Перейти к содержанию
Искать в
 • Ещё...
Поиск контента, содержащего...
Поиск результатов в...

allanek

Пользователи
 • Постов

  8 421
 • Зарегистрирован

 • Посещение

 • Победитель дней

  6

allanek стал победителем дня 16 февраля

allanek имел наиболее популярный контент!

Персональная информация

 • Имя
  Алла
 • Откуда
  Лютеж
 • Хобби
  рыбалка, кошки, книги
 • Пол
  Женский

Посетители профиля

26 430 просмотров профиля

Достижения allanek

Гуру

Гуру (11/13)

 • Начинающий собеседник
 • Начало популярности
 • Первый пост
 • 10 комментариев
 • 500 комментариев

Последние значки

15,8т

Репутация

 1. Так само і в мене. Останні 2 роки садила по краю грядки пару кущів Монгольского карліка. Кущ щільно стелеться по грунту і не потребує мульчі, він сам, як мульча. Один з самих ранніх і не закінчуються помидорки, поки не приберешь з грядки. Почитавші вас, для себе бачу сенс в кущових і в теплиці. Якщо, дасть Бог, доживемо до наступного року. Слава Україні!!!
 2. Не зважаючи на те, що співвідношення на боці індетів, віддаєте, таки, перевагу, кущовим. Чому? Що тут має значення для вас- смак, звичка, інше? Про Балконе чудо не пам'ятаю, а Балконі Ред і Балконі Єлоу кожного року вирощувала в горщиках. Крім того, що вони смачні, вони ще і декоративні; маленькі кущики з картопляним листям і смачними гарними намистинами червоного та жовтого кольору Тому замість умовних петуній саджала перчіки та помидори, десь і фото показувала.
 3. Все обмірковую розмову про теплицю. Дуже сподобалась ваша👏🏿 Того року , як і в Наташі Музей, були думки поставити тепличку. Наташа, пам'ятаю, що ви віддаєте перевагу кущовим помідорам. Чи має то сенс в теплиці, де обмежена площа і, мабуть, логічно вирощувати індети?
 4. В мене петрушка росте на одному місці. Сію широкою полюсом, зрізуючи кілька разів за літо і сушу. В цьому році, коли повернулись вся площа грядки була засіяна петрушкою. Як і листову селеру, петрушку сію на одне місце вже кілька років, поступово вони розповзаються. Але так, щоб все було захоплено петрушкою, вперше.
 5. Наташа, я задивилась на вашу гарну тепличку і не помітила, що навколо, поки ви не сказали))). А плівка не руйнується від ультрафіолету? Мої шановні пані, про руколу, базілік, селеру- з мого досвіду, багато залежить від сортів. Базілік сіяла полоскою з різних сортів, 5-6, тому різницю відчувала. Листова селера теж саме, сортів небагато взагалі, але вони різні. Селеру вирощувала завжди, сушвла і багато використовую взимку, літом в супи, тому, мабуть, для мене не критично, яка вона. Петрушка, так, багато залежить від сорту. Але обережно з нею, вона, як і рукола, агресивна дуже. Про руколу. Якість, знов таки, залежить від сорту. В мене є якісь сорт з присмаком горіха, багаторічна. Ой-ой, все навколо заполонила. Листя в руколи ніжне, поки не будете давати квітнути. Квітнуть по-різному. Е, як сорняк, такий жовтий, а є приємніи колір ніжного жовтого відтінку, наче припудрений. І дякую за фото і розмови. Від них стає тепліше на серці) Наташа Музей, дивлюсь на твої помідори і іншу вкусну красу і посміхаюсь, бо городина може захопити не менш, ніж декоративний сад)))
 6. Секатором краще. Якщо робити загальну стрижку, то крона буде густа. Це розумне сприйняття))). Але, якщо вас напружує наявність шишок, саджайте ті рослини, де обмаль "біжутерії". Тсуги, ялинкі, кіпарісовики. Останні мені дуже подобаються. На жаль, на відміну від Наташі Музей, я можу собі дозволити лише горохоплідні та нутканськи і, звичайно, ялівці. Мені здається, що таке різноманіття , як у ялівців, нема в нікого з хвойних. До того ж, по пітомниках простіше знайти щось серед ялівців. А зараз тим паче, вибір рослин перетворюється на квест. Зараз я би в своєму саду дуже обмежила кількість туй. А Смарагди і Брабанті не саджала б зовсім. В моему саду вони не додають якоїсь краси і очима на них ніколи не затримуюсь. Ще з того року була думка знести "голови" Смарагдам, поки перебувала в Польщі, наочно зрозуміла, що то гарна думка. Приїхали і відсікли їм вірхівки. Подивимось, що я буду думати про це рішення взимку. Розвалить їх снігом чи ні? І що мені подобається в поляків. Біля будинків може бути маленький клаптик землі, але якийсь ялівець, ялинка чи кіпарисовік в вертікалі, потім пару кущів ялівця або бересклета, або кізільнику роблять об'єм і по низу щось, на кшалт барвінку-плюща-сниті. Все дуже просто і гармонійно. І ще, вперше була во Вроцлаві, коли квітнуть магнолії. Місто утопало в них, різних. Це дуже гарно. Була думка і собі посадити. Але потім зрозуміла, що оті всі квіти, а потім і листя треба будє прибрати і бажання зникло І надивилась на недосяжну (в нашому кліматі) красу- ліванськи кедри. А там вони ростуть, як в нас туи, багато і різні. Зачаровують...
