Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

січення кабелю до розеток/освітлення - чи є помилка ?

We$t

Рекомендовані повідомлення

:D фантастика.

У меня сгорали 10А пробки когда включить вместе стиралку и микроволновку.

 

При 16 А ни одной сработки

.

Пробовали что нибудь русскоукраинское ? :D

 

Сейчас стоит ДА Шнайдер Акти9.

Сейчас стоит АСКО С32 А - вот он не выбивает стиралку .

реально там честных 16 А

 

до него стояли С16 А и С20 А - IEK и АСКО , полетели в мусорник , один через несколько месяцев , другой через полгода .

 

Добавлено через 4 минуты

Это конечно кошмар ,

нужно будет навести у себя порядок ,

с заменой комплектующих на нормальные , НЕрусскоукраинские .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По дурости стоял АД12М от ИЭК ради УЗО типа А. Но в один прекрасный момент начало в 4 часа ночи просто отключать. Причину найти не удалось. Пришлось эту каку выкинуть. Поставил после Шнайдера еще УЗО Хагер характеристики А. Ложных сработок нет.

 

Добавлено через 48 секунд

с заменой комплектующих на нормальные , НЕрусскоукраинские

У меня русскоукраинского стоит счетчик (собственник Киевэнерго) и пластиковая панель, на которой он установлен. Больше ничего русскоукраинского нету.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По дурости стоял АД12М от ИЭК ради УЗО типа А. Но в один прекрасный момент начало в 4 часа ночи просто отключать.

Причину найти не удалось. Пришлось эту каку выкинуть.

Блин ,

форумчане !

У кого нибудь стоят эти аскоиеки что-б без приключений ? :lol:

 

Я в шоке , куда эта продукция идёт ? и нафига её выпускают ? . :crazy:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я в шоке , куда эта продукция идёт ?

Туда же куда усеченка. Для жадных заказчиков.

Только у меня ИЭК стоял для подстраховки по сути. И даже в подстраховке он налажал. Хорошо я никуда не уехал и ночью регулярно ходил включать его. А если бы на моря съехал и вся заморозка в холодильнике бы приказала долго жить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для жадных заказчиков.
и на госпредприятия .

 

У меня это гуано с прошлых работ оставалось , дык и себе в щиток поналепил , потом менял шило на мыло .

Походу нужно купить хорошее .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У кого нибудь стоят эти аскоиеки что-б без приключений ?

 

У меня УЗО стоят. Два однофазных и одно 3х фазное. 3й год без приключений. Несколько раз срабатыввало по поводу (неправильно подключил землю и накрылся ТЭН в бойлере). Ну соответсвенно кнопки ТЕСТ работают. Автоматы ставить не хочу - разница в цене исчезающе мала.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тобто залишати автомати В16 ? 10-ти амперними не перестраховуватись ?

 

как уже говорилось поставьте автоматы 13а класс В и провода не вспотеют и ваши нужды обеспечите.

 

конечно можно поставить на эти линии ограничитель мощности и выставить на нем строго 14а но это сильно дороже.

 

автомат 13а www.svetomir.com.ua/products/elektrotekhnika-i-avtomatika/moduljnye-avtomaty/mb113a-411478

ограничитель мощности electric-tolk.ru/ogranichitel-elektricheskoj-moshhnosti-princip-raboty-om/

 

ссылки строго для примера

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня УЗО стоят. Два однофазных и одно 3х фазное. 3й год без приключений. Несколько раз срабатыввало по поводу (неправильно подключил землю и накрылся ТЭН в бойлере). Ну соответсвенно кнопки ТЕСТ работают.

 

Автоматы ставить не хочу - разница в цене исчезающе мала.

УЗО или дифавтомат (УЗО и автомат в одном лице) ?

Чистое УЗО без автоматов не подключают .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

УЗО или дифавтомат (УЗО и автомат в одном лице) ?

Чистое УЗО без автоматов не подключают .

УЗО - ИЭКовское, автоматы - Хагер. В чем проблема?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

автоматы - Хагер. В чем проблема?

Написано было :

"" У меня УЗО стоят.......

Автоматы ставить не хочу - разница в цене исчезающе мала""

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Автоматы ставить не хочу

Я писал про продукцию ИЭКа - вроде логичное предложение. Проехали...

 

Вчера в руки попался дорогой фирменный удлинитель. Сделан очень добротно, с варистором, предозранителем и прочими ништяками. В наши края попал в рекламном стенде LG, приехавшем из кореи. НА удлинителе надпись 250В, 16А, провод маркирован 3*1.5. Остальные надписи на корейском языке.

Как видим корейские стандарты вполне позволяют пропускать долговременные 16А через 1.5 квадрата.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так и наши стандарты для шнуров разрешают. Для них другая табличка используется - не та что для прокладки в трубе.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

долговременные 16А через 1.5 квадрата

наш ПУЭ не возражает для той же ситуации.

