Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потрібна консультація по сходах

Vettel

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня.

Маю проблему з з*єднанням дхох поверхів сходами(( проблема виникла після того як відбулась масивна прибудова до існуючого будинку. Зараз у мене основне це вирішити як? де? і який тип сходів встановити в даній кімнаті(див.фото). Цікавить думка експертів про втиснення гвинтових, П-образних або ... ,через це я зараз не можу продовжити подальші роботи на площадці(

Хочеться) щоб була можливість встановити сходи і щоб не закривали можливість відкривати вікна(відкрив на ліво)(північні на фото). У будинку існують повноцінні сходи з сходовиви площадками , ці ж додаткові сходи бажаю встановити щоб не була частково втрачена кімната і не перетворена в прохідну. Ще один нюанс сходи повинні бути зручні для моєї матері якій близько 60 років і дешевими оскільки по дизайну і складності простими)

місця де бажано втиснути сходи відмітив синіми жалюзями:O:

Чекаю думок експертів, буду дуже вдячний)

 

%25D0%2591%25D0%25B5%25D0%25B7%25D1%258B%25D0%25BC%25D1%258F%25D0%25BD%25D0%25BD%25D1%258B%25D0%25B9.bmp

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я тут подумав і побачив що єдині два варіанти. В першому цегляний зуб який виглядає на 40см(1пов) і 60 см(2пов) повністю зношу і на місці можна впхати сходи??? замість цих зубів для опори перекриття вимурую два стовпчика з австрійської цегли приблизно 40х40см. Цікавить ваша думка на такий варіант. Загальна висота підйому 265см!

Другий варіант це гвинтові сходи, бачив в Епіцентрі найменший діаметр 120см, основне питання в цьому варіанті це чи буде повне коло ходу бо тоді вирішується наскільки буде виперати на 1пов сходинки за 60см стінку???(я про те чи не буде травматично стирчати)))

+Безымянный.bmp

 

variant+2.bmp

 

чекаю на вашу допомогу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

піднімаю тему

 

невже немає думок???

 

 

вы уверены ,что всетаки хотите винтовую лестницу????Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы уверены ,что всетаки хотите винтовую лестницу????Ж-)

 

я не дуже хочу гвинтові сходи але це виходить самий компактний варіант

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.

Ще один нюанс сходи повинні бути зручні для моєї матері якій близько 60 років

я не експерт, але мушу зауважити, що така умова вимагає класичного підходу до співвідношення висоти та довжини кроку сходів: на кожен метр підйому довжина проекції маршу має бути 2 метри. якщо підйом 3 метри, то проекція на горизонтальну площину - 6 метрів.

час летить непомітно, незабаром матері стане ще важче підійматись сходами. крім того, занадто крутий кут, неглибокі сходинки, надмірна висота кроку мають наслідком ризик падіння на шляху сходами вниз.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я не експерт, але мушу зауважити, що така умова вимагає класичного підходу до співвідношення висоти та довжини кроку сходів: на кожен метр підйому довжина проекції маршу має бути 2 метри. якщо підйом 3 метри, то проекція на горизонтальну площину - 6 метрів.

час летить непомітно, незабаром матері стане ще важче підійматись сходами. крім того, занадто крутий кут, неглибокі сходинки, надмірна висота кроку мають наслідком ризик падіння на шляху сходами вниз.

 

я вже пожалів коли написав щось про свою матір в пості, у мене є основні сходи в будинку і дякувати Богу вона в мене здорова не побоюсь сказати як лось*))

 

але я про сходи, ось тут ресурс дає такі розрахунки при підйомі на 260см і довжині 3метри:

Высота подъема 265 см

Длина лестничного проема в плане 300 см

Ширина площадки 60 см

Количество ступеней 14

Площадка вместо 4 ступени

Толщина ступеней 5 см

Выступ ступеней 5 см

 

