Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утеплення мансарди перлітом!!!

Taras Lviv

Рекомендовані повідомлення

Утеплив мансардний поверх перлітом. Хочу почути що думаєте про такий метод утеплення. В двох словах про пиріг, а далі фотографії.

 

Пиріг зверху в низ

1. Металочерепиця

2. Лата

3. Контрлата

4. Гідробарєр

5. Дощаний настил 30мм

5а Утримуюча кишеня з геотекстилю

6. Перліт між кроквами 140мм

6а Утримуюча кишеня з геотекстилю

7. Дощаний настил 30мм.

8. Паробарєр (ще не зроблений)

9. Гіпсокартон (ще не зроблений)

 

Щоб довго не розписувати просто покажу фотографії.

 

Так виглядав дах зсередини перед початком утеплення

 

потім чіплявся геотекстиль, утворюючи "кишеню"

 

Пізніше все підбивалося дошками з середини

 

Потім відбувалася засипка перліту в "кишені"

 

Потім підбивалися дошки до горизонтального перекриття

 

Застелення геотексилю на підбиті дошки

 

І засипка горизонтальної поверхні

09112011675.thumb.jpg.e7195e6b843da5ba4be7c5ac1f3e2d96.jpg

09112011676.thumb.jpg.174f6a1a479a1bc09f284286938aa202.jpg

09112011678.thumb.jpg.d27ee6f9cc4fbdf1a60a6627ecbb6b8f.jpg

09112011680.thumb.jpg.873c059a52e7dfa0efa042b5b7268867.jpg

10112011683.thumb.jpg.7a6d4248ac3970aad86e3f22c537e2c8.jpg

30112011708.thumb.jpg.4bc25a4dfb24a8f8485e0052c1e422aa.jpg

30112011709.thumb.jpg.f92ab91c255f16bddaa46dcfc8eb2d70.jpg

30112011710.thumb.jpg.b2e83d8fe21ec7236f61afbcaf9b613e.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хочу почути що думаєте про такий метод утеплення.

хотелось бы видеть смету и калькуляцию трудоёмкости процесса

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хотелось бы видеть смету и калькуляцию трудоёмкости процесса

 

ну можна розрахувати вартість 1 метра.

 

враховуючи що куб дерева приблизно 1 200 грн. в 1 м куба 33.33 метра квадратного дошки по 30мм отже 1 м кв. дерева коштує приблизно 36 грн.

 

Геотекстиль 1 м. кв. коштує 5 грн. за метр.

 

На один метр потрібно 140 літрів перліту (при 14 см крокві). При вартості в 380 грн. за куб метр рядового перліту (хоча якщо бути чесно то я дістав дешевше) то 53 грн на 1 м. кв.

 

Отже сумуємо 1 м кв.

 

36+5+53+5+36=135 грн.

 

Верхній шар дошок був укладений майстрами по даху при монтажі конструкції. Решта по роботі все виконував сам, тому вартість робіт то питання відкрите.

 

Геотекстиль набити пістолетом то досить легко було. Єдине самому часами з стремянки приходилось злазити туди сюди. Для підбивки дошок знадобилася ще одна пара рук. Але йшло досить швидко за 3 дні підбили біля 100 квадратів. Ну і засипка теж досить швидко йшла, виконував сам.

 

Добавлено через 2 минуты

...бийте віікна я плачу....

Ну вікна поки цілі і платити треба з розумом. Щось не подобається в даному методі утеплення?

 

Добавлено через 5 минут

Итиииитская сила......

 

не Перлит то сила!!!:D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

моё мнение таково:

 

перлит дороже базальта (базальтовая вата)

перлит имеет худшие теплофизические св-ва в сравнении с базальтом

теплоизоляция перлитом требует больших трудозатрат

теплоизоляция перлитом требует дополнительных затрат на геотекстиль

перлит гораздо тяжелее базальтовой ваты

технология теплоизоляции МАНСАРД перлитом не представлена в литературе и не проверена на практике.

 

резюмируя: применение возможно но не целесообразно и несёт определённые риски

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

моё мнение таково:

 

перлит дороже базальта (базальтовая вата)

перлит имеет худшие теплофизические св-ва в сравнении с базальтом

теплоизоляция перлитом требует больших трудозатрат

теплоизоляция перлитом требует дополнительных затрат на геотекстиль

перлит гораздо тяжелее базальтовой ваты

технология теплоизоляции МАНСАРД перлитом не представлена в литературе и не проверена на практике.

