Перейти к содержанию
Искать в
 • Ещё...
Поиск контента, содержащего...
Поиск результатов в...

allanek

Пользователи
 • Постов

  8 421
 • Зарегистрирован

 • Посещение

 • Победитель дней

  6

Весь контент allanek

 1. Так само і в мене. Останні 2 роки садила по краю грядки пару кущів Монгольского карліка. Кущ щільно стелеться по грунту і не потребує мульчі, він сам, як мульча. Один з самих ранніх і не закінчуються помидорки, поки не приберешь з грядки. Почитавші вас, для себе бачу сенс в кущових і в теплиці. Якщо, дасть Бог, доживемо до наступного року. Слава Україні!!!
 2. Не зважаючи на те, що співвідношення на боці індетів, віддаєте, таки, перевагу, кущовим. Чому? Що тут має значення для вас- смак, звичка, інше? Про Балконе чудо не пам'ятаю, а Балконі Ред і Балконі Єлоу кожного року вирощувала в горщиках. Крім того, що вони смачні, вони ще і декоративні; маленькі кущики з картопляним листям і смачними гарними намистинами червоного та жовтого кольору Тому замість умовних петуній саджала перчіки та помидори, десь і фото показувала.
 3. Все обмірковую розмову про теплицю. Дуже сподобалась ваша👏🏿 Того року , як і в Наташі Музей, були думки поставити тепличку. Наташа, пам'ятаю, що ви віддаєте перевагу кущовим помідорам. Чи має то сенс в теплиці, де обмежена площа і, мабуть, логічно вирощувати індети?
 4. В мене петрушка росте на одному місці. Сію широкою полюсом, зрізуючи кілька разів за літо і сушу. В цьому році, коли повернулись вся площа грядки була засіяна петрушкою. Як і листову селеру, петрушку сію на одне місце вже кілька років, поступово вони розповзаються. Але так, щоб все було захоплено петрушкою, вперше.
 5. Наташа, я задивилась на вашу гарну тепличку і не помітила, що навколо, поки ви не сказали))). А плівка не руйнується від ультрафіолету? Мої шановні пані, про руколу, базілік, селеру- з мого досвіду, багато залежить від сортів. Базілік сіяла полоскою з різних сортів, 5-6, тому різницю відчувала. Листова селера теж саме, сортів небагато взагалі, але вони різні. Селеру вирощувала завжди, сушвла і багато використовую взимку, літом в супи, тому, мабуть, для мене не критично, яка вона. Петрушка, так, багато залежить від сорту. Але обережно з нею, вона, як і рукола, агресивна дуже. Про руколу. Якість, знов таки, залежить від сорту. В мене є якісь сорт з присмаком горіха, багаторічна. Ой-ой, все навколо заполонила. Листя в руколи ніжне, поки не будете давати квітнути. Квітнуть по-різному. Е, як сорняк, такий жовтий, а є приємніи колір ніжного жовтого відтінку, наче припудрений. І дякую за фото і розмови. Від них стає тепліше на серці) Наташа Музей, дивлюсь на твої помідори і іншу вкусну красу і посміхаюсь, бо городина може захопити не менш, ніж декоративний сад)))
 6. Секатором краще. Якщо робити загальну стрижку, то крона буде густа. Це розумне сприйняття))). Але, якщо вас напружує наявність шишок, саджайте ті рослини, де обмаль "біжутерії". Тсуги, ялинкі, кіпарісовики. Останні мені дуже подобаються. На жаль, на відміну від Наташі Музей, я можу собі дозволити лише горохоплідні та нутканськи і, звичайно, ялівці. Мені здається, що таке різноманіття , як у ялівців, нема в нікого з хвойних. До того ж, по пітомниках простіше знайти щось серед ялівців. А зараз тим паче, вибір рослин перетворюється на квест. Зараз я би в своєму саду дуже обмежила кількість туй. А Смарагди і Брабанті не саджала б зовсім. В моему саду вони не додають якоїсь краси і очима на них ніколи не затримуюсь. Ще з того року була думка знести "голови" Смарагдам, поки перебувала в Польщі, наочно зрозуміла, що то гарна думка. Приїхали і відсікли їм вірхівки. Подивимось, що я буду думати про це рішення взимку. Розвалить їх снігом чи ні? І що мені подобається в поляків. Біля будинків може бути маленький клаптик землі, але якийсь ялівець, ялинка чи кіпарисовік в вертікалі, потім пару кущів ялівця або бересклета, або кізільнику роблять об'єм і по низу щось, на кшалт барвінку-плюща-сниті. Все дуже просто і гармонійно. І ще, вперше була во Вроцлаві, коли квітнуть магнолії. Місто утопало в них, різних. Це дуже гарно. Була думка і собі посадити. Але потім зрозуміла, що оті всі квіти, а потім і листя треба будє прибрати і бажання зникло І надивилась на недосяжну (в нашому кліматі) красу- ліванськи кедри. А там вони ростуть, як в нас туи, багато і різні. Зачаровують...
