Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ficus41

Пользователи
  • Публікації

    454
  • Зареєстрований

  • Відвідування

Повідомлення, опубліковані користувачем ficus41

  1. 18 годин тому, viksel сказав:

    В натурі така ділянка існує і напевно відповідає вказаним в акті розмірам а значить площі.В принципі її можна продати,не глядя))Бо якщо потенційний покупець привезе геодезиста тут зачнеться саме цікаве))А може і не зачнеться,якщо перед цим зробити порядок)).Але я поки що не сильно впевнений якщо ліцензувати рулєтку то це буде запорукою точних замірів а значить висновків.Вірогідність халтури залишається,  бо святих в будівництві немає))Це поки моя суб.єктивна думка,така собі підозра...
     

    Бо святих в будівництві немає, як і в геодезії та землевпорядкуванні. Тому і намагаюся все розжовувати зрозумілою мовою!

  2. 19 годин тому, Фрай сказав:

    От людина поряд придбала ділянку, наче все сподобалось, а коли переміряли для його акту то виявилось, що насправді вона зовсім не така як була на попередньому, він шокований, переміряли рулеткою, а все так, от тільки ж в реалі і на плані все інакше.

    Тому і рекомендується спершу винос на місцевості, потім нотаріус і купівля продаж

     

    19 годин тому, Фрай сказав:

    Питання в іншому, якщо в тебе акт, а пізніше нові заміри показали невідповідність твоїх координат з новими то хто має нести відповідальність і де шукати правду?

    Я цитував статтю 28 Закону України про землеустрій про те, що розробник документації, по якій виготовлявся умовно державний акт(пишу умовно тому, що з 2013 року держ акти не видають) несе відповідальність за виконану роботу.

  3. 15 годин тому, Витя сказав:

    Вітаю шановні, є таке питання.

    Є будинок, введений в експлуатацію, розташований майже на межі земельної ділянки. Є потреба прибудувати до нього терасу з бетону, яка розтягнеться і на сусідню ділянку, займе на сусідній ділянці приблизно 30 кв.м. Обидві ділянки належать членам сім'ї, одна чоловікові, інша дружині. 

    Побудова тераси не потребує дозвільної документації і введення в експлуатацію, тут здається питань нема. Чи є?) Якщо наприклад тераса буде двоповерховою?

    Я так розумію всі питання почнуться при незапланованій зміні власників ділянок (розлучення і поділ майна, передача в спадок, арешт). 

    Перше що приходить на думку, це до моменту будівництва написати нотаріальну заяву про те що особа не заперечує проти будівництва іншою особою на її ділянці тераси. Тобто узаконити факт розташування чужої нерухомості на власній ділянці. Можливо ще підписати безстроковий відповідний договір.    

    БТІ каже що це окремі ділянки зі своїми адресами, тому тераса буде присутня в обох інвентаризаційних справах згідно фактичного метражу.

    Подарувати одну з ділянок іншому з подружжя не варіант, тому що можливо це все хазяйство буде продаватися, тоді буде податок з отриманого в подарунок (3 роки).

    Які ще можуть бути підводні камені? Можливо у когось була така ситуація..

     

    Добрий день. Змініть конфігурацію обох ділянок так, щоб тераса залишилася на одній ділянці.

    • Лайк 1
  4. 02.07.2025 в 11:08, Фрай сказав:

    А що підходить якщо ці координати у кожного слідуючого «вимірювача» знаходяться в іншому місці? 

    Наведіть конкретний приклад з існуючими кадастровими номерами, щоб я міг їх перевірити. Яка розбіжність у кожного наступного вимірювача?

     

    02.07.2025 в 11:08, Фрай сказав:

    Ну? Уважно вислухали, заплатили ще трохи, отримали результат акт, що вас задовільнив, а через якийсь час новий власник поряд після більш «сучасних» вимірювачів-ізмєрітєлєй повідомляє вам про зміщення вашої ділянки?

    Хто винен і що робити далі? Хто має бути крайній ви, землевпорядник який зробив вам акти чи той хто ходив з «палкою» за ваші гроші?

    Знову ж таки, конкретний приклад для аналізу, оскільки, якщо ділянка мірялася супутниковим обладнанням(при умові його правильного налаштування), то ніяких проблем не буде з новим власником поряд. Головне запитання тут в тому, чи мірялася ділянка за допомогою супутникового обладнання та чи замовляв громадянин перед встановленням паркану межування власної ділянки чи вирішив зекономити та рулеткою з сусідом "порішав".

