Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

передача права собственности от отца к сыну - как?

zapbl4

Рекомендовані повідомлення

Уважаемые гуру подскажите такой вопрос, есть клочек земли, на нем в данный момент строится дом(уже построен, но не сдан в эксплуатацию). Все это пока принадлежит отцу, каким образом лучше(дешевле) переоформить это все на сына? дарстченная, купля-продажа или еще как? и что лучше - дождатся окончания строительства или начинать сейчас и переоформлять недостроенный дом?

 

пытался этот вопрос изучать сам, но как-то не успеваю за изменениями в законодательстве :(

 

З.Ы. прошу прощения сразу если не в ту ветку попал, и прошу не ругать и перенести в нужное место :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

земля приватизирована на отца, ну и все документы на отца касательно строительства, света, газа (газ не завершен)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відмічусь в темі.

Теж цікавить дане запитання.

Але в мене з невеликим ускладненням.

Земельна ділянка в батька спільна з його сестрою.

Є два акти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

земля приватизирована на отца, ну и все документы на отца касательно строительства, света, газа (газ не завершен)

В такому разі, я думаю, що потрібно вводити в експлуатацію, а потім займатися даруванням/купівлею-продажем, ІМХО!Почекайте ідей інших форумчан!

 

 

Земельна ділянка в батька спільна з його сестрою.

Є два акти

Які плани у сестри на рахунок її половини ділянки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В такому разі, я думаю, що потрібно вводити в експлуатацію, а потім займатися даруванням/купівлею-продажем, ІМХО!Почекайте ідей інших форумчан!

 

 

да, тут я с вами согласен, что надо сначала уж езакончить дом, покрайней мере, мне так кажется проблем будет с бумагами меньше, но меня больше интересует финансовый аспект этого вопроса... будем ждать другие мнения

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Які плани у сестри на рахунок її половини ділянки?

 

Хоче продавати.

Розглядаємо два варіанти:

1. Вона продає (по дарчій) свою частину батьку, а батько дарує сину.

Якщо в ціні не зійдуться, то

2. Вона продає свою частину третій особі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви хочете на ділянці будуватися, після того як вирішите питання з даруванням земельної ділянки збоку батька та по можливості і його сестри.Я правильно зрозумів?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Точний перелік документів, які потрібні для проведення відчуження земельної ділянки та будинку вам надасть нотаріус.Єдина, що додам перелік документів, що стосується земельної ділянки:витяг з Державного земельного кадастру, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, висновок(довідка) про обмеження обтяження у використанні земельної ділянки (все це надає територіальний підрозділ Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки), експертна оцінка земельної ділянки (надає організація, що має ліцензію для такої діяльності).По будинку не підкажу - не мій профіль.Але насамперед для цілісності картини потрібно вирішити проблему з сестрою, при позитивному результаті чого ваш батько та сестра змогли б вам подарувати свої частини одночасно, ІМХО!
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Также интересует тема. Только у меня еще земля не зарегистрирована у госрегистратора (документы на согласовании в сельраде). Безплатная приватизация. Вопрос: как переоформить на дочь с минимальными фин. затратами? Думаю, что строить дом нужно уже на ребенка. Так как при дальнейшем переоформлении придется платить за землю и еще за дом нотариусу и налоги. Договора на свет и газ переоформить проще - они денег за это вроде не берут. Просто копию документа им даешь. По квартире было так. Поменяли просто фамилию. Даже номер лицевого счета остался прежний. Юристы - отзавитесь, дайте консультацию пожайлуста. Данный вопрос интересует многих.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вопрос: как переоформить на дочь с минимальными фин. затратами

Це питання краще уточнити в нотаріуса,що буде дешевше: купівля-продаж земельної ділянки чи дарування.Але здоровий глузд підказує, що відчужити земельну ділянку буде дешевше без будинку чим з будинком, ІМХО

Але займатися цим потрібно після отримання вами правовстановлюючого документу на земельну ділянку!!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вопрос: как переоформить на дочь с минимальными фин. затратами?

