Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Притічна вентиляція, критикуйте

фірман

Рекомендовані повідомлення

Є такий будинок.

 

Планування таке:

planas_1.jpg

planas_2.jpg

 

Майже в кожному приміщенні витяжний канал.

 

Хочу зробити притічну вентиляцію для приміщень 1-8 на першому поверсі та 1-6 на другому. Каналів звісно нема :)

 

Загальна площа вентильованих приміщень ~165м2, об'єм 445м3.

 

Думаю встановити притічний блок на горищі (2 поверх, приміщення 7) або в гаражі (1 поверх, приміщення 12).

 

Далі вивести канали в холах на першому поверсі (приміщення 2) і на другому поверсі (приміщення 1) через суміжні стіни.

 

На витяжні канали поставити регульовані решітки і підрегулювати розхід до "адекватного".

 

Припускаю що Вентс ВПА-200 або аналога на притік буде достатньо.

 

Що цікавить:

1) чи буде така схема працювати без якихось великих проблем? Наприклад - міні-торнадо/"сквозняк" в районі притоку?

2) яке реальне споживання електрики на підігрів? +-

3) хтось таке робив? може поділитись досвідом?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

І тишина :(

 

Невже нікого з досвідом нема?

 

Певно прийдеться купити вентилятор, пару кусків гофри і змоделювати, раз так сладно з порадами по вентиляціях.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є такий будинок.

 

Дом уже есть или пока все тока в розовых очках? :)

Чем отапливать собираетесь?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дом уже есть или пока все тока в розовых очках? :)

Чем отапливать собираетесь?

 

Та ви шо дядьку, це ж так складно збудувати :lol:

 

Ну якщо що то фотка прикріплена.

 

І того - з початку.

 

Будинок таки є :) І стіни таки під фінішем в жилих приміщеннях. В технічних - можна все, там легко поправити. Тому і вирішив завести притік через технічні приміщення в холи (приміщення 2 на першому поверсі, 1 - на другому) - вирізати акуратні дирки зі сторони технічних приміщень не пошкодивши все навкруги більш ніж реально.

 

Як варіант, на першому поверсі воздуховід можна прокласти через шафу і вивести крізь бокову стінку - тоді воно буде +- в центрі жилої зони першого поверху.

 

Опалення - газ, теплоносій вода.

IMG_20150918_185404.thumb.jpg.2facf8407d7bdbd680d24158565d9af2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

 

Судячи з вашого профілю на форумі - вентиляція таки ваш профіль :)

 

Поки читаю всі поради які вже давались - прикинете чи є шанси в мої затії бути корисною? Чи в звязку з "централізацією" притоків, буде відчутній рух воздуху і буде некомфортно? Грубо 200-250м3 на поверх, по одній дірі 150-200мм на поверх - як би не тягнуло по капронах... Що ваш досвід каже?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Опалення - газ

Для начала, я просто изложу мысли, таксать вслух, но учитывайте то, что я не сторонник, скорее всего даж противник механической вентиляции в частном доме.

ВоПчем в случае чего , спишите на тараканы в моей голове. :D

 

Газифицированные помещения по умолчанию требуют естественной вентиляции (ЕВ). При наличии вытяжных каналов с ЕВ и даж механического притока (моторчики) все это прокатывает "на ура".

В разе отсутствия каналов на вытяжку (коих не видно на малюнках :) ) городить механический приток нет смысла. Нет вытяжки - нет вентиляции.

При организации механической вытяжки (без ЕВ) газовщики не дадут Вам газ. "Подружить" механику с ЕВ за разумные деньги не удалось пока никому. :)

Кроме того механич. вентиляция предполагает прокладку воздуховодов не такого уж и маленького диаметра, что в свою очередь тянет снижение уровня потолков. Какое будет состояние воздуховодов лет через пять пока не обсуждаем. :)

Майже в кожному приміщенні витяжний канал.

Это есть по факту или планируется?