 7. Тоді, треба дуже ретельно підходити до вибору ялівців. Далеко не всі вони дають "врожай". Це з особистого досвіду. Є такі, що ніколи не бачила "намистин". Запитуйте, якщо в саду є те, що вас цікавить, розповім про поведінку)))
 8. Так, поки є бажання, покажу те, що казала в дописі про шишки. 1. Хосери- нема зовсім. 2,3. Глобоза і Голден Глоб, що зрослись великою кулею.На Глобозі шишок обмаль, На Голден Глобі багато 4,5- Умбракуліфери, шишок нема зовсім. І як виглядає Умбракуліфера там,де в неї нестача води. 6,7.- Голд Зебріна, складчаста. Так виглядає завжди. 8- Філіформіс 9- Філікоідес, можна стригти, як хочеш. В саду росте і така, що стрижеться кулею. Не буває шишок зовсім.
 9. Ні, тут шишкоягоди з'являються "по розкладу" і це гарно. Робити нічого не потрібно. бо ці "кульки" опадають самі. Я би нічого не давала, крім укорінювача. Рослина витрачає сили на укорінення. Наступного року вже будете кормити і крону. При посадкі з добрив даю щось універсальне в яму і потім 2-3 рази проливаю укорінювачом, яким завгодно.
 10. Згадала. Не про вищу освіту, але комусь, може стати в нагоді. В Польщі є поліцеальні школи (Szkoła policealna), багато з них безкоштовні. Вони дають змогу вивчати польску мову і одночасно получати якусь спеціальність. Для багатьох, хто зараз з дітьми у Польщі це може стати адаптаційним терміном, дасть змогу вивчити польску і отримати спеціальність і дозвіл на роботу; отримати карту тимчасового побиту, але про карту не знаю, наскільки вона зараз актуальна для нашіх людей. І в поліцеальній школі можуть навчатися люди похилого віку, пенсіонерам не заборонено. Для тих, хто вирішив залишитись в Польщі або ще не прийняв рішення про подальше життя, це гарна нагода не гаяти дарма час. Навчання від 2-х до 5 -ти семестрів.
 11. Іра згадала Атровиренс. Якраз цей сорт на сайті Проксіми показано з увішаним шишками. Колись я на нього дивилась. Зрозуміла, що він для живоплота, тому наявність шишок не важлива, бо потребує стрижки. Мені потрібна була туя-соліст. Голд Зебріна відповідає критерію. Гарне лопасте листя з приємним запахом, гарна природна форма, яка не потребуе стрижки. На жаль, багато чого розумієш з особистим досвідом. Розмови на загал мало що дають для розуміння поведінки того чи іншого сорта. Тому, в своєму дописі, я назвала конкретні сорти і як вони поводяться. Що до шишкоягід яливця, там зовсім інше. Вони додають краси яливцям. Як і тісу.
 12. Ні, без "або". Мало води-багато шишок, вдосталь води- шишок нема, якщо і є, то не багато. Додамо сюди сортову особливість схільності до утворення шишок. Про схильність. В мене росте складчаста туя Голд Зебріна. За 3,5метра вишини, ну дууууууже мені подобається. Шишок не було ні разу. В цьому році туі відчули нашу відсутність(2 місяці). Такої кількості шишок я ще не бачила. До того ж, в мене нема бажання щось робити в саду і уваги йому приділяється замало. Бачу, як різні сорти реагують на поганий полив. Про Глобози і Голден Глоб вже казала, через доріжку, навпроти, росте кулька Хосері, на ній зовсім нема шишок. Ось вам і приклад сортового особливості. Складчаста....зараз замість західних, там де це доречно, саджала би складчасті. Не потребує такої уваги до чистки сухого листя, не пам'ятаю, щоби я , взагалі, чистила цю тую. І нема шишок, зовсім. Як і на східній Нана нема. І ще шишок не буває на вересковидних(західних) Філікоїдес, вони, взагалі, не мають звичного, для туй вигляду і дуже мені подобаються . Зовсім невибагливі. На Умбракуліферах шишки дуже рідко бачу і не на всіх кущах. Ті, що ростуть біля води , хоч в салат кроши, такі гарні. І як не дивно це прозвучить, але є в мене туі Філіформіс, дивні деревца , чия хвоя нагадує пучки верьовок і ім дуже пасують іх шишечки.