 

резюмируя: применение возможно но не целесообразно и несёт определённые риски

1. відносно вартості перліту і Базальту то 100 л. рядового перліту коштують приблизно 35-38 грн. що відповідає 1 м. базальту в 100 мм якщо не помиляюся якісна вата десь так і буде коштувати.

 

2. відносно "трудозатрат" то при певних технологіях це можна робити досить швидко з мінімальними "трудозатратами", я робив з того що мав і що зміг знайти. в Німеччині є технології де це робиться значно швидше але ціна матеріалів там значно вища.

 

3. Геотекстиль можна випустити якщо буде щільне прилягання дошок (іншого утримуючого шару) зверху і знизу

 

4. Не надто тяжкий, є марки перліту які важать 60 кг на м куб. що приблизно більше але не критично.\

 

5. Завтра знайду проспект на німецькій мові де показано як по їхніх технологіях засипати мансарду перлітом. А практика ось вона, минуло зиму в морози -30 будинок був ще без опалення а в приміщенні більше тижня була плюсова температура.

 

І відносно вашого резюме - перліт окрім деяких недоліків має і ряд плюсів.

 

1-й. Його ніякі гризуни не їдять (що не скажеш про вату) відповідно виключає утворення містків холоду від нір в ваті гризунами.

 

2-й. Вічний матеріал. Якщо він намокне то висохне і буде мати такі самі властивості як і перед тим (що не скажеш про вату)

 

3-й. Безпечний в пожежній частині. мало того що не горить - то у випадку пожежі може і частково її загасити. (перліт по суті це той самий пісок, тільки вспучений)

 

П.С. А які ризики несе утеплення мансарди перлітом???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. відносно вартості перліту і Базальту то 100 л. рядового перліту коштують приблизно 35-38 грн. що відповідає 1 м. базальту в 100 мм якщо не помиляюся якісна вата десь так і буде коштувати.

вы же сами (и я проверил) вывели цену квадарта в 53 м.кв. или вы нашли перлит в 2 раза дешевле? добавляем к этому геотекстиль и имеем 60 грн\м.кв.

За эти деньги можно купит гораздо более тёплый и менее тяжёлый Роквул Рокмин.

 

 

2. відносно "трудозатрат" то при певних технологіях це можна робити досить швидко з мінімальними "трудозатратами", я робив з того що мав і що зміг знайти. в Німеччині є технології де це робиться значно швидше але ціна матеріалів там значно вища.

Ну, понятие "минимальные трудозатраты" - понятие относительное.

Потому я и спросил количество ЧАСОВ.

 

3. Геотекстиль можна випустити якщо буде щільне прилягання дошок (іншого утримуючого шару) зверху і знизу

можно - это вам кажется или вы проверяли и уверены?

 

4. Не надто тяжкий, є марки перліту які важать 60 кг на м куб.

тем не менее, даже самая лёгкая марка перлита (не известна его цена) в 2 раза тяжелее Рокмина. Согласен, что это не критично но факт однозначный.

 

1-й. Його ніякі гризуни не їдять (що не скажеш про вату) відповідно виключає утворення містків холоду від нір в ваті гризунами.

ну, тема избитая и не надо иметь "второе высшее" что бы понять что ничего мыши не едят. живут, роют норки да. применять в пищу - нет. если мышка захочет, полезет на чердак, прогрызёт геотекстиль и наделает бед с перлитом не меньше.

это к стати, один из тех рисков о которых вы спрашивали.

 

Вічний матеріал. Якщо він намокне то висохне і буде мати такі самі властивості як і перед тим (що не скажеш про вату)

Вечный - неубедительный аргумент. Вата тоже "вечная"

Насчёт устойчивости к осадкам вы заблуждаетесь.

Вата, перед упаковкой, обрабатывается гидрофобным составом который не позволяет промокнуть вате. Я был свидетелем ситуации когда после сильнейшего ливня промокла вся крыша с утеплением из ваты. Вата намокла поверхностно на 1-2 мм и высохла без демонтажа за 2-3 дня.

С перлитом иная ситуация.

Перлит может в себя принять воды в кол-ве до 400% от собственного веса.