Тетива лестницы

Длина верхней тетивы лестницы 305 см

Длина нижней тетивы лестницы 122 см

Расстояние на тетиве между запилами под ступени 30.5 см

Угол наклона лестницы 38° от уровня пола

 

Размеры ступеней

Высота ступеней 18.9 см

Глубина ступеней 29 см

Высота подступенка 13.9 см

 

www.zhitov.ru/lestnica/

щось я не бачу сходства з вашими розрахунками

 

image_stup.php?lang=ru&mass=1&Y=265&X=300&E=60&C=14&P=4&Z=5&F=5&newwin=1

 

image.php?lang=ru&mass=1&Y=265&X=300&E=60&C=14&P=4&Z=5&F=5&newwin=1

Змінено користувачем Vettel
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я вже пожалів коли написав щось про свою матір в пості, у мене є основні сходи в будинку і дякувати Богу вона в мене здорова не побоюсь сказати як лось*))

в мене є бабця 80+. теж здорова і бігає, і драбиної може злізти на горище. але є раціональні, доступні і умовно достатні заходи безпеки.

дай Боже здоров'я Вашій матері ще на довгі роки.

 

www.zhitov.ru/lestnica/

щось я не бачу сходства з вашими розрахунками

 

Расчет удобства лестницы вычисляется по формуле, основанной на длине шага.

Длина шага человека составляет от 60 до 66 см, в среднем - 63 см.

Удобная лестница соответствует формуле: 2 высоты ступени + глубина ступени = 63±3 см.

 

Наиболее удобный наклон лестницы - от 30° до 40°.

Глубина ступеней лестницы должна соответствовать 45 размеру обуви - не меньше 28-30 см.

Недостаток глубины можно компенсировать выступом ступени.

Высота ступени должна быть до 20-25 см.

 

 

Класика за ГОСТом (30 на 15, що за формулою дає 2*15+30=60) визнається ідеалом, щоближче до якого параметри сходів, то краще.

 

Співідношення 30/15 відповідає куту підйому 30. Ну і з цього видно, що довжина проекції вдвічі більша за висоту підйому.

 

А так зрозуміло, чого "нічого спільного" із розрахунками - це ж бо залежить від вхідних параметрів :D Було б дивно, якби за умови висоти підйому 265 і довжини проекції 300 було видано результат 30/15.

До речі, 265 це від рівня підлоги до рівня підлоги 2го поверху, чи від підлоги до стелі? Інакше кажучи, чи є верхня сходинка, фактично, підлогою верхнього поверху, чи від з неї ще треба зробити крок уверх?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене є бабця 80+. теж здорова і бігає, і драбиної може злізти на горище. але є раціональні, доступні і умовно достатні заходи безпеки.

дай Боже здоров'я Вашій матері ще на довгі роки.

 

 

 

Расчет удобства лестницы вычисляется по формуле, основанной на длине шага.

Длина шага человека составляет от 60 до 66 см, в среднем - 63 см.

Удобная лестница соответствует формуле: 2 высоты ступени + глубина ступени = 63±3 см.

 

Наиболее удобный наклон лестницы - от 30° до 40°
.

Глубина ступеней лестницы должна соответствовать 45 размеру обуви - не меньше 28-30 см.

Недостаток глубины можно компенсировать выступом ступени.

Высота ступени должна быть до 20-25 см.

 

 

Класика за ГОСТом (30 на 15, що за формулою дає 2*15+30=60) визнається ідеалом, щоближче до якого параметри сходів, то краще.

 

 

або я щось не те курю або...

цей ресур дав мені при розрахунку сходів з поворотом на 90° і :

Высота ступеней 18.9 см

Глубина ступеней 29 см-це розмір десь 44 розміру взуття

Высота подступенка 13.9 см на 1см нижче стандарту

уклон сходів 38 градусів-як книжка пише

всетаки сьогодні дуже жарко на дворі...:o

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

або я щось не те курю або...

