Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будинок на 2 сім'ї

Шкоднік

Рекомендовані повідомлення

Коротка предісторія, яка пояснить чому саме будинок, чому в Тернополі, чому на 2 сім'ї і т.п.:

Колись, досить довгий час я жив в стольному граді Києві. Там же зустрів свою дружину і там почалося моє сімейне життя в 2007 році. Оскільки власного житла в столиці у нас не було - ми як і тисячі інших "понаєхавших" знімали квартиру. Сімейне життя має таку специфіку, що пробуджує думки невідані для холостяцького життя, такі як: діти, власне житло і т.п. Ціни на квартири в Києві в 2007-2008 роках усі памятають. Тому зрозуміло, чому нас не радувала перспектива півжиття віддавати кредит за однокімнатну квартиру. Та і жити в однокімнатній квартирі чи навіть в квартирі взагалі у нас з дружиною сильного бажання не було. Другий фактор, який нас також сильно турбував - це питання де будуть рости наші діти. Обдумавши усі за і проти - ми прийшли до висновку, що ми не хочемо, щоб наші діти росли в Києві (основні причини це екологія та безпека). Прошу киянам сильно камінцями не кідати - це всього лиш сугубо наше імхо. :-) Переїзджати чи ні з Києва раді майбутніх дітей? Під час обговорень, ми зрозуміли, що питання так не стоїть. Що це буде переїзд не тільки заради дітей, що ми самі абсолютно не проти переїхати з Києва. Залишалось питання місця переїзду. Тут наші думки з дружиною абсолютно сходились - ми хотіли на Зах. Укр (хоча дружина з м. Херсон :)) На нашу думку самими красивими містами Зах. Укр. є Льві, Чернівці та Тернопіль. Львів був відкинутий - у звязку зі своєю туристичністю (тобто туди прикольно приїзджати, а жити - спорне питання). Залишались Чернівці та Тернопіль. І був вибраний Терноліль, бо на його користь були такі фактори, як: місто має свій шарм (озеро в центрі міста чого варте), тут живуть мої брати (значить буде трохи легше і цікавіше). Питання роботи вирішилось само собою (напевно вищі сили таки хотіли, щоб ми переїхали): на той момент дружина вже готувалась до декретної відпустки, а у мене намітились перетурбації з робочим місцем і я в при пошуці нової роботи включ крім Києва, ще і Тернопіль. Цікава вакансія в Тернополі на яку я підійшов всплила скоріше - тому все замкнулось і ми почали збирати манатки для переїзду. Було правда трошки побоювання, щодо низького економічного рівня міста. Але я заспокоював себе думкою, що нормальний спеціаліст себе реалізує в будь-якому місті. Що себе з часом і оправдало.

Освоївшись на новому місці, знову ж таки поки на знімній квартирі - ми почали обдумувати варіанти власного житла. Ціни в Тернополі трохи нижчі, криза трохи опустила ціни на житло всюди. Але все-одно віддавати 45 тисяч за 2-х кімнатну сиру квартиру у нас бажання не було. 45 000 квартира + 15 000 ремонт = 60 000. Прикинувши, я вирішив, що за таку суму я куплю землю і побудую будиночок для сімї. Плюс в будинок можна вкладати поступово, по мірі надходження коштів.

При пошуку ділянок напрапили ми на пропозицію по продажу 2-х ділянок поряд. Поїхали ми з молодшим братом (оскільки його також цікавило дане питання) їх дивитися. Ділянки сподобались, вирішили брати. При обговоренні того, що будемо жити поряд нарікань ні в кого не виникло, а навпаки родилась ідея будувати спарений будинок на 2 сім'ї зі спільною капітальною стіною на границі ділянок. Тобто ділянки юридично окремі, будинки юридично окремі. На той момент багато читали відгуки і більшість людей відговорювали будуватись разом із близькими людьми, типу можна спортити стосунки. Але ми все ж таки рішились, оскільки вирішувати конфліктні ситуації ми навчились з дитинства :) а дружини також були абсолютно не проти. Одноголосно визначили тільки ключові критерії наперед: який буде проект, як буде виглядати будинок, глухий 2-х метровий забор між нами, ходіння в гості по запрошенню :) Проект зробили так, що на 1 поверсі будинки дотикаються гаражами, а на 2-му кімнатами для гостей та кабінетами. Тобто максимально розвели по плануванню жилі кімнати. Нижче буде проект наведено. Головними критеріями за рішення будуватись разом крім просто хороших стосунків були і які вже підтвердились досвідом:

1. Економія коштів (25%-30%).