Каждый канал нужно "кормить" воздухом, а при нынешних ценах на "овес" - данная затея конкретно скажется на кошельке при эксплуатации.

Иначе каналы "договорятся" меж собой кому тянуть, а кому подавать воздух. В итоге получите обратную тягу из каналов по случайному закону, скорее всего на нижнем этаже. Т.е. нужно чуть уменьшить "хотелки", согласно простому правилу - вытяжка из "грязных" помещений, приток в "чистые" (жилые).

яке реальне споживання електрики на підігрів? +-

Как правило подогрев приточного воздуха всегда закладывался на систему отопления.

При желании очень просто посчитать отдельно, нужно лишь две вводных - воздухообмен в м3/ч и разность температур.

 

П.С. Если все же очень хочется все передовое и дорогое (моторчики, рекуператоры, фильтры и т.п.), нужно обратиться в любую проектную организацию по вентиляции, потому как в рамках форума, и не видя рабочего проекта никто ничего конкретного не скажет. :beer:

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для начала, я просто изложу мысли, таксать вслух, но учитывайте то, что я не сторонник, скорее всего даж противник механической вентиляции в частном доме.

ВоПчем в случае чего , спишите на тараканы в моей голове. :D

 

Спілкуватись з тараканами людини яка знає що таке вентиляція це правильно - знаю по свої предметній області :)

 

Газифицированные помещения по умолчанию требуют естественной вентиляции (ЕВ). При наличии вытяжных каналов с ЕВ и даж механического притока (моторчики) все это прокатывает "на ура".

В разе отсутствия каналов на вытяжку (коих не видно на малюнках :) ) городить механический приток нет смысла. Нет вытяжки - нет вентиляции.

При организации механической вытяжки (без ЕВ) газовщики не дадут Вам газ. "Подружить" механику с ЕВ за разумные деньги не удалось пока никому. :)

 

В котельній є витяжний канал, в кількості багато штук (в тому числі канал для ТТ працював як канал для витяжки поки я йому діру не заткнув). Котел модний, димохід коаксіальний, смокче і видуває сам. Більше того - від котла то тих приміщень де планую вентилювати є 2-є дверей, мало не герметичних. Тому вплив на котел ніякий, та і котел вже 2-ий сезон палить - газовщики не проти, виявилось що все в нормі.

 

Кроме того механич. вентиляция предполагает прокладку воздуховодов не такого уж и маленького диаметра, что в свою очередь тянет снижение уровня потолков. Какое будет состояние воздуховодов лет через пять пока не обсуждаем. :)

 

Пониження рівня потолків в тех. приміщеннях мене не хвилює ніразу - авто не проти, котел з пралькою обіцяли працювати і далі. Павучок посунеться :)

 

Это есть по факту или планируется?

Каждый канал нужно "кормить" воздухом, а при нынешних ценах на "овес" - данная затея конкретно скажется на кошельке при эксплуатации.

 

Витяжні канали є по факту в кожному приміщення за винятком 1, 2, 3 та 7 на першому поверсі та 1 на другому. В кухні цілих 2.

 

Иначе каналы "договорятся" меж собой кому тянуть, а кому подавать воздух. В итоге получите обратную тягу из каналов по случайному закону, скорее всего на нижнем этаже. Т.е. нужно чуть уменьшить "хотелки", согласно простому правилу - вытяжка из "грязных" помещений, приток в "чистые" (жилые).

 

А вони і домовлись - я на початках заткнув був пару аби розбити альянс. Тепер є натхнення - хочу відкрити всі витяжні канали, розміром січення підрегулювати розхід в кожному приміщенні (канали місцями ну чи не 160х160) і дати їм прихід аби вони один одного не "розганяли" і не обертали тягу в зворотню сторону.

