Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання реєстрації в БТІ договору куплі-продажі і переплануванян квартири [Львів]

wow4yk

Рекомендовані повідомлення

Можливо питання получаться дуже обширними, але вони взаємоповязані і не дуже хочу розділяти в дві окремі підтеми, оскільки, впевнений що почнуться запитання які будуть задівати обидві теми.

 

Спробую описати ситуацію.

 

Купив квартиру в багатоповерховому цегляному будинку(новобудова) ще в 2009 році, але договір куплі продажі в БТІ не реєстрував.... так сталося...

 

Мені вже декілька раз дзвонили власники фірми і кажуть що фірму, в якої безпосередньо я купував квартиру, вони продали, але за нею ще числиться моя квартира (так поняв в БТІ), і настійливо просили мене зареєструвати договір купівлі продажі в БТІ. Так поняв піклуються про баланс фірми.

 

1. Юридичні питання

 

1.1 Чи може мені якось вилізти боком те, що квартира (договір куплі продажі) ще не переєстрована в БТІ?

 

1.2 Чи можуть якось мені напакостити власники фірми, якщо захочуть, користуючись тим що квартира в БТІ числиться за фірмою?

 

Дізнавався в БТІ , щоб зараз зареєструвати договір (мабть і тех песпорт отримати якого в мене ще нема), треба пройти інвентаризацію, якої, чесно кажучи, мені зараз не дуже треба. Обгрунтування від БТІ - "пройшло більше року від дати куплі-продажі".

 

1.3 Чи дійсно є таке положення в БТІ, що зобовязує пройти інвентаризацію при реєестрації договору куплі-продажі, якщо договір був укладений більше року тому?

 

Думаю що можливий варіант "домовитись" без інвентаризації. Але задумався над наступним. В квартирі я вже зробив частково ремонт і зробив деякі перепланування. Не впевнений, що деякі з перепланувань, БТІ прийме як є постфактом і видасть тех паспорт по новому плану. Не виключаю майбтнього варіанту узаконення через суд. Процедури і штрафи (зростають) в цих питаннях у нас досить суттєво міняються чуть не щороку.

Тому, якщо я зараз "отримаю" тех паспорт в БТІ по старому плану, то в майбутньому, я автоматично не зможу стверджувати (через суд, в бті і тд.) що зробив перепланування наприклад ще в 2009 чи 2010 році і відповідно отримати штрафи чи підпадати під номри які були тоді.

 

1.4 Чи має зміст моя думка вище, про те щоб не "отримувати" техпаспотр в БТІ по старому плану саме зараз щоб, в майбутньому, я міг довести, що перепланування робились раніше 2012 року? Іншими словами, чи може це дати якусь вигоду в майбутньому?

 

Інший варіант, якщо пройти реєстрацію з інвентаризацію зараз "по білому", то отримаю, мабуть, техпаспорт з печаткою "самобуд" і мабуть штраф заплачу. Мабуть, такий техпаспорт може викликати проблеми, коли захочу продавати квартиру чи брати кредит в заставу квартири в банку чи ще щось.

 

1.5 Хотілось би знати які проблеми, чи обмеження виникають, якщо після інфвентаризації БТІ видасть техпаспотр з печаткою "самобуд"?

 

Перечитав багато статей і на цьому форумі, й інші статті в інеті по нормам перепланування і узаконення, і почав задумватись над варіантом, а може вбити два зайці - і зареєструвати договір відразу з перепалнуванням саме зараз. Зразу скажу, що узаконення через суд чи самостійне бігання по всіх інстанціях з проектами, довзволами і тд. розглядаю тільки як варіант на майбутнє. Тому зараз зосередився на тому, щоб можливо, частково , по мінімуму, повернути квартиру в попередній стан, так щоб при інвентаризації БТІ немало пертензій, і отриамти техпаспорт з переплануванням (частковим). Благо ремонт ще не дійшов до стадії завершення облицювальних робіт і можна ще нагородити бутафорних стін, чи щось замаскувати якщо потрібно.

 

Але тут є багато але..., питання на які покищо не знайшов однозначної 100%-ої відповіді.

 

2. Питання про перепланування

 

Квартира двохкмінатна, будинок цегляний, перекриття із залізобетонних плит;було дві лоджії, роздільний санвузол і декілька кладов. Планування було дуже не зручне - дуже маленька і незручна ванна і дуже великий непотрібний коридор.

Опаленян центральне, але розводка горизонтальна і є квартирний лічильник на тепло - сусідам на опалення нік не вливаю, на відміну від вертикальної розводки :)

 

Зміни заплановані чи зроблені в квартирі.

 

а) Демонтовано перегородоки (не несучі), і частково вимурувані нові;

Як результат:

б) кухня обєдналась з вітальньою - не так щоб одне було продовженням іншого, але утворився великикй прохід;

в) вітальня збільшиалсь за рахунок частини коридору;

г) в коридорі зявилась перегородка для "вбудованої" шафи;

д) один із санвузлів став "обєднаним", збільшився за рахунок площі коридору і кладовки;

е) другий санвузол зник - став частиною вітальні

є) одна лоджія засклена на всю висоту

ж) друга лоджія частково (поручень) обмурована газобетонними блоками а верхня частина заскленна;

з) демонтовано балконний блок(металопластикові вікно і двері) в першу з лоджій разом з частиною стіни що була під вікном - весь отвір буде закритий алюмінієвою розсувною перегородкою. Решту стін (пермичку і бокові стіни) не чіпалось.