2. Дуже суттєве спрощення організаційних процедур. Вдвох набагато легше будуватись. Це і 2 голови, і 4 руки, і підстраховка, і можливість бути в одночасно в 2-х різних місцях (один закупляє матеріали, інший на будові) і багато ін.

3. Психологічний фактор: підганяєм один одного :-)

4. Організаціно-фінансовий фактор: платить сьогодні той, в кого кошти наявні, бюджет спільний, потім воно вирівнюється.

5. Крім побоювань по майбутньому проживанню поряд, я плюси в проживанні поряд (які покищо не перевірені)- є на кого дітей залишити при потребі, дітям є з ким гратися (у нас діти майже одного віку), можна на роботу разом їздити (1 машиною), є кому за будинком, собакою, котом приглянути при відїзді.

Тому взважили, обговорили та й купили ділянки поряд.

На цьому предісторія закінчується.

 

Наступним кроком був проект з геодезією.

В наступних повідомленнях виложу проект.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як ви його (будинок) будете вводити в експлуатацфю: як двоквартирний будинок- кожному по квартирі , чи два будинки, якщо це можливо по законодавству?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як ви його (будинок) будете вводити в експлуатацфю: як двоквартирний будинок- кожному по квартирі , чи два будинки, якщо це можливо по законодавству?

 

Як 2 будинки. Наскільки я знаю проблем не повинно бути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Продовжимо описом самого будівництва.

Розділ - фундамент.

Етап 1.

Зробили розмітку по землі згідно проекту:

Розбили колики, натягнули шнурки, переміряли розміри та діагоналі, посипали пісочком лінії.

Робили не самі, допомагав родич, який має трохи відношення до будівництва (він показав розказав загальнйи принцип).

Витрати: кілки - 40, рулетка 30 м - 40, пісок - 52 = 142 грн.

Image032.jpg.3d37a59ead4f9dcdf057499414f659a3.jpg

Image033.jpg.a2aded7f41d593f84b22a2648f4c6e9d.jpg

Image034.thumb.jpg.0bc1031f8b66e1a65e36d5e528dd1295.jpg

Image035.thumb.jpg.f25c131a32a01064cd385b2a051b2d67.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Етап 2.

Вирили рови під фундамент і котловани під цоколь. Цоколь йде не на всю, а тільки на частину будинку. Див проект вище.

Цоколь робити вирішили через перепади висот: якщо брати всю будову, то в лівому передньому куті (чатина брата) верх цоколя на початок робіт був на 10 см в землі (земля буде забиратись, вирівнюватись), а в правому задньому куті (моя частина) верх цоколя на початок робіт був на 3 м. над землею (вже меньше, бо на частину ділянки за будинку навезли грунту для вирівнювання).

Функціонально в цоколях має бути погріб, кладовка, топочно-бойлерна (котел, насос) і т.п.

На сходовій площадці між 1 поверхом і цоколем двері на вулицю (задній двір). Двері по висоті на рівні землі (після досипки землі на ділянку). Функціонально двері зроблені як чорновий вхід, щоб з ділянки заходити в гараж та в цоколь за інструментом і пр єрундою.

Землю відвозили тут же на ділянку, потім меньше довозити прийшлось для вирівнювання перепаду і засипки всередину стін, де немає цоколя.

Екскаватор "JCB" і головне екскаваторщик (демон!) відпрацював на 5+. Я спочатку з дуру хотів маленький на гусеницях, щоб акуратно зробив. Але тепер розумію, що маленький там би місяць порпався.

Витрати, екскаватор (160 грн за год) + машина (100 грн за год):

1 день (11 год) = 1100 (машина) + 1760 (екскаватор) = 2860 грн.

2 день (5 год екскаватор; 4,5 год машина) = 800+450 = 1250 грн.

Всього = 4 110 грн.

Image037.thumb.jpg.05b49357cd9cbca79e7948b5f703162f.jpg

Image039.thumb.jpg.12ca18c5265ce67bb1b42c62671ebf51.jpg

Image040.thumb.jpg.8ce9eee43181ddd49050c90a9422867f.jpg

Image042.thumb.jpg.dc4d92b11828c1507d53dece0ea60a74.jpg

Image044.thumb.jpg.d1cc665ad539cd8cf8e4ab545ee55d05.jpg

Image045.thumb.jpg.ee347ab571e65ab831f412fc8d8dc847.jpg

Image046.thumb.jpg.f15fa0bd81f648f4e2a01438fb715586.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Етап 3.

