Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Низькі покази розходомірів

Polll

Рекомендовані повідомлення

Вітаю!

 

Була думка, що насос котла зможе справитись з ТП, але по факту розходоміри показують в натяжку 1,5 літри.

Тому питання, чи це насос не стягує, чи можливо інші причини?

 

Система опалення лише ТП 6 контурів 90м, 80м, 75м, 100м, 85м, 45м. труба 17мм. Котел Тепловест конденсаційний з насосом Wilo otsl 15\5-3. включений на 3-тю швидкість.

Від котла до гребінок мідна труба 22мм., довжиною 3м. Гребінка Грандіні.

Розходоміри викручені - поки викручувались руками (чи спробувати ще повідкручувати? Бо крани фактично відкручую лише трохи, розходоміри починають показувати 1,5 л. і дальше вже без змін).

Коли прокачував систему малишом, то при усіх відкритих кранах на гребінці розходоміри показували в районі 2,5-3л.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще не знаю чи холодно, систему лише запустив. На форумі неодноразово зустрічав, що 1,5 л все таки малувато.

Та й тих 1,5 л показує в натяжку. Там фактично 1,4-1,35

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Polll, проектного розходу, так розумію, ви не рахували? То скільки ж вам треба? :) А скільки котел зможе? А для чого? Вам грітись чи на розходоміри дивитись???

От балансувати велику систему з такими розходомірами хіба методом тику... Але чи бувають з меншою ціною поділки?

 

Для прикладу, у мене розрахунковий розхід чуть більше літра. а насос котла прокачує 26 контурів, у сумі 1,5 км труби.

 

Яка конкретно модель котла у вас (нас цікавить мінімальний розхід у СО)? Зверніть увагу, чи не тактує. Якщо ні - забийте на розходомри.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не рахував. Тому старався максимально написати, що в мене є, щоб хоча б приблизно оцінили, і сказали - при таких умовах 1,5л. нормально чи ні. Раз з ходу пішла пісня, що 1,5л. буде достатньо, то розумію, що це фактично і нормально. Тобто достатньо при середньостатистичному будинку - звичайно що це поняття розтяжиме, бо бо стіни можуть бути як бетон, так і метер пінопласту. При потребі можу розписати і будинок, але тоді точно тапками закидаєте), що геть люди припухли - все їм розжуй)).

 

Можливо це залежить ще від довжини віток. Тобто залежить, але, на жаль, не знаю на скільки.

Якщо нічого не путаю, то таки читав ваш пост про те, що насос котла у вас видає поза 2л. Ще здивувався, що 1,5км труби і видає поза 2л. А в мене 500 і не видає 1,5. Але у вас середня довжина віток виходить приблизно 50-60м.

Можливо для вас це все банально і просто. Але нюанси є нюанси. Якщо не знаю - запитаю.

Раз кажете, що гуд, значить гуд).

 

Котел Тепловест КГД-К(Н)-20-С-М. Чи тактує ще не знаю, обратка вчора ще не прогрілась (лише запустив). Окрім того до нього прикручуватиму зовнішній датчик температури і кімнатний термостат, це має запобігти тактуванню (вже маю, але ще не підключав)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ми не знаэмо чи гуд! Мало даних...

Розхід залежить від гідроопаору системи і потужності насоса. У вас є вітки з дуже різною довжиною. Систему треба БАЛАНСУВАТИ інакше грітиме не рівномірно.

Зверніть увагу на розхід у 100 і 45 м контурах - він же не одинаковий.

Після балансування збільшиться гідроопір розхід може ще впасти.

Зима покаже гуд чи не гуд. На другий рік приймете міри по необхідності.

 

Ваше першочергове завдання (попри тепло в будинку) забезпечити оптимальний режим котла. А саме мінімальний розхід через котел. Якщо котел нормально стартує на опалення і не тактує - усе в порядку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В першому повідомленні вказав марку і тип насоса, діаметри і довжини труб, гребінку - думалось це достатньо для приблизної оцінки ситуації.

