Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як порахувати витривалість ЗБ плити на злам?

grubyi

Рекомендовані повідомлення

завдання стоїть так. Є приміщення перекрите пустотними плитами перекриття ПК60-10. довжина приміщення 5 м, відповідно з одного боку плита перекриття виступає на 1м. Цього року планую побудувати мансарду над цим приміщення використовуючи всю площу плити. Тому прошу спеціалістів підказати чи потрібно якось той звисаючий край підсилювати\підпирати і яке максимальне навантаження на виступаючий край може нести одна плита.

схемка на малюнках

 

fe3ff5c26399.jpg

 

1deb37c70f5a.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ніяке. У плитах немає верхньої арматури (крім розподільчої сітки по самому краю та інколи в залежності від серії бокових каркасиків). А бетон на розтяг майже не працює. Зламаєте плиту на раз.

 

Тому потрібно поставити на колони балку по краю, які будуть усе нести.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

фігасє :(. дякую за відповідь.

але є ж якесь максимальне навантаження яке плита витримає? в мене получається вага стіни з газобетону 1.3т на 5 плит. але без врахування ваги даху який на цю стіну буде опиратись і снігу який на ньому може лежати :). дах двохскатний з металочерепиці. довжина одного ската ~3.8м.

а якщо дати першим рядом армопояс з бетону січенням 20см*20см з арматурою 10 або 12. і підперти крайні плтити колонами?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не вийде. Треба чималеньку балку на 6м. Або ставити проміжну колону.

 

Я к варіант я б поставив у кожному шві між плитами тавр (розрізав би двутавр 16 чи 18 ) щоб був під плитами і між ними і затяг би його мінімум на 1,5метра у 5-метровий прольот, щоб розвантажити плити тай може спереду чимось їх об'єднав. Але це теж небезпечно без спеціального прорахунку. На ваш ризик. Якщо щось, то я вам такого не казав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Предварительно напряженную пустотку выпускать в консоль нельзя! ( с некоторыми оговорками конечно, но....) Тем более нельзя ее опирать на 3 точки...., а уж тем более городить на ней следующий этаж и передавать нагрузку от крыши!!!!

Если так сильно приперло - выставить колоны, связать из монолитной балкой - все это заармировать по расчету и только потом опереть на все это край плиты!!! Если ваша пустотка армирована сеткой (совдеповская...) - можно опереть и на 3 точки, но от колон с балкой отказаться не получится!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну кагбе пізно :( ті плити так вже 15 років нависають і на них опирається односкатний дах. і його я виріши розібрати і будувати мансарду...

знизу дати загальну балку я не зможу, з лівого боку її не буде на шо сперти. там вікно і сходи і колона би вийшла акуранто по середині вікна і на сходах :(

а якщо поставити колони посередині між плитами, з розрахунку щоб одна колона тримала 2 плити. плюс армопояс по верху плит.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а якщо поставити колони посередині між плитами, з розрахунку щоб одна колона тримала 2 плити. плюс армопояс по верху плит.

В принципі схема має право на життя. Поставити 2 колони на внутрішніх кутах крайніх плит. Але я робив би балку в рівні плит а не на них. Тобто або моноліт в рівні або швеллер 26 вставив би в торець плит і підпер би колонами його.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не забудьте про правильный фундамент под колонны

и удачи с расширением.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я тут ще такий варіант накидав

97963aa39c7a.jpg

 

а варіант зі швелером мені сподобався. гемороя набагато меньше ніж з бетонуванням, тільки треба прикинути чи зможу я лівий кінець на шось сперти там така от ситуація

 

91deabab7291t.jpg

 

а нарахунок основи для колон, то в мене залита відмостка товщиною ~10 см, армована всякими старими залізяками, колоною буде виступати труба 150 до якої знизу я приварю метал 30*30*5. що скажете про такий варіант?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б зробив інакше. Постави би колони під шов між 1-2 і 3-4 плитами і отримав би для балки 2 консолі. Тоді над вікном не треба опирати ні на що.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б зробив інакше. Постави би колони під шов між 1-2 і 3-4 плитами і отримав би для балки 2 консолі. Тоді над вікном не треба опирати ні на що.

