Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Потрібна порада щодо монтажа камінної топки

Андрій777

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня шановне товариство. Майстер монтує камінну топку. Зробив кожух з нержавійки. Питання наступне:

1. Чи потрібно цей кожух утепляти, і якщо так то зі всіх сторін?

2. Кожух зроблений впритик до бокових стінок топки, в такому випадку чи буде достатньо забору воздуху з під топки щоб вона обдувалася? Чи по правильному мав би бути зазор 1см між кожухом і боковими стінками топки?

Всім дякую за відповідь

 

20211020_094601.jpg

20211020_094530.jpg

20211020_094514.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

storage.ua.prom.st/1781881_posbnik_ekspluatats_ta_garantya_kamnnih_topok.pdf

yстановка каминной топки ( (см.59: схема подключения)

Необходимо сохранить дистанцию (мин. 5 см) между поверхностью камина и поверхностью теплоизоляции корпуса.• Обязательно выполнить расширение ок. 7 мм между сторонами фасада камина и декоративным корпусом • Следует сохранить соответствующую дистанцию около 25-30 мм между верхней частью фасада камина и элементами корпуса

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

storage.ua.prom.st/1781881_posbnik_ekspluatats_ta_garantya_kamnnih_topok.pdf

yстановка каминной топки ( (см.59: схема подключения)

Необходимо сохранить дистанцию (мин. 5 см) между поверхностью камина и поверхностью теплоизоляции корпуса.• Обязательно выполнить расширение ок. 7 мм между сторонами фасада камина и декоративным корпусом • Следует сохранить соответствующую дистанцию около 25-30 мм между верхней частью фасада камина и элементами корпуса

Изменено 1 час назад пользователем normal

Тобто я так зрозумів, що між боковою стінкою кожуха і топкою має бути зазор 5см?

І чи потрібно утепляти додатково сам кожух? Дякую 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не знаю, что это за кожух, толи дистрибьютор для разводки горячего воздуха, толи кожух водяного контура, толи портал такой планируется... В инструкции на 59 странице есть картинка применения топки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, normal сказал:

Я не знаю, что это за кожух, толи дистрибьютор для разводки горячего воздуха, толи кожух водяного контура, толи портал такой планируется... В инструкции на 59 странице есть картинка применения топки

Це дистрибютор, для розводки повітря на другий поверх

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Андрій777 сказал:

Тобто я так зрозумів, що між боковою стінкою кожуха і топкою має бути зазор 5см?

По всем инструкциям да

1 час назад, Андрій777 сказал:

І чи потрібно утепляти додатково сам кожух?

Нет

jotul.jpg

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.10.2021 в 09:56, Андрій777 сказал:

Доброго дня шановне товариство. Майстер монтує камінну топку. Зробив кожух з нержавійки. Питання наступне:

1. Чи потрібно цей кожух утепляти, і якщо так то зі всіх сторін?

Є декілька "підходів" до данного питання - і утеплюють, і не утеплюють. А у одного і тогож  виробника на навчаннях у різні роки були різні вказівки до цього моменту. З точку зору практики правильно виконаний дистриб'ютор свою роботу виконує хоч голий, хоч утеплений.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.10.2021 в 09:56, Андрій777 сказал:

2. Кожух зроблений впритик до бокових стінок топки, в такому випадку чи буде достатньо забору воздуху з під топки щоб вона обдувалася? Чи по правильному мав би бути зазор 1см між кожухом і боковими стінками топки?

Має бути зазор для конвекції. У заводських рішеннях різних виробників цей зазор різний. Якщо брати дистриб'ютор Jotul - там відступ від бокових стінок 20-30 мм

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

не знаю, чи буде моя відповідь актуальною на фоні відповідей установщиків камінів, але я свій дистрибютор теплоізолював, і поясню чому.

навколо самої топки у мене вимуруваний масивний корпус із газоблоку, тому від топки він практично не нагрівається. а навколо дистрибютора у мене вогнетривкий гіпсокартон, який іде уже до самої стелі. над дистрибютором по центру іде труба димоходу, яка навколо огороджена трубами подачі повітря на другий поверх.

так от - низ із газоблоку не нагрівається, верх - там де димохід, який огороджений трубами подачі повітря на 2 поверх - ледь теплий, а от на рівні дистрибютора картон нагрівався значно більше. після теплоізоляції дистрибютора - картон холодний.

тобто, я ізолював дистрибютор тільки для того, щоб він не нагрівав собою свою зовнішню обшивку, повважав, що краще це тепло віддати в труби на 2 поверх.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, serg9 сказал:

не знаю, чи буде моя відповідь актуальною на фоні відповідей установщиків камінів, але я свій дистрибютор теплоізолював, і поясню чому.

навколо самої топки у мене вимуруваний масивний корпус із газоблоку, тому від топки він практично не нагрівається. а навколо дистрибютора у мене вогнетривкий гіпсокартон, який іде уже до самої стелі. над дистрибютором по центру іде труба димоходу, яка навколо огороджена трубами подачі повітря на другий поверх.

так от - низ із газоблоку не нагрівається, верх - там де димохід, який огороджений трубами подачі повітря на 2 поверх - ледь теплий, а от на рівні дистрибютора картон нагрівався значно більше. після теплоізоляції дистрибютора - картон холодний.

тобто, я ізолював дистрибютор тільки для того, щоб він не нагрівав собою свою зовнішню обшивку, повважав, що краще це тепло віддати в труби на 2 поверх.

Вы можете выложить фото, как это устроено?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...