Фундаментна подушка.

Див нижче план.

Згідно проекту у нас має бути з самого низу фундаментна подушка 80 на 30 см. з сіткою із арматури. Далі литий фундамент шириною 40 см.

Через розмір ковша екскаватора, через нашу лишню перестрахованість і завзятість при розширенні внизу ровів для подушки і т.п. фактори подушка у нас получилась в деяким місцях і 90 см ширини і навіть 1 м. Але оскільки у нас перепад висот на усіх осях, фундамент іде від фасаду ступінчасто по висоті (див нижче план) - то ми такому результату навіть пораділи. Головне що ніде не меньше 80 см. :-) Крім того ми, з позиції економії, вирішили не лити фундамент над подушкою, а ставити фундаментні блоки. Тому така подушка нам не завадить напевно.

_4.jpg.3a6e68dce94497138cc44b2f31ded8b1.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розширили ми рови внизу для подушки. Далі знову виставили колики, натягнули шнурки, переміряли діагоналі. Потім виставили опалубку в цоколі. Опалубку ставили із необрізної доски. Працювали самі з братом + допомагали ще старший брат та батько. Як на мене сама марудна робота вимірювати розміри, розмічати. Краще вже з опалубкою бавитись. А ще краще рови розширяти, докопувати по висоті, де екскаватор недокопав - там повний відпочинок для мозгів: копай поглибше, кидай подальше :-)

Image051.thumb.jpg.3a3338669e193b2df38c08f099d06aec.jpg

Image052.thumb.jpg.1245e469cd40bdbe1841199eccea46ee.jpg

Image054.thumb.jpg.c94d24305af81a4366eeace14f086bec.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наступна марудна робота - це вязка арматури. Скажу коротко - її було багато і вязалась вона довго.

Але опалубка виставлена, арматура повяза, матеріали закуплені, мішалка привезена, підсобники замовлені - можна заливати бетон.

Окремо хочу сказати за 2 моменти:

1. Ми найшли бетономішалку на 700 літрів (в оренду). І це на ДУЖЕ сильно полегшило діло. Я не знаю як би ми стільки кубів бетону заливали б маленькою мішалкою.

2. Оскільки перед початком робіт завезли на ділянку матеріали для подушки: 10 т цементу, купу арматури + бетономішалка дорога постало питання збереження. Вирішили сторожити і майже тиждень з братом спали в машині. В халабуді, яка залишилась в спадок на ділянці - дуже холодно було в травні. Досить екстремальний і фізично напряжний етап получився з заливкою подушки.

Image056.thumb.jpg.39cbe129d6665f8b6c5a679eac9d9844.jpg

Image058.thumb.jpg.79a1c763234e005c4779d7104209e91d.jpg

Image059.jpg.e6e76e5ce0a907f5f1271911e0923b98.jpg

Image064.thumb.jpg.704d4d3c706f1e67bbd6b2d081397c5b.jpg

Image067.thumb.jpg.a5a30b62646b0ab6492d3c568eef9b8a.jpg

Image085.thumb.jpg.90c0caef9500ac117b831e57635b2f0d.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну і сама заливка подушки.

Покликали старшого брата, двойорідного брата, батька, 2-х дальніших родичів будівельників, які чуть спочатку були показали по арматурі, опалубці і заливці-утрамбовці-вирівнюванні. Також наняли підсобників. Бетономішалка працювала без перериву. 2 чоловіка постійно накидали пісок і щебінь, 2 чоловіка накидали в тачки, 3 чоловіка постійно возили бетон тачками, решта дороблювали опалубку, трамбували, вирівнювали бетон, перемірювали розміри, контролювали відповідність проекту. Вроді всього було 10 чи 11 чол. Працювали з ранку до вечора з переривом на обід і вечерю. Ми самі готовили (в смислі дружини наші) і усі разом із нанятими людьми харчувались на будові (привозили усе необхідне з дому).