якщо я правильно зрозумів, ви пропонуєте змістити ліву колону на одну плиту вліво, а дальше поверх заливати балку як в мене на малюнку?

якщо так то нажаль не вийде, бо тоді ліва колона получиться на сходах, і акуратно навпроти вхідних дверей :(

а над вікном я всеодно планую заливати ще одину балку з бетону, вона вийде Т подібна, бо в неї якраз буде входити та балка, що піде над плитами.

порадьте ще на рахунок фундамента для колон, чи такий варіан як я написав постом вище буде нормальний?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пустотные плиты перекрытия нельзя опирать консольно, у них по расчетной схема опирание на краях плиты.(посмотрите литературу по ЖБ)
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тперерізу колони бідльш, ніж досить. Але опирати їх на армовану стяжку… Не знаю. Я б побоявся. І причин купа. Я б копнув ями десь сантиметрів на 80 і залив стовбчасті фундаменти під опори.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если остановитесь на этом варианте

97963aa39c7a.jpg

 

Запустите в балку закладные и завяжите их с монтажными петлями панелей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Запустите в балку закладные и завяжите их с монтажными петлями панелей.

 

а смисл? я ж навпаки думав від плит відвязатись?

 

Добавлено через 4 минуты

Я б копнув ями десь сантиметрів на 80 і залив стовбчасті фундаменти під опори.

 

а стовбчастий фундамент обовязково внизу має розширятись, чи можна просто викопати яму скажем 25*25*60 і залити бетоном?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а стовбчастий фундамент обовязково внизу має розширятись, чи можна просто викопати яму скажем 25*25*60 і залити бетоном?

Площа залежить від грунтів. 25х25х60 ви не викопаєте. Хіба що висвердлите. Краще десь 40х40х60…80 і добряче трамбанути по дну зі щебнем, щоб зменьшити (а в ідеалі уникнути) осадок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для того, чтобы уменьшить (избежать совсем никак не выйдет и с годами это видно) выкопать надо на глубину более чем промерзает грунт и не забыть, что подушка 15-20 см. может понадобиться, в зависимости от грунта.

А вообще рисковая затея, такая достройка, я бы отказался.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пустотные плиты перекрытия нельзя опирать консольно, у них по расчетной схема опирание на краях плиты.(посмотрите литературу по ЖБ)

 

А подскажите какие можно.Хочеться перекрыть гараж 6*6 м 8-ми метровыми плитами,чтоб они свисали на 2 метра ,образуя дополнительный навес,а сверху террасу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А подскажите какие можно.Хочеться перекрыть гараж 6*6 м 8-ми метровыми плитами,чтоб они свисали на 2 метра ,образуя дополнительный навес,а сверху террасу.

Закажите себе специально. Выйдет не намного дороже стандартных. Иначе плиты + балконные плиты.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Закажите себе специально. Выйдет не намного дороже стандартных. Иначе плиты + балконные плиты.

Как раз и хочется побюджетней,вплоть до бу,только б знать какие можно в таких целях использовать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто виносити консольно пустотілу плиту перекриття в якості балкону не можна? Навіть якщо на неї не передаватиметься ніякого навантаження, окрім ходіння людей? А що за балконні плити? Чи краще робити моноліт на металевих консолях?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я тут ще такий варіант накидав

97963aa39c7a.jpg

 

хотів уточнити чи можна дані колони робити з повнотілої цегли, шириною в одну цеглу (25*25) і в середину давти арматуру десятку (заливати її в фундамент, потім тягнути через всю колону догори і там заливати в балку)

чи потрібно більш потужну колону скажем в півтори цегли?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

професіонали, підкажіть як порахувати несучу здатність колони з цегли?

якщо цегла скажем марки м100, площа поверхні получається 25*12=300см2

300*100=30 000кг, тоді квадратна колона в цеглу 25*25 буде витримувати 30 000 * 2 = 60 000 кг. Чи використовуються ще якісь коефіціенти і тд.? :Search:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А подскажите какие можно.Хочеться перекрыть гараж 6*6 м 8-ми метровыми плитами,чтоб они свисали на 2 метра ,образуя дополнительный навес,а сверху террасу.

 

Так никто и не подскажет?Для ясности эскизик накалякал.

123.bmp

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...