Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Приудова до будинку

salerius

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня

Прошу допомоги. Купили будинок (коробку), в якому плануємо мансарду зносити та вистроювати другий повноцінний поверх. Але питання не в тому. Довгий час думали як з існуючої коробки приблизно 6х8 мати непогано спроектований будинок – в результаті нам зробили проект, в якому потрібно добудувати прибудову 6,6х2,3. На малюнку я домалював те що планується.

На наступних малюнках (фото з проекту) вже видно як воно має бути.

Перепад між задньою частиною будинку та передньою приблизно 40-45см.

Нормативна глибина промерзання ґрунту 84см. (м.Хмельницький)

Стіни будуть з газоблоків шириною 30см. (25х30х60).

Грунт зверху 50-60см чорнозем а далі - глина

Фундамент існуючої будівлі – блочний.

Питання.

1. Як краще викопувати траншею під фундамент з допомогою тракторця (ширина лопати 45см) , або в ручну шириною 35-40см. Ширина газоблоків написана вище

2. Яким методом здійснювати прив’язку до старого фундаменту. Так, як планую блоками вийти на рівень другого поверху – а далі поясок по всьому периметру будівлі і другий поверх вже викладати повністю з цією пристройкою. Просто думаю якщо пристройка буде просідати – то що б другий поверх не відклеївся від першого.

3. На яку висоту виливати ленточний фундамент пристройки – я планую на см – 30-40 над рівнем землі.

4. Мені одні радять не сипати на дно траншеї щебінь та пісок а зразу бітон лити – так як там глиниста порода ґрунту. Чи вірно це – якщо ні то як потрібно та в якому співвідношенні.

5. Я планую використовувати арматуру для каркаса (горизонтальні 10-12мм) а вертикальні 6мм - вірно це? Якщо ні прошу направити мене на правильний шлях.

6. Чи потрібно додатково по чотирьох кутках ще всвердлювати отвори приблизно на 60см і туди кидати по арматурі та залити - так сказати – для міцності фундаменту.

7. Ще радять рити траншею для фундаменту при цьому з углубленням в сторону існуючої будівлі – тобто чим ближче до існуючого фундамента тим глибше траншея, цим самим запобігти відколювання пристройки від основної будівлі.

8. Чи правильно буде якщо я фундамент буду заливати за два етапи : перший- до рівня землі, другий після того як застигне перший – над землею на 35-40см. Чи потрібно за один раз це все робити? В першому етапі опалубкою буде виступати грунт, в другому – дере’яна конструкція.

9. Яким методом мені в старому блочному фундаменті просвердлити отвір для каналізаційної труби, яка буде проходити в пристройку?

10. Чи не буде неправильним якщо я в траншею перед вмонтуванням каркасу - вкладу поліетиленову плівку, для запобігання швидкому витоку води з бітону в грунт?

 

Буду вдячний якщо ви відповісте на мої можливо для когось тупуваті питання.

Завчасно вдячний.

1.jpg.515accd84cfb734b5a6d3849a93a2e06.jpg

2.thumb.jpg.7d945a44bd65edb4c5d7e59cb8411c0e.jpg

3.thumb.jpg.dc121975800d0d26c69dc109e67322e0.jpg

4.thumb.jpg.7e34e1e925b154e3afe0b7680790663c.jpg

5.thumb.jpg.a17267cccb1162260fbbd8bd46f02f33.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня

Прошу допомоги. Купили будинок (коробку), в якому плануємо мансарду зносити та вистроювати другий повноцінний поверх. Але питання не в тому. Довгий час думали як з існуючої коробки приблизно 6х8 мати непогано спроектований будинок – в результаті нам зробили проект, в якому потрібно добудувати прибудову 6,6х2,3. На малюнку я домалював те що планується.

На наступних малюнках (фото з проекту) вже видно як воно має бути.

Перепад між задньою частиною будинку та передньою приблизно 40-45см.

Нормативна глибина промерзання ґрунту 84см. (м.Хмельницький)

Стіни будуть з газоблоків шириною 30см. (25х30х60).

Грунт зверху 50-60см чорнозем а далі - глина

Фундамент існуючої будівлі – блочний.

Питання.