По витратам:

цемент - 11 167

арматура - 10 202

пісок - 3 900

щебінь - 5364

дошка - 1920

доставка буд матеріалів - 2860

підсобники - 2060

оренда мішалки - 600

Image062.thumb.jpg.95a66272204c87df7abee0388aea23d7.jpg

Image065.thumb.jpg.38072272589d4d36c730beea7684786d.jpg

Image066.thumb.jpg.40a0ea5083c89a35ccc70d661e6a6b9f.jpg

Image068.thumb.jpg.8571f3eef9eb3fa689e2bc156256286c.jpg

Image070.thumb.jpg.9ecc9a37fd4beefae165b3dcb6704750.jpg

Image075.thumb.jpg.f42670c95f91a3d6d6f0213c685c7227.jpg

Image081.thumb.jpg.0f329a22be93d3e757001eb75c5f1413.jpg

Image084.thumb.jpg.82d9be0daa55ac542afdf5c7a4b50566.jpg

Image109.thumb.jpg.aec3f41396aba8255f417ebeb1d0d9d9.jpg

Image110.thumb.jpg.f00567ab272508989c4460a4824385cc.jpg

Image111.thumb.jpg.316bad4f1ddf2743ca3c7edb53f20929.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Ми найшли бетономішалку на 700 літрів (в оренду). І це на ДУЖЕ сильно полегшило діло. Я не знаю як би ми стільки кубів бетону заливали б маленькою мішалкою.

.

 

ОГО!:good:

Я думал у меня бетономешалка взростая с общим объемом 400 литров, и эффективным 230. Но вижу что я в пасочки игрался:D

Судя по виду, 700 - это эффективный объем, поскольку общий объем у нее на глазок - 1300-1500 литров. Круто! :)

И аренда наверное не децкая.

Одно радует - у меня она своя :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому взважили, обговорили та й купили ділянки поряд.

 

Поздравляем и в Добрый Путь!

В какую же цену у Вас там земелька и как дела обстоят с коммуникациями?

Край очень красивый! Удачи!:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну і сама заливка подушки.

Покликали старшого брата, двойорідного брата, батька, ....

 

А не простіше було би привезти готовий заводський, якісніший бетон міксером? Не розумію навіщо рвати жили? Економія все рівно вийде мізерна. Ну як говорять "после боя руками не машут"...

 

А взагалі молодці.

Підхід до будови на мою думку правильний. Якщо збережете норм відносини з братом до кінця будови жити буде дійсно легше. Тільки от з фінансуванням кожної половини не зрозуміло. Рекомендую чітко визначитись з цим питанням уже зараз щоб на етапі будови ви мали приблизно однакові вкладення в проект, а на етапі ремонту ви вже йшли незалежними шляхами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не простіше було би привезти готовий заводський, якісніший бетон міксером? Не розумію навіщо рвати жили? Економія все рівно вийде мізерна. Ну як говорять "после боя руками не машут"...

 

А взагалі молодці.

Підхід до будови на мою думку правильний. Якщо збережете норм відносини з братом до кінця будови жити буде дійсно легше. Тільки от з фінансуванням кожної половини не зрозуміло. Рекомендую чітко визначитись з цим питанням уже зараз щоб на етапі будови ви мали приблизно однакові вкладення в проект, а на етапі ремонту ви вже йшли незалежними шляхами.

 

Та да :) Возможно просто ближайший бетоносмесительный узел находится очень далеко. Ибо по приблизительным оценкам из ушедших на это дело материалов и глядя на размеры фундамента, там порядка 40-45 кубов бетона. Это порядка 600 грн за куб. За эти деньги можно купить хороший готовый бетон. Но вопрос доставки может увеличить стоимость готового бетона до 900 грн. Итого экономический эффект мероприятия составит порядка 10 т. грн с учетом работы подсобников. А это уже нормальная экономия. Если готовый бетон рядом, то конечно нуегонафик так надрываться из-за копеечной экономии. :) 3-5 кубов вручную - еще нормально, но 40 очень круто.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ОГО!:good:

Я думал у меня бетономешалка взростая с общим объемом 400 литров, и эффективным 230. Но вижу что я в пасочки игрался:D

Судя по виду, 700 - это эффективный объем, поскольку общий объем у нее на глазок - 1300-1500 литров. Круто! :)

И аренда наверное не децкая.

Одно радует - у меня она своя :)

 

Да, 700 - це ефективний, махіна класна. Дозволяла заливати без зупинок аби встигали відвозити бетон. І загружати пісок і щебінь в неї зручно - опустили ковш, накидали, ковш закину в мішалку; ковш на гідравліці.

