Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Грунтовый теплообмен и рекуператор

skateryna

Рекомендовані повідомлення

Здравствуйте, сейчас в процессе строительства. Хотим установить грунтовый теплообменник перед входом в рекуператор и рекуператор с разводкой по дому приточно-вытяжных каналов. Площадь вентилируемых помещений 215квм, примерно 600 м3.

 

Вопросов несколько:

- Если выбирать с рекуператоров таких фирм, какой посоветуете или может, кто больше в теме, подскажете модель. Очень мало информации в интернете с отзывами для анализа и выбора, может кто имеет личный опыт и может поделиться?

Mycond

Daikin

Vents

Pantherm

Aerauliga

Wanas

Slimstar

VX

Frapol Onyx

Air Pacle

Komfovent

Save

ComfoAir

Maxi flat

 

- По ГТО - По материалам, какие трубы можете посоветовать с диаметром 200 в грунт? Планируем закрытый. Важно ли посеребренние внутри? Нужно ли его промывать/дезинфицировать время от времени?

 

- как правильно просчитать и спланировать разводку, учитывая потери давления?

 

- можно ли приток воздуха в комнате размещать не в потолке, а по диагонали от двери на стене, отступив от пола например 30см?

 

- Мы еще не выбрали поставщика и мастеров для реализации этих проектов. У кого есть опыт или можете порекомендовать исполнителей - буду рада сотрудничеству.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- как правильно просчитать и спланировать разводку, учитывая потери давления?

 

 

сделать проект, а в нем расчет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сделать проект, а в нем расчет.

 

да, спасибо, а по другим вопросам что-то подскажите? По проекту - лучше чтоб делали те, кто будут осуществлять монтаж?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По проекту - лучше чтоб делали те, кто будут осуществлять монтаж?

 

 

На крупных объектах нерадивый проектировщик может даже не побывать - не посмотреть, что он там напроектировал)

 

 

для дома какой-нибудь Вентс может сделать и проект, и монтаж. Каких-нибудь проверенных контор у меня нет - не прикормили :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- По ГТО - По материалам, какие трубы можете посоветовать с диаметром 200 в грунт? Планируем закрытый. Важно ли посеребренние внутри? Нужно ли его промывать/дезинфицировать время от времени?

 

я бы заказывал с нержавейки 0,5-0,7 мм. Нужно только поспрашивать цены в нескольких точках, она не такая уж дорогая.

 

должна быть ревизия

ustanovka-gruntoviy-vozdushniy-teploobmennik.thumb.jpg.13512916fb5f0e246f57e04e3319587e.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я бы заказывал с нержавейки 0,5-0,7 мм. Нужно только поспрашивать цены в нескольких точках, она не такая уж дорогая.

 

должна быть ревизия

 

Версия люкс - 437 грн/м.п.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, сейчас в процессе строительства. Хотим установить грунтовый теплообменник перед входом в рекуператор и рекуператор с разводкой по дому приточно-вытяжных каналов. Площадь вентилируемых помещений 215квм, примерно 600 м3.

 

Вопросов несколько:

- Если выбирать с рекуператоров таких фирм, какой посоветуете или может, кто больше в теме, подскажете модель. Очень мало информации в интернете с отзывами для анализа и выбора, может кто имеет личный опыт и может поделиться?

Mycond

Daikin

Vents

Pantherm

Aerauliga

Wanas

Slimstar

VX

Frapol Onyx

Air Pacle

Komfovent

Save

ComfoAir

Maxi flat

 

- По ГТО - По материалам, какие трубы можете посоветовать с диаметром 200 в грунт? Планируем закрытый. Важно ли посеребренние внутри? Нужно ли его промывать/дезинфицировать время от времени?

 

- как правильно просчитать и спланировать разводку, учитывая потери давления?

 

- можно ли приток воздуха в комнате размещать не в потолке, а по диагонали от двери на стене, отступив от пола например 30см?

 

- Мы еще не выбрали поставщика и мастеров для реализации этих проектов. У кого есть опыт или можете порекомендовать исполнителей - буду рада сотрудничеству.

 

Описував коротко у своїй темі про будівництво про вибір вент установки. Вибирав між Maico, Vents, MitsubishiElectric, Salda, Komfovent. Консультувався в 2 Київських фірмах, результати однакові, крім фінальної ціни монтажу від ключ, різниця суттєва :o

По вент установкам перемогла Майка (хоч і найдорожча) бо лише у неї дозволяли заводити вологі брудні приміщення (санвузли, туалети) щоб не було перетоку повітря + не боятись конденсату. Також у майки EC двигуни які економніші і можуть підлаштовуватись системою залежно від навантаження, це дуже важливо у моєму випадку так як є грунтовий теплообмінник 50м довжини 200мм труба. Ну і всякі сертифікати пасивного будинку і т.д., але це мої заморочки, хочу потім інтегрувати його з іншими системами.

