Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Скважина в с. Бабаї, біля Харкова

olexander shtepa

Рекомендовані повідомлення

Добридень

Якщо можливо, дайте пораду щодо скважини.

 

Ситуація:

Ділянка знаходиться в селі Бабаї, біля Харкова. Дана місцевість це досить великий горб, ділянка розташована майже на вершині (пів Харкова як на долоні).

Бурили вже 2 рази минулого року.

1. ручною установкою з промивкою в тому місці яке зручне мені (всередині будинку). Пройшли 30-40 метрів (точно не пам'ятаю). Натрапили на шар піску, куди вийшла майже вся вода для буріння (бурильники були дуже раді цьому факту). Пісок дуже дрібний, як пил, з вкрапленнями глини.

Після установки труб викачали пару відер води і все. Скважина була абсолютно суха. Бурильники поїхали засмучені.

2. "круті" спеціалісти, Гарантували воду. Приїхали якоюсь машиною (сам я не був присутній), за кілька годин пробурили 30-40 метрів. Труби навіть не вставляли.

Бурили там де їм було зручно, біля дороги. Відстань від першої скважини десь метрів 10.

 

Із того що я взнав щодо місцевості:

1. перша вода на глибині десь 20-25 метрів, чиста, але малий дебет

2. наступна аж на ~100 метрів, багато заліза. Власники таких скважин хвастаються що у них стовп води 40 метрів.

Власники скважин на малій глибині кажуть що бурили тільки по вказівці "водошукачів", всі інші спроби були невдалими.

Стометрові скважини теж не з першого разу виходили.

 

В будинку поки що планується тільки сім'я з 3 чоловік. Города не буде, тільки садок.

 

У відчаї запросив минулого року бабцю, яка сусідам підказувала де вода. Бабця обійшла всю ділянку, там де бурили сказала що там пусто (місця буріння уже були засипані). На ділянці знайшла "канал", але він всього метри 2-3 шириною.

 

Так що хочу спробувати пробурити там де бабця сказала. Альтернатива - тільки 100 метрів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А "багато зализа" - это сколько?

Я давав тещі робити аналіз води у сусіда (теща в лабораторії працює), але це було минулого року і кількісно зовсім не пам'ятаю.

Пригадується тільки перевищення по залізу норми разів у 10.

 

Добавлено через 53 секунды

А "багато зализа" - это сколько?

Кількісно зовсім не пам'ятаю. Пригадується тільки перевищення по залізу норми разів у 10.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У відчаї запросив минулого року бабцю, яка сусідам підказувала де вода. Бабця обійшла всю ділянку, там де бурили сказала що там пусто (місця буріння уже були засипані). На ділянці знайшла "канал", але він всього метри 2-3 шириною.

 

Вірити бабкам на рахунок глибини підземних вод все одно, що лікуватися народними методами - не факт що допоможе, але головне вірити.

На данний момент є наука - гідрогеологія , є кадастри, які для якісних спеціалістів ( буровиків) являється достовірним джерелом для прогнозу глибини у Вашому районі.

А те шо бабка (честь їй і хвала) сказала так то вона "на двоє" сказала.

 

 

Норма заліза на даний момент не більше 0,2 мг/л, тобто вміст заліза у Ваших "100 м свердловинах "~ 1 мг/л ( в СРСР норма була якраз таки не більше 1 мг/л)

 

залізо більше 0,2 мг/л залишає жовтий наліт на кераміці, постійне вживання води >0.5 може викликати хвороби печінки, алергічні реакції та збільшує ризики інфаркту та ін. Злякалися!!!!:twisted:

 

А тепер заспокойтеся : залізо до 2 мг/л легко видаляється аерацією і подальшою механічною фільтрацію 3ох валентног заліза.

якщо заліза більше 2 мг/л то треба використовувати замість механічної фільтрації хімічну, яка не меньш дієва але більш кошторисна.

 

Порада: взяти воду з тих от 40 та 100-метрових свердловин , зробити аналіз в лабораторії і попросити кошторис на водопідготовку в фірмі яка займається фільтрами для води, щоб зрозуміти який водонос буде оптимальним для Вас.

 

Щасти Вам!;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ніхто не підкаже добрих буровиків в Харкові для буріння на 100м?

 

Добавлено через 45 минут

А "багато зализа" - это сколько?

Знайшли результати аналізу:

залізо загальне - 3,9 мг/л

жорсткість загальна - 5,4

завислі речовини - 14 мг/л

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бабаи - 1, бурили две недели назад, глубина 58 метров, анализ еще неделал, занимаюсь приямком, воду скачивал 6 дней с утра до ночи,
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знайшов буровиків, які в цій місцевості не одну скважину пробурили. В Бабаях 1, на рівнині набагато стабільніша ситуація, кажуть що виходить вираховувати глибину скважини з точністю до пари метрів.

 

Вище від мене, на самому верху пагорба - добра полтава на 50 м. У мене полтава на 20 метрів і суха (можу плутати назву).

Трохи нижче мене - добрий вапняк на 100 м, але на моєму рівні у сусіда ця глибина дає всього 100 л/год. Буровики сказали що дуже ризиковано пробувати.

По картам виходить що у мене десь на 70 м є 8 метровий шар водоносного піску. Будемо пробувати його достати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Пробурили скважину, глибина 73 метри, поставили 6 метрів фільтру.

Методом секундоміра і відра визначили дебіт скважини - 1.6 куба за годину.

Судячи з того що на виході не було повітря, то саме насос скільки качав, а реальний дебіт скважини повинен бути більший.

 

Фактом присутності води дуже задоволений.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Одержав паспорт на скважину:

глибина: 73 м

обсадна труба: 125*6,4 мм

рекомендований дебіт: 1,6-2 м3/год

горизонт: обуховская свита среднезернистый песок

рекомендована глибина розташування насосу: 65-67 м

рекомендована марка насосу: Aquatica 777124

гарантія на скважину: 7 років

 

Є кілька незрозумілих для мене речей:

1. на сайті про насос сказано що "Глубина погружения под зеркало воды: 0.5-10 м". При цьому буровики не сказали на якій глибині знаходиться дзеркало води.

Можна самому поміряти, як? Опускати мотузку з вантажем поки не булькне і поміряти суху довжину?

2. цей насос має максимальну глибину 140 м. На глибині 67 м дає 3 куби за годину. Чи не забагато? Може взяти 777123 (макс глибина 96 метрів, на 69 метрах 2,4 куби)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...