Оренда 600 грн за весь процес обійшлася. Якщо братив пропорціях на малі мішалки - то дуже вигідно по ціні, не рахуючи зручності. Єдине що її сторожити треба було. Всю може б і не сперли, а мотор могли. Нічого зараз з братом зі сміхом згадуєм наші ночівлі в фабії :-)

 

Добавлено через 13 минут

Поздравляем и в Добрый Путь!

В какую же цену у Вас там земелька и как дела обстоят с коммуникациями?

Край очень красивый! Удачи!:)

 

Дякую!

За ділянки (по 6 сотих) ми заплатили по 6500 у.о. Плюс оформлення. Це дачний кооператив (ще платимо членські внески щороку). Тому така ціна. Нижче на деяких фото видно село, до якого кооператив примикає. Там земля була по 3-4 тис за сотку. Різниця суттєва, плюс в мене краєвид краще. :-) На південь відкривається красивий вид на село, лісок. За рахунок перепаду висот - нічого не закриває. Будинок так і проектовано з орієнтуванням на південь:

в гостьовій з каміном панорамні вікна до підлоги з красивим видом;

з гостьової вихід на терасу, яка буде використовуватись як бесідка (в проекті не зазначено, там просто площадка і сходи - це ідея прийшла пізніше)

на 2 поверсі спальня дорослих також з терасою на південь

Вже зараз з висоти цоколя відкривається класний вид.

Пізніше найду хороші фото - викладу.

Коли побудуємось плануємо змінювати цільова призначення. Можливо до того часу весь кооператив буде міняти цільове призначення, розмови з головою такі ведуться. Якщо разом чи окремо не получиться чи буде занадто дорого - будем жити без прописки в дачному домику. Мене то не сильно і хвилює.

До міста там 0,5 або 1,5 км в залежності якою дорогою їхати: кращою чи гіршою.

В центр Тернополя я звідти доїзджаю за 15 хв. :-)

 

Добавлено через 20 минут

А не простіше було би привезти готовий заводський, якісніший бетон міксером? Не розумію навіщо рвати жили? Економія все рівно вийде мізерна. Ну як говорять "после боя руками не машут"...

 

А взагалі молодці.

Підхід до будови на мою думку правильний. Якщо збережете норм відносини з братом до кінця будови жити буде дійсно легше. Тільки от з фінансуванням кожної половини не зрозуміло. Рекомендую чітко визначитись з цим питанням уже зараз щоб на етапі будови ви мали приблизно однакові вкладення в проект, а на етапі ремонту ви вже йшли незалежними шляхами.

 

Міксером було суттєво дорожче. На весь обєкт получалась суттєва різниця. Пізніше викладу точні розрахунки. Ми матеріали самі шукали і купували дешевше чим з машин продають. На рахунок якісного - в нас точно не гірший був, все по технології, бетон там получився супер - може навіть занадто старались. :-)

А на рахунок робіт - то на найващі роботи (бігати з тачками бетон і т.п.) ми ставили нанятих підсобників.

 

По фінансам, Ви мене напевно неправильно зрозуміли. У нас чітко оговорено, що фундамент, коробку, кришу, вікна, двері, зовнішня "отдєлка", забор, підведення комунікацій і загальні земляні роботи ми робимо разом. Витрати 50 на 50. Далі кожен окремо. Я мав на увазі, що сьогодні треба заплатити за 10 т цементу - в брата гроші лежать, в мене ще не поступили - платить він. Через місяць - я плачу за блоки і т.п. Всі витрати зводяться в загальний бюджет, де все чітко розписано до дрібниць. У нас навіть продукти і бензин на будову вносять в загальний бюджет. Так шо з цим все ок.

 

Вище ще за комунікації запитували - забув зразу відписати.

Електрика по вулиці йшла. Заплатили голові чисто за роботу, він нам підключив лічильник.

Вода на ділянці. Платимо 30 грн в рік. :-) Але вода тільки в теплий період. Плануємо цього року скважину бити (одну на двоїх)

Газ є на вулиці, від нас на відстані десь 100 м. не більше. Сусіди поряд також хочуть дотягнути. Потім протягнем разом із сусідами цих 100 м.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Та да :) Возможно просто ближайший бетоносмесительный узел находится очень далеко. Ибо по приблизительным оценкам из ушедших на это дело материалов и глядя на размеры фундамента, там порядка 40-45 кубов бетона. Это порядка 600 грн за куб. За эти деньги можно купить хороший готовый бетон. Но вопрос доставки может увеличить стоимость готового бетона до 900 грн. Итого экономический эффект мероприятия составит порядка 10 т. грн с учетом работы подсобников. А это уже нормальная экономия. Если готовый бетон рядом, то конечно нуегонафик так надрываться из-за копеечной экономии. :) 3-5 кубов вручную - еще нормально, но 40 очень круто.