 

Можна би було і зменшити кілкість каналів витяжних до класичної схеми але тоді, як мені виглядає, є проблема з організаціє притоку - він повинен бути в тих кімнатах де нема витяжних каналів і текти повітря має в сторону сан. вузлів. Там притік (централізований) реалізувати нереально - прийдется рухати гарні потолки і стіни. Хіба децентралізований - вікна пиляти, клапани вставляти :(

 

В тому варіанті, про який я думав, притік буде в приміщення без каналів, перетік чистого воздуху в інші приміщення з каналами і звідти на вулицю.

 

Как правило подогрев приточного воздуха всегда закладывался на систему отопления.

При желании очень просто посчитать отдельно, нужно лишь две вводных - воздухообмен в м3/ч и разность температур.

 

П.С. Если все же очень хочется все передовое и дорогое (моторчики, рекуператоры, фильтры и т.п.), нужно обратиться в любую проектную организацию по вентиляции, потому как в рамках форума, и не видя рабочего проекта никто ничего конкретного не скажет. :beer:

 

Суть не в модних речах - суть в свіжому повітрі. Мені подобається просинатись в спальні де свіжий воздух а не субстанція придатна для травлі тараканів. Ось тому і зацікавив притік. + централізований притік дає можливість контролювати подачу і поставити фільтр, аби труби за років 5 були чистіші.

 

Доречі - якщо адекватно міняти фільтри, скажімо G3-4, то що там в трубах буде?

 

Контори, які продають модні речі як правило зацікавлені в чемоданах грошей для обміну. І коли хочеш щось просте і ніразу не модне то в них стояк пропадає. Інші люди які дійсно щось знають в тій сфері проектують великі об'єкти а маленькі їм не цікаво (або мені не цікаво платити кошти як за проект вентиляції мавзолею). Це в загальному проблема в Україні - хочу пляшку пива а мені хочуть або Мартель продати або показуть на кран з водою. Вмруть но пива не продадуть :)

 

Так все таки - як людина буде відчувати 200м3-250м3/год з труби 150-200мм - це дискомфорт? чи +- адекватно? При t 16-17C. Питання вроді на пляшку пива :)

 

P.S.

Якщо б ставив щось модне то напевно таке. Але то треба в будинку проектувати вентиляцію до будівництва а не після фарбування стін.

Змінено користувачем фірман
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Витяжні канали є по факту в кожному приміщення за винятком

И какой тогда сенс изобретать велосипед. :)

Ставите приточные клапаны, лишние вытяжные каналы затыкаете. Получаете вентиляцию не зависящую от электричества, практически не требующую обслуживания и ремонта.

Летом факт работать не будет, но летом в загородном доме люди обычно живут с открытыми окнами.

4-5 КИВов в конечном итоге выйдут дешевле механического притока с воздуховодами и фильтрами. Ставить клапаны возможно даж по наведенной красоте.

Тепер є натхнення - хочу відкрити всі витяжні канали, розміром січення підрегулювати розхід в кожному приміщенні (канали місцями ну чи не 160х160) і дати їм прихід аби вони один одного не "розганяли" і не обертали тягу в зворотню сторону.

Обеспечить баланс притока и вытяжки - святое дело. :)

Можна би було і зменшити кілкість каналів витяжних до класичної схеми але тоді, як мені виглядає, є проблема з організаціє притоку - він повинен бути в тих кімнатах де нема витяжних каналів і текти повітря має в сторону сан. вузлів.

Совершенно в дырочку. Приток может быть и в помещениях с вытяжными каналами.

Мені подобається просинатись в спальні де свіжий воздух

Вы не одиноки. :)

Просто квартирное проживание оставило свой отпечаток на многих, и они по инерции думают, что 3-4 человека, также как и в квартире способны "передышать" весь воздух в Доме.

Доречі - якщо адекватно міняти фільтри,

Я Вам честно скажу, чем становишься старше, тем меньше хочется возиться с обслуживанием всяких примочек. Поставите фильтры/вентиляторы и пр. - появится перспектива быть заложником этого хоз-ва до пенсии.

Так все таки - як людина буде відчувати 200м3-250м3/год з труби 150-200мм - це дискомфорт?

