Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Критика/зауваження по проекту будинка

ishenkoyv

Рекомендовані повідомлення

Здравствуйте

Привітання з Миколаєва.

Придбав 15.05.2015 ділянку 3.7 сотки з закладеним фундаментом 7х7 з блоків фбс+обв’язка з червоної цегли. Попередній власник розпочав роботи у 2008 році, тобто фундамент відстояв 7 років. Якість цегли погана і вона почала розсипатися, буду її демонтувати.

Т.я. бюджет будівництва дуже малий і гроші будут шукатись у процесі будівництва, то є бажання задіяти існуючий фундамент + через демфуючий шов приєднати веранду. Жити є де і ділянка була придбана з метою будіництва поруч з моєю мамою та можливістю переїхати у новий будинок і жити окремо від дітей у подальшому.

Не дуже задоволений роботою архітектора, т.я. мало ініціативи з його боку і всі моменти з приводу практичності будови необхідно оцінювати самотужки. З цього приводу виникають питання у професійності цього товарища і якості його архітектурних рішень.

Вихідні данні:

* газобетон 400. міжкімнатні стінки - цегла

* металочерепиця

* залізобетонні плити у якості перекриття

* на першому поверсі - тепла підлога. Більшість покриття - лінолеум

 

Основні моменти, які мене хвилюють

  • товарищ архітектор хоче розташувати балку під плити на другому поверсі. Але я не бачу можливості, використати стандартні розміри плит, тобто буде необхідно замовляти нестандартні плити за ціною 300 грн/м2, що призведе до затрат тільки на плити для другого поверху у 1000$
  • розмір вентканалу. З креслення виходить, що наружній розмір вентканалу 600. Це норма чи можна зробити менше?
  • висота будови. Мені здається, що 8м це занадто для неї, т.я. нема бажання будувати башту на такій маленькій ділянці

Роботу з ахрхітектором розбили на этапи.

 

1. Согласованный эскизный проект - 4 500 грн;

2. Полный комплект архитектурных и архитектурно-строительных решений - 11 000 грн;

3. Полный рабочий проект - 16 500 грн.

 

Але, як я писав, все на етапі ескізного проекту виникло багато запитать стосовно професійності архітектора. Можливо все це робочі моменти, можливо ні. Мені важко оцінити його роботу.

 

З планів на цей рік - комунікації + септик і підлога першого поверху з заведеними трубами комунікацій.

На даний момент розчистив ділянку, зробив огорожу з рабіці, побудував туалет, нарубав дров для мами на зиму :D, підключив 10 кВт, розпочав роботу по проекту для отримання паспорта і дозволу на початок будівництва.

 

Буду вдячний за будь які поради і критику. Досвіду будівництва не маю, але відчуваю наснагу і повний оптимізму :D

 

Дякую!

20150209102533.thumb.jpg.14ad31d04c9894c609c14013d71fbea2.jpg

20150208141356.thumb.jpg.831bc23fd687813133be99c7419691cc.jpg

20150603192708.thumb.jpg.94ec7c2e133d11eacc08ce8f9e729033.jpg

20150603192658.thumb.jpg.8648db54b0a1b6fae5eeca366eb4a96e.jpg

20150603192721.thumb.jpg.dd9cfe637f3ff51868c05fecf4bdd300.jpg

20150705200345.thumb.jpg.ff9c734e178b45bb91b5eedb8eaa5bf9.jpg

План 1 этаж.pdf

План 2 этаж.pdf

Фасад с улицы.pdf

Вид 1.pdf

Вид 2.pdf

Вид 3.pdf

Разрез.pdf

Фасад1.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть сомнения в квалификации архитектора, обратитесь к другом.

Есть сомнения в квалификации конструктора, так же.

 

Как по мне, домик, как домик, ничего выдающегося (странно где там можно было накосячить в столь простой форме).

 

С точки зрения эстетики, я бы продлил свес кровли, к тому же фасад не так замокать будет.

 

 

p.s. Не хочу обижать Вас, но "работа" Вашего товарища-архитектора очень похожа на курсовую работу студента первого курса.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не хочу обижать Вас, но "работа" Вашего товарища-архитектора очень похожа на курсовую работу студента первого курса.

згоден. як за озвучені гроші - слабувато...

і справа не в естетиці, а тому що у Замовника виникла купа питань на які в змозі і сам виконавець відповісти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не хочу обижать Вас, но "работа" Вашего товарища-архитектора очень похожа на курсовую работу студента первого курса.

 

Дякую за коментар, але, якщо можна, добавте трішки конкретики, що мається на увазі "курсова робота студента"? За якими критеріями Ви робите оцінку?

 

 

Как по мне, домик, как домик, ничего выдающегося (странно где там можно было накосячить в столь простой форме).

 

Стосовно будівлі... будівництво бюджетне, тому ніяких ізисків не планується, але є бажання отримати реальний, не футуристичний робочий проект, який я буду використовувати, як мапу у напрямку побудованого житлового будинка.

