Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Допоможіть з геологом!

NikolayII

Рекомендовані повідомлення

Доброго всім дня.

Вибачайте, що може не в тій гілці стартував тему, але не міг придумати куди її засунути:(

Чи можна нормально відноситись до такої ситуації. дали номер геолога, домовились, поїхали, зробили два отвори десь по центральній осі майбутнього будинку десь на 7 метрів глибиною. геолог справляє враження знаючої людини, уважно роздивлявся і перемацував всю землю яку витягували, щось декілька разів записував в зошит, але мене бентежить той факт, що він нічого не взяв на досліди в лабораторію.....

сказав, що він наші грунти знає "на зуб". домовились на ціну 900 грн. за повноцінний законний звіт.

Чи дорого це і чи варто переживати про те, що не взяв грунту на дослідження?

Дякую всім за відповіді!:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

. домовились на ціну 900 грн. за повноцінний законний звіт.

Чи дорого це і чи варто переживати про те, що не взяв грунту на дослідження?

Дякую всім за відповіді!:beer:

 

По поводу дорого - в Киеве такая работа (две скважины по 9 метров) обходится в 3000 грн., поэтому считаю что 900 грн просто отличная цена.

 

Но то что не брали на пробу должно насторожить. Профессионалы могут прокомментировать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Профессионалы могут прокомментировать.

 

Дуже прошу професіоналів прокоментувати!!!

я звичайно розумію про ідеальність у всьому, але давайте згадаємо де ми живемо і як у нас все робиться, навіть якщо б він і взяв зразки, то показник вологості може змінюватись, навіть під час транспортування, а грунт він цей вже знає, і напевне вже не раз його бурив і описував.

але закрадуються сумніви, я на 1000 грн працюю досить багато, а тут за 2 години і готово... може змінювати профіль?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже прошу професіоналів прокоментувати!!!

я звичайно розумію про ідеальність у всьому, але давайте згадаємо де ми живемо і як у нас все робиться, навіть якщо б він і взяв зразки, то показник вологості може змінюватись, навіть під час транспортування, а грунт він цей вже знає, і напевне вже не раз його бурив і описував.

але закрадуються сумніви, я на 1000 грн працюю досить багато, а тут за 2 години і готово... може змінювати профіль?

Я не професіонал, але думаю що у вашій ситуації потрібно ставити питання по іншому, чи Ви зекономили 2000 грн, чи ви викинули на вітер 1000 грн? Я думаю у Вас друге...

І взагалі моя думка перш ніж вдаватися до послуг геологів потрібно поспостерігати за сусідніми будовами на предмет глибини зякладання фундаментів їх конструкції, поспілкуватися з сусідами сформувати свою думку. Якщо ж після цього у Вас будуть ще сумніви потрібно вдаватися до послуг геологів, і навіть тут Ви не можете бути впененими що не натрапите на спеціаліста який навпомацки визначає характеристики грунту. Тоді напрошується висновок, а чи потрібна взагалі така геологія?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не професіонал, але думаю що у вашій ситуації потрібно ставити питання по іншому, чи Ви зекономили 2000 грн, чи ви викинули на вітер 1000 грн? Я думаю у Вас друге...

 

я не впевнений, якщо я дійсно впрусь, можна взяти той самий інструмент, і взяти проби грунту на потрібній глибині, отвори ж все-таки є.

прошу поради геологів, чи можна безпомилково визначити грунт і все що потрібно "на око"? помацавши руками і маючи досвід?

іще деякі слова. Геолог сказав, щоб брати проби грунту для лабораторії, треба визивати велику машину, свердлити отвори 500 діаметру, спускати люльку і вирізати кубики грунту.

чи треба брати зразки грунту з отвору діаметром 10см???

Геологи або інші люди, допоможіть розібратись!!!!!!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я не впевнений, якщо я дійсно впрусь, можна взяти той самий інструмент, і взяти проби грунту на потрібній глибині, отвори ж все-таки є.

прошу поради геологів, чи можна безпомилково визначити грунт і все що потрібно "на око"? помацавши руками і маючи досвід?