1. Як краще викопувати траншею під фундамент з допомогою тракторця (ширина лопати 45см) , або в ручну шириною 35-40см. Ширина газоблоків написана вище

2. Яким методом здійснювати прив’язку до старого фундаменту. Так, як планую блоками вийти на рівень другого поверху – а далі поясок по всьому периметру будівлі і другий поверх вже викладати повністю з цією пристройкою. Просто думаю якщо пристройка буде просідати – то що б другий поверх не відклеївся від першого.

3. На яку висоту виливати ленточний фундамент пристройки – я планую на см – 30-40 над рівнем землі.

4. Мені одні радять не сипати на дно траншеї щебінь та пісок а зразу бітон лити – так як там глиниста порода ґрунту. Чи вірно це – якщо ні то як потрібно та в якому співвідношенні.

5. Я планую використовувати арматуру для каркаса (горизонтальні 10-12мм) а вертикальні 6мм - вірно це? Якщо ні прошу направити мене на правильний шлях.

6. Чи потрібно додатково по чотирьох кутках ще всвердлювати отвори приблизно на 60см і туди кидати по арматурі та залити - так сказати – для міцності фундаменту.

7. Ще радять рити траншею для фундаменту при цьому з углубленням в сторону існуючої будівлі – тобто чим ближче до існуючого фундамента тим глибше траншея, цим самим запобігти відколювання пристройки від основної будівлі.

8. Чи правильно буде якщо я фундамент буду заливати за два етапи : перший- до рівня землі, другий після того як застигне перший – над землею на 35-40см. Чи потрібно за один раз це все робити? В першому етапі опалубкою буде виступати грунт, в другому – дере’яна конструкція.

9. Яким методом мені в старому блочному фундаменті просвердлити отвір для каналізаційної труби, яка буде проходити в пристройку?

10. Чи не буде неправильним якщо я в траншею перед вмонтуванням каркасу - вкладу поліетиленову плівку, для запобігання швидкому витоку води з бітону в грунт?

 

Буду вдячний якщо ви відповісте на мої можливо для когось тупуваті питання.

Завчасно вдячний.

Вам будет проще скинуть все это на плечи подрядчика....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам будет проще скинуть все это на плечи подрядчика....

Оно то так - но средств для этого нет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Якщо хочете не ширше 45 см то, треба буде копати вручну, тому що екскаватором будуть обвали і вийде ширше, тим паче, що у вас аж 50 см чернозему.

1. Як краще викопувати траншею під фундамент з допомогою тракторця (ширина лопати 45см) , або в ручну шириною 35-40см. Ширина газоблоків написана вище

1. Якщо хочете не ширше 45 см то, треба буде копати вручну, тому що екскаватором будуть обвали і вийде ширше, тим паче, що у вас аж 50 см чернозему.

2. Яким методом здійснювати прив’язку до старого фундаменту. Так, як планую блоками вийти на рівень другого поверху – а далі поясок по всьому периметру будівлі і другий поверх вже викладати повністю з цією пристройкою. Просто думаю якщо пристройка буде просідати – то що б другий поверх не відклеївся від першого.

2.Новий фундамент и старий зв'язувати не потрібно, робіть деформаційний шов!!Тещ саме стосуеться и стін, якщо зв'яжете стіни то коли йтиме усадка фундамента, то щоб не потянуло за собою старі стіни!

3. На яку висоту виливати ленточний фундамент пристройки – я планую на см – 30-40 над рівнем землі. В глибину нижче промерзання, тим паче, що у вас глина.

4. Мені одні радять не сипати на дно траншеї щебінь та пісок а зразу бітон лити – так як там глиниста порода ґрунту. Чи вірно це – якщо ні то як потрібно та в якому співвідношенні.

5.Робіть піщано - щебеневу подушку, подушка служить як дренаж і від пучіння грунту. 25-30 см

5. Я планую використовувати арматуру для каркаса (горизонтальні 10-12мм) а вертикальні 6мм - вірно це? Якщо ні прошу направити мене на правильний шлях. Горизонтальна мін 12 мм, так як у вас два поверхи,

6. Чи потрібно додатково по чотирьох кутках ще всвердлювати отвори приблизно на 60см і туди кидати по арматурі та залити - так сказати – для міцності фундаменту.Я так зрозумів, що це нижче дна самого фунд. Зустрічалась така технологія де на кутах нового фундамента робилось заглублення.

