелюб
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оптимальний крок вкладання робіть 12,5 см, це буде дорівнювати 125-145 Вт/м.кв. Зробите менше крок - гірше не буде, просто швидше буде нагріватися.

Змінено користувачем S_Vladimir_79
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, S_Vladimir_79 сказав:

Можу запропонувати декілька варіантів.

Якщо буде на те Ваша ласка.

За змоги вітчизняний варіант теж розгляньте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Просвітіть чайника, у чому плюси і мінуси двох варіантів: або я беру два кабелі довжиною кожен по Х метрів, або лише один довжиною 2Х метрів. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- 2 кабелі дорожче, ніж один такої ж довжини.

+ якщо один кабель вийде з ладу, то інший буде працювати, поки перший не відремонтують.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще, будь-ласка.

Чи є проблеми у такому способі економії: один кабель для середини кімнати (найбільш ходової частини) беру дорожчий імпортний, а другий по краях - дешевший вітчизняний?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Потрібно рахувати. Якщо 1+1 буде дешевше, ніж 1 імпортний, тоді є сенс так робити.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Тушелюб сказал:

один кабель для середини кімнати (найбільш ходової частини)

Вы плитку просто разложите по стяжке!?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, DimaF сказав:

Вы плитку просто разложите по стяжке!?)

Перепрошую, я не надто в курсі, тому не розумію суть запитання. Я собі уявляю так, що по стяжці спочатку кріпиться кабель. Далі кладеться плиточний клей і на нього плитка. У моєму випадку до нуля 23 мм, тому 23-8=15 мм трохи забагато для клею плитки. Отож спочатку втоплю кабель у 8 мм стяжки і дам день-два підсохнути, а вже потім 7 мм клею + 8 мм плитки. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Тушелюб сказал:

Перепрошую, я не надто в курсі, тому не розумію суть запитання.

))

У вас в таком пироге пола все буде жестко зафиксировано, и провод и плитка, поэтому шанс повредить что то, ходя в тапках по дому, стремится к нулю)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зрозумів :). Це я не надто чітко висловився. Я мав на увазі, що дорогі імпортні кабелі більш надійні і довговічні далеко не лише в частині витривалості до механічних пошкоджень, а більше в силу їхньої кращої якості в цілому. Ясно, що довговічніший кабель вартує класти в більш відповідальній (як правило, ходовій) частині підлоги - якщо щось має вийти з ладу, то вже краще десь на краю. Якби йшлося лише про механічну міцність, ніхто не купував би дороге імпортне.

Змінено користувачем Тушелюб
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось ніде не можу знайти величину опору ізоляції для кабеля GrayHot. Може хтось знає?

...

Перепрошую. Сам знайшов

Змінено користувачем Тушелюб
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...