Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Зовнішній димохід під камін: help

Nobel

Рекомендовані повідомлення

Планую весно звести зовнішній димохід (так як в свій час не передбачив, що захочу поставити стальну топку для дров в цій кімнаті...:fool:)

 

розглядаю 2 варіанти: до моменту утеплення фасаду роблю стальну підвісну конструкцію, яка буде утримувати комин.

 

Димохід не має йти попри стіну, відстань від стіни десь біля 80-100см (щоб не чіпати піддашок і дах + ринви)

 

димохід планую зробити:

1. або зварити квадрат січення 20*20см з сталі 2мм, на кути даю кутник 50*50.

2. або ставити стальну трубу 159мм (стінка 4,5)

. одностінні стальні димоходи (такі блискучі) я так розумію для моїх потреб не підуть :(

 

Внизу цієї труби роблю конденсаторнозбірник. До топки чере стіну і проміжок до самого димоходу комин йде під кутом (не хочу горизонтальних ділянок в димоході...)

 

В варіанті 1/2 потім то все пофарбую термостійкою фарбою...

 

Питання гарного вигляду мене мало цікавить, цю сторону фасада крім сусіда ніхто не бачить. Головне в цій ситуації питання ціни/функціональності конструкції і пожежної безпеки.

 

Сендвіч не розглядаю...дуже дорого виходить.

Додаю фото:

 

d72991cf84b1.jpg

 

2b759bb9710f.jpg

 

 

За якість вибачайте, робив на швидку руку :sorry:

 

 

п.с. ще питання: висота димоходу виходить десь 4м...достатньо???

 

Над дахом висоту роблю 1м (до конька там порядку 8м, кут нахилу 27град.)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коль уж вы полностью всё сами делаете, то разницы нет, будет ли это в сечении квадрат или круг того же сечения. Подумайте также над утеплением дымохода
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а сенс його утелпяти??? це ж не під котел...там високі температури, не думаю, що буде конденсат під час роботи...

 

принаймні в селі 159-труба встановлена на пічне опалення...нормально вже служить років 20

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якби ще ці заводськи коштували менше...

 

а не сендвіч 160/200 (чи щось типу того) за 590грн/м пог + коліно + комплектуючі....і так набігає 4000 за димохід (за ці гроші вимурую з цегли вище будинку)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а сенс його утелпяти??? це ж не під котел...там високі температури, не думаю, що буде конденсат під час роботи...

 

принаймні в селі 159-труба встановлена на пічне опалення...нормально вже служить років 20

 

Говорю затем, что у вас ВЕСЬ дымоход, включая патрубок перехода от камина в дымоход, находятся на улице. А это не есть хорошо. А вообше решайте сами. Камин вам же эксплуатировать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну і чим мені його утеплити...вата??? і що з неї залишиться після дощів/снігів??
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а от ці блискучі труби, але одностінні (тобто без утеплення) можуть бути використані на димохід для топки??? чи тільки сендвіч???
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Утеплять однозначно нужно.

2. 4 метра мало.

Проще всего Вам сделать шахту из уголка, в середине шахты разместить трубу дымохода, утеплить ватой, потом зашить оцинковкой на заклепках.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересно будет глянуть на результат этой попытки сэкономить лет через пять и узнать во сколько в результате эта афера вылезла:ROFL:
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну і чим мені його утеплити...вата??? і що з неї залишиться після дощів/снігів??

Обматываете трубу ватой, а затем фольгой.Будет стоять очень долго

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

gazon

 

не рзумію Вашу насмішку....зверніть увагу на прості села, де для пічок використовують або звичайні труби, або навіть азбестові...і по скільки років такі системи служать???? явно не по 5 років...

 

в мене в селі від пічки йде стальна труба 160мм (стінка 5мм)....стоїть вже більше, ніж я живу :)...і жодних змін...

 

ще питання тут: хз що більше простоїть...рекламовані труби із стінкою 0,8-1мм і ватою 20мм....чи стальна труба, точщиною 5мм

 

 

 

genas45

 

якої саме ватою??? яку товщину брати??? варти ще навколо своєї труби каркас і обшивати нержавійкою, чи просто обмотувати фольгою???

 

 

п.с. просто вже маю практично весь метал в наявності, через це і собівартість такого димоходу в мене буде низька :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а от ці блискучі труби, але одностінні (тобто без утеплення) можуть бути використані на димохід для топки??? чи тільки сендвіч???

Лучше один раз сделать по людски, чем Вам придеться переделывать всю конструкцию через несколько лет. Зачем за одну и ту же работу платить дважды?. Поставьте трубу из нержавейки, утеплите ее и пользуйтесь очень долго, забыв об этой проблеме. Конечно сразу надо потратиться, но поверьте, оно окупиться потом.А из экономии ничего путного не выйдет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

genas45

 

а якщо поставити 159мм (стінка 4,5мм) і утеплити??? просто труби маю в наявності (залишилися з свердловини)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ще питання тут: хз що більше простоїть...рекламовані труби із стінкою 0,8-1мм і ватою 20мм....чи стальна труба, точщиною 5мм

 

 

 

genas45

 

якої саме ватою??? яку товщину брати??? варти ще навколо своєї труби каркас і обшивати нержавійкою, чи просто обмотувати фольгою???

 

 

п.с. просто вже маю практично весь метал в наявності, через це і собівартість такого димоходу в мене буде низька :)

Дело не в толщине металла, а к его стойкости к агрессивной среде. Если у Вас есть все для трубы, то можете сделать из черного металла, но обязательно утеплить. Тогда она простоит дольше. Толщина ваты не менее 5 сми потом фольга. Вату можно брать парок или файерок, а также любую термостойкую

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ключевая фраза - маю весь метал. Плюс хозяйственность, местами переходящая в скупость и перевешивающая здравый смысл.

Нобель, для камина желательно внутреннее сечение 200мм или хотя бы 180мм. Высота хотя бы 5,5м. Не знаю, почему у вас такой дорогой сендвич - мне неделю назад сделали нержавейку 1мм в оцинковке 0,5мм внутреннее сечение 180мм за 300грн/метр.

Сделал и забыл.

В вашем случае из 159 черной трубы внутренний диаметр получается 150мм. Скрипя зубами допускаем(хрен его знает, может у вас там самодельная топка меньше заводской). Знач для тяги надо увеличивать высоту метров до 6-6,5(хотя бы). Утеплять обязательно. Пердусмотреть как чистить этот дымоход - ибо за черную трубу саже легче зацепиться, чем за гладкую нержавейку.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

150 и 6 метров для прямоточки, а у ТСа :

 

зовнішній димохід

попри стіну, відстань від стіни десь біля 80-100см (щоб не чіпати піддашок і дах + ринви)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...