Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вентиляция с рекуперация в частный дом.

Gitan

Рекомендовані повідомлення

Минимальный 600 мм поставить - думаю, будет нормально

 

это будет лучше, чем без него, однозначно. Но для примерного выхода на целевой уровень шума нужно считать, а не ставить "ну 600, ну два по 600" :)

 

Добавлено через 1 час 26 минут

я также рассматриваю систему вентиляции с рекупирацией - вот получил предложение от ребят из Вентса. кто то может сказать - стоит ли с вентсом связываться? цены довольно демократичны и ребята создают впечатление адекватных и профессиональных людей.

 

какой профессионал будет ставить обратный клапан на приток - раз, вместо заслонки с приводом при общей небюджетной установке - два?

 

сколько людей проживает? Если по площади, то 390 кубов в час - минимальный воздухообмен.

 

на первом этаже превалирует вытяжка на притоком +350 -400. Если есть утеплитель в виде стекловаты, разрежение может быть очень плохо.

 

в гостинную 6 на ответвление с двумя решетками идет поток 4,3 м/с. Не нравится это участок.

 

почему в комнаты по 80 кубов подают, а в одну 120?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я хочу ставить ПВУ. Одну на весь дом необходимой мощности. Но я думал что все это называется рекуператор.

Я свой вопрос задал, потому что не понимаю зачем в каждом помещении сверлить стену и ставить отдельный рекуператор.

Хотел понять зачем так делают.

А какие есть варианты, если не ставить ПВУ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я также рассматриваю систему вентиляции с рекупирацией - вот получил предложение от ребят из Вентса. кто то может сказать - стоит ли с вентсом связываться? цены довольно демократичны и ребята создают впечатление адекватных и профессиональных людей. хочется поддержать отечественного производителя, но по привычке есть сомнения.. может кто то конструктивно и обоснованно покритиковать предложение и возможно предложить другие варианты ?

схема не финальная, скажем так - пока черновая базовая.

В мене рукуператор і багато конплектуючих від Вентс, правда саму ПВУ ще не змонтували :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я хочу ставить ПВУ. Одну на весь дом необходимой мощности. Но я думал что все это называется рекуператор.

Я свой вопрос задал, потому что не понимаю зачем в каждом помещении сверлить стену и ставить отдельный рекуператор.

Хотел понять зачем так делают.

А какие есть варианты, если не ставить ПВУ?

В двух словах, если только о вентиляции, не ручаюсь за 100% грамотность, но где-то так:

1.Рекуператор - типа Праны и им подобным, когда идет постоянный теплообмен менжду холодным и нагретым в-хом

2.Регенератор - типа Венто и др, когда идет попеременно (циклично) нагрев насадки, а затем ее охлаждение. Этих желательно ставить две.

3. ПУ - приточная установка. Только приток воздуха с нагревом желательно. Вытяжка отдельно.

4. ПВУ - приточно вытяжная установка. В одном блоке приток и вытяжка + рекуператор (нескольких типов бывают).

5. Разные кондиционеры, фанкойлы с подмесом наружного воздуха

6. Естественная вентиляция.

7. Если не устраивает естественная : только вытяжные вентиляцторы в СУ и кухни, а приток через дырявые окна или отдельное отверстие стене

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я склоняюсь ПВУ с рекуператором. У меня дом в один уровень.

Установку планирую поставить на чердак. Проект буду заказывать.

Спасибо.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я склоняюсь ПВУ с рекуператором. У меня дом в один уровень.

Установку планирую поставить на чердак. Проект буду заказывать.

Спасибо.

 

Если чердак холодный, то это не самое хорошее решение - надо теплоизолировать все очень тщательно, желательно от 100 мм ваты, и установку тоже

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я склоняюсь ПВУ с рекуператором. У меня дом в один уровень.

Установку планирую поставить на чердак. Проект буду заказывать.

Спасибо.

Якщо горище не опалюване, то краще ПВУ туди не ставити, бо:

1. Треба робити підігрів зливу конденсату

2. Тепловтрати суттєво збільшуються

3. Якщо ПВУ включається періодично, то в повітропроводах велика ймовірність випадання конденсату

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

акой профессионал будет ставить обратный клапан на приток - раз, вместо заслонки с приводом при общей небюджетной установке - два?