 

В результате: вата намокла - высохла, перлит намок - каша требующая полного изъятия из конструкций. ИМХО.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы же сами (и я проверил) вывели цену квадарта в 53 м.кв. или вы нашли перлит в 2 раза дешевле? добавляем к этому геотекстиль и имеем 60 грн\м.кв.

За эти деньги можно купит гораздо более тёплый и менее тяжёлый Роквул Рокмин.

Саме так, я для себе знайшов перліт в 2 раза дешевше, ціни я назвав ринкові. (не всі ж знайдуть дешевший перліт)

Ну, понятие "минимальные трудозатраты" - понятие относительное.

Потому я и спросил количество ЧАСОВ.

Оскільки робив сам і тоді коли був час, визначити точну кількість годин мені тяжко. Тим більше робив це вперше відповідно рука мало набита. Але обсяг робіт описав.

можно - это вам кажется или вы проверяли и уверены?

Геотекстиль то чисто моє "ноухау".

 

засипаючи мансарду перлітом я керувався цією сторінкою

 

www.europerl.com/europerl/anwendungen/dach/index.html

 

по малюнках видно що там використовується якась плівка тільки знизу. Оскільки мої дошки хоч і були обрізними але їхня якість не була надто хорошою (місцями вона була зовсім не обрізна :) ), і враховуючи що з часами дошка може розійтися вирішив перліт помістити в певну кишеню тому і вирішив її виконати з геотекстилю (неткане полотно яке не гниє і паро- водо- проникне).

 

Теоретично верхній і нижній шар дошок можна замінити будь яким іншим утримуючим матеріалом (осб, фанера, інші матеріали) які не будуть мати щілин і відповідно не потрібно буде геотекстилю. Просто порахувавши метр квадратний дошки (в даному випадук біля 36 грн, хоча мені дошка теж обійшлася значно дешевше, що можна бачити дивлячись на її якість), не знайшов інший матеріал який би по ціні був би дешевший.

тем не менее, даже самая лёгкая марка перлита (не известна его цена) в 2 раза тяжелее Рокмина. Согласен, что это не критично но факт однозначный.

Ну перліт по ціні приблизно одинаковий. Зараз до нас прийшла партія перліту М-75 (до 75 кг на м. куб), середній який має крупні гранули (що ідеально підходить для засипок) і по ціні він такий самий як і інший перліт.

 

Відносно ваги то згідний що вага в 2 рази важча, але це не критично. Якщо порівнювати металочерепицю і керамічну черепицю то там маса значно більше відрізняється і ціна між іншим теж. Але є ряд переваг керамічної черепиці через які цю черепицю ставлять, хоч і зважчують конструкцію даху і ціну даху.

ну, тема избитая и не надо иметь "второе высшее" что бы понять что ничего мыши не едят. живут, роют норки да. применять в пищу - нет. если мышка захочет, полезет на чердак, прогрызёт геотекстиль и наделает бед с перлитом не меньше.

это к стати, один из тех рисков о которых вы спрашивали.

Ну те що в перліті не живе ні гризуни ні комахи - це відомий факт і не треба ставити його під сумнів. Візьміть мішок перліту висипте його і попробуйте там зробити хоч якусь нірку (особливо якщо він сухий). Думаю вам це не вдасться.

 

Про пошкодження геотекстилю - так це ризик. Хоча при монтажі дошок дуже часто зачіпав за геотекстиль сучками і скалками. Жодного разу не розірвав. А там де потрібно було надірвати геотекстиль в ручну мені цього не вдалося зробити. Не даром його використовують проти корінців які не можуть пройти через геотекстиль. А на випадок якщо все таки діра буде зроблена - використовується саме крупний перліт фракції 1,25мм-5мм, що відповідно буде сипатись значно менше застрягаючи в шпарах. І у випадку такої діри її можна попробувати закрити а простір що виник заповнити знову перлітом досипавши зверху.

Вечный - неубедительный аргумент. Вата тоже "вечная"

Насчёт устойчивости к осадкам вы заблуждаетесь.

Вата, перед упаковкой, обрабатывается гидрофобным составом который не позволяет промокнуть вате. Я был свидетелем ситуации когда после сильнейшего ливня промокла вся крыша с утеплением из ваты. Вата намокла поверхностно на 1-2 мм и высохла без демонтажа за 2-3 дня.