и) демонтовано балконний блок(металопластикові вікно і двері) в другу з лоджій разом з частиною стіни, що була під вікном - отвір нічим закриватись не планується наразі. Решту стін (пермичку і бокові стіни) не чіпалось.

і) батареї які були під балконними вікнами перенесені на інші стіни кімнат (не на лоджіях)

ї) батарея під вікном на кухні втоплена в стіну

й) так сталося, що висота до перекриття, а фаткично, до даху, на лоджіях в мене получилась 3.5 метра - "заслкив" на всю висоту.

 

Тепер власне запитання.

 

Вроді до пунктів а, б, в, г, д, є, ж, і в БТІ немало б бути претензій, але перепитаю.

 

2.1 Чи можуть в БТІ при інвентаризації, без запаречень-претензій самостійно внести в новий техепаспотр, самовільні зміни вказані в пунктах а, б, в, г, д, є, ж, і ?

 

Неможу дізнатись чи проканає пункт е. Вроді жилі кімнати можна збільшувати за рахунок допоміжних приміщень, але з другого боку в мене тепре типу над жилою площею (вітальньою) санвузол сусіда зверху, і не впевнений 100% чи таке переплануваня дозволено баз узгодження...

 

2.2 Чи може при інвентаризації, БТІ без запаречень-претензій самостійно внести в новий техепаспотр, самовільну зміну вказану в пункті е?

 

Тепер дійшов до найделікатніших пунктів :)

Для тих, хто придирається на форумі, щодо утеплення, температур і незручностей сусідам при приєднанні лоджій відразу уточню - на обидвох лоджіях буде додатковий лектричний підігрів (плінтусний і підлоговий); обидві лоджії заскленні і утеплені на совість - первірено цьогорічними морозами; підлоги в обох лоджіях гідроізольовані і також утеплені; опалення в будинку центральне але розводка горизонтальна; сусід(ка) знизу вже також приєднав "обидві лоджії", сусід зверху лоджій немає.

 

Пункт з, и - розумію що ці пункти мабуть потрапляють під теперішні заброни типу "демонтаж балконних блоків" і "обєднання лодіжй і балконів з іншими приміщеннями...". Але хотілось би отримати кваліфіковану відповідь і бажано з посиланнями на конкретні норми-документи.

 

2.3 Що розуміється під заброною демонтажу балконного блоку - заборона демонтування тільки частини стіни під вікном на балкон чи навіть просто демонтаж металопластиквого вікна і дверей, що вели на лоджію-балкон, якщо навіть лоджія-балкон засклені?

 

З демонтажем балконних блоків мабуть найбільше проблем, тому шукаю всі можливі варіанти, як уникнути претензій від БТІ по цих пунктах.

Як варіант, один з отворів що получився планую закрити на всю висоту алюмінєвою розсувною констуркцією. Врезультаті виникає резонне запитання.

 

2.4 Чи підпаде зміна в пункті з під заборону "демонтажу балконного блоку" чи "обєдання лоджії і іншого приміщення" якщо утворений отвір буде засклено розсувною алюмінєвою перегородкою і лоджія засклена?

 

Якщо виявиться що трогати куски стін під вікнами на балкон ніззя, а вот забрати вікно і двері можна, то роздумую над варіантом - спорудити ці куски стін із гіпоскартону - порожнини засипати будівельним мусором, чи підмурувати аби-як, щоб скласти враження добротної стіни оклеєної гіпсоакртоном для естетики.

 

2.5 Хтось на форумі має реальний досвід щоб БТІ довзволила чи заборонила ось таке "приєднання" лоджії www.stroimdom.com.ua/forum/attachment.php?attachmentid=111477&d=1305740205 ? Чи узаконення такого перепланування потребує, як мінімум біганини за дозволами, суд чи хабарі... ?

 

Варіант тимчасовго поверенення і кусків стін і самих металопластикових балконних блоків для безболісної інвентаризації зараз організувати важко, бо вікна вже продав :(

 

Щодо пункту ї - мабуть залежить від совісті тих хто перевіряє, вроді як несуча стіна трохи подовбана, хоча вона і не несе навантаження бо під вікном але спитаю :)

 

2.6 Чи може БТІ при інфентаризації доколупатись до пункту ї?

 

Цікавий пункт й. З ким не спілкувався, наразі, ніхто не може мені чітко відповісти. Засклення на лоджіях дійшло впритул до криші, але козирьки десь в пів метра всерівно ще залишились. Вроді засклення лоджій дозволено, але підозрюю, що я міг частково перекрити вентиляцію криші, і при грамотному "приколупуванні" мене можуть наказати. Але незнаю чи БТІ таке помітить, і чи воно взагалі якось регламентується ...