цей ресур дав мені при розрахунку сходів з поворотом на 90° і :

Высота ступеней 18.9 см

Глубина ступеней 29 см-це розмір десь 44 розміру взуття

Высота подступенка 13.9 см на 1см нижче стандарту

уклон сходів 38 градусів-як книжка пише

всетаки сьогодні дуже жарко на дворі...:o

не зовсім так:

висота кроку (між верхніми площинами двох сходинок) = 18.9, що на 3.9 см більше стандарту.

довжина кроку (між передніми краями двох послідовних сходинок) = 24 (29 - 5 см перекриття сходинок). ті 5 см це, фактично, економія на довжині проекції (загальна економія 5 * кількість сходинок) і використовуються людьми, у яких довжина ступні більша за 24 см. За це вони платять тим, що при русі будуть вимушені "виймати" носок ступні з-під верхньої сходинки перед тим, як на неї ступити. Або ступатимуть на сходинку не всєю ступнею, п'ята трохи нависатиме. Або і те, і те - організм сам вибере більш комфортний режим руху :)

 

Таким чином, маємо 18.9*2+24=61.8 см, що вписується в рекомендацію автора програми (цитату я взяв за посиланням).

 

Однак, я вважаю 19 см висоти кроку забагато. От уявіть, що маємо довжину кроку 15 см. Тоді максимальна висота (за тією формулою) становитиме (63-15)/2=24см. Значно незручніше - п'ята нависатиме сильно, підіймати ноги високувато. Хоча все вписується в формулу.

Насправді, "формула" зручності значно складніша. В Мережі я зустрічав щонайменше 3.Ось уточнена формула про 63см:

 

Конструкция лестницы определяет ее базовые размерные параметры — высота подъема ступеней H, ширина проступи L, комфортные значения которых определены статистически из антропометрических данных и составляют 17 и 29 см соответственно. Учитывая, что средняя длина шага взрослого человека составляет ~ 63 см, можно вывести формулу шага для комфортной лестницы 2H+L ~ 63 см. Допустимыми диапазонами значений являются

  • для высоты подъема: 14 ≤ H≤ 20 в среднем 17
  • для длины проступи: 26 ≤ L ≤ 32 в среднем 29

Это хорошо укладывается в диапазон комфортных углов подъема от 20 до 45 градусов. При этом высота и угол подъема должны быть постоянными на всем протяжении лестницы. Переменная высота подъема часто является причиной спотыкания и травм, полученных на лестницах.

 

Ось цікаво і детально про розміри: nashdomik.net/lestnica-svoimi-rukami/

 

А всякі заступи, гусиний крок, то хитрощі з економії довжини проекції, до яких ми вимушені вдаватись через брак місця.

 

І не забудьте про те, що при підйомі до певної висоти (у вашому випадку до 80 см приблизно) над головою повинен починатись простір - відсутня стеля. Інакше є ризик набити маківку. Або треба буде трохи пригинатись, що не дуже зручно, якщо щось несеш у руках.

 

Ще про "заступ" (ті 5 см економії): верхня сходинка, яка буде перед виходом на підлогу другого поверху, має бути або коротша на 5 см (що не дуже зручно з точки зору ритму руху людини з довжиною ступні більше 24 см), або слід передбачити в товщі перекриття, так би мовити, виїмку глибиною щонайменше 5 см, а зробити нависання настилу підлоги у 5 см.

Взагалі-то такі дрібниці (з такою точністю) важко передбачити завчасно, то ж все одно доведеться іти на які-небудь компроміси. Однак, що більше компромісів "накопичиться", то більше результат буде відрізнятись від первісної ідеї.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не зовсім так:

висота кроку (між верхніми площинами двох сходинок) = 18.9, що на 3.9 см більше стандарту.