С перлитом иная ситуация.

Перлит может в себя принять воды в кол-ве до 400% от собственного веса.

 

В результате: вата намокла - высохла, перлит намок - каша требующая полного изъятия из конструкций. ИМХО.

 

А ось тут я з вами КАТЕГОРИЧНО не згідний

 

Відносно вічності. Перліт це той самий пісок. Допустимо що пісок лежить у вас на вулиці на нього падає дощ, сніг, вдаряє мороз, висушує сонце. Якщо пісок з певній ємкості і він не розмивається дощами то за 10 років він і лишиться піском, і властивостей не змінить ви його зможете використати на штукатурку стяжку чи для інших цілей.

 

Перліт аналогічно.

 

Поставте вату на вулиці, хотів би я побачити що з нею станеться через 1 рік...

 

Відносно гідрофобної обробки вати - згідний. Але це тимчасове явище. Щось на зразок мембрани Gore-tex в черевиках або куртках. Вона має тільки певний цикл життя і з часом зношується, і волога вже попадає в середину.

 

Аналогічно з ватою. Поки вона свіжа доти ще волого упорна. І це логічно, під дахом вологи теоретично не має бути. ці вологоупорність потрібна лише на час монтажу транспортування і інше.

 

Але найважливіше це те що якщо вата намокла то сама вона ніколи не висохне. І що не кажіть, але вата з роками (10-15 років) усідає. Тому не можна називати вату вічним матеріалом.

 

і відносно аргументу що перліт може вбрати до 400% вологи від своєї маси.

 

тут ключове слово МОЖЕ. Потрібні умови щоб він ці 400% вбрав. Особисто пробував, якщо перліт покласти в воду то він МОЖЕ ці 400% що при насипній масі перліту в 60 кг на м куб буде дорівнювати 240 л на куб. що сумарно буде близько 300 кг на м куб (що легше керамзіту).

 

Але ще раз наголошую що це потрібно щоб перліт лежав в воді...

 

З особистого досвіду лежав в мене відкритий мішок (100л, в сухому стані 8,5 кг) через зиму на вулиці під дошем і снігом, відкритий. Так от на весну він важив десь під 15-16 кг. набрав ще раз стільки. Але як тільки присвітило сонечко то весь мішок знову став 8,5 кг. Віддає перліт вологу дуже легко.

 

Відповідно у вашому випадку я б сказав

 

Намокла вата, геморой як ту вату сушити, не впевнений що вата легко висохне

А намок перліт, дочекалися сонечка, ось перліт і висох. І по властивостях він нічого не втратив.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тарас, я Вас услышал.

 

Я рад что вы подошли к процессу основательно и поздравляю с успешной реализацией процесса. За фотоотчёт отдельное спасибо.

Я не думаю что вы совершили большую ошибку применив данную технологию.

 

Наверняка, данная технология имеет место быть и допустима к применению по особому желанию.

 

Я остаюсь при своём мнении что перлит менее удобен, менее эффективен и более дорог в применении как изолятор МАНСАРДЫ. Пусть это остаётся моим личным мнением. Отсутствие данной технологии в массовом применении, наверняка косвенно подтверждает мои доводы.

 

Будем ждать фактов, подтверждающих эффективность и целесообразность перлита в мансарде. Под фактом подразумеваю Ваш собственный отчёт, через пару сезонов, в этой теме, о процессе проживания, уровне комфорта и величине затрат на энергоносители.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тарас, я Вас услышал.

 

Я рад что вы подошли к процессу основательно и поздравляю с успешной реализацией процесса. За фотоотчёт отдельное спасибо.

Я не думаю что вы совершили большую ошибку применив данную технологию.

 

Наверняка, данная технология имеет место быть и допустима к применению по особому желанию.

 

Я остаюсь при своём мнении что перлит менее удобен, менее эффективен и более дорог в применении как изолятор МАНСАРДЫ. Пусть это остаётся моим личным мнением. Отсутствие данной технологии в массовом применении, наверняка косвенно подтверждает мои доводы.

 

Будем ждать фактов, подтверждающих эффективность и целесообразность перлита в мансарде. Под фактом подразумеваю Ваш собственный отчёт, через пару сезонов, в этой теме, о процессе проживания, уровне комфорта и величине затрат на энергоносители.