  5. 13 годин тому, viksel сказав:

    В кого геодезист кращий той і правий))

    Як я вже писав вище, геодезист працює з координатами, які є в Національній кадастровій системі (далі НКС), тому слова про кращий і правий не зовсім підходять до опису ситуації. В даному випадку потрібно замовнику послуги з виносу меж(наприклад як у випадку з вашим сусідом) коректно пояснити, що у нього можливо є проблеми з координатами його ж ділянки, щоб замовник(наприклад ваш сусід) не мав претензій до вас(вашої ділянки), а зосередився на вирішенні проблеми зі своєю ділянкою.

     

    13 годин тому, viksel сказав:

    таке буває вкрай рідко

    Так згоден, але в цьому суть роботи геодезиста: донести про можливу проблему, пояснити за бажанням замовника шляхи її вирішення. Хоча можна приїхати, винести, що є, отримати оплату, залишивши при цьому сусідів у ще більшому стані афекта, через те, що винесені межі не співпадають з існуючими парканами.

    Тому кожна ситуація в цьому плані унікальна і має якогось шаблону її вирішення.

  6. 4 часа назад, porterlv сказал:

    Спори по розмежуванню зараз вирішуються відповідною комісією навіть при небажанні чи відмові від участі другої сторони. Хоча саме в упоротих випадках рішення комісії можна оскажувати в судах. Але сенсу в тому не багато, хіба власне, щоб тягнути час...

    Суперечки через межі вирішуються всіма дієвими способами, але найкращим є доросле спілкування двох зацікавлених сторін, оскільки чим більше погроз, образ і тому подібне, тим гірше потім мирити цих людей.

    • Лайк 1
  7. 10 часов назад, Фрай сказал:

    Приватний зміг побачити, мені потрібно було лише побачити чи все правильно.

    Нотаріуси мають доступ до відомостей Державного земельного кадастру в режимі читання, якщо його підключили. Цей доступ мають також сертифіковані інженери землевпорядники. 

  8. 50 минут назад, Фрай сказал:

    Навряд чи, бо це може зробити лише той у кого є доступ до реєстру, а він ще й платний.

    Мій державний нотаріус цього зробити не могла, довелось йти до приватного.

    Державний нотаріус чи приватний не має доступу до Національної кадастрової системи з функцією внесення змін чи інших дій. Він користується реєстром речових прав для своєї діяльності.

    • Лайк 2
  9. 55 минут назад, viksel сказал:

     

     

    Може..на скільки зрозумів може кожний хто має ліцензію на геодезію.Наприклад сьогодні хтось вносить поправки кординат а завтра хтось вносить ще поправки сусідньої ділянки,також ніби по поворотних точках що відповідають розмежуванню і т.д..і чиї поправки правдиві важко сказати,все заплутано капець))Після завтра когось вже немає і шукати крайніх немає смислу і часу.В кадастрі знову якісь налягання і все відбувається знову..геодезисти.інженери,акт про землю))Прожив 15 років а там знов не слава Богу😄
     

    Розробником документації може бути фізична чи юридична особа. Яка має в складі сертифікованого інженера землевпорядника, і якщо він десь наступив, то замовник може написати обґрунтовану скаргу на його дії до Держгеокадастру на кваліфікаційну комісію.

    • Лайк 1
  10. 1 час назад, АлександрБ. сказал:

    І ще одне питання виникло після цього посту :

    Був свідком процедури "з палкою" :

    Один дядько, з солідним пузом, вочевидь старший :classic_rolleyes:, був з якимось прибором, 

    а другий, молодий спритний хлоп, лазив по кущах з рожевою палкою з грибом зверху.

    Він тіцяв палкою у різні кутки у чагарниках, палка тоненько попискувала.

    Він йшов далі, по межі.

    Так от, палка у моменти вимірювання була не строго вертикально,

    а х..знає як, під кутом, може градусів так зо 20.

    Причому нахили були у різні боки, то до сусіда, то навпаки.

    Зрозуміло, що там її важко поставити вертикально, бо кущі, гілки, забори, дерев'яні сортири ...

    Алеж, похибка при такому нахилі  вийде теж сантиметрів 20-30.

     

    Отже суто технічне питання, чи може палка видавати координати у положенні, відхиленому від вертикалі ?

    Дякую.

    Цілком можливо, оскільки сучасне супутникове обладнання має таку функцію, коли віха не обов’язково має бути перпендикулярна до поверхні землі, здається то називається компенсатор кута нахилу.

    • Лайк 2
  11. 1 час назад, АлександрБ. сказал:

     

    По-друге,

    - цікавить, чи має дядько повноваження (право) на втручання у Базу ?

    Тобто, чи може він у реальному часі вносити кореговані координати зі своєї палки у Базу ?

    Чи він може тільки "читати", а записують лише якісь інші, окремі, конкретні працівники, з правом втручання ?

     

    Пункт перший: що мається під словами «втручання у базу»?