 

Накосячити у проекті можна шляхом нераціонального/нецілього використання площі приміщень(т.я. площа фундамента і ділянки мала), неправильного розміщення приміщень (наприклад, котельня окремим приміщенням чи розташування котла на кухні), висота мансардного поверху і т.д.

 

Есть сомнения в квалификации архитектора, обратитесь к другом.

Есть сомнения в квалификации конструктора, так же.

У нашому світі немає нічого ідеального і на кожному етапі будівництва будуть виникати проблеми. Але є робочі моменти, які вирішуються без особих затрат, а є грубі прорахунки, з якими доводиться миритись чи перероблювати з нуля.

Даний архітектор "забрав" в мене вже 1 місяць теплої погоди. Шукати без об’єктивних причин ще одного і тратити ще декілька місяці на розробку ескізного проекту не маю можливості, т.я. хочу розпочати роботи. Можливо є сенс отримати дозвіл з даним ескізним проектом, а робоий проект робити на його основі у іншого архітектора?

Змінено користувачем ishenkoyv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливо є сенс отримати дозвіл з даним ескізним проектом, а робоий проект робити на його основі у іншого архітектора?

можливо - таке іноді трапляється.

але Ескізна частина є основою, а в даному разі вона досить слабка щоб далі працювати над "робочкою"...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можливо - таке іноді трапляється.

але Ескізна частина є основою, а в даному разі вона досить слабка щоб далі працювати над "робочкою"...

 

Добавить нечего.

p.s. Визы очень классные. :good:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стосовно будівлі... будівництво бюджетне, тому ніяких ізисків не планується, але є бажання отримати реальний, не футуристичний робочий проект, який я буду використовувати, як мапу у напрямку побудованого житлового будинка.

Вы говорили это своему архитектору? В доме 7х7 делать не стандартные плиты это означает, что конструктора там нету и близко, только архитектор. Советую доделать с ним эскизный проект, а потом решать. Мое мнения такое: получить строительный паспорт сможете на основе эскизного проекта. Может сразу пойти к исполнителям, и послушать точку зрения пару независимых исполнителей, сейчас много компаний предлагает проект, который включен в стоимость строительства. Люди которые будут проектировать и строить быстрее и качественнее сориентируемся в концепции всего домика. При нынешней ситуации на строительном рынке, Вы сразу получите ориентировочную стоимость строительства, несколько полезных советов. Вы тогда поймете главное: что вы хотите, что вам нужно, и что позволяют ваши финансы + еще 1 независимый эксперт это форум Строим Дом. Будут вопросы задавайте, буду рад помочь.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы говорили это своему архитектору? В доме 7х7 делать не стандартные плиты это означает, что конструктора там нету и близко, только архитектор.

 

Так, архітектору було озвучено усі дані і він запропонував використання балки з метою зменшення/розподілення наванатження на плити та стіни

 

Чи могли б Ви вказати на конкретні недоліки даного проекта? У темі все є декілька коментарів, але всі вони без конкретики. Проблема в технічному виконанні креслень і візуалізації, чи технічних рішеннях (як Ви писали вишче про плити перекриття)?

Змінено користувачем ishenkoyv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Закажите проект по новой, меньше головной боли для Вас, т.к. "допиливать" вряд ли кто то будет.

А рекомендации из форума, Вам необходимо будет систематизировать и проанализировать - а это так же "головная боль" найти правильную рекомендацию.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, архітектору було озвучено усі дані і він запропонував використання балки з метою зменшення/розподілення наванатження на плити та стіни

 

Чи могли б Ви вказати на конкретні недоліки даного проекта? У темі все є декілька коментарів, але всі вони без конкретики. Проблема в технічному виконанні креслень і візуалізації, чи технічних рішеннях (як Ви писали вишче про плити перекриття)?

Не копаючись глибоко в проекті.

 

Де саме буде проходити балка під плити? Які довжини плит пропонує архітектор? Як він її обіграє в інтер'єрі? В місціх опирання балки на стіни буде концентрація зусиль від всіх плит, що опираються на балку, вони можуть перевищити несучу здатність фундаменту(геологія і конструкція фундаменту мало відомі). Поперечний переріз вашої балки, яка підтримує всі плити(навіть 2-х прольотної) може перевершити ваші очікування. Здається мені в ціну на робочий проект такого будинку площею 100м2 без розділу проектування фундаментів закладений відкат архітектору за замовлення. (якщо взагалі ваш проект побачить конструктор). З приводу планування першого та другого поверху, вам підскажуть архітектори з форуму.(коментувати не буду я не архітектор).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи могли б Ви вказати на конкретні недоліки даного проекта? У темі все є декілька коментарів, але всі вони без конкретики. Проблема в технічному виконанні креслень і візуалізації, чи технічних рішеннях (як Ви писали вишче про плити перекриття)?