 

вот нарыл в Налоговом кодексе решая свой вопрос:

 

Стаття 174. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав

 

как я понял наследство и дарственная тут приравняны, т.к. конкретно о дарении я нислова дальше не нашел.

и читаем дальше:

 

174.2. Об'єкти спадщини оподатковуються:

 

174.2.1. за нульовою ставкою:

 

а) вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

 

тоесть налог на стоимость недвижимости отсутствует, остается только заплатить за оформление...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уважаемые гуру подскажите такой вопрос, есть клочек земли, на нем в данный момент строится дом(уже построен, но не сдан в эксплуатацию). Все это пока принадлежит отцу, каким образом лучше(дешевле) переоформить это все на сына? дарстченная, купля-продажа или еще как? и что лучше - дождатся окончания строительства или начинать сейчас и переоформлять недостроенный дом?

 

пытался этот вопрос изучать сам, но как-то не успеваю за изменениями в законодательстве :(

 

З.Ы. прошу прощения сразу если не в ту ветку попал, и прошу не ругать и перенести в нужное место :beer:

 

Как дешевле не скажу.

Но как надежнее скажу.

Если ли еще у Вас братья или сестры, кто может претендовать на собственность отца?

Регистрируйте недострой - "об"єкт незавершеного будівництва", и пускай Вам отец это все подарит сейчас. По налогам - у Вас будет нулевая ставка - "перша черга спорідненості".

 

Когда отец достроит дом и получит на него документы- неизвестно никому, в т.ч. и Вам. А за это время может произойти очень много - посмотрите какие дела часто рассматриваю наши суды - дележ имущества между родственниками.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как дешевле не скажу.

Но как надежнее скажу.

Если ли еще у Вас братья или сестры, кто может претендовать на собственность отца?

Регистрируйте недострой - "об"єкт незавершеного будівництва", и пускай Вам отец это все подарит сейчас. По налогам - у Вас будет нулевая ставка - "перша черга спорідненості".

 

Когда отец достроит дом и получит на него документы- неизвестно никому, в т.ч. и Вам. А за это время может произойти очень много - посмотрите какие дела часто рассматриваю наши суды - дележ имущества между родственниками.

 

 

спасибо за совет, а насколько просто недостроенный дом перерегистрировать? там новое разрешение на строительство и прочие документы переоформлять не придется?

 

да, у меня есть сестра, она не претендует на этот дом, т.к. я не претендую на квартиру которая пока тоже принадлежит отцу. Здесть у нас все мирно поделено, понимаю, что может случится все что угодно :)

 

что касается сроков завершение строительства, то они извесны, строю дом непосредственно я, просто все документы на отце изначально, когда я начал строится разрешение на строительство было уже получено отцом, и мы приняли решение что пока не переоформляем чтоб не вялпатся в эту тягомотину по новой... меня больше пугает наше постоянно меняющееся законодательство, и не известно какой налог мне придется заплатить когда я уже дом построю :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
скажите , пожайлуста, а если от отца к сыну переоформить землю, дом на территории недостроенный, земля не приватизирована и даже нет документов на право собственности, только решение о выделении земли, как проще оформить документы, дешевле и быстрее. Спасибо за ответ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дешевле и быстрее

Ці дві речі не поєднувані при застосуванні до земельних відносин!!!

Враховуючи, що права власності на недобудову немає, а є лише рішення с/р на ім'я батька, то, я думаю, що потрібно робити приватизацію на батька, а потім вам хай дарує!

Або ж дізнатися у нотаріуса, чи зробить він дарування недобудови без приватизації землі на батька!Для цього потрібно буде присвоїти кадастровий номер на основі технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі(процедуру я описував, пошукайте відповідні теми).

