Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Взаимоотношения камина и автоматических систем основного отопления.

kai61

Рекомендовані повідомлення

Допустим, есть дом для ПМЖ. Есть основная система отопления (теплый пол, радиаторы и т.п.), которая регулируется датчиками температуры - воздушными или заложенными в стяжке пола.

При протопке камина температура в доме повысится, сработают датчики и основная система отопления отключится. Естественно. При этом, будет остывать теплый пол или радиаторы. После прекращения работы камина, температура будет снижаться и датчики снова запустят основную систему отопления.

Получится экономия газа или электроэнергии, но при запуске основной системы потребуется их большее количество на прогревание до нормального режима, я уже не говорю про систему теплого пола, как более инерционную.

Вопрос такой: Не будет ли скачков температуры в доме на время до выхода основной системы в нормальный режим? Есть ли опыт у кого-нибудь такой совместной эксплуатации камина и датчиков?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мой друг в своем доме очень точно настроил термоголовки на радиаторах, и термоклапана ТП. Говорит провал по температуре почти не ощущается. Но это не самое экономное решение, котел все равно включается время от времени, газ палится, но комфортно. Термостат - экономно, котел молчит, но провал полюбому будет
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вопрос такой: Не будет ли скачков температуры в доме на время до выхода основной системы в нормальный режим? Есть ли опыт у кого-нибудь такой совместной эксплуатации камина и датчиков?

Скачки будуть, і вони для розділених систем з різними теплоносіями та підлогами неминучі. Чи вони суттєві - тут хто до якого комфорту звик, фанатам повітряного обігріву +-5С не перепад. Саме тому для повноцінного камінного опалення й використовують топки з водяним контуром, що дозволяють достатньо точно керувати розподілом та кількістю тепла. Повітряне опалення має шалену перевагу - можливість швидко нагріти великі об'єми повітря, але не чекайте від нього комфорту чи контрольованості. Саме тому сучасний повітряний камін - закрита капсула з регульованими решітками: швидко нагріти об'єм, щоб не було холодно в приміщенні, а далі перевести в режим печі.

Змінено користувачем Sheridan
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня - такая система, как Вы описали. Теплый пол на первом этаже (85 м), радиаторы с термоголовками - на втором (80м). На первом этаже в гостиной - Jotul 570, который мы топим весь отопительный сезон. Отопление электрокотлом. Поскольку это первый жилой сезон в доме - ежедневно следил за изменениями температуры, которая установлена на 20 град на терморегуляторах и на "троечке" - на термоголовках. Так вот, когда камин нагревал помещение - конечно, большинство контуров ТП отключались, датчики показывали 22-23 град в разных помещениях. Но я не замечал, чтобы котел был вынужден как-то особенно трудиться для нагрева помещения, когда камин переставал давать доп.тепло. Снизилась т-ра, сработали датчики, открылись контуры- пошел нагрев пола. Пирог пола так же потихоньку отдает температуру, как и набирает. Когда камин не топится - система отопления ведь все равно работает по заданному режиму?!

Единственная особенность: у меня второй свет, поэтому теплый воздух от камина, в первую очередь, греет комнаты на втором этаже, и естественно, там всегда на несколько градусов теплее, чем внизу. Но это происходило бы и без камина, хоть и не так ощутимо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за подсказки и описание опыта. Буду спокойнее. Для интереса думаю сделать так - установлю электронный термометр с запоминанием минимальной и максимальной температуры за сутки и буду фиксировать максимум и минимум в течение недели. Больше интересует, конечно минимум. Потом, в выходной (в доме пока не живу, только строюсь) затоплю камин и также запишу минимальную температуру. Если она будет меньше, чем без протопки, то это и будет "падение" из-за камина и остывания теплого пола.

Хотя, без протопки она и не должна опускаться ниже минимума, установленного на датчике.

И еще интересно проверить распределение температур по вертикали. Без камина я замерял температуру по вертикали от потолка до почти пола (не хватило термометров). Так вот, при включенном теплом поле температура под потолком была такой-же (иногда на 1 градус ниже), чем на высоте 1,5 метра. Почти как в рекламе теплого пола (там обещали разницу в 2-3 градуса).