    пукт другий: координати в прилад вантажаться ті, по яких ділянка проходила державну реєстрацію, тобто відповідь НІ. До Національної кадастрової системи доступ мають лише державні кадастрові реєстратори (не плутати з реєстраторами речового права), які на основі розробленої документації із землеустрою можуть вносити виправлені відомості до координат.

    • Лайк 3
  12. 1 час назад, Фрай сказал:

    Тоді інакше ніж рукожопістю виконавця не можу пояснити чому так відбувається.

    Або ж виконавець працює з рукожопими координатами. Тому що по яких координатах внесена ділянка, по них же і виноситься. Тому якщо при первинних обмірах допущена помилка, то вона далі стає явною. Ну в пішло поїхало….

    • Лайк 1
  13. 1 час назад, Фрай сказал:

    Мабуть проблема в тому, що мають бути якісь конкретні репери на даній площині інакше це зміщення буде безкінечно.

    Сучасне супутникове обладнання працює с режимі реального часу, отримуючи поправки від надавачів даних послуг. Надавачі цих послуг мають певну кількість базових станцій по містах, залежно від регіону і ці базові станції привʼязані до Державної геодезичної мережі України. Коли «дядько з палкою» приїздить на земельну ділянку для проведення кадастрової зйомки(не плутати з топозйомкою, бо інший геть вид робіт з іншими вимогами), то його прилад підключається до вищезгаданих базових станцій для отримання поправок та відповідно можливості якісно виконати свою роботу. 

    • Лайк 1
  14. 3 часа назад, viksel сказал:

    Ще якщо хтось в курсі і може коротко дати пояснення по тих системах координат,я так зрозумів що вони в кожному регіоні якісь свої.Що це за системи такі ?Головне не зрозуміла привязка, вони привязані до основних GPS чи це якісь абсолютні що привязуються до чогось...?
    Але самі координати Бог з ними...Головне цікавить чому виникають такі проблеми якщо геодезичний прилад ну прям до 5 см точний?Це банальна халтура геодезиста?Чи в кадастрі є можливість корегувати поворотні точки як комусь там треба?Чому після кожного геодезиста бувають різні результати тих замірів?
    Получається живеш собі купу років а тут бац і твоє не твоє...і державним актом підтертись можна бо приїде чоловік з палкою і скаже що дялянка крива і продати ти нічого не можеш, ну або чекати юзера який купить не глядя..А якщо ще сусід попадеться не "спокійний" і почне ворогувати не розібравшись.Ти вроді маєш землю але де вона точно ні хто не знає,бо коли купляв ділянку одні сказали тут,і закріпили АКТОМ НА ВЛАСНІСТЬ, а через 10 років вже не зовсім тут)))Скоро будуть говорити що земна кора рухається от і зміщення..Дурдом якийсь..

     

    Для вас як замовника послуги, головним результатом є відповідність координат поворотних точок межі в Національній кадастровій системі та на місцевості. Тобто щоб не виникло ситуації, коли ділянка має встановлений паркан, а по координатах знаходиться в іншому місці чи знесена, чи розкручена.

    Плюс розробник документації із землеустрою має дотримуватися статті 28 Закону України «Про Землеустрій»

    • Лайк 2
  15. 10 часов назад, porterlv сказал:

    Тобто, за даних обставин то не моя проблема, вірно? 

    Так, не ваша проблема, особливо якщо ваші ділянки відмежовані парканами.

    • Лайк 1
  16. 7 часов назад, porterlv сказал:

    Так. А налягаюча сусідська була приватизована надцять років до того попереднім власником. Межі підписані по факту актуальним власником.

    Головне, щоб ваш сусід знав про дану ситуацію, оскільки рано чи пізно йому доведеться виправити це все.

  17. 2 часа назад, porterlv сказал:

    ficus41 схоже ви в темі, поясніть, будь ласка. Чим взагалі можуть вилитись накладки технічного характеру? 

    Можна на моєму прикладі - приватизував ділянку одним з останніх на районі. Весь район має зміщення, ті ділянки, що робились "пакетом" межують гарно. Ті що окремо - з цирками. Моя має відступ до одного сусіда умовно метр а другий наліз на мене на той же метр. При цьому на межах є стара забудова, законна, межі погоджені по фактичній межі/забудови. Приватизаця пройшла з накладкою. 

    Чим та накладка може вилитись згодом? 

    Ваша ділянка обмірялася за допомогою супутникового обладнання?

  18. В 27.06.2025 в 15:16, viksel сказал:

    Поки не хочу робити різких рухів.Ініціатор проблеми сусід,то нехай він і платить.Я готовий заплатити але за впорядкування проблеми якщо вона дійсно існує,бо мені проблемна ділянка також не потрібна..Може захочу продати,там проблема вилізе моментально.Але бачу щоб зробити добре а головне якісно потрбно вникати.Варіант з даруванням землі взагалі не прийнятний..В мене є державний акт на 17.57 сотих,по факту розмір ділянки відповідає площі...якісь подарунки мені на голову не налазять,як таке може бути.Це якщо сусід погодиться в мене КУПИТИ 40 в.м тоді інша справа.