Хреново. :D Скорость воздуха даж в 200 трубе будет более 2м/с.

Скорость более 0,2 м/с человек чувствует как сквозняк.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И какой тогда сенс изобретать велосипед. :)

Ставите приточные клапаны, лишние вытяжные каналы затыкаете. Получаете вентиляцию не зависящую от электричества, практически не требующую обслуживания и ремонта.

Летом факт работать не будет, но летом в загородном доме люди обычно живут с открытыми окнами.

4-5 КИВов в конечном итоге выйдут дешевле механического притока с воздуховодами и фильтрами. Ставить клапаны возможно даж по наведенной красоте.

 

Погоджусь - один з адекватних варіантів.

 

Просто квартирное проживание оставило свой отпечаток на многих, и они по инерции думают, что 3-4 человека, также как и в квартире способны "передышать" весь воздух в Доме.

 

В мене спальні на 2-ому поверсі. 70м2 * 2.6 - як квартира. Нас 2 дорослих + 4 дітей. Зранку хочу притічну вентиляцію - застій воздуху.

 

Я Вам честно скажу, чем становишься старше, тем меньше хочется возиться с обслуживанием всяких примочек. Поставите фильтры/вентиляторы и пр. - появится перспектива быть заложником этого хоз-ва до пенсии.

 

Тут питання в тому що більше до душі - раз на рік пів дня поколупатись в центральній вентиляції, може навіть чужими руками, чи кожен день "по чуть-чуть" крутити притік - то захолодно, то задушно, то хтось забув їх прикрити коли поїхали всією сім'єю на лижі в гори-Карпати, до прикладу.

 

Хреново. :D Скорость воздуха даж в 200 трубе будет более 2м/с.

Скорость более 0,2 м/с человек чувствует как сквозняк.

 

Тоді потрібно з десяток 200мм дирок аби забезпечити тих 250 кубів притоку на одному поверсі? Або "розпилити" притік, щоб не був концентрованим.

 

Виходячи з того що набори "на квартиру/будинок 450м3" продають з 6 каналами, ймовірно розрахованими з очікуваної максимальної кількості приміщень де буде притік, і січенням явно менше 200мм то думаю притік більше 0.2м/с не є фатальний. Хоча це спекуляція - судячи з кратності воздухообміну 0.5 яку рекомендують продавці рекуператорів то може і вийде в них близько 0.2м/с.

 

На вашу думку, скільки притічних дирок варто було б зробити? 2-3 на першому і 1-2 на другому поверхах при січенні 150мм? Припустимо що кратність обміну 1.0 (450м3 на будинок) - розрахунково-теоретична, 0.5 скоріше за все буде реальна (підберу шляхом винюхування побічних запахів з ранку).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

+ 4 дітей.

:Bravo::good:

Зранку хочу притічну вентиляцію - застій воздуху.

Воздухообмен должен быть небольшим и постоянным, а не тока зранку. :)

Начните с малого, поставьте окна в режим микропроветривания.

чи кожен день "по чуть-чуть" крутити притік - то захолодно, то задушно, то хтось забув їх прикрити коли поїхали всією сім'єю на лижі в гори-Карпати, до прикладу.

Крутить каждый день возможно придется по началу, пока не получите требуемый микроклимат. Ну и в сильные морозы трохи "поджать".

Помиркуйте, по какому алгоритму и по показаниям каких датчиков должен молотить моторчик.

Тоді потрібно з десяток 200мм дирок аби забезпечити тих 250 кубів притоку на одному поверсі?

250 кубов "за глаза" на весь дом.

Шо занадто - то не здраво. :)

Або "розпилити" притік, щоб не був концентрованим.

Пральна, что подразумевает сеть воздуховодов практически в каждую комнату.

На вашу думку, скільки притічних дирок варто було б зробити?

1 этаж - № 4, 8. №6 -50/50

2 этаж - № 2, 5, 6

Один приточный клапан способен пропустить до 50м3/ч.

Дверь из дома в гараж должна быть максимально герметичной.