 7. Тоді, треба дуже ретельно підходити до вибору ялівців. Далеко не всі вони дають "врожай". Це з особистого досвіду. Є такі, що ніколи не бачила "намистин". Запитуйте, якщо в саду є те, що вас цікавить, розповім про поведінку)))
 8. Так, поки є бажання, покажу те, що казала в дописі про шишки. 1. Хосери- нема зовсім. 2,3. Глобоза і Голден Глоб, що зрослись великою кулею.На Глобозі шишок обмаль, На Голден Глобі багато 4,5- Умбракуліфери, шишок нема зовсім. І як виглядає Умбракуліфера там,де в неї нестача води. 6,7.- Голд Зебріна, складчаста. Так виглядає завжди. 8- Філіформіс 9- Філікоідес, можна стригти, як хочеш. В саду росте і така, що стрижеться кулею. Не буває шишок зовсім.
 9. Ні, тут шишкоягоди з'являються "по розкладу" і це гарно. Робити нічого не потрібно. бо ці "кульки" опадають самі. Я би нічого не давала, крім укорінювача. Рослина витрачає сили на укорінення. Наступного року вже будете кормити і крону. При посадкі з добрив даю щось універсальне в яму і потім 2-3 рази проливаю укорінювачом, яким завгодно.
 10. Згадала. Не про вищу освіту, але комусь, може стати в нагоді. В Польщі є поліцеальні школи (Szkoła policealna), багато з них безкоштовні. Вони дають змогу вивчати польску мову і одночасно получати якусь спеціальність. Для багатьох, хто зараз з дітьми у Польщі це може стати адаптаційним терміном, дасть змогу вивчити польску і отримати спеціальність і дозвіл на роботу; отримати карту тимчасового побиту, але про карту не знаю, наскільки вона зараз актуальна для нашіх людей. І в поліцеальній школі можуть навчатися люди похилого віку, пенсіонерам не заборонено. Для тих, хто вирішив залишитись в Польщі або ще не прийняв рішення про подальше життя, це гарна нагода не гаяти дарма час. Навчання від 2-х до 5 -ти семестрів.
 11. Іра згадала Атровиренс. Якраз цей сорт на сайті Проксіми показано з увішаним шишками. Колись я на нього дивилась. Зрозуміла, що він для живоплота, тому наявність шишок не важлива, бо потребує стрижки. Мені потрібна була туя-соліст. Голд Зебріна відповідає критерію. Гарне лопасте листя з приємним запахом, гарна природна форма, яка не потребуе стрижки. На жаль, багато чого розумієш з особистим досвідом. Розмови на загал мало що дають для розуміння поведінки того чи іншого сорта. Тому, в своєму дописі, я назвала конкретні сорти і як вони поводяться. Що до шишкоягід яливця, там зовсім інше. Вони додають краси яливцям. Як і тісу.
 12. Ні, без "або". Мало води-багато шишок, вдосталь води- шишок нема, якщо і є, то не багато. Додамо сюди сортову особливість схільності до утворення шишок. Про схильність. В мене росте складчаста туя Голд Зебріна. За 3,5метра вишини, ну дууууууже мені подобається. Шишок не було ні разу. В цьому році туі відчули нашу відсутність(2 місяці). Такої кількості шишок я ще не бачила. До того ж, в мене нема бажання щось робити в саду і уваги йому приділяється замало. Бачу, як різні сорти реагують на поганий полив. Про Глобози і Голден Глоб вже казала, через доріжку, навпроти, росте кулька Хосері, на ній зовсім нема шишок. Ось вам і приклад сортового особливості. Складчаста....зараз замість західних, там де це доречно, саджала би складчасті. Не потребує такої уваги до чистки сухого листя, не пам'ятаю, щоби я , взагалі, чистила цю тую. І нема шишок, зовсім. Як і на східній Нана нема. І ще шишок не буває на вересковидних(західних) Філікоїдес, вони, взагалі, не мають звичного, для туй вигляду і дуже мені подобаються . Зовсім невибагливі. На Умбракуліферах шишки дуже рідко бачу і не на всіх кущах. Ті, що ростуть біля води , хоч в салат кроши, такі гарні. І як не дивно це прозвучить, але є в мене туі Філіформіс, дивні деревца , чия хвоя нагадує пучки верьовок і ім дуже пасують іх шишечки.
 13. Дівчатка, з мого досвіду. Як тільки туя відчуває нестачу води, швиденько тюнінгується шишками. Але є ще і сортова схильність до шишок. Бачу на прикладі свого сада, туя Умбракуліфера, їх багато в мене, посажени бордюром, не схильні до шишок. Там, де цім туям води вистачає, завжди шишок нема зовсім, там, де води менше, бачу, що, не багато, але шишки є. Ще приклад. Кульковидні туі, дві Глобози і одна Голден Глоб, посаджені разом і так розрослись, що утворили одну велику кулю. Води, звісно, мають однаково. Але Голден Глоб увішана шишками так, як Холмструп у Іри, а на Глобозах шишок зовсім мало. Глобози, що ростуть в другому кутку сада та поливаються багато, зовсім без шишок.
×
×
 • Создать...