Робили проект, жесть як матеріал і жесть по ціні цього матеріалу, але наче задоволений виконанням. Грунтовий теплообмінник робили самі (труба 200мм навколо будинку на відстані десь 1-1.5 м від фундаменту, підвалу немає). Монтажники просто "підключили" вихід темлообмінника на вхід рекуператора. Також є вхід зі стіни будинку на міжсезоння і на всякий пожарний (якщо щось з ГТО). Звичайна "Рижа" труба німецька з товстими стінками, нахил в сторону будинку, перед самим входом викопали 3м колодязь з кільцями внизу якого ревізія теплообмінника.

На всі 45-50 м ГТО ревізій лише одна перед входом, не знаю як буду робити очистку з роками :( Можливо просто заб"ю на ГТО і буду користуватись тільки входом повітря зі стіни, час покаже. Зимою тестував ГТО 300 кубовим вентилятором, при -15 на вулиці на вхід поступало +2-+4 на протязі декількох днів, потім вимкнув.

По розміщенню раджу проект у тієї ж фірми яка і монтаж робитиме. Розміщувати подачу знизу я б не став, навіть якщо по-діагоналі із забором, поступаюче повітня на декілька градусів буде холодніше тому опускатиметься вниз - буде кращий повітрообмін, але я не експерт можу помилятись. Нам проектували спочатку взагалі по одній стіні і подачу і забір, настояв щоб розмістили в різних кінцях кімнат. Але може це не принципово, не знаю.

 

І є важливий нюанс - я ще не жив з такою конфігурацією, тільки будуюсь. Тому не можу сказати як воно все працює в реальних умовах...

 

Добавлено через 56 минут

після того як все вже змонтували, я тепер сиджу і думаю - а вона мені треба була така дорога :) Зараз би напевно взяв якийсь наш вентс крутий за 2К дол (в 2 рази дешевше моєї) і добавив кучу автоматики. Бо у мене по факту зараз дуже крута установка з простим монтажем по принципу дуйки у всі кімнати :) Воно то все відрегульовано згідно проекту на конкретний об"єм повітря яке подається і забирається з кожної точки - але нема жодної додаткової дросельної заслонки чи датчика зовнішнього, можна просто регулювати швидкості всієї системи. Сиджу ось думаю поки не пізно чи не добавити якихось заслонок автоматичних які б закривались у кімнатах у яких довго нема людей... Не знаю короче,треба з кимось порадитись, це не зовсім по темі, але можливо дасть вам думки, що саме треба у вашому випадку.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у мене по факту зараз дуже крута установка з простим монтажем по принципу дуйки у всі кімнати :) Воно то все відрегульовано згідно проекту на конкретний об"єм повітря яке подається і забирається з кожної точки - але нема жодної додаткової дросельної заслонки чи датчика зовнішнього, можна просто регулювати швидкості всієї системи. Сиджу ось думаю поки не пізно чи не добавити якихось заслонок автоматичних які б закривались у кімнатах у яких довго нема людей... Не знаю короче,треба з кимось порадитись

 

в очень простом варианте - это включать вентиляцию в комнате, как свет, конкретным нажатием :) Для этого нужен привод типа CM230 и заслонка типа Вентс КР, на комнату.

 

более сложный вариант упоминал выше - нужен контроллер СО2 и привод с заслонкой.

 

для обоих вариантов нужен контроллер вентилятора, упомянутый выше.

 

а какую установку поставили?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в очень простом варианте - это включать вентиляцию в комнате, как свет, конкретным нажатием :) Для этого нужен привод типа CM230 и заслонка типа Вентс КР, на комнату.

 

более сложный вариант упоминал выше - нужен контроллер СО2 и привод с заслонкой.

 

для обоих вариантов нужен контроллер вентилятора, упомянутый выше.

 

а какую установку поставили?

 

Maico 470KB. 2 заслонки Belimo є на вхід і на вихід з будинку. Всі інші повітроводи по хаті відрегульовані (ручними заслонками) щоб давати поток повітря 3м/сек здається, можу помилятись,не пам'ятаю вже точно. Ідея була щоб на них видати запроектований об'єм повітря і забути за це, зашивши все гіпсокартоном.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можете прокомментировать, чем продавцы аргументировали, что перетоки отсутствуют именно в этой установке? Чем вентс с пластинчатым рекуператором хуже?
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... грунтовий теплообмінник 50 м довжини 200 мм труба...

На якій глибині прокладали трубу ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можете прокомментировать, чем продавцы аргументировали, что перетоки отсутствуют именно в этой установке? Чем вентс с пластинчатым рекуператором хуже?

 

не пам"ятаю вже якщо чесно, але дуже наполягали :D

вентс не захотів ще брати по відгукам знайомих, ламались установки (але все міняли по гарантії).

 

Добавлено через 23 минуты

На якій глибині прокладали трубу ?