1. Нужно провести мероприятия по точному определению какой глубины и ширины фундамент, посмотреть какая пятка под ним, чего не делалось 100%. Для этого берите землекопов или сами копните посмотрите, потому что проекта видно на тот фундамент точно не сбереглось.

2. Там видно не вооруженным глазом что лестница должна быть прямая или с поворотом на 90 градусов на длине до той маленькой стены в средине. Тогда с другой стороны станет плита перекрытия, все остальные если дом по внешнему периметру 7 м, то сборные плиты станут если потребуется сделать небольшой монолитный участок, нет фактических размеров потому не могу сказать точно, надо поехать помереть, посмотреть на месте, тогда будет ясно точно. Ригеля там точно не нужны=).

3. По архитектуре дело вкуса. Главное, что бы это совпадало с реалиями конструктива, так сказать гармонировало.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2. Там видно не вооруженным глазом что лестница должна быть прямая или с поворотом на 90 градусов на длине до той маленькой стены в средине. Тогда с другой стороны станет плита перекрытия, все остальные если дом по внешнему периметру 7 м, то сборные плиты станут если потребуется сделать небольшой монолитный участок, нет фактических размеров потому не могу сказать точно, надо поехать помереть, посмотреть на месте, тогда будет ясно точно. Ригеля там точно не нужны=).

Думаю архитектор не из головы размеры дома и фундамента брал, а по замерах. На планах внутренние размеры 7,3*7,2м. Есть ПП 7200, но не от случай. Хотя ТС пишет что фундамент 7х7.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если дом по внешнему периметру 7 м,

Хотя ТС пишет что фундамент 7х7.

 

Уточнення по розміру фундаменту. Зовнішні розміри кладки 7920х8060. 7х7 м розміри по внутрішній частині. Газобетон буде виступати на 50 мм за межі фундамента. Прошу вибачення, якщо ввів когось у оману, написав за звичкою. Прикрипляю малюночок з моїми власними замірами

 

Де саме буде проходити балка під плити? Які довжини плит пропонує архітектор?

 

Я орієнтуюсь на розміри з цього сайта місцевого виробника www.zbi.com.ua/plity_perekrytija_mnogopustotnye

 

З листування

расположение балки перекрытия и размеры перекрытий (их расположение) - расположение в плане балки перекрытия вдоль стены с вентканалами (между топочной и лестницей), ориентировочное сечение балки 380х220 (точное покажет расчет), перекрытие по всей площади здания с отверстием под лестницу (1800х2400)

 

На втором этаже по максимуму будут использованы сборные многопустотные плиты, только в месте расположения лестницы без монолитного участка не обойтись. Для того чтобы выполнить этот участок из сборных плит, необходимо выполнить несущую стену на первом этаже между санузлом и лестницей (что влечет за собой уменьшение площади санузла), для того чтобы выполнить несущую стену, необходим под нее фундамент, который в свою очередь должен быть связан с фундаментами наружных стен. А так как фундаменты у нас уже существуют, то связать вновьвозводимые и существующие нет возможности. Поэтому необходимо выполнить монолитный участок.

 

Там видно не вооруженным глазом что лестница должна быть прямая или с поворотом на 90 градусов на длине до той маленькой стены в средине.

Архітектор не планує використовувати існуючий виступ усередині фундаменту.

20150706193547.thumb.jpg.589fd5b53866b6549e6bb1982867405d.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Архітектор не планує використовувати існуючий виступ усередині фундаменту.

Ну и зря! без балок будет дешевле, чем бетон наваливать, а потом делать тоже самое перекрытия из круглопустотных плит. Если делать то что я предложил Там может быть только 1 или 2 монолитных участков, нечего страшного как по мне. Надо проектировать и считать тогда будет известно точно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну и зря! без балок будет дешевле, чем бетон наваливать, а потом делать тоже самое перекрытия из круглопустотных плит. Если делать то что я предложил Там может быть только 1 или 2 монолитных участков, нечего страшного как по мне. Надо проектировать и считать тогда будет известно точно.

 

Дякую за зауваження. Прийняв у роботу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Більше ніхто не хоче прокоментувати? По-факту, особоливої критики роботи архітектора (окрім момента з перекриттям другого поверху) не побачив. Зауваження типу "робота першокурсника" не приймаються до уваги.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Більше ніхто не хоче прокоментувати? По-факту, особоливої критики роботи архітектора (окрім момента з перекриттям другого поверху) не побачив. Зауваження типу "робота першокурсника" не приймаються до уваги.

Так на данном этапе больше нечего не было показано тут. Потому и обсуждать нечего=)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По-факту, особоливої критики роботи архітектора (окрім момента з перекриттям другого поверху) не побачив.

Від колег "по цеху" і не побачите...

Скоріш за все хлопець (чи дівчина?) ще трохи не набрав (набрала) досвіду,

Звідси такі звичайні помилки, а само у відношеннях з Замовником в першу чергу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...