 

2.6 Чи може БТІ при інвентаризації доколупатись до пункту й? Якщо так, то посилаючись на які номри ?

 

Так виглядає що в мене мабуть помінялась житлова і, мабуть, загальна площа квартири. А цей пункт також якось впливає. І вроді житлова площа чи інша може мінятись, якщо інші норми дотримані, і така зміна не буде вдіноситись до самобуду. Але в нас так швидко все міняється, тому перепитаю.

 

2.7 Якщо при самвільному переплануванні всі норми дотримані, але площа (загальна чи житлова квартири змінилась), чи зобовязане БТІ видати новий тех паспорт після інвернтаризації зі всіма змінами?

 

Може щось неврахував, але якщо отримаю інформацію по найбільш проблемним питання буду дуже вдяний.

Напаред дякую.

 

П.С.

З сусідами вроді стосунки нормальні, в нас не ЖЕК а ОСББ - також вроді адекватні люди, нарзі ніхто "не стукав" і претнезій не висував щодо моїх перепланувань, хоч бачило їх немало. Тай сусіди також міняли немало.

Змінено користувачем wow4yk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Домовляйтеся з БТІ щоб "не побачили" перепланування, отримайте правовстановлюючі документи, а потім - узаконюйте (че якщо коротко).

Хоча така штука як перепланування може скоро взагалі зникнути (якщо приймуть закон "про технічну інвентаризацію обєктів нерухомого майна").

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Домовляйтеся з БТІ щоб "не побачили" перепланування, отримайте правовстановлюючі документи, а потім - узаконюйте (че якщо коротко).

Хоча така штука як перепланування може скоро взагалі зникнути (якщо приймуть закон "про технічну інвентаризацію обєктів нерухомого майна").

 

Мабуть так і зроблю. А стосовно того, що із законів "перепланування" може взагалі зникнути - чим це грозить нам простим сметрним - тим що переплановують квартири? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_2012_03_27/JF7XQ00A.html - тут це описано, стаття 9.

 

Це ще не факт, але факт наступне: search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP110703.html - це той Порядок, по якому будуть надаватися Витяги з реєстру прав власності (тобто те що вимагають нотаріуси). Ключова штука - те що не потрібно буде проводити технічну інвентаризацію перед отриманням Витягу (ну якщо це не нове будівництво та не реконструкція); на дату не дивіться - це почне діяти з нового року якщо нічого ще не придумають.

Зараз діє Тимчасове положення search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1//REG6445.html - де чітко прописано, що видачі Витяга передує технічна інвентаризація (п.7.6).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 роки потому...

Доброго дня!!!

Пропонуємо вам співпрацю по виконанню технічної документації за такими напрямами:

- Виготовлення Технічних паспортів на об’єкти нерухомості різної форми та власності.

- Технічні паспорти на багатоквартирні будинки різної складності та поверховості.

- Паспортизація будинків та спорудгромадського та виробничого призначення.

- Інвентаризація самочинного будівництва.

- Розроблення та погодження будівельних паспортів та робочої документації (проектів, ескізів, робочих креслень) на індивідуальні житлові будинки.

- Експертна оцінка в цілях оподаткування.

- Консультації щодо отримання документів потрібних для будівництва чи реєстрації права власності на нерухоме майно.

Розмір та порядок оплати послуг на виконання технічної документації

Технічні паспорти на квартири в новобудовах – від 250 грн.

- Однокімнатні квартири 250 грн.

- Двокімнатні квартири 400 грн.

- Трикімнатні квартири 550 грн.

Виготовлення технічних паспортів на квартири після реконструкції (перепланування), при наявності дозвільних документів – від 400 грн.

- Переплановані Однокімнатні квартири (площею від 30м.кв до 50м.кв) – 400 грн.

- Переплановані Двохкімнатні квартири (площею від 50м.кв до 100м.кв) –550 грн.

- Переплановані Трикімнатні квартири (площею більше 100м.кв) – 750 грн.

Виготовлення технічного паспорта на багатоквартирні будинки– до 3 грн./м.кв. загальної площі. (ціна може коливатись в залежності від об’єму і складності робіт, та встановлюється за домовленістю сторін)

Виготовлення технічного паспорта на промислові приміщення(магазини, кіоски, станції техобслуговування, виробничі цехи та інші будівлі) – від 3 грн./м.кв.

Виготовлення технічного паспорта на об’єкти які потребують звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж – від 25 грн./м.кв загальної площі.

Технічні паспорти на індивідуальні житлові будинки (садові, дачні)

- Загальною площею до100м.кв. – 950 грн.

- Загальною площею до 200м.кв. – 1450 грн.

- Загальною площею до 300м.кв. – 1950 грн.

- Загальною площею до 500м.кв. – 2600 г

Усі вище вказані ціни є орієнтовними та можуть коливатись відповідно до об’єму, складності та терміну виконання робіт. Остаточна вартість послуг є договірною, яка визначається за згодою Замовника та Виконавця і вказується в договорі про надання послуг. Відповідно до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна від 28.12.2012 року(Наказ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ № 658)

З повагою керівник ТзОВ «ГалІН» Грабець Віктор Михайлович

).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...