Припустимо що кратність обміну 1.0 (450м3 на будинок) - розрахунково-теоретична, 0.5 скоріше за все буде реальна (підберу шляхом винюхування побічних запахів з ранку).

Считаем напр. для 250м3/ч и средней температуре за отопительный период 0 гр.

250м3/ч*1,2кг/м3*1кДж*20(гр.С)=1,66 кВт/ч

1,66* 24 часа = 40 кВт/ч, что в переводе на газ 5 кубов в сутки. За весь ОП (180 дней) - 900 кубов газа тока на вентиляцию.

 

Как Вам такой расклад ? :D

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Воздухообмен должен быть небольшим и постоянным, а не тока зранку. :)

Начните с малого, поставьте окна в режим микропроветривания.

 

Таки почну експериментувати - з вікнами, січеннями витяжок. Ще візьму моторчик, трохи гофри і просимулюю механічний притік. А далі вирішу куди рухатись - буде така собі забавка :)

 

Крутить каждый день возможно придется по началу, пока не получите требуемый микроклимат. Ну и в сильные морозы трохи "поджать".

Помиркуйте, по какому алгоритму и по показаниям каких датчиков должен молотить моторчик.

 

Думаю привязка мала б бути до забортної температури і температури в приміщенні як базових речей. Відповідно до температур моторчик міг би працювати або в режимі провітрювання час-від-часу-зовсім-чуть-чуть (якщо холодно на вулиці і/або в приміщенні або дежурному режимі коли всі в Карпатах) або постійної вентиляцій з зміною притоку в залежності від температури на вулиці (холодно на вулиці - притік невеликий, тепло - максимальний). До речі, якщо притік буде, але 0.5 від розходу (для прикладу) - знову канали між собою будуть тягатись хто кого розверне?

 

Можна оптимізуватись - керувати витяжним каналом відповідно до рівню СО2 + моніторити різницю тиску на вулиці і в приміщенні, зменшуючи притік при зростанні внутрішнього тиску (перекриванні витяжних каналів).

 

Маю на столі пару контролерів які можу запрограмувати під такі речі, велику уяву і чуть натхнення - міг би і зробити щось схоже. Але певно вийти дешевше і надійніше купити готовий контролер для вентиляції :)

 

Считаем напр. для 250м3/ч и средней температуре за отопительный период 0 гр.

250м3/ч*1,2кг/м3*1кДж*20(гр.С)=1,66 кВт/ч

1,66* 24 часа = 40 кВт/ч, что в переводе на газ 5 кубов в сутки. За весь ОП (180 дней) - 900 кубов газа тока на вентиляцию.

 

Как Вам такой расклад ? :D

 

Ще одна причина подумати як заробляти більше працюючи менше :)

 

Є питання пріоритетів. Кисень і вода базові потреби організму. Тут треба межу правильно поставити - де економія а де маразм.

 

До речі - а оті провітрювання відкриванням вікон-дверей що практикуються у випадку відсутньої притічної вентиляці з халявним підігрівом - вони хіба дешевші? Думаю що вони б були навіть дорожчі якби не лень і жадність провітрювачів :)

 

Звідси висновок - притік потрібен. Він і так є. І підігрів не бесплатний. Різниця в об'ємі притоку, стабільності притоку і зусиллях які вимагаються для роботи притоку (втикнути в розетку моторчик чи підняти дупу і відкрити вікна-двері).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звідси висновок - притік потрібен. Він і так є. І підігрів не бесплатний. Різниця в об'ємі притоку, стабільності притоку і зусиллях які вимагаються для роботи притоку (втикнути в розетку моторчик чи підняти дупу і відкрити вікна-двері).

 

Все вы правильно пишите.

Добавлю - естественная вентиляция в частном доме нормально никогда не работает.

Современный дом должен быть герметичным для уменьшения теплопотерь. Вентиляция должна быть контролируемой, с рекуперацией или без это же вопрос вкуса. Главное - подача определенного объема воздуха в помещение.

