Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Твердопаливний бойлер (Титан) як резервне джерело тепла

kriuchenko

Рекомендовані повідомлення

Покритикуйте, будь ласка, ідею використання твердопаливного бойлера (відомого як Титан) ogonekua.com/Бойлер-буржуйка_100_л_из_нержавеющей_стали в якості резервного джерела опалення.

 

 

Основне джерело опалення - електрика, але потужність обмежена 5 кВт.

Будинок 80 м2, орієнтовні тепловтрати всього будинку 70-80 ватт/С (по замірах). В якості системи опалення використовується бойлер косвеного нагріву Drazice OKC 300 NTR/BP з теном 3 кВт і резервний електрокотел на 3х2 квт. Верхній контур бойлера підключений до теплої підлоги. На нижній треба підключити резервне джерело тепла, на випадок вимкнення/недостатньої потужності електрики.

 

Розглянувши різні варіанти (пелетні, піролізні, класичні котли) несподівано натрапив на твердопаливні бойлери. На мою думку переваги суттєво переважують недоліки і є наступними:

 

Переваги:

1. Ціна рішення (~9000 грн) за бойлер із нержавійки (сталь в 2 рази дешевше).

2. Безпека. Наскільки я зрозумів, бойлер може працювати сам по собі і максимум, що він нагріє на 1 повній закладці дров - це власну воду градусів до 80. Тобто, просто так його не закип'ятиш навіть без жодних додаткових систем безпеки.

3. Простота/дешевизна підключення. Елементарне підключення пластиковими (бо температура води не буде більше 70-80 градусів) трубами до нижнього контуру електробойлера + насос.

4. Невибагливість до палива. Судячи по відгуках і конструкції можна спалювати все, що горить.

5. Наявність 100 л буферної ємності (немає в інших котлах). Вкупі з нагрівом 300 л води електробойлера і теплоємністю ~70 м2 стяжки теплої підлоги дозволить опалювати не так часто.

6. Розміри. Діаметр котла всього 380 мм - ідеально для ~1м2 місця, яке залишилось в опалювальному приміщенні. Інші котли з окремими ТА не вмістяться.

7. Автономність. Навіть при повній відсутності електрики (необхідної для насосів і сервоприводів ТП) можна хоч якось опалювати самим бойлером (за рахунок розсіювання тепла з буфера і, можливо, радіаторної труби).

8. Надійність. Конструкція настільки проста, що зламатись просто нічому.

 

Недоліки:

1. Відносно низький ККД (заявлено 60%). Як для резервної системи опалення не критично. У дешевих ТТ котлів ККД не набагато вище. Дорогі котли наврядчи мають сенс для резервної системи опалення. Для мене виключенням тут були пелетні котли, які хоч і коштують дуже дорого, але через високий комфорт, автоматичність і економічність можуть розглядатись на роль основної системи опалення і нагрівання води. Втім, по грошах і комфорту при моїх тепловтратах вигідніше опалювати електрикою.

2. Малувата топка (і плюс, і мінус). Для убезпечення від перегріву це гарно і дуже важливо, а для нагрівання власного буфера, електробойлера і ТП, мабуть, малувато. По моїх приблизних підрахунках, при заявленій потужності бойлера 8 кВт і якщо в буфері і електробойлері градусів 20 (кімнатна температура; наврядчи опуститься нижче, бо в будинку стане холодно) і тепловтрати будинку складуть, скажімо, 4 кВт/год (орієнтовно має бути при -20 С на вулиці, по замірах правдоподібно), то для нагріву обох бойлерів до 70 градусів знадобиться годин 5. Наскільки я розумію, це вимагатиме 3-4 підкладань дров в топку, якщо однієї закладки вистачає десь на годину.

3. Неможливість ремонту. Враховуючи ціну і надійність, мабуть, не дуже актуально.

4. Відсутність теплоізоляції буфера. Є плюсом за повної відсутності електрики, бо дозволяє опалювати випроміненням тепла, але є серйозним недоліком за наявності електрики, бо замість зберігання цього тепла для ТП, випромінює його в опалювальному приміщенні. Можна вирішити самостійним утепленням бойлера.

 

У мене дуже маленький досвід опалювальних систем, тому буду вдячний за здорову критику рішення і пропозиції кращих варіантів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

та то такой рекламный трюк.... а походу те титаны на олх нааамного дешевле.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
Таки не наважився поставити цей титан через високу температуру димових газів - для СІП-будинку досить ризиковане рішення. Наскільки я зрозумів, критично важливо зробити правильний прохід на вулицю, по суті прорубати в опалювальному приміщенні вікно на вулицю. Короче, відносно складно, дорого і небезбечно як для резервного джерела тепла. Натомість придбав керосиновий японський обігрівач. Прикольна штука виявилась. Ставимо його інколи ввечері для естетичного задоволення :)

20171123_233933.thumb.jpg.42257fcdbf575edc19d7c0c7b9d11cb2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наче досить безпечно. Наче сертифіковано для продажу в ЄС і США. Із того, що я перевіряв: при нахилянні обігрівача більше певного кута (градусів 20-30 на око) автоматично опускається гніт і блокується подача палива(там клапан на виході з баку стоїть). В результаті вогонь миттєво гасне. Зрештою, безпека не гірше ніж у гасової лампи.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зрештою, безпека не гірше ніж у гасової лампи.

не, ну не сравнивайте. там стекло и т.д - упало, разбилось - пожар...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...