Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Геологія. В.Бугаївка, Васильківський р-он.

Leon

Рекомендовані повідомлення

Нахватався я якоїсь інформації по форуму, але так нічого і не зрозумів, тому створюю нову тему. Можливо не в тому розділі(перенесіть якщо не там), але схожі теми в основному створювались тут.

Тепер питання:

1. В яку пору року роблять геологію, щоб вона була найбільш точною? Чи не має значення?

2. Замовляючи геологію, що треба знати крім того, де планується поставити будинок? Чи спочатку до архітектора, а вже потім геологія?

3. Читав, що під будинок роблять 3-4 свердловини. А якщо планується бурити скважину під воду - треба щось розвідувати відразу?

4. Хочу своє озеро невелике - чи можуть геологи допомогти зрозуміти де його копати(джерело може якесь, что дати вихід грунтовим водам) і чи взагалі варто це робити на моїй ділянці.

5. Ну і звичайно хочеться знати, скільки грошей(порядок) треба мати на всі ці забаганки..

 

Можливо краще було показати місце на карті, щоб розмова по останнім пунктам була більш предметною?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. В яку пору року роблять геологію, щоб вона була найбільш точною? Чи не має значення?

Інженерно-геологічні вишукування для визначення фізико-механічних властивостей ґрунтів роблять в будь-яку пору року (фундамент закладається нижче промерзання), а рівень ґрунтових вод (якщо вони є на досліджуваній глибині) бажано визначити і в період паводку (найвищий), і в період межені (найнижчий).

2. Замовляючи геологію, що треба знати крім того, де планується поставити будинок? Чи спочатку до архітектора, а вже потім геологія?
Спочатку до архітектора (головного інженера проекту) за тех.завданням для геологів, потім винос в натуру геодезистами майбутньої будівлі і бурити технічні (для поінтервального відбору зразків ґрунтів) та розвідувальні (для уточнення глибини залягання шарів ґрунтів) свердловини. Відібрані зразки можуть бути порушеної та непорушеної структури. Тільки порушену, зім'яту структуру забирають шалопаї, які за невеликі гроші методом "стелі" нададуть Вам звіт з приблизними характеристиками ґрунтів. Визначення справжніх характеристик потребує відбору непорушених, незім'ятих, природних зразків, кропітких лабораторних досліджень - такому звіту можна повністю довіряти.

3. Читав, що під будинок роблять 3-4 свердловини.

Кількість та глибина свердловин визначається особливостями майбутньої будівлі згідно діючих будівельних норм і прописується у тех.завданні виданого ГІП'ом (архітектором).

....А якщо планується бурити скважину під воду - треба щось розвідувати відразу?
Логічніше повідомити координати Вашої ділянки та отримати у спеціалізованій на видобуток води компанії порівняльний аналіз варіантів водопостачання.

4. Хочу своє озеро невелике - чи можуть геологи допомогти зрозуміти де його копати(джерело може якесь, что дати вихід грунтовим водам) і чи взагалі варто це робити на моїй ділянці.

Можуть, якщо це зазначено в тех.завданні та відповідає певному проектному рішенню.

5. Ну і звичайно хочеться знати, скільки грошей(порядок) треба мати на всі ці забаганки..
Починайте з тех.задання :)
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

МАМАЙ, дякую за таку розгорнуту відповідь. Думав, доведеться вибивати по кожному питанню хоч якусь інформацію, а тут в одному повідомленні і все відразу!

Ну, що ж, я на пошуки архітектора, а сюди повернусь, коли на руках буде ТЗ і конкретні запитання вже від нього.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Підіймаю свою стару тему.

На всі питання МАМАЙ дав відповіді і по геології під будинок етап вже пройдений.

Але залишилось питання №4:

4. Хочу своє озеро невелике - чи можуть геологи допомогти зрозуміти де його копати(джерело може якесь, чи дати вихід ґрунтовим водам) і чи взагалі варто це робити на моїй ділянці.

І важливість відповіді на це питання для мене зараз ще більша ніж рік тому.

А справа в тому, що я планую підсипати ту частину, де буде будинок, сантиметрів на 60. Підсипати, за рахунок ґрунту з ділянки ОСГ.

Зараз треба визначитись де копати, зліва(8), чи справа(7).lot_14092013.thumb.jpg.005ac62f671e4a18a5d8573c76dbd4ee.jpg

Перепад по ділянці 10-20 см, при цьому нахилу в якусь сторону вона не має, можна сказати, що рівна.

Координати:

Широта: 50°9′4.34″N (50.151206)

Довгота: 30°26′44.1″E (30.445582)

В принципі, для мене не має значення де буде та копанка, але хотілось би, щоб вона мала можливість живитись за допомогою джерел.

Питання: як зрозуміти де краще копати? Як знайти ті джерела чи підземні річки?

Одна з наступних задач в порядку денному - буріння свердловини під воду(№3 на малюнку).

Чи буровики зможуть дати відповідь на мої питання щодо джерел, чи треба викликати (гідро?)геологів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Створювати нову тему заради одного питання не бачу сенсу.

 

Буду сподіватись, що знаючі люди заглянуть і дадуть відповідь.

А питання таке: В якому місяці найнижчий рівень грунтових вод?

 

А то, десь пишуть серпень, а десь - лютий..

 

І взагалі, чи є якась система в цьому питанні?

Чи можна, наприклад, відобразити графіком РҐВ протягом року?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А то, десь пишуть серпень, а десь - лютий..

Так в серпні і лютому він найнижчий, наскільки - залежить від року - посушливий чи ні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...