     

    Якщо маєте бажання, напишіть ваш кадастровий номер, а я завтра на роботі проаналізую ваш масив земельних ділянок.

    • Дякую 1
  19. В 27.06.2025 в 14:34, viksel сказал:
    В 27.06.2025 в 14:50, viksel сказал:

    Мені світить віддати приблизно 40 кв.м....віддати з акту про землю,в натурі залишиться все як є..Це як версія...Мозги тяжко таке сприймають,як таке може бути.Виявляється що може))

    Вам не віддавати потрібно, а посадити свою ділянку на її місце, щоб координати в Національній кадастровій системі відповідали ситуації на місцевості.

  20. В 27.06.2025 в 14:34, viksel сказал:

    Так дійсно,немає...на скільки зрозумів що там потрібна точність до долі секунди,якої само долі поки вивчаю.Тому перемір в гугмапс нічого не дасть,там тільки дві цифри після коми...Впринципі координати я вже здобув,тепер шукаю когось з "палкою"...

     

    це як в будівельників і всіх остальних)),кожний новий "кращий" за попередніх а результат приблизно однаковий а то і гірший))

     

    налягає або находить на сусідню,в той час коли на мою також налягає сусідня,з іншої сторони...вроді так

    Судячи з усього знесений цілий квартал. Тому може зацепить і суміжні ділянки 

    • Лайк 1
  21. 1 час назад, Фрай сказал:

    Можливо розчарую вас, але маю особисті враження при купівлі/продажу де кожне нове вимірювання вказувало на похибку попередніх.

    І це всього лише на трьох суміжних ділянках. 

    Яка була похибка? Тому що з власного досвіду, якщо обладнання налаштовано вірно, то похибка між різними марками GPS RTK обладнання може бути в межах пʼяти сантиметрів.

    • Лайк 2
  22. 2 часа назад, Фрай сказал:

    якщо розміри відповідають, а сама ділянка зміщена то яку ж відповідь вам надасть «перемір»?

    В епоху тахеометричної зйомки можливо й нічого, але в епоху GPS RTK зйомки або підтвердить твердження про те , координати поворотних точок межі земельної ділянки не правильні або підтвердить їх правильність. 
    Головне в цій ситуації те, щоб координати, по яких завантажена ділянка в Національну кадастрову систему співпали з межею на місцевості. Тоді не буде прохань від сусідів щодо впорядкування цих координат.

  23. В 24.06.2025 в 11:01, viksel сказал:

    Вітаю.Появилась потреба перевірити межі ділянки і....Кадастр я так зрозумів для публічного доступу закритий.Так де і як можна отримати правдиві координати поворотних точок ділянки щоб навіть банально через гуглмапс ,я розумію що це не самий точний спосіб,можна було прикинути?
    Замовляти "сертифіковану" організацію поки немає потреби,бо маю сумніви на рахунок попередніх замірщиків,от і хочу перевірити їхні судження.Вони говорять про якесь зміщення...при цьому не надають ніякої інформації,все це просто слова..

    Правдиві координати-це питання дуже цікаве, оскільки з вашої ситуації я зрозумів, що є підозра на те, що ваша ділянка «знесена». Викачати з ці координати не проблема, але у вас мабуть немає відповідного обладнання для їх перевірки на місцевості. Тому лише перемір вашої ділянки дасть вам відповідь на ваші запитання. Шукайте когось з меншою ціною даної послуги.

  24. 17 часов назад, Kiria_UA сказал:

    Правом на отримання землі не користувався, тому тут думаю проблем не має бути. 

    Питання як раз в тому, що ділянка нічия, кадастрового номеру не має, на кадастрі ніяк не визначена, власників як фіз особ там точно не було. Як діяти в такій ситуації? Чув, що перед зверненням в міську раду необхідно надати кадастровий номер діляник яка цікавить... а якщо її немає? просто на карті показувати? 

    В умовах воєнного стану виділення земельних ділянок заборонено, окрім випадків, коли ви маєте зареєстроване речове право на будівлю, яка розміщена на цій земельній ділянці. Орган місцевого самоврядування вам відмовить.

    Кадастровий номер визначається при формуванні земельної ділянки, а у вашому випадку ділянка не сформована, тому кадастрового номеру немає.

    • Лайк 1
  25. Якщо був будинок, то скоріш за все є і власник того будинку . Але найкраще звернутися до органу місцевого самоврядування щодо статусу території під зруйнованим будинком. 
    Проте в нинішніх умовах ця справа буде безрезультатною згідно ваших очікувань. 

×
×
  • Створити...