Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

проконсультуйте по зоні конденсації

HumanKM

Рекомендовані повідомлення

задався таким питанням

 

я ввесь час вважав - що хороша зовнішня стіна, має бути теплою і сухою

тому коли підбираю матеріали, дивлюся, щоб зона конденсації була виведена з матеріалу стіни

www.smartcalc.ru/thermocalc?&gp=609&rt=0&ct=0&os=0&ti=20&to=-10&hi=55&ho=80&ld0=4000&le0=1&lt0=0&mm0=450&ld1=400&le1=1&lt1=0&mm1=425&ld2=600&le2=1&lt2=0&mm2=188

 

поки зима, зайнявся прорахунком і вивченням альтернативних матеріалів

Звернувся до польських на німецьких проектів

Там стінові пирога теплих будинків приблизьно такі

www.smartcalc.ru/thermocalc?&gp=609&rt=0&ct=0&os=0&ti=20&to=-10&hi=55&ho=80&ld0=2500&le0=1&lt0=0&mm0=450&ld1=400&le1=0&lt1=0&mm1=392&mmc1=0.9&mmla1=0.05&mmlb1=0.07&ld2=2000&le2=1&lt2=0&mm2=593&ld3=400&le3=1&lt3=0&mm3=425&ld4=600&le4=1&lt4=0&mm4=188

 

Поясніть мені - чому в європі так роблять? Чи якщо конденсація відбувається в матеріалах які не бояться вологи (пінопласт) то вона не є страшною? А як же паропроникність? Я передивився купу проектів - майже кругом звичайний пінопласт по гб. Товщина пінопласту така, щоб зона конденсації не чіпала гб стіни. Роззуйте мені очі будь ласка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там стінові пирога теплих будинків приблизьно такі

Проверьте исходные данные по материалу строительства, как известно нет рекомендаций по утеплению газобетона пенополистиролом ввиду малой (совсем малой) паропроницаемости утеплителя. Пенополистирол толщиной до 170 мм применяется для утепления похожих блоков (KS), но это блоки напоминающие внешне большие силикатные кирпичи и в этом случае утепление пенополистиролом такой толщины очень эффективно и Вы это совершенно правильно заметили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи якщо конденсація відбувається в матеріалах які не бояться вологи (пінопласт) то вона не є страшною? А як же паропроникність? Я передивився купу проектів - майже кругом звичайний пінопласт по гб. Товщина пінопласту така, щоб зона конденсації не чіпала гб стіни. Роззуйте мені очі будь ласка.

 

Якщо всі шари стінової конструкції паропроникні, тоді не так важливо де буде знаходитись зона можливої конденсації вологи, тому що не буде вологонакопичування в стіновій конструкції.

Якщо є такий малопроникний шар як "пінопласт", то потрібна така його товщина, щоб зона можливої конденсації вологи знаходилась в ньому. Тоді вологонакопичення в стіновій конструкції також не буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо всі шари стінової конструкції паропроникні, тоді не так важливо де буде знаходитись зона можливої конденсації вологи, тому що не буде вологонакопичування в стіновій конструкції.

Якщо є такий малопроникний шар як "пінопласт", то потрібна така його товщина, щоб зона можливої конденсації вологи знаходилась в ньому. Тоді вологонакопичення в стіновій конструкції також не буде.

 

тобто якщо ми розглянемо іноземні технології, де по гб 15-20 ато й 25 см пінопласту (зауважу звичайного шарикового, екструдований не можна з-за паропроникності як я розумію) то зона конденсації буде знаходитися в самому шарі пінопласту і це буде нормально, це не матиме негативного впливу ні на які компоненти стіни?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тобто якщо ми розглянемо іноземні технології, де по гб 15-20 ато й 25 см пінопласту (зауважу звичайного шарикового, екструдований не можна з-за паропроникності як я розумію) то зона конденсації буде знаходитися в самому шарі пінопласту і це буде нормально, це не матиме негативного впливу ні на які компоненти стіни?