 

Дякую вам за конструктивну критику, бо в дискусії пізнається істина. Вашу думку вважаю думкою експерта.

 

Я пробував довести свої аргументи, думаю кому буде цікаво ті їх почують.

 

Також хотілося б почути думки інших експертів.

 

Чекаю ще на коментарі...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

только сейчас заметил вашу подпись (www.perlit.in.ua Займаємось перлітом по всій Україні. ) и понял бессмысленность своих доводов для вас. и причину необъективности то же понял. я думал что вы действительно замороченный застройщик.

 

вы по себестоимости (как вы сказали "нашёл в 2 раза дешевле") купили перлит и естественно вам это выгодно.

 

не палились бы уже. некрасиво менеджеру создавать искусственный образ довольного потребителя. это скрытая реклама.

теме суждено быть перенесённой в Рекламу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

только сейчас заметил вашу подпись (www.perlit.in.ua Займаємось перлітом по всій Україні. ) и понял бессмысленность своих доводов для вас. и причину необъективности то же понял. я думал что вы действительно замороченный застройщик.

 

Так я справді як ви сказали "замороченный застройщик" бо маю сім'ю і то не маленьку, для якої і будую дане житло. Будую його власними силами і власними руками ніхто його не фінансує окрім мене самого. І дуже цікавлюся альтернативними технологіями - в тому числі на основі перліту. (якщо буде цікаво то можу виставити фотозвіт з засипки перліту в підлогу під теплу підлогу - замість пінопласту). І впроваджую це в життя оскільки безпоередньо до перліту привязаний.

 

 

вы по себестоимости (как вы сказали "нашёл в 2 раза дешевле") купили перлит и естественно вам это выгодно.

Чесно зараз вартість перліту коливається від 350-450 грн за куб. тому і давав такі ціни для розрахунку, хоча той перліт що я засипав був справді в 2 рази дешевше, але це була одноразова акція. І тому вирішив утеплити мансарду саме перлітом.

не палились бы уже. некрасиво менеджеру создавать искусственный образ довольного потребителя. это скрытая реклама.

теме суждено быть перенесённой в Рекламу

 

В даному випадку я тут не рекламуюся а хотів почути думки експертів відносно такого методу утеплення. Вашу думку вважаю однією з таких думок. І хочу почути ще і інші думки. Хочу почути думки тому що ви як і раніше казали даний метод не є поширений (боюся що мій будинок напевне єдиний в Україні утеплений таким методом). Можливо виникнуть ідеї для покращення цієї системи утеплення і комусь це буде корисним.

 

Ну і у вас в підписі теж прихована реклама

 

OOO "СК Дали" Строительство в Крыму. Кровельные системы Проектирование и расчёт стропильных систем Мой несправедливо забаненый профиль: Villa De Lux (ex Акро)

думаю що глянувши на ваш підпис ніхто не засумнівається що ви експерт в дахових системах і на вашу думку будуть зважати.

 

Відповідно хто гляне на мій підпис той зможе бути впевненим, що я в певній мірі експерт по Перліту. Хоча перліт в мансарді це так би мовити мій експеримент.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну і у вас в підписі теж прихована реклама
размещать в подписи рекламную информацию не запрещено.

 

запрещено в профильном разделе выкладывать фотографии своих работ под лозунгом "Посмотрите какая красота!".

и не важно, ваш это дом или не ваш.

именно это и есть скрытая реклама и манипуляция мнением форумчан.

 

думаю, модераторы разберутся.

хотя, уверен, что модераторы сюда крайне редко заглядывают.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

размещать в подписи рекламную информацию не запрещено.

 

запрещено в профильном разделе выкладывать фотографии своих работ под лозунгом "Посмотрите какая красота!".

и не важно, ваш это дом или не ваш.

именно это и есть скрытая реклама и манипуляция мнением форумчан.

 

думаю, модераторы разберутся.

хотя, уверен, что модераторы сюда крайне редко заглядывают.

 

А покажіть де я писав "Подивіться яка краса" і де маніпулював думкою форумчан?

 

я написав, цитую:

Хочу почути що думаєте про такий метод утеплення.

 

Мене справді цікавить думки експертів, особливо мене цікавить думка відносно точки роси, конденсату і інших нюансів в яких не дуже шарю. А відносно того що я займаюся перлітом я не наголошував - на цьому наголосили Ви. Перші мої пости були без цього підпису.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перші мої пости були без цього підпису.