7. Ще радять рити траншею для фундаменту при цьому з углубленням в сторону існуючої будівлі – тобто чим ближче до існуючого фундамента тим глибше траншея, цим самим запобігти відколювання пристройки від основної будівлі.

Як на мене то краже зробити однаково, усадка йтиме більш равномірно,

8. Чи правильно буде якщо я фундамент буду заливати за два етапи : перший- до рівня землі, другий після того як застигне перший – над землею на 35-40см. Чи потрібно за один раз це все робити? В першому етапі опалубкою буде виступати грунт, в другому – дере’яна конструкція.

Що вам заважае залити за один раз? Все буде однорідно.

9. Яким методом мені в старому блочному фундаменті просвердлити отвір для каналізаційної труби, яка буде проходити в пристройку?

Отвір, який діаметр? Можна взяти перфоратор, пробурити отвір через ввесь блок, потім спробувати коронкою. Процес не швидкий, але має вийти.

10. Чи не буде неправильним якщо я в траншею перед вмонтуванням каркасу - вкладу поліетиленову плівку, для запобігання швидкому витоку води з бітону в грунт?

Все правильно кладіть плівку.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2.Новий фундамент и старий зв'язувати не потрібно, робіть деформаційний шов!!Тещ саме стосуеться и стін, якщо зв'яжете стіни то коли йтиме усадка фундамента, то щоб не потянуло за собою старі стіни!

Дякую за выдповыдь.

По першому поверху зрозуміло, але як бути з другим поверхом - зараз його взагалі по будинку немає. Коли я добудую прибудову на першому поверсі - то я планую знімати кришу (мансарду)разом з фронтонами і будувати другий поверх (прямокутну коробку) повністю над існуючою будівлею та прибудовою. ???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за выдповыдь.

По першому поверху зрозуміло, але як бути з другим поверхом - зараз його взагалі по будинку немає. Коли я добудую прибудову на першому поверсі - то я планую знімати кришу (мансарду)разом з фронтонами і будувати другий поверх (прямокутну коробку) повністю над існуючою будівлею та прибудовою. ???

 

Рискованно, пока пристройка не устоится нельзя, а лучше вообще так не делать, даже хороший армопояс не удержит отдельные части вместе, пойдут трещины.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рискованно, пока пристройка не устоится нельзя, а лучше вообще так не делать, даже хороший армопояс не удержит отдельные части вместе, пойдут трещины.

 

Поддерживаю, надо дать время, выгнать первый этаж и пускай постоит, но у вас и второй этаж не легкий, может не помочь армопояс ,как говорится (лоторея), то может лучше сделать второй этаж мансардным.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то может лучше сделать второй этаж мансардным.

 

нет. Уже проект имеем с полноценным вторым этажом.

 

Я не думаю что второй этаж будет тяжолый - стены из газодлоков 25*30*60

 

Если ждать - то сколько?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если ждать - то сколько?

Можете ускорить процесс, первое время проливайте грунт...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можете ускорить процесс, первое время проливайте грунт...

 

 

можно рассказать подробно об этом

 

спасибо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пристройка должна простоять хотя бы один год, вообще рискованная затея в плане трещин и последующего укрепления.

Пишите, что есть проект, Вы его сами сделали или специалист, если специалист с документами он должен и технологию обьяснить разжевать и расписать.

Вообще странный вариант, пристроить, а потом сверху надстроить, это возможно после длительной выдержки новостройки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене варіант майже такий як у автора теми, різниця тільки в тому, що 2 поверх мансардний, грунт піщаний і без ухилу. Так от прораб вперто наполягає на зв'язуванні всього армопоясом на рівні міжповерхового перекриття , я погодився з ним, так як сусідський (спарений з моїм) будинок добудований подібно моєму, але з цегли (тобто важчий) і без армопоясу, ще 25 років тому і не дав ніякої усадки, тобто ніяких тріщин між старими і новими стінами немає.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене варіант майже такий як у автора теми, різниця тільки в тому, що 2 поверх мансардний, грунт піщаний і без ухилу. Так от прораб вперто наполягає на зв'язуванні всього армопоясом на рівні міжповерхового перекриття , я погодився з ним, так як сусідський (спарений з моїм) будинок добудований подібно моєму, але з цегли (тобто важчий) і без армопоясу, ще 25 років тому і не дав ніякої усадки, тобто ніяких тріщин між старими і новими стінами немає.