Микропроветривание в окнах не решает вопрос комфорта никак. Например, сейчас на улице +12С окно у меня открыто на микропроветривание и я ощущаю как тянет от окна.

 

Разумным считаю принудительную вентиляцию спален. Духман по утрам при закрытых окнах всегда присутствует в небольших спальнях - открываешь на микропроветривание дует. Чем ниже температура, тем ситуация хуже.

 

Подводя итог, если делать для себя - вентиляцию, как минимум для спален, нужно делать для комфорта!!! А если сделать вентиляцию с рекуператором, будет и экономично

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлю - естественная вентиляция в частном доме нормально никогда не работает.

А у продаванов моторчиков она никогда не работает. :lol:

99% жилья имеют ЕВ. То то смотрю, все выросли чахоточными.

А если сделать вентиляцию с рекуператором, будет и экономично

А если выложите экономию для частного дома в цифрах (ден. знаках) - цены Вам не будет.

Так шо расчет в студию. За базар нужно отвечать. :)

Таки почну експериментувати - з вікнами, січеннями витяжок.

Не знаю сколько у Вас вытяжных каналов, но думаю штук 8 наберется. :) Эту прорву нужно "кормить". Каждый канал - это прим. 60м3/ч, соотв. приток должен быть не менее 400 кубов. Не дадите такой приток, каналы начнут соревноваться, кто-кого перетянет. :D

Путей решения два - либо давать избыточный приток, который нужно согревать, либо ограничивать вытяжку "поджиманием" каналов или затыканием "лишних".

+ моніторити різницю тиску на вулиці і в приміщенні, зменшуючи притік при зростанні внутрішнього тиску (перекриванні витяжних каналів).

Тиск на улице зимой всегда больше, чем в отапливаемом доме. :)

Є питання пріоритетів. Кисень і вода базові потреби організму. Тут треба межу правильно поставити - де економія а де маразм.

Главное - не переборщить. :) Свежий воздух с улицы априори "полезнее" прошедшего через фильтры и "перемолотого" вентиляторами. Жить в противогазе можно, но недолго, хотя при этом бум дышать чуть-ли не стерильным воздухом. :D

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тиск на улице зимой всегда больше, чем в отапливаемом доме. :)

 

Додамо в рівняння температуру, переведом тиск в попугаї (температура і тиск) і будемо порівнювати? Думаю якщо згадати шкільну фізику то формулу для попугаїв можна знайти :)

 

Главное - не переборщить. :) Свежий воздух с улицы априори "полезнее" прошедшего через фильтры и "перемолотого" вентиляторами. Жить в противогазе можно, но недолго, хотя при этом бум дышать чуть-ли не стерильным воздухом. :D

 

:beer:

 

Як не пропаде натхнення і все таки щось корисне зроблю (а вже таки почав) то відпишусь тут як все було.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І того - залишив на добу вікно в режимі провітрювання на другому поверсі (приміщення 1, температура на вулиці дозволила). Проєм вікна десь 900х900, стояло на ухил, притік більше ніж будь-кому треба. Витяжки прикрив на половину (канал десь 160х80).

 

Перетік був по під двері (щілина 820х7).

 

В результаті у всіх кімнатах зранку воздух без запаху але і без відчуття "морозної свіжості". Температура в приміщеннях не змінилась суттєво (може на 1 градус), котел за добу взяв газу не ціліх 3 куби (в тому числі на підігрів бойлера, більшість приміщень прогріваються сонцем до ~23 тепер). Думаю для будинку якраз той мінімум що треба. В холі звичайно було "морозно і свіжо" - градусів 18 певно :)

 

На "око" прикинув що обмін був десь 20м3 на кімнату. Тоді виходить що 200-250м3 на цілий будинок - з головою. Треба більше - відкриваємо двері.

 

Тепер спробую організувати тимчасовий контрольований притік через трубу. Візьму пару анемостатів, гофру, моторчик і гляну що вийде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...