хотя я привел инфу для автоматического выключателя. По описанию в удлинителе идет предохранитель. У него чусвительность, по идее, ниже, чем у теплового расцепителя автомата.

pue-sechenie-1.png.9e8f46847dd8616cd4aa3cb45ad6a927.png

pue-avtomat.jpg.2e22c49f33a85df899e9863b30745b61.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

profeMaster, табличка, яку Ви навели, вже більше року як нелегітимна. Зараз повинна застосовуватись таблиця 2.1.6 ПУЕ для вибору перерізу проводки до 16 квадратів по міді. А таблиця 1.3.4 тепер застосовується тільки для визначення тривало допустимого струму мідних проводів перерізом більше 16 квадратів.

p.s. І глава 3.1 вже кілька місяців як нова діє, там умови погодження уставки апарата захисту і перерізу провідника дещо ускладнились.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все не те. Таблиця 2.1.6 для ЕЛЕКТРОПРОВОДКИ, а не для переносних шнурів. Для переносних шнурів є своя табличка 1.3.8:

799f16.png

Півтора квадрата - 20-23 А.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ВЖЕ ЗАПЛУТАВСЯ )) так штробити від розетки х2,5 відводи до існуючих з прокладкою кабелем х2,5 чи залишити все так як є ?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Залежить від того як і що ви вмикатимете. Якщо опалювальні прилади - можна штробити. Якщо лише побутову техніку - можна залишити як є.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

опалення від радіаторів плюс камінна топка при потребі, сумніваюсь в нагрівачах. В будь якому випадку все ж таки є одна розетка х2,5 в кожній кімнаті :) Електрик пропонує залишити Hager B16 A на розетки, що скажете ?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

опалення від радіаторів плюс камінна топка при потребі

Радіатори і камін електричні? Підключаються до розеток?

Електрик пропонує залишити Hager B16 A на розетки, що скажете ?

В мене С16 на усю квартиру стоїть - 2 кімнати, кухня... 10-13 А скажу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Радіатори і камін електричні? Підключаються до розеток?

 

В мене С16 на усю квартиру стоїть - 2 кімнати, кухня... 10-13 А скажу.

 

ні не електричні, опалення газ, топка на дровах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

добився від електрика точної інформації :o

 

в підрозетник кожної кімнати все таки підходить 3х2,5, від нього на розетки вертикально в тій же штробі йде кабель 3х1,5 до стелі і спуски потім до інших розеток кімнати :( автомати на розетки планувались В16

 

тепер бачу вихід в тому, щоб на рівні існуючого підрозетника з вже заведеним кабелем 3х2,5 паралельно підлозі зробити штроби до інших існуючих розеток кабелем 3х2,5.

 

питання:

- чи варто цим взагалі перейматись ?

- якщо так, що робити з кабелем в розетки 3х1,5 ?

- чому не штробилось відрізу до інших розеток на рівні першого підрозетника а спускався кабель від стелі ? в чому тут проблема ?

 

дякую

 

Питання: а яка максимальна довжина ділянок проводки, виконаної перерізом 1,5 квадрата? Тобто довжина кабеля від підрозетника кімнати до інших розеток кімнати? Справа в тому, що чисто по ПУЕ таку схему як у вас допускається захищати автоматом 16 А, і нормативний рівень безпеки не порушено. Далі наводжу такст п. 3.1.39 ПУЕ, жирним виділено ваші випадки.

 

3.1.39 Апарати захисту дозволено не встановлювати (якщо це доцільно за умовами експлуатації) у місцях:

- відгалуження провідників від шин розподільного щита до апаратів,

установлених у тому самому щиті (при цьому провідники треба вибирати за розрахунковим струмом відгалуження);

- зменшення перерізу живильної лінії по її довжині і на відгалуженнях від неї, якщо захистом попередньої ділянки лінії захищається ділянка зі зменшеним перерізом провідників або якщо незахищені ділянки лінії чи відгалуження від неї виконано провідниками, вибраними з перерізом, не меншим ніж половина перерізу провідників захищеної ділянки лінії;

- відгалуження від лінії живлення до силових електроприймачів,

побутових електроприладів і світильників, якщо лінія, яка їх живить, захищається апаратом з уставкою не більшою ніж 25 А;

- відгалуження провідників від лінії живлення кіл вимірювань, керування

і сигналізації, якщо ці провідники не виходять за межі відповідних машини чи щита або якщо виходять за їх межі, але електропроводку виконано в негорючих трубах або вона має негорючу оболонку.

Та і більше того, формально згідно ПУЕ взагалі можна спокійно захищати мідний провідник перерізом 3*1.5 кв. мм. автоматом з уставкою 16 А. При вашому способі прокладання, згідно табл. 2.1.6 ПУЕ тривало допустимий струм кабеля 3*1.5 становитиме 17,5 А (при температурі оточуючого повітря 30 градусів) або 18,55 А (при 25 градусах). Тому особисто я все залишив би як є (але за умови, якби знав, що там чесні 1,5 квадрати...прочитавши тему бачу, що в цьому є сумніви). В будь-якому разі остаточний вибір все одно тільки за Вами. Якщо є острах і застереження, то, як я вже писав раніше, компромісом між безпекою ("аби не згоріло") і зручністю експлуатації ("аби не вибивало") може бути застосування автоматів з уставкою 13 А.