Розумію, що систему потрібно відбалансувати, враховуючи довжини віток. Там де 45м прикручував до 0,5-0,75л. Інші гілки також чуть підкручував вліво вправо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Polll, я на практиці не стикався, але по логіці, короткий контур має менший опір. Значитть розхід на ньому буде більший ніж на довгому. Для балансування потрібно вирівняти гідроопори віток. Оскільки зменшити опір великої вітки не можливо - залишається збільшити (прикрутити) малі. Одинаковий опір = одинаковий розхід.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

porterlv, дякую). Останнє повідомлення було без знаку питання, тобто твердженням. З балансуванням зрозуміло, принаймні на даному етапі), а там життя покаже. Розумію що можуть бути і тактування, і перегріви і недогріви. І з датчиками можуть бути нюанси. Зовнішньому потрібно вибирати пологу криву, правильне місце розташування (є два варіанти, або як в документації на стіні по середині (але стіна східна, до 12-ї світить сонце), або під дашок тераси з північної сторони (але по документації так не рекомендують, хоча видається що так краще, бо тоді його не нагріватиме сонце)... про це все буду кумекати по ходу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Polll, Сонце грітиме дах. Якщо до скату даху не далеко - датчик прогріватиме ІЧ випромінюванням від даху.

Криву вибрати і підігнати не просто. Спочатку вивчіть і розберіться з СО в ручному режимі. Пам'ятайте про величезну інерційність СО з ТП.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Також думав, що дах може фонити інфрачервоним. Дашок на північній стороні (це окремий дашок). Крокви 20см + підшивка вагонкою частково мали б екранувати. Опущу ще на метр нижче, і думаю все буде гаразд. Ця стіна північна і сонце, якщо дістане датчик, то лише з самого ранку.

Датчики ще не підключаю, саме через те, щоб поки не ускладнювати систему і подивитись що буде відбуватись. Але у випадку коли немає вузла змішування без ЗДТ і кімнатного термостату скоріш за все не обійтись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Polll, Розумно.

Я без кімнатного. Хз як ваш котел, а мій при погодозалежному керуванні кімнатному дозволяє лише насос включати (типу вирівнювання Т по приміщеннях). Газом же рулить вуличний сенсор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можливо це залежить ще від довжини віток. Тобто залежить, але, на жаль, не знаю на скільки.

От марки котла мало что зависит. НАСОС котла должен обеспечить параметры Вашей системы. Производительность (л/мин) должна быть не меньше, чем суммарный расход всех петель. Обычно это расчитывается под вторую скорость, если насос трехскоростной.

Посмотрите внимательно видео инструкцию по настройке

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

voyadjer, так саме від котла і залежить мінімальний розхід. Якщо його не буде - котел тактуватиме.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Від котла до гребінок мідна труба 22мм., довжиною 3м. Гребінка Грандіні.

Розходоміри викручені - поки викручувались руками (чи спробувати ще повідкручувати? Бо крани фактично відкручую лише трохи, розходоміри починають показувати 1,5 л. і дальше вже без змін).

Коли прокачував систему малишом, то при усіх відкритих кранах на гребінці розходоміри показували в районі 2,5-3л.

Так Вас беспокоит расход или тактование?

В видеоинструкции все разъясняют. Приводят пример, как все рассчитать с помощью бесплатной программы Valtec. Посмотрите все внимательно!

У Вас конденсационник, мин Т отопления 35 грд. Котел рассчитан на низкие Т. В программе Вы задаете исходные параметры - Т в помещении, площадь, диаметр и тип трубы и т.д., а так же Т подаваемого теплоносителя. Все рекомендации сводятся к значению 40 грд. На коллекторе у Вас должны быть термометры на подающем и на обратном (у меня есть). Когда пол прогреется до заданной Т, разница между ним должна быть 5 - 10 грд. На ютубе куча видео с инструкциями по расчетам теплых полов и настройке коллекторов.

Змінено користувачем voyadjer
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

voyadjer, мене нічо не беспокоит. У мене все працює.

У автора є питання, вказую на що звернути увагу. Оскільки параметрів своєї системи він не знає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

voyadjer дякую за відео на ютубі і роз'яснення по темі.

Перші два дні котел не тактував. Поки працює як є, без термостата і зовнішнього датчика. На котлі виставлено 32 градуси. В приміщенні 0 день - 11 градусів, 1-й день - 15-17, на 2-й день було 18 градусів. Два дні не на місці, і буду не скоріш як через день два. Різниця температур на колекторах 5-6 градусів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...