іще деякі слова. Геолог сказав, щоб брати проби грунту для лабораторії, треба визивати велику машину, свердлити отвори 500 діаметру, спускати люльку і вирізати кубики грунту.

чи треба брати зразки грунту з отвору діаметром 10см???

Геологи або інші люди, допоможіть розібратись!!!!!!!!

 

У меня было 2 скважины, когда поднимали бур, брали пробы и в пакетик, потом их еще в печке вроде надо запекать. Грунты вроде могут отличаться даже на соседних участках, так что хз что он там вокруг перекопал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мне геология обошлась в 7000 (5 скважин по 9 метров машинным способом), поэтому 1000 - шара. по поводу качества в вашем случае сказать ничего не могу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я не впевнений, якщо я дійсно впрусь, можна взяти той самий інструмент, і взяти проби грунту на потрібній глибині, отвори ж все-таки є.

прошу поради геологів, чи можна безпомилково визначити грунт і все що потрібно "на око"? помацавши руками і маючи досвід?

іще деякі слова. Геолог сказав, щоб брати проби грунту для лабораторії, треба визивати велику машину, свердлити отвори 500 діаметру, спускати люльку і вирізати кубики грунту.

чи треба брати зразки грунту з отвору діаметром 10см???

Геологи або інші люди, допоможіть розібратись!!!!!!!!

чи можна безпомилково визначити грунт і все що потрібно "на око"? помацавши руками і маючи досвід?

Как в лаборатории нет, а так не совсем то, ну и еще от грунта зависит.

 

 

Геолог сказав, щоб брати проби грунту для лабораторії, треба визивати велику машину, свердлити отвори 500 діаметру, спускати люльку і вирізати кубики грунту.

Грунты нарушенной структуры можно и нужно брать в любом случае, а как он сказал кубики (монолит - грунт ненарушенной структуры) брать не всегда необходимо да и дороговато, можно взять просто кольцо для плотности.

 

П.С. дешевый сыр бывает...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не геолог, але

ИМХО

Геологія для індивідуального будинку потрібно лише, щоб визначити орієнтовно тип грунту, рівень грунтових вод, та відсутність складних геологічних умов.

Досвідчений геолог на на око може відрізнити суглинок від супіску і приблизно визначити їх стан. Орієнтовні показники для кожного типу грунту вказані в науковій літературі.

Лабораторні дослідження не завжди є гарантом правильності визначення типу та характеристик грунту.

Все це лише моя власна думка, основана на досвіді спілкування з геологами та роботи з геологічними звітами.

 

Головне, що має значення - досвід геолога і печатка з підписами на геологічному звіті. ИМХО.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Лабораторні дослідження не завжди є гарантом правильності визначення типу та характеристик грунту.

Только лабораторные исследования являются гарантом определения характеристик грунта, а вот тип грунта песок , супесь, суглинок или глина он должен определять на зуб, и то не всегда удается, но определить точно влажность, число пластичности, показатель текучести, гран состав, плотность, коэффициент пористости и т.д. определить невозможно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...чи варто переживати про те, що не взяв грунту на дослідження?...

Варто. Заберіть гроші і віддайте звіт.

 

Ціна не важлива, і хай Вас не турбує той факт що вона в даного горе-геолога (іншими словами я не можу назвати людину, яка не підтверджує дані лабораторно) 900 грн. Кожен має свою ціну. Так як і, скажемо, автомобіль.

... а тут за 2 години і готово...

ну по-перше 2 години тільки буріння. А час на написання звіту і опрацювання матеріалу? Чи це не враховується?

 

Геолог сказав, щоб брати проби грунту для лабораторії, треба визивати велику машину, свердлити отвори 500 діаметру, спускати люльку і вирізати кубики грунту.

 

так може сказати тільки студент-першокурсник, який ще непроходив практику і незнає технологій відбору грунту.

чи треба брати зразки грунту з отвору діаметром 10см???

необхідно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только лабораторные исследования являются гарантом определения характеристик грунта, а вот тип грунта песок , супесь, суглинок или глина он должен определять на зуб, и то не всегда удается, но определить точно влажность, число пластичности, показатель текучести, гран состав, плотность, коэффициент пористости и т.д. определить невозможно.