то то и смутило.

 

ладно, проехали.

 

действительно, интересно мнение иных людей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо вже брати чисто по сільському - то 1:тирса з цементом, 2:глина з соломою, "дешево і сердито", стоїть у людей десятками років.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо вже брати чисто по сільському - то 1:тирса з цементом, 2:глина з соломою, "дешево і сердито", стоїть у людей десятками років.

 

Ну тирса з цементом чи глина з соломою не буде мати коофіцієнта теплопровідності 0,043 і по вазі 1 м куб буде важити як мінімум під 500-800 проти 60-85 перліту чи 35 вати. Мансарда таке навряд чи витримає. Якщо утеплення горища то ще як не йшло. Хоча для нашого регіону тоді тої тирси з цементом треба з сантимертів 30-40 як мінімум накласти якщо не більше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оце так праця!!!!!!!!!!Вітаю!!!! Піонерів по утепленню!:drinks:

 

Дякую! В принципі нічого складного. Приблизна площа утеплення близько 80-90 метрів. Мав час, мав натхнення, степлер, молоток і цвяхи, і додаткові руки для помочі. Попередню зиму прожив непогано правда опалення в будинку ще не було. Цієї зими побачимо як буде, бо опалення вже поставив.

 

Між іншим вчора лазив на горище подивитися як перліт. Трошки усів, но не багато. На горищі під металочерепицею задуха градусів з 40 так от перліт зверху теплий а як запускаєш руку в перліт то на глибині прохолодний. Ну і підсох бо засипав трішки вологий (тому був і дешевший).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В даному випадку я тут не рекламуюся а хотів почути думки експертів відносно такого методу утеплення. Вашу думку вважаю однією з таких думок. І хочу почути ще і інші думки. Хочу почути думки тому що ви як і раніше казали даний метод не є поширений (боюся що мій будинок напевне єдиний в Україні утеплений таким методом). Можливо виникнуть ідеї для покращення цієї системи утеплення і комусь це буде корисним.

 

1. Металлочепрепица

2. Контробрешетка

3.Обрешетка.

4. Супердиффузионная мембрана

5. Между стропил 150 мм стекловолокно одним слоем

6. Паробарьер под стропила

7. Обрешетка из ГК профилей

8. Между обрешеткой 50 мм стекловолокна

9. Обшивка мансарды ГК

 

Моё мнение - быстрее, удобнее и дешевле

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

[quote=Taras Lviv;1721998

В даному випадку я тут не рекламуюся а хотів почути думки експертів відносно такого методу утеплення. Вашу думку вважаю однією з таких думок. І хочу почути ще і інші думки. Хочу почути думки тому що ви як і раніше казали даний метод не є поширений (боюся що мій будинок напевне єдиний в Україні утеплений таким методом). Можливо виникнуть ідеї для покращення цієї системи утеплення і комусь це буде корисним.

 

Уважаемый Тарас, интересное решение и ценный опыт. Перлит, по сумме характеристик, один из самых привлекательных утеплителей. Имеет низкую теплопроводность, паропроницаем, благодаря высокой сыпучести практически исключает наличие мостиков холода. Но высокая сыпучесть вызывает серьезные опасения утечки перлита из наклонных или вертикальных полостей. По крайней мере наш опыт по испльзованию перлита для утепления кровель /мансард/, ограничился засыпкой перлита в воздушный зазор между ГК и паробарьером и то лишь в качестве реанимационных мероприятий. В качестве размышлений - имеет ли смысл применение паробарьера в Вашем случае, с учетом высокой паропроницаемости перлита?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В качестве размышлений - имеет ли смысл применение паробарьера в Вашем случае, с учетом высокой паропроницаемости перлита?

 

Конечно имеет, вата тоже имеет высокую паропроницаемость, тем не менее наличие паробарьера обязательно. Нужно отсекать проникновение насыщенного паром воздуха в изоляцию. Высокая паропроницаемость изоляции просто дает возможность влаге, которая так или иначе попадает туда, свободно выйти наружу, не накапливаясь там

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Металлочепрепица

2. Контробрешетка

3.Обрешетка.