 13. Дівчатка, з мого досвіду. Як тільки туя відчуває нестачу води, швиденько тюнінгується шишками. Але є ще і сортова схильність до шишок. Бачу на прикладі свого сада, туя Умбракуліфера, їх багато в мене, посажени бордюром, не схильні до шишок. Там, де цім туям води вистачає, завжди шишок нема зовсім, там, де води менше, бачу, що, не багато, але шишки є. Ще приклад. Кульковидні туі, дві Глобози і одна Голден Глоб, посаджені разом і так розрослись, що утворили одну велику кулю. Води, звісно, мають однаково. Але Голден Глоб увішана шишками так, як Холмструп у Іри, а на Глобозах шишок зовсім мало. Глобози, що ростуть в другому кутку сада та поливаються багато, зовсім без шишок.
 14. Дивна екстраполяція мого допису про забанену подружку "кірі" на самого "кірю". “Зоя Жорівна: Одна думка, шо Бог є – це вже ***ня, Мирон Опанасович. (с)
 15. Кого ви цітуєте і що я повинна з цього зрозуміти?
 16. Нічого не зрозуміла. Кому належить цитата і до чого вона? І вона зараз дуже дорого коштує.
 17. А чому "десь"? Пам'ятаю, на початку війни ви казали, що спілкуєтесь з вашою подружкою. І раптом таке зневажливе ставлення до тих, з ким ви були , можна сказати, одним цілим на форумі. Якось можна зрозуміти ваше " между каплями дождя" в спілкуванні забаненного друга, бо там клінічний випадок відношення представника "арійської раси" до нас, українських "рагулей", але ж ваша подружка була затятою "рагулею". І зненацька "десь"? Але пам'ятаю, Чортпобери ( вибачте , якщо не так написала нік) писав, що від напрямку ракет над Мар'їнкою вона з Оленки перетворювалась на АлЁнку. Скидаєте баласт незручного товариства?
 18. Не звертайте уваги. Цей дописувач (Humanite) змінив і нік, і мову спілкування . Його добре знають на форумі, як модератора з ніком Прохожий. І великого поціновувача руzzЬкого миру. Він достоменно знає, що підстав для бану було більш ніж достатньо. З самого ранку в темах, від забаненого було стільки матів і переходів на особистості інших форумчан, що немає особливого значення по якому пункту Правил він відправився на почесний відпочинок. В даному випадку, коли в Україні війна, правило для бана одне- за відверту пропаганду руzzЬкого миру . Ще більш цинічно, коли агітуюь за мордор українською мовою, сидячі далеко від України. Таких треба банити навічно. Це як про мову. Коли чую, що питання не на часі, завжди хочу запитати про те, чому тоді орки відразу спалюють книжки українською, знишують всі назви українською та завозять підручники на собачьем язЫке . Чомусь никто не згадуе, як в храмі, оздобленому петриківською розписью, орки спалили унікальну бібліотеку книг з украінської культури та історії. Набридло вже, що в своїй країні, ми повинні виправдовуватися перед усілякими покидьками, відкрито агітуючими за мордор. В мирний час можна було до цього ставитись поблажливо, що ми і робили. Но не зараз. Іра, велике тобі спасибі за твою громадянську позицію. Бо відкривати форум і читати все те лайно, що лилось по сторінкам форума було тяжко.
 19. Форумного бурята, я так розумію, щойно випустили з бану? Бо дрищить лайном орковських наративів по всім темам, наче качка від ряски.