 

сколько людей проживает? Если по площади, то 390 кубов в час - минимальный воздухообмен.

 

на первом этаже превалирует вытяжка на притоком +350 -400. Если есть утеплитель в виде стекловаты, разрежение может быть очень плохо.

 

в гостинную 6 на ответвление с двумя решетками идет поток 4,3 м/с. Не нравится это участок.

 

почему в комнаты по 80 кубов подают, а в одну 120?

 

спасибо, задам все эти вопросы проектантам - но там как я говорил не финальная версия еще. так что учту ваши замечания.

не совсем понял последнее предложение про комнаты.. могли бы уточнить ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не совсем понял последнее предложение про комнаты.. могли бы уточнить ?

 

мне не ясно, откуда взяли по 80 кубов на комнату, и почему в одну из них дают 120 кубов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мне не ясно, откуда взяли по 80 кубов на комнату, и почему в одну из них дают 120 кубов

80 на комнату наверное из каких то норм?? а 120 просто потому что та комната больше значительно, но я не уверен- буду спрашивать..

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто користується ПВУ з рекуператором Вентс вже хоча б більше року, бажано 2-3. Поділіться, будь ласка, відгуками. Одна з фірм яка мені можливо буде робити проект не дуже добре про них відгукується (м"яко кажучи). Хочеться почути відгуки реальних власників, особливо на будинки більш-менш герметичні, там де ця ПВУ є однією на весь будинок і активно використовується щодня. Ну і яка у вас модель, почитаю. Поки схиляюсь у строну ME LGH-50RVX-E (зараз якраз розпитую про це в іншій темі) але не виключаю і вентс якщо дійсно працюють без поломок.

 

Дякую! :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто користується ПВУ з рекуператором Вентс вже хоча б більше року, бажано 2-3. Поділіться, будь ласка, відгуками. Одна з фірм яка мені можливо буде робити проект не дуже добре про них відгукується (м"яко кажучи). Хочеться почути відгуки реальних власників, особливо на будинки більш-менш герметичні, там де ця ПВУ є однією на весь будинок і активно використовується щодня. Ну і яка у вас модель, почитаю. Поки схиляюсь у строну ME LGH-50RVX-E (зараз якраз розпитую про це в іншій темі) але не виключаю і вентс якщо дійсно працюють без поломок.

 

Дякую! :)

 

Постою, послушаю. А Вы этот lossnay уже искали- за сколько его можно купить? Думаю, если за 50 тыс - то он будет лучше аналогичного вентса

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто користується ПВУ з рекуператором Вентс вже хоча б більше року, бажано 2-3. Поділіться, будь ласка, відгуками.

Зможу поділитись хіба через 2-3 роки :)

Вентс трохи дубові в плані зовнішнього управління, але саме залізо там хороше

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Постою, послушаю. А Вы этот lossnay уже искали- за сколько его можно купить? Думаю, если за 50 тыс - то он будет лучше аналогичного вентса

 

Мені запропонували близько 1900 євро за нову модель LGH 50RVX-E1. Вона тільки через 2 місяці буде в Україні, у порівнянні з 50RX5 не дуже багато змін, але вони є (наприклад більш продвинутий пульт керування + wifi модуль для керування, 4 швидкості). Але ж я планував завести всі санвузли у систему, а наче не радять. Тепер ось сиджу думаю що робити :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені запропонували близько 1900 євро за нову модель LGH 50RVX-E1. Вона тільки через 2 місяці буде в Україні, у порівнянні з 50RX5 не дуже багато змін, але вони є (наприклад більш продвинутий пульт керування + wifi модуль для керування, 4 швидкості). Але ж я планував завести всі санвузли у систему, а наче не радять. Тепер ось сиджу думаю що робити :)

 

Я не пойму, какой у него тип рекуператора. Если возможен обмен воздуха между вытяжным и приточным - тогда наверное не стоит. А так можно попробовать. По крайней мере, я тоже хочу так сделать

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не пойму, какой у него тип рекуператора. Если возможен обмен воздуха между вытяжным и приточным - тогда наверное не стоит. А так можно попробовать. По крайней мере, я тоже хочу так сделать

 

Написано "ультратонкая пленка". Якийсь целюлозно-паперовий, в інеті є. Пропускає вологу наче. Тому може дійсно не варто заводити санвузли саме в цю лінію.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Написано "ультратонкая пленка". Якийсь целюлозно-паперовий, в інеті є. Пропускає вологу наче. Тому може дійсно не варто заводити санвузли саме в цю лінію.