 

Приблизно так. Не матиме негативного впливу завдяки уникненню вологонакопичення. Але перетворить стінову конструкцію в паронепроникну в цілому. Тут деякі спеціалісти намагались довести, що термін "стіна дихає" це такий маркетинговий хід, і нібито такий мізер, що різниці буде не відчутно. Але відгуки людей говорять що різниця в мікрокліматі приміщень відчутна, особливо без примусової вентиляції.

Зона можливої конденсації розраховується саме з оглядом на вологонакопичення. Якщо його не буде, волога має змогу виходити, то все добре. Якщо ні - то це деструктивний процес.

Так, при шарі пінопласту 5 см - вологонакопичення в самій стіні можливе, при шарі 10 см та більше - вже ні. Саме тому що зона можливої конденсацій (умови) знаходяться в утеплювачі. Але і в ньому не буде, тому що цей утеплювач паронепроникний.

При цьому для мінвати цей нюанс не має такого значення, як і для однорідної одношарової стіни, як для паропроникних матеріалів. Вологе повітря має змогу виходити не спричиняючи вологонакопичення.

 

Добавлено через 4 минуты

екструдований не можна з-за паропроникності як я розумію

Так, ЕППС не місце на фасадах, не тільки з-за паропроникності. Є й інші чинники.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приблизно так. Не матиме негативного впливу завдяки уникненню вологонакопичення. Але перетворить стінову конструкцію в паронепроникну в цілому. Тут деякі спеціалісти намагались довести, що термін "стіна дихає" це такий маркетинговий хід, і нібито такий мізер, що різниці буде не відчутно. Але відгуки людей говорять що різниця в мікрокліматі приміщень відчутна, особливо без примусової вентиляції.

Зона можливої конденсації розраховується саме з оглядом на вологонакопичення. Якщо його не буде, волога має змогу виходити, то все добре. Якщо ні - то це деструктивний процес.

Так, при шарі пінопласту 5 см - вологонакопичення в самій стіні можливе, при шарі 10 см та більше - вже ні. Саме тому що зона можливої конденсацій (умови) знаходяться в утеплювачі. Але і в ньому не буде, тому що цей утеплювач паронепроникний.

При цьому для мінвати цей нюанс не має такого значення, як і для однорідної одношарової стіни, як для паропроникних матеріалів. Вологе повітря має змогу виходити не спричиняючи вологонакопичення.

 

Добавлено через 4 минуты

 

Так, ЕППС не місце на фасадах, не тільки з-за паропроникності. Є й інші чинники.

 

Цікава дискусія. От Ви кажете що перед пінопластом збирається волога, бо він не паропроникний - цілком згідний. А вата таких проблем немає, бо в неї високі показники паропроникності, хоча коефіцієнтом mu не володію( можливо підкажете) Але мені недає спокою той факт, коли вату просто покривали акриловою фарбою і в результаті, вона вся намокала, так як волозі не було куди виходити зі стіни. Цікавий факт. В найсухішому місці планети - пустелі Атакама, ростуть величезні кактуси, і як думаєте звідки вони беруть вологу? Волога конденсуєть на їхніх голках, що хаотично переплетені на поверхні цього кактуса, наподобі волокон мінеральної вати. Паропроникність базальтових матеріалів це добре і я нічого не маю проти такого матеріалу, але сама структура дуже сприятлива до утворення конденсату всередині, що ставить неабиякі вимоги до паропроникності фінішного покриття. Пінопласт теж нікуди не годиться, хіба на бетон, інші матеріали будуть напитуватись вологи під ним, як губка, особливо це погано для газобетону.

Що скажете шановні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікава дискусія. От Ви кажете що перед пінопластом збирається волога, бо він не паропроникний - цілком згідний. А вата таких проблем немає, бо в неї високі показники паропроникності, хоча коефіцієнтом mu не володію( можливо підкажете) Але мені недає спокою той факт, коли вату просто покривали акриловою фарбою і в результаті, вона вся намокала, так як волозі не було куди виходити зі стіни. Цікавий факт. В найсухішому місці планети - пустелі Атакама, ростуть величезні кактуси, і як думаєте звідки вони беруть вологу? Волога конденсуєть на їхніх голках, що хаотично переплетені на поверхні цього кактуса, наподобі волокон мінеральної вати. Паропроникність базальтових матеріалів це добре і я нічого не маю проти такого матеріалу, але сама структура дуже сприятлива до утворення конденсату всередині, що ставить неабиякі вимоги до паропроникності фінішного покриття. Пінопласт теж нікуди не годиться, хіба на бетон, інші матеріали будуть напитуватись вологи під ним, як губка, особливо це погано для газобетону.