 

p.s. Доречі, Ви не переглядали цього каталога на кабель марки YDYp? Там на останній сторінці є табличка від виробника цього кабеля із тривало допустимими струмами саме для кабеля цієї марки. Можливо ця інформація допоможе Вам визначитись. Правда, точно такого способа прокладання як у Вас (під штукатуркою) в тій таблиці нема, але імхо більш за все схоже третій зліва.

www.tfkable.com/sites/default/files/karty-katalogowe/ydyp_500v_i_750v_jm0612.pdf

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

нашел свежий вариант тут mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/officialcategory?cat_id=222219

но не все главы

 

про уменьшение сечения ответвлений знаю, где это написано в ПУЭ другой страны (www.elec.ru/library/direction/pue/razdel-3-1-4.html), так что не консультировать мне по ПУЭ Украины, если актуальный документ в сети не найти.

Змінено користувачем profeMaster
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Нарешті звільнився електрик - ось обладнання і комплектуючі, що він підібрав.

Прошу підказати? що замінити і що залишити враховуючи вище описані ньюанси по проводці.

 

коротко нагадаю

- вхідний автомат B16 виділена потужність 7,5 КВ 380Вт

- використаний польський кабель реальний перетин 1,37мм2 та 2,27 мм2

- в підрозетник кожної кімнати підходить 3х2,5, від нього на розетки вертикально в тій же штробі йде кабель 3х1,5 до стелі і спуски потім до інших розеток кімнати

Дякую

 

 

20161123_100641_01_500.jpgi.gif

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нарешті звільнився електрик - ось обладнання і комплектуючі, що він підібрав.

Прошу підказати? що замінити і що залишити враховуючи вище описані ньюанси по проводці.

 

коротко нагадаю

- вхідний автомат B16 виділена потужність 7,5 КВ 380Вт

- використаний польський кабель реальний перетин 1,37мм2 та 2,27 мм2

- в підрозетник кожної кімнати підходить 3х2,5, від нього на розетки вертикально в тій же штробі йде кабель 3х1,5 до стелі і спуски потім до інших розеток кімнати

 

1.Что значит - електрик звiльнився?

2.Что там было раньше - не исследовал. Предлагаю по-новой:

3.Дайте 1-линейную схему и планы дома и участка. Предлагаю свои схемы (миниатюры)

4.Что уже сделано, что нет?

5.Перестаньте упоминать сечение - оно ни о чём не говорит. Говорит сопротивление, его и нужно мерять. Польский кабель какой (жилы монолитные, многопроволочные)?

6.Я не пускаю в комнаты 2,5кв, только 1,5кв, но по 2 линии в каждую комнату. Объяснял, могу ещё.

7.Зачем подниматься до потолка, а потом спускаться? А вести по низу нельзя?

8.Автоматы выбираются исключительно по результатам измерений петель Фаза-ноль и подсчёта токов КЗ. Ваши могут не подойти.

9.Кто производитель автоматов?

10.Я не применяю дифавтоматов, только УЗО типа А. Ваши АС непригодны.

11.Я не применяю клеммников, соединительных шин, ПВ-3.

12.Что за Controller и Compact в счёте?

13.У меня с Вашим электриком совершенно разные взгляды на электрику, Вам придется выбирать - кого слушать. Вариант - слушать меня и заставлять электрика так делать.

1585526010_1..thumb.png.339d7c655d08e7f8efe7d3553d9b8606.png

1624323881_1..thumb.png.53b83ebe100efdb7881e1a347517712e.png

Змінено користувачем elalex
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.Что значит - електрик звiльнився?

2.Что там было раньше - не исследовал. Предлагаю по-новой:

3.Дайте 1-линейную схему и планы дома и участка. Предлагаю свои схемы (миниатюры)

4.Что уже сделано, что нет?

5.Перестаньте упоминать сечение - оно ни о чём не говорит. Говорит сопротивление, его и нужно мерять. Польский кабель какой (жилы монолитные, многопроволочные)?

6.Я не пускаю в комнаты 2,5кв, только 1,5кв, но по 2 линии в каждую комнату. Объяснял, могу ещё.

7.Зачем подниматься до потолка, а потом спускаться? А вести по низу нельзя?

 

1- минулого року штробили і прокладали проводку по кімнатах, потім поштукатурили і домовились продовжити цього року

2- якщо схема кімнат з меблями і обладнанням на яку нанесені електроточки підійде - моу викласти або скину на пошту

3- зроблено те що в пункті 1, в глибоких підрозетниках не зєднана проводка, на місці точок просто стирчить проводка

4 - кабель Elpar, моноліт

5- я ж не електрик :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...