 

це було 2 роки тому вже, тому не пам"ятаю точно нахил, можливо 1,5-2см/м Найнижча точка перед входом у будинок десь на глибині 3 метрів, довжина 45-50м. Виходить що найвища точка (там де забір повітря) десь 2 м глибини.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знайшов пару фото коли монтували ГТО, схоже що там не 3 м у найнижчій точці а десь 2.5, буду на об"єкті то переміряю точно.

image-0-02-04-04d754741fb257a9b158b632a71cb8db108b66fe5573c1de48b1c67bc78d3633-V.thumb.jpg.20259f076c329243f51daecbbc96ffd8.jpg

image-0-02-04-be0106ae62b9c4a36af0abcd7619d51ec51ac01c5b2b2bd25bd891e25d9d0731-V.thumb.jpg.882f8cc818c2413cd4179a4293845df3.jpg

image-0-02-04-7b68766590bda7923801062b67911b4550337bd9a3de1aabbc636df2cbbd11a0-V.thumb.jpg.04cd7b404304985a52cfd14439565877.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 6 місяців потому...

Здравствуйте! Вы уже запускали свой рекуператор?

 

Добавлено через 1 минуту

Здравствуйте! На каком рекуператоре Вы остановились - можете поделится опытом в выборе ?

 

Добавлено через 37 секунд

Здравствуйте, сейчас в процессе строительства. Хотим установить грунтовый теплообменник перед входом в рекуператор и рекуператор с разводкой по дому приточно-вытяжных каналов. Площадь вентилируемых помещений 215квм, примерно 600 м3.

 

Здравствуйте! На каком рекуператоре Вы остановились - можете поделится опытом в выборе ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте! Вы уже запускали свой рекуператор?

 

Добавлено через 1 минуту

Здравствуйте! На каком рекуператоре Вы остановились - можете поделится опытом в выборе ?

 

Добавлено через 37 секунд

 

 

Здравствуйте! На каком рекуператоре Вы остановились - можете поделится опытом в выборе ?

 

ось тут я коротко описав свій тестовий запуск,

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=4920381&postcount=154

але то було лише декілька днів. Реально ще не проживаю у будинку, вчора Сергій84 тільки опалення зробив :)

 

Добавлено через 1 минуту

600м3 об"єму це не мало. Багато сперечаються як рахувати об"єм по реальному об"єму чи по кількості людей які будуть проживати, раджу звернутись до якоїсь контори яка це все порахує і дасть розрахунки (ну і відповідно буде парити рекуператор :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

ГТО якщо й робити то тільки ПНД труби з гліколем. Ціна та ж. Обслуговування на порядок меньше.

А взагалі, якщо підходити комплексно, то в разі теплоеффективного будинку, який без теплового насосу майже не доцільний - то всі ці ГТО окуповуватимуться під 50-100 років.

50-100 років ви будете лазити і мити труби під землею?

ТН окупиться за 10+-

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
ГТО якщо й робити то тільки ПНД труби з гліколем. Ціна та ж. Обслуговування на порядок меньше.

А взагалі, якщо підходити комплексно, то в разі теплоеффективного будинку, який без теплового насосу майже не доцільний - то всі ці ГТО окуповуватимуться під 50-100 років.

50-100 років ви будете лазити і мити труби під землею?

ТН окупиться за 10+-

 

 

Цель главная не окупаемость и экономия на отоплении, а постоянный приток свежего воздуха в дом, через рекуператор и фильтр, главная причина - аллергия сезонная на пыльцу, минимизировать ее попадание при этом иметь свежий воздух в доме. а через ГТО проходя, воздух не сушится так, как если бы только нагревался или остуживался предподогревом. тоесть еще хотелось бы и влагу воздуха максимально сохранить. еще не решена задача, перенесли реализацию на весну. Если есть опыт - буду рада, если поделитесь

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Очень важный момент - понять как может воздух "сушиться".

Летом, при достаточной разнице температур, на стенках трубы ГТО будет выпадать конденсат, соответственно, воздух будет терять часть влаги. На практике это происходит интенсивно когда относительная влажность воздуха избыточна (ближе к 80% и выше), ибо там не такой перепад температур как на теплообменнике кондиционера например.

При нагреве и вовсе никакого фактического "подсушивания" воздуха не происходит, а относительная влажность воздуха падает только по той причине, что теплый воздух может содержать в себе больше водяного пара чем холодный.

 

Сами по себе влажные стенки труб ГТО могут выступать частично в роли фильтра от пыльцы, однако не гарантируется образование конденсата постоянно в течение суток, поэтому на входном патрубке стоит размещать фильтр достаточной пропускной способности градации HEPA хотя бы на лето.

 

=@

Однако тут родилась идея с использованием пыльцеосаждающих свойств воды: поставить на входной патрубок туман-форсунку, и на выходе из ГТО получим очищенный воздух и слив конденсата с пылью и аэрозолями. Конечно, вода для распыления должна подходить подготовку.

В итоге имеем и увлажнение (для тех, кто боится "пересушенного" воздуха) и очистку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...