Що скажете шановні?

 

мю в диапазоні приблизно 0,4-0,55 в залежності від густини та типу.

Щодо декоративно-захисної системи оздоблення зауваження цілком слушне.

Споживач часто обирає що найдешевше (а це зазвичай акрилові штукатурки та фарби) які не підходять для паропроникних стінових конструкцій. По мінваті потрібно застосовувати спеціальні, призначені для неї, силікатно-силіконові системи оздоблення. Які саме - краще уточнювати у виробників будівельних сумішів.

Стосовно кактусів нічого не можу підказати :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да дискуссия интересная. К сожалению автор топика в самом начале не обратил внимание, когда ставил вопрос об утеплении газоблока пенополитиролом. Ведь именно из-за высокой паропроницаемости газоблока и чрезвычайно малой паропроницаемости пенополистирола (хотя есть уже новые разработки этого материала с небольшой паропроницаемостью) независимо даже от толщины пенополистирола (обеспечивающей точку росы в нем) отсутствует выход влаги из стены из газоблока. Думаю, что поэтому газоблок не должны утеплять пенополистиролом, хотя на практике такое утепление делают. Теория и практика - между ними дистанция.

 

я теж завжди думав так як і Ви

 

але повторюю - подивіться проекти європейські, польща, німеччина...

Особливо зверніть увагу на енергоефективні будинки

Вони майже всі з гб 25-30 см а поверху пінопласт 15-25 см

я от і ставлю питання - чому в них так?

 

Не пам"ятаю хто, тут на форумі викладав реальні фото такого будівництва в германії, це не вигадки - це реальне будівництво і не поодиноке, а массове. Тому розповіді про те що німці з гб хати не будують хай всі залишать при собі - будують, ще й як.

 

У пошуках відповідей одна з найбільш підходящих ідей в моїй голові - це наявність в будинках систем приточно витяжної вентиляції з рекуперацією енергії. Мабуть така система дозволить виводити накопичену вологу не через стіни а через вентиляцію. Але це все нічим не обгрунтовані думки. Хотілося б почути фахівця або представника виробника ГБ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

але повторюю - подивіться проекти європейські, польща, німеччина...

Особливо зверніть увагу на енергоефективні будинки

Вони майже всі з гб 25-30 см а поверху пінопласт 15-25 см

я от і ставлю питання - чому в них так?

 

Стены как правило из материала Kalksandsteine (KS). Имеют внешний вид газобетона, но это блоки материал которых подобен силикатному кирпичу. Поэтому и утепляют их пенопластом. Газобетон пенопластом не утепляют, а применяют теплую штукатурку или используют Multipor,у нас Аэрок Энерджи.

 

Добавлено через 2 минуты

одна з найбільш підходящих ідей в моїй голові - це наявність в будинках систем приточно витяжної вентиляції з рекуперацією енергії. Мабуть така система дозволить виводити накопичену вологу не через стіни а через вентиляцію.ГБ.

 

Совершенно правильно, очень эффективно, именно так и делают, но это не определяется ГБ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стены как правило из материала Kalksandsteine (KS). Имеют внешний вид газобетона, но это блоки материал которых подобен силикатному кирпичу. Поэтому и утепляют их пенопластом. Газобетон пенопластом не утепляют, а применяют теплую штукатурку или используют Multipor,у нас Аэрок Энерджи.

Дякую за коментарій. Хороші варіанти, як на мене. І по паропроникності підходять до більшості стінових матеріалів, а пориста структура, де кожний об'єм відокремлений один від одного, буде найменш сприятливою до накопичення вологи в самому матеріалі. Екологічність та негорючість теж плюс. Єдине, не так вже й дешево. Але думаю, що таке утеплення має бути набагато довговічнішим.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...