довжина кроку (між передніми краями двох послідовних сходинок) = 24 (29 - 5 см перекриття сходинок). ті 5 см це, фактично, економія на довжині проекції (загальна економія 5 * кількість сходинок) і використовуються людьми, у яких довжина ступні більша за 24 см. За це вони платять тим, що при русі будуть вимушені "виймати" носок ступні з-під верхньої сходинки перед тим, як на неї ступити. Або ступатимуть на сходинку не всєю ступнею, п'ята трохи нависатиме. Або і те, і те - організм сам вибере більш комфортний режим руху :)

 

Таким чином, маємо 18.9*2+24=61.8 см, що вписується в рекомендацію автора програми (цитату я взяв за посиланням).

 

Однак, я вважаю 19 см висоти кроку забагато. От уявіть, що маємо довжину кроку 15 см. Тоді максимальна висота (за тією формулою) становитиме (63-15)/2=24см. Значно незручніше - п'ята нависатиме сильно, підіймати ноги високувато. Хоча все вписується в формулу.

Насправді, "формула" зручності значно складніша. В Мережі я зустрічав щонайменше 3.Ось уточнена формула про 63см:

 

Конструкция лестницы определяет ее базовые размерные параметры — высота подъема ступеней H, ширина проступи L, комфортные значения которых определены статистически из антропометрических данных и составляют 17 и 29 см соответственно. Учитывая, что средняя длина шага взрослого человека составляет ~ 63 см, можно вывести формулу шага для комфортной лестницы 2H+L ~ 63 см. Допустимыми диапазонами значений являются

  • для высоты подъема: 14 ≤ H≤ 20 в среднем 17
  • для длины проступи: 26 ≤ L ≤ 32 в среднем 29

Это хорошо укладывается в диапазон комфортных углов подъема от 20 до 45 градусов. При этом высота и угол подъема должны быть постоянными на всем протяжении лестницы. Переменная высота подъема часто является причиной спотыкания и травм, полученных на лестницах.

 

Ось цікаво і детально про розміри: nashdomik.net/lestnica-svoimi-rukami/

 

А всякі заступи, гусиний крок, то хитрощі з економії довжини проекції, до яких ми вимушені вдаватись через брак місця.

 

І не забудьте про те, що при підйомі до певної висоти (у вашому випадку до 80 см приблизно) над головою повинен починатись простір - відсутня стеля. Інакше є ризик набити маківку. Або треба буде трохи пригинатись, що не дуже зручно, якщо щось несеш у руках.

 

Ще про "заступ" (ті 5 см економії): верхня сходинка, яка буде перед виходом на підлогу другого поверху, має бути або коротша на 5 см (що не дуже зручно з точки зору ритму руху людини з довжиною ступні більше 24 см), або слід передбачити в товщі перекриття, так би мовити, виїмку глибиною щонайменше 5 см, а зробити нависання настилу підлоги у 5 см.

Взагалі-то такі дрібниці (з такою точністю) важко передбачити завчасно, то ж все одно доведеться іти на які-небудь компроміси. Однак, що більше компромісів "накопичиться", то більше результат буде відрізнятись від первісної ідеї.

 

довжина кроку (між передніми краями двох послідовних сходинок) = 24 (29 - 5 см перекриття сходинок). ті 5 см це, фактично, економія на довжині проекції (загальна економія 5 * кількість сходинок)

глибина сходинки складає у моєму розрахунку 29см, ви спочатку правильно описуєте що підсходинок своєю товщиною забирає 5см але у сходинки є аналогічний виступ 5см який і повертає довжину до 29см.

Що чітко видно на рис. зверху, 72см перших трох сход розділити на довжину і отримуємо 24 см до якийх додаємо 5см виступу.

image_stup.php?lang=ru&mass=1&Y=265&X=300&E=60&C=14&P=4&Z=5&F=5&newwin=1

 

на рахунок висоти сходинки існують різні варіанти які описують в двохмаршевих сходах з кутом 90 градусів при висоті поверху 2750 мм середня висота сходинки складає 171,8мм-що для мене не викликає виличезної незручності в порівнянні з 18,9см у моєму розрахунку

 

І не забудьте про те, що при підйомі до певної висоти
-це само собою, у мене висота найбільша у родині 182 см вот і під себе буду робити.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...