4. Супердиффузионная мембрана

5. Между стропил 150 мм стекловолокно одним слоем

6. Паробарьер под стропила

7. Обрешетка из ГК профилей

8. Между обрешеткой 50 мм стекловолокна

9. Обшивка мансарды ГК

 

Моё мнение - быстрее, удобнее и дешевле

 

ну все відносно. Вата має свої переваги і свої недоліки, перліт так само.

 

З ватою мене цікавили такі питання

1) всідання вати з часом

2) що робити як на горищі завелися гризуни?

3) що робити з ватою якщо вона все таки намокла?

 

Добавлено через 14 минут

Уважаемый Тарас, интересное решение и ценный опыт. Перлит, по сумме характеристик, один из самых привлекательных утеплителей. Имеет низкую теплопроводность, паропроницаем, благодаря высокой сыпучести практически исключает наличие мостиков холода. Но высокая сыпучесть вызывает серьезные опасения утечки перлита из наклонных или вертикальных полостей. По крайней мере наш опыт по испльзованию перлита для утепления кровель /мансард/, ограничился засыпкой перлита в воздушный зазор между ГК и паробарьером и то лишь в качестве реанимационных мероприятий. В качестве размышлений - имеет ли смысл применение паробарьера в Вашем случае, с учетом высокой паропроницаемости перлита?

Ну поки паробарєру в мене ще немає. От я і думаю чи варто ставити паробарєр? Чи не буде утворюватися конденсат в середині перліту в точці роси.

 

Можу провести експеримент. На цю зиму вже планую запустити опалення в бидинку, але зможу зробити облицювальні роботи тільки на першому поверсі. Відповідно перший поверх буде вже жилим, а мансардний поки ні. От і зможу провірити чи виходить пара через перліт, чи під час морозів зупиняється в перліті і знижує його теплоізоляційні показники...

 

Нажаль утепляв якраз перед зимою (листопад-грудень), причому засипав вологий перліт (ну був саме такий - тому і дешевше) і опалення не було в будинку. Тому щось сказати по попередній зимі - не можу.

 

Конечно имеет, вата тоже имеет высокую паропроницаемость, тем не менее наличие паробарьера обязательно. Нужно отсекать проникновение насыщенного паром воздуха в изоляцию. Высокая паропроницаемость изоляции просто дает возможность влаге, которая так или иначе попадает туда, свободно выйти наружу, не накапливаясь там

Ну а давайте подумаєм, колись люди утеплювались глиною з соломою, чи просто деревом і не ставили жодних паробар'єрів. Як тоді працював цей механізм?

 

Відносно вати яка має високу паропроникність - воно то так, але якщо вата намокає (під час утворення конденсату), тоді волосинки вати склеюються водою - що приводить до її усідання і сохне вона дуже не охоче.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну поки паробарєру в мене ще немає. От я і думаю чи варто ставити паробарєр? Чи не буде утворюватися конденсат в середині перліту в точці роси.

 

Можу провести експеримент. На цю зиму вже планую запустити опалення в бидинку, але зможу зробити облицювальні роботи тільки на першому поверсі. Відповідно перший поверх буде вже жилим, а мансардний поки ні. От і зможу провірити чи виходить пара через перліт, чи під час морозів зупиняється в перліті і знижує його теплоізоляційні показники...

 

Присутствие или остутствие паробарьера на наличие точки росы не влияет. А вот паронепроницаемый потолок может /хотя и не факт/ потребовать дополнительных решений и затрат по вентиляции.

 

Будет конечно выходить пар из перлита во время морозов и чем больше разница температур. тем интенсивнее. Замечали, чем холоднее на улице, тем суше воздух в доме, правда при существенном условии - стены и потолок "дышат".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Присутствие или остутствие паробарьера на наличие точки росы не влияет. А вот паронепроницаемый потолок может /хотя и не факт/ потребовать дополнительных решений и затрат по вентиляции.

 

Будет конечно выходить пар из перлита во время морозов и чем больше разница температур. тем интенсивнее. Замечали, чем холоднее на улице, тем суше воздух в доме, правда при существенном условии - стены и потолок "дышат".

 

Якщо можна опишіть детальніше процес утворення точки роси в утеплювачі. Вату ж в обов'язковому порядку відгороджують паробар'єром. Вата ж також паропроникна. Чому тоді перліт не обовязково відгороджувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...