 

Підняв розрахунки - Ваші припущенні були майже правильні.

Залито було десь 40 кубів бетону, може 40 і чуть.

Вартість кубу бетону вийшла - 500-550 грн. За рахунок вартості матеріалів трохи нижче ринкової (шукали виходи, вибивали знижки :-) )

Економія склала під 10 000 грн. 8-9 тис. точно.

Дана сума різниці - для мене достатній аргумент, що варто було чуть напрягтись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наступний етап, намбер 4: Встановлення фундаментних блоків.

Брат зробив розрахунок на компі, скільки якого розміру блоків нам потрібно. Важливість та складність даного кроку звязано з тим, що у нас фундамент починаючи від фасаду йде ступінчасто в глибину (через перепад висоти). Відповідно, потрібно було точно розкласти блоки по стінах. У нас були блоки 6 чи 7 розмів: декілька різної довжини при висоті 60 см і ще декілька різної довжини при висоті 30 см. І треба було порахувати скільки яких нам треба, щоб не балуватись потім із заливкою в пройомах. На заводі ЖБК трошки охрініли від нашого замовлення, але все зробили. :D Потім результат показав, що брат розрахував все правильно. Решпект йому і уважуха. :)

Отже предоплату зробили. Поки чекали виготовлення - прийшла пора відвезти сімю на море. Але поїздка по термінам накладаналися на терміни доставки блоків. Пообіцявши привезти з Созополя, Болгарія (до речі, дуже класне місце для відпочинку з малими дітьми - мені сподобалось) по ракушці все ж таки поїхав довіривши організацію доставки блоків без мене. :D

Як видно на фото, справились добре і без мене. :)

Image118.thumb.jpg.9a4f39c327a37054b34e85aa63d01e43.jpg

Image120.thumb.jpg.c5d04a8a550ea37ea15104166d2e9ebe.jpg

Image125.thumb.jpg.d5aa94ab76765d6bdd48b89e7c40f47f.jpg

Image126.thumb.jpg.4873b669884e2983622359aa7bd69af7.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Далі ставились блоки.

Приїхав кран, поставили малу мішалку і вперед.

Трохи більше половини будинку безпосередньо блоки на стіну ставили і вирівнювали майстри-родичі (безкоштовно, типу допомагали). А ми виконували поточну роботу: чіпляли блоки на купі, готували, возили раствор і т.п. Потім вони не змогли далі ставили через свою загруженість, а ми надивившись з братом на цей процес - вирішили далі ставити самі. По результатам - там де ми самі ставили, вийшло рівніше. Все-таки, коли воно твоє рідне - стараєшся вирівняти по міліметру. :)

Сам процес укладки блоків:

Image133.thumb.jpg.5073669fa166abfda1c335e94386691b.jpg

Image140.thumb.jpg.56b40d4f7ba4933bd54a5624149dd3a9.jpg

Image145.thumb.jpg.82eae696c3917913895a0cbc97e0f86e.jpg

Image150.thumb.jpg.0acc28eaf03f2bc113a3101904c5a0e6.jpg

Image157.thumb.jpg.4bc9de328cd2918e82e72dc4cbaf11fe.jpg

Image161.thumb.jpg.b3f9af4f9f2ba9c1db39e62af4246637.jpg

Image162.thumb.jpg.4da2c7dcfec028061d76234bb680fcb9.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Етап 5. Димоходи.

Етап в якому взагалі не приймали участі.

Прийшли майстри і вимурували, згідно проекту.

Вважаю, що такі речі, як: камін, димохід, криша - варто довіритись майстрам. Ну це сугубо в моєму випадку. Взагалі можна і це навчитись і самому зробити. Питання часу тільки.

Image176.thumb.jpg.f60edccdc6ec0f90d0dd8bd7f0c0b33d.jpg

Image178.thumb.jpg.077b3dde928919bea4df2337bbd89520.jpg

Image180.thumb.jpg.3ba74ea7e1daba075049692decfc8df0.jpg

Image184.thumb.jpg.30866cf3819f9eb32705d0e1ad3c4f98.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

супер идея дом на двоих!МОЛОДЦЫ,Европейское мышление!

мы три так построили,очень классно и не зависимо друг от друга!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...