Це ентальпійна мембрана, вона ж полімеризована целюлоза. Отут гарно описана фізика і математична модель - citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.566.3904&rep=rep1&type=pdf

 

Через саму мембрану перетоку нема, якщо вона не бракована, але він може бути в місцях склейки листів теплообмінника. На якомусь форумі була тема, де користувачі лоснеївських ентальпійних теплообмінників жалілися на перетік запахів між витяжним та припливним потоками. Але це проблема не матеріалу, а якості виробництва, тому висловлювання "целюлозні теплообмінники диряві" не є коректним.

 

З іншої сторони ефект від ентальпійної мембрани, якщо порівнювати із полістиролом чи алюмінієм, дуже залежить від клімату. Найбільшим він (ефект) є в переважно кондиціонованих регіонах. Дифузія набагато краще працює, коли волога передається від "теплого та вологого" повітря до "гарячого та сухого". Із зниженням температури проникність мембрани зменшується і при певних умовах випаде конденсат, бо волога просто не встигає проходити через мембрану. Завичай тоді автоматика вимикає припливний вентилятор, а приточний в цей час сушить та прогріває теплообмінник. Мокрий ентальпійний теплообмінник працює зовсім по-іншому, ніж сухий.

 

Я для себе вирішив, що ефективніше встановити рекуператор із "твердим теплообмінником", завести туди всі витяжки і взимку зволожувати повітря при потребі

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я для себе вирішив, що ефективніше встановити рекуператор із "твердим теплообмінником", завести туди всі витяжки і взимку зволожувати повітря при потребі

 

Теж так хотів. Ще звернусь в одну фірму нехай запропонують якісь варіанти. Який саме рекуператор VENTS Ви для себе вибрали?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чем увлажнять думаете?

Звичайними побутовими кімнатними зволожувачами. Я всі перегородки зробив з 15 см газобетону Д500, гіпсова штукатурка, паропроникна фарба і ніяких шпалер — це зробить будинок максимально вологоінерційним

 

Теж так хотів. Ще звернусь в одну фірму нехай запропонують якісь варіанти. Який саме рекуператор VENTS Ви для себе вибрали?

Я взяв собі Вентс ВУТ 400 Г ЕС з управлінням по 0-10В. Керувати нею буде розумний будинок, але які саме алгоритми будуть найкраще працювати покаже експеримент

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Я взяв собі Вентс ВУТ 400 Г ЕС з управлінням по 0-10В. Керувати нею буде розумний будинок, але які саме алгоритми будуть найкраще працювати покаже експеримент

 

Он же без подогревателя. Как для себя решили этот момент?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Он же без подогревателя. Как для себя решили этот момент?

Забув вказати, що на вході є додатковий великий кишеньковий фільтр і тен з автоматичним підігрівом до приблизно -3 С.

 

Я бачу, що треба зробити тему з детальним описом своєї системи вентиляції :)

 

Добавлено через 2 минуты

Брав спеціально ПВУ без вбудованого підігрівача, бо в них дуже просте управління. Ті, що з тенами, мають закритий протокол, що мені не дуже подобається

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Я бачу, що треба зробити тему з детальним описом своєї системи вентиляції :)

 

 

2 руками за

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звичайними побутовими кімнатними зволожувачами. Я всі перегородки зробив з 15 см газобетону Д500, гіпсова штукатурка, паропроникна фарба і ніяких шпалер — це зробить будинок максимально вологоінерційним

 

 

Я взяв собі Вентс ВУТ 400 Г ЕС з управлінням по 0-10В. Керувати нею буде розумний будинок, але які саме алгоритми будуть найкраще працювати покаже експеримент

 

Такий самий тип рекуператора як і у ME. Чомусь думав у вентса алюміній.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Такий самий тип рекуператора як і у ME. Чомусь думав у вентса алюміній.

 

Тут полистирол. Мембрана у модели ВУЭ

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...