 

Слушайте прораба, не факт что у вас без армо-пояса будет все хорошо, в вашем случаи результат может быть катастрофическим ))))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так я ж і писав, що погодився з ним. Просто те, що в сусідів і без армопояса все нормально, наводить на думку, що в мене з армопоясом точно буде добре :). Та й в мене газобетон, армопояс обов'язково.

Тут просто писали не зв'язувати прибудову з старим будинком , от я й описав своє рішення. Якщо це просто прибудова, то може краще дефшов робити, а у випадку прибудови і загальної надбудови поверху, напевно краще зв'язувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене варіант майже такий як у автора теми, різниця тільки в тому, що 2 поверх мансардний, грунт піщаний і без ухилу. Так от прораб вперто наполягає на зв'язуванні всього армопоясом на рівні міжповерхового перекриття , я погодився з ним, так як сусідський (спарений з моїм) будинок добудований подібно моєму, але з цегли (тобто важчий) і без армопоясу, ще 25 років тому і не дав ніякої усадки, тобто ніяких тріщин між старими і новими стінами немає.

А в мене 60см чорнозем а далі глина- я думаю це краще ніж пісчаний грунт.

Підкажіть а що Ваш прораб каже про зв'язування фундамента та стін старогобудинку та прибудови?

дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в мене 60см чорнозем а далі глина- я думаю це краще ніж пісчаний грунт.

Чим? Чому тоді копають глибокі траншеї під фундаменти і потім роблять там саме піщану подушку? Глина тільки здається такою міцною, насправді просідає і пучиться ще так, я про це тут на форумі і начитався. До речі, в мене ще й рівень грунтових вод дуже глибоко.

Підкажіть а що Ваш прораб каже про зв'язування фундамента та стін старогобудинку та прибудови?

дякую

Просто будемо будувати поруч, а зв'язувати вже армопоясом.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в мене 60см чорнозем а далі глина- я думаю це краще ніж пісчаний грунт.

Підкажіть а що Ваш прораб каже про зв'язування фундамента та стін старогобудинку та прибудови?

дякую

 

Песок лучше чем глина, глина связанный грунт, песок нет, песок воду дренирует, а глина удерживает и набухает при этом, а при замерзании-размерзании пучится, для того и копают глубже промерзания.

Фундамент пристройки и старого строения связывать бесполезно, в случае просадок никакие анкеры и стержни не удержат.

Если всё правильно сделать, то усадки будут минимальными и практически не заметными.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фундамент пристройки и старого строения связывать бесполезно, в случае просадок никакие анкеры и стержни не удержат.

Если всё правильно сделать, то усадки будут минимальными и практически не заметными.

 

С этим нужно согласиться, как и с тем, что стены старого и нового дома тоже не следует связывать, а надо делать через деформационный шов. (например - проложить пенопластом??? ) А вот как связывать старую и новую часть крыши? Вот эта проблема как мне кажется еще детально не обсуждалась. Какие будут идеи???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А вот как связывать старую и новую часть крыши?

Крыша более деформативна. Все зависит от "планировки" крыши. Можно разделить стенкой аля брандмауэр и сделать в расках узла примыкания. Можно при совпадении плоскостей скатов сделать дефшов в виде фальцевой "полосы" с двумя фальцами. Можно решить просто лентой примыкания. При примыкании ската к существующему условно в виде ендовы решать в рамках примыкания ската. И т.д. и т.п.

В любом случае мауэрлат насквозь я бы не делал.

 

Все вышенаписанное — ИМХО!

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как лучше делать фундамент подобной пристройки, если на его пути ещё и погреб с монолитным потолком (не плиты). Над погребом (перпендикулярно) положить двутавр и по нему заливать фундамент?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...