 

При умові, що вони проводились, і проводились правильно :).

 

При чому, ще варто було б, розглянути варіант, що геолог дійсно порядний й досвідчений фахіфець і робив геологічну розвідку на сусідній ділянці по правилах. Через те й узяв з людини 900 грн, а не х000.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте. Не удержался от комментария после того как увидел про студента первокурсника. Просто очень стало интересно почему? Если вас не затруднит объясните.

А теперь по теме. Стоимость отчета зависит скорее от вашего сооружения. Под маленький домик какой-нибудь может и стоит 900 грн. Это единственное что настораживает. Если дом большой, то не пожалейте сделать нормальные изыскания под строительство. Ведь стоимость сооружения во много раз превышает стоимость геологических работ, а если что случится из за недочета, потом будет очень обидно. Для таких целей выполняется еще статическое зондирование.

Опытный и не очень геолог всегда определяет тип грунта "на глаз" и "пощупав". В этом нет ничего подозрительного. А далее, для того чтобы исследования не обошлись больших денег, он обращается к материалам исследований прошлых лет на этой территории и соотносит породы на участке проведения работ с фациями которые были уже выделены ранее. На ситуацию у соседа нельзя ориентироваться. В общем, не буду вдаваться в подробности, а лаборатория не всегда необходима. Но это может сказать только человек, который видел разрез на вашем участке. Можете точно сказать где находится участок и показать разрез который вам дали. Тогда можно будет прокомментировать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не удержался от комментария после того как увидел про студента первокурсника. Просто очень стало интересно почему? Если вас не затруднит объясните.

якщо питання до мене то я незрозумів про що саме пояснити...

 

а лаборатория не всегда необходима. Но это может сказать только человек, который видел разрез на вашем участке.

точно. І для чого ті ДБН видаються, розігнати всіх хто над ними працює. Для чого на них витрачати державні кошти?

Шановний. Ви в експертизі про це скажіть.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так може сказати тільки студент-першокурсник, який ще непроходив практику і незнає технологій відбору грунту.

Я просил объяснить почему вы так резко выразились, а именно назвали студентом первокурсником геолога, который описал технологию отбора монолитов с помощью шурфобура.

ДБН и экспертиза, которую сейчас не проходят (к сожалению) нужна для определенных целей (и не всегда для повышения качества выполненной работы). Но не будем об этом. А зачем скажите мне лаборатория если будет строится "сарайчик у бабушки"? И сколько это будет стоить? Сможет себе позволить такое "простой" человек? Или лучше вообще не делать изысканий. А так получается за небольшую плату такая себе "консультация". Или вы думаете что опытный геолог, если не уверен не будет делать лабораторию и будет подставляться? И не только лабораторные испытания. Давайте посоветуем человеку весь комплекс работ с каратажем, статикой, штамповыми испытаниями, опытно фильтрационными работами, наливами, откачками, сейсмику, гравику, вэзы и еще все что только можно придумать. Я прошу прощения за столь импульсивный комментарий, это связано с тем, что когда я прошу совет у специалистов в другой области, а с меня тупо начинают сдирать деньги, становится очень неприятно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

оооо то я відчуваю що Ви теж не чули про сучасні методи відбору грунту.

Зараз ніхто не робить шурф-дудку. Останній раз ми робили на території Лаври, і то тому що супіски там були дуже піщанисті і при відборі грунтоносом вони розсипалися.

З інших питань не бачу підгрунтя для дискусії.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При умові, що вони проводились, і проводились правильно :).

 

При чому, ще варто було б, розглянути варіант, що геолог дійсно порядний й досвідчений фахіфець і робив геологічну розвідку на сусідній ділянці по правилах. Через те й узяв з людини 900 грн, а не х000.

 

я так само притримуюсь такої думки. геолог сказав, що він ставить підпис і печатку під цим звітом, а абсолютно немає ніякаого бажання втрачати ліцензію і сідати за неправильний звіт. він сказав, що з його досвідом і нашою однорідністю грунту, нема сенсу багато переробляти аналізи. це якщо б він заїхав на невідому йому територію, тоді робив би, а так він наші грунти знає. я вже спокійний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...