 20. В мене СЕС на 10кВт+ гібрідний інвертор. Будинок повністю на електриці. З початку війни 2 тижні сиділи без світла, опалення та зв'язку. Коли було зовсім сіре небо, вкрите хмарами та панелі, вкриті снігом, СЕС давала змогу робити 2-м холодильникам і розеткам. Накачати воду зі скважини вмикали бензиновий гнератор на кілька хвилин. На опалення (водяний ТП+електрокотел), звісно цього не хватало, але діскомфорту не було, бо в будинку є камінопіч і , завжди, є запас дров. Будинок одноповерховий, камінопечі було достатьно, щоби почуватися комфортно. Крім того, коли було зовсім скрутно з сонцем, то готували їжу. Звісно, суп не варили, але пожарити м'ясо, запекти картоплю та запарити гречку-овсянку, без питань. І ще- хлібопічка. Завжди був духмяний хліб. Якби не вона, то не знаю, як би ми вижили в тих умовах. В сусіда був стаціонарний газовий генератор, та не було каміна. Газ, як і світло, кляті орки перебили на третій день. Тому в них не було нічого- ні тепла, ні світла, ні води. Камінопіч надумали поставити, коли вже був етап внутрішнього оздоблення. В підлозі вирізали плитку і зібрали димохід Шидель. До нього приставили буржуйку та встромили чорну трубу в димохід. Ні бруду, ні мороки. Пічки достатьно, щоби отопити 130кв. метрів. Роздавати поради не буду, кожен сам вирішує, що для нього краще, але читаючи форум, зробила висновок, що камін(піч) в будинку допомогли вижити багатьом на початку війни. Те, що раніше було забаганкою, виявилось тим, що допомогло вижити в скрутні часи. Що до альтернатив (сонячні панелі, ТН), то тут, теж, треба розуміти для чого витрачаються гроші. В нас електромобіль, завдяки сонячним панелям, завжди був заряджений і коли треба було терміново виїхати, то просто сіли в машіну і поїхали. Що буде цієї зими-побачимо, але досвід вже є. Це правда. Тому, ще на початку, зібрала рюкзачок з документами, вода-хлібці, фонарик, якісь ліки. Коли повернулись додому, спіймала себе на тому, що прибираючи будинок, складаю речі так, щоби можна було їх швидко скласти в валізу і загрузити все в машину. Головне, швиденько затовкати кота в переноску і взяти його запас їжі.
 21. Нагадало...коли син ще навчався, в лчку, на форумі, поступалася якась істота з вимогою надати їй всі сайти і всю інформацію по вступу до польських вишіа. На моє "чому я це маю робити", почула, що в неї нема часу цим займатись, а я вже це проходила і " должна дать ей всё , что она мне перечислила". Так і сказала- должна. Була послана на простори інету. Я це до чого. Хтось, так, лінується дупу підвести, а хтось, хто тільки приїхав і не розуміє, куди звертатись. Всяко буває. Трохи не по темі. Коли були в Польщі, то в кота не було чіпа і щеплення. Взнати, як бути далі і як зробити чіп, це був такий собі квест. Чіп поставили, таки вдома, титры ще не зробили. Але на зараз Польща змінила правила ввозу для котів, собак та всякого мілкого, на кшталт, хом'ячків, титры не потрібні, але тільки для Польщі і як довго не відомо. То краще зробити тут.
 22. Зайшла в ФБ в группу, де наші в Польщі обмінюються всім, хто що знає або питають про всяке. Здивувало, що на багато питань про навчання дітей після школи, бажано безкоштовно або з мінімальною платою, були відповіді про те, що безкоштовних програм для українських дітей не знаходять. Школи, так, там все простіше і подобається відношення до нашіх дітей ( це я з особистого досвіду знайомих знаю), а з освітою в універах , як виявилось, або не знають де шукати, або умови, які завжди були для іноземців- за гроші.
 23. Завжди ходила по гриби, в цьому році ні, не піду. Коли зовсім кортить, згадую про сосни навпроти сусіда, біля дороги, які, наче ножом зрізало, коли прилетіло. В нас відремонтували асфальтовану дорогу через ліс. Але мілко посічені полоси на дорозі видно до самого виїзду з лісу. Куди воно летіло і де приземлилось, хто зна? Дивує, що люди про це не думають, бо гриби на продаж вже бачила. Вранці читала, біля села Мила , в лісі, підірвалась жінка, пішли вдвох з чоловіком по гриби в ліс, замість них знайшла свою смерть.
×
×
 • Создать...