Вибір за вами!!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Точний перелік документів, які потрібні для проведення відчуження земельної ділянки та будинку вам надасть нотаріус.Єдина, що додам перелік документів, що стосується земельної ділянки:витяг з Державного земельного кадастру, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, висновок(довідка) про обмеження обтяження у використанні земельної ділянки (все це надає територіальний підрозділ Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки), експертна оцінка земельної ділянки (надає організація, що має ліцензію для такої діяльності).По будинку не підкажу - не мій профіль.

 

Зачем нужна денежная оценка , если отец дарит сыну дом и земельный участок на котором расположен дом. К сожалению не смог разобраться в этом вопросе, нотариус сказал предоставить такую оценку. А для чего она? При дарственной по первой линии родства нет платежей ведь по налогам(или я ошибаюсь?). Нотариус берет за оформление (так "называемая" госпошлина 1 % + еще плюс, но ведь это чисто условно, он может установить стоимость сделки и все. А если он хочет знать оценочную стоимость дома и земельного участка , чтобы определиться только с с этим 1%, то удовлетворить его любопытство таким образом все таки очень сложно. Ведь за оценку надо платить и нужно время. Буду признателен специалистам за информацию. Прошу также объяснить для чего служит нормативная оценка земельного участка и экспертная оценка земельного участка.Спасибо

Змінено користувачем Дод
уточнение
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зачем нужна денежная оценка , если отец дарит сыну дом и земельный участок на котором расположен дом. К сожалению не смог разобраться в этом вопросе, нотариус сказал предоставить такую оценку. А для чего она? При дарственной по первой линии родства нет платежей ведь по налогам(или я ошибаюсь?). Нотариус берет за оформление (так "называемая" госпошлина 1 % + еще плюс, но ведь это чисто условно, он может установить стоимость сделки и все. А если он хочет знать оценочную стоимость дома и земельного участка , чтобы определиться только с с этим 1%, то удовлетворить его любопытство таким образом все таки очень сложно. Ведь за оценку надо платить и нужно время. Буду признателен специалистам за информацию. Прошу также объяснить для чего служит нормативная оценка земельного участка и экспертная оценка земельного участка.Спасибо

 

Она нужна для исчисления госпошлины, ниже которой нотариус не может взять оплату (записать себе в реестр).

 

Но многие нотариусы берут и экспертную и нормативную.

 

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про оцінку земель

 

Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та

порядку проведення може бути нормативною і експертною.

 

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується

для визначення розміру земельного податку, державного мита при

міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із

законом, орендної плати за земельні ділянки державної та

комунальної власності, втрат сільськогосподарського і

лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею

понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і

фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та

механізмів економічного стимулювання раціонального використання та

охорони земель.

{ Частина п'ята статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом

N 5059-VI ( 5059-17 ) від 05.07.2012 }

 

Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них

проводиться з метою визначення вартості об'єкта оцінки.

 

Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується

при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та

прав на них, крім випадків, визначених цим Законом, а також іншими

законами.

 

Земельний кодекс

Стаття 201. Грошова оцінка земельних ділянок

 

1. Грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній

основі.

 

2. Залежно від призначення та порядку проведення грошова

оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною.

 

3. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок

використовується для визначення розміру земельного податку, втрат

сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва,

економічного стимулювання раціонального використання та охорони

земель тощо.

 

4. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні

цивільно-правових угод щодо земельних ділянок.

5. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою,

яка затверджується Кабінетом Міністрів України.

Змінено користувачем andron66
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день подскажите пожалуйста, возможно ли получить дарственную земли от отца сыну, если на этой земле стоит дом, оформленный на бабушку. (земля оформлена на отца, есть все документы права собственности). Спасибо
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день подскажите пожалуйста, возможно ли получить дарственную земли от отца сыну, если на этой земле стоит дом, оформленный на бабушку. (земля оформлена на отца, есть все документы права собственности). Спасибо

Цікаво, як так могло вийти:земля на батьку, будинок на бабусі?Якщо по суті, то можливим є варіант дарування земельної ділянки вам від батька та будинку від бабусі окремими договорами, але дане питання краще уточнити у нотаріуса на місці!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...