Было бы очень интересно узнать температуру под потолком при больших высотах (второй свет) без включенных радиаторов второго этажа.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Повітряне опалення має шалену перевагу

Доброго дня! Мені сподобався Ваш коментар! Хочу поділитися і в одночас порадитися. Зараз веду будівництво будинку за канадською технологією на фундаменті УШП. Як ми порадилися з підрядником у мене буде два види опалення: одноконтурній газовій котел для обігріву підлоги (а це 120м.кв.) і повітряне опалення для якого мною вже придбана камінна топка Kratki Zuzia 16кв. Також в топочній є місце для встановлення твердопаливника з буферною ємкістю, але ще не встановлюю бо впирається все в кошти... Однак я все частіше думаю, чи правильно, я зробив погодившись на повітряний обігрів? може треба було брати топку з водяним обігрівом??? Але ще не пізно все змінити, бо топка не встановлена. Порадьте, як бути...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня! Мені сподобався Ваш коментар! Хочу поділитися і в одночас порадитися. Зараз веду будівництво будинку за канадською технологією на фундаменті УШП. Як ми порадилися з підрядником у мене буде два види опалення: одноконтурній газовій котел для обігріву підлоги (а це 120м.кв.) і повітряне опалення для якого мною вже придбана камінна топка Kratki Zuzia 16кв. Також в топочній є місце для встановлення твердопаливника з буферною ємкістю, але ще не встановлюю бо впирається все в кошти... Однак я все частіше думаю, чи правильно, я зробив погодившись на повітряний обігрів? може треба було брати топку з водяним обігрівом??? Але ще не пізно все змінити, бо топка не встановлена. Порадьте, як бути...

Якщо задача ставиться на пошук мінімальних подальших витрат, то слід залишити Зюзю, але докупити до неї два 0,5м радіатори для збільшення ефективності.

Якщо ж слід розв'язати задачу раз і гідно, то слід продати Зюзю, взяти футеровану топку з водяним контуром та подвійним склом та поставити буферну ємність. Результат, з відомих мені, найкращий. У такому випадку можна не поспішати з зашиттям топки, користуватись, обирати портал, матеріал, майстра, з часом можливо й збільшити б'юджет для облицювання до якого серце лежить, адже це вже планомірна довгострокова поступова інвестиція.

Третій шлях - майструватий. Можна сконструювати повітревід між топкою та дверцятами для подачі на скло, футерувати топку цеглою (нормально поклеїти на розчин цеглини 30мм) і вийде Франкенштайн, але у порівнянні з базовою моделлю це буде небо і земля.

Повітревід має виглядати десь так:

 

attachment.php?attachmentid=498804&stc=1&d=1459432843

Profile.thumb.jpg.922d972002825949013a07f64058c084.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

взяти футеровану топку

 

з водяним контуром та подвійним склом

Дякую за пораду! Мені радять "Жарко" з водяним контуром- а як на Вашу думку? Або порадьте щось толкове...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пораду! Мені радять "Жарко" з водяним контуром- а як на Вашу думку? Або порадьте щось толкове...

Я не фахівець з Жарко. Інших фірм також багато: Aquador, Aquaflam, Astroflam, Brunner, Spartherm, Romotop. Я ж за G&S, де й працюю. Для неупередженого враження краще відвідайте виставки та поспілкуйтесь з учасниками, подивіться на продукти, що пропонуються різними фірмами. Незабаром "Тепло.Вода.Повітря" у Львові та "Незалежна теплоенергетика" у Києві.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Де і коли?

 

Тепло.Вода.Повітря 13-15 квітня 2016р., палац спорту "Україна", вул. Мельника, 18 у Львові

та "Незалежна теплоенергетика" 19-21 квітня у Києві, виставковий центр "КиївЕкспоПлаза"

 

PS. Вибачте, що відписав за Sheridan

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...