Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Котел шахтного типу

ОКБ

Рекомендовані повідомлення

3 минуты назад, ОКБ сказал:

Вибачте не звернув увагу, у мене в 2 рази більша

Та будь ласка! Але навіть на вдвічі більшу площу в мене пішло би мабуть вдвічі більше дров. Нехай навіть 13 складометрів. Але ж це зовсім інша цифра, чи не так? З Вами якось важко спілкуватись, бо Ви чомусь агресивні до фактів, які не вписуються у ваше розуміння як працює котел. Але це просто факти, я нічого не придумав. На форумі достатньо давно, фантазій за мною не водиться :).

Стосовно врахування ККД котла у моїх розрахунках. Простий приклад. Я витратив на підтримання температури у приміщенні 20 кг дров на добу. Знаючи тепловтрати будинку я можу вирахувати скільки тепла я отримав з цих 20 кг дров. І до чого тут ККД котла? У цих розрахунках він може бути будь-яким, байдуже. Витрати дров 20 кг на добу і баста! А Ви мені маніпуляції якісь приписуєте :pardon:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, yurriy сказал:

Та будь ласка! Але навіть на вдвічі більшу площу в мене пішло би мабуть вдвічі більше дров. Нехай навіть 13 складометрів. Але ж це зовсім інша цифра, чи не так? З Вами якось важко спілкуватись, бо Ви чомусь агресивні до фактів, які не вписуються у ваше розуміння як працює котел. Але це просто факти, я нічого не придумав. На форумі достатньо давно, фантазій за мною не водиться :).

Стосовно врахування ККД котла у моїх розрахунках. Простий приклад. Я витратив на підтримання температури у приміщенні 20 кг дров на добу. Знаючи тепловтрати будинку я можу вирахувати скільки тепла я отримав з цих 20 кг дров. І до чого тут ККД котла? У цих розрахунках він може бути будь-яким, байдуже. Витрати дров 20 кг на добу і баста! А Ви мені маніпуляції якісь приписуєте :pardon:

Я не приймаю підтасовування цифрами. Агресії немає.

Ви пишите антинаукові питання. Ви в курсі, що тепловтрати будинку не постійна величина? 

Вони змінюються.

О це не правильно

- Витрати дров 20 кг на добу і баста!-

Витрати дров будуть різними в залежності від тепловтрат. Які теж змінюються. 

Ви втрачаєте за сезон більше ніж я. Від чого це залежить вже друге питання.

ККД котла показує скільки палива ваш котел викинув в атмосферу і це тепло не надішло в будинок. 

Як зміниться ККД шахтного котла з шамотною горілкою? При розпалюванні поки горілка холодна ККД такого котла дуже низький (я говорив з конструктором котла, то були цифри 30% в кращому випадку) і потрібно десь 3 години, щоб шамот розгрівся і став ефективно спалювати піролізні гази. Тоді ККД зростає до 70-90 відсотків.

Тому й веду, що для шахті ТА не потрібен, бо до 3 годин буде нагрів до нормального режиму з втратами ККД(палива в трубу). Тому, шахта не повинна бути в зупинці й вистигати. За 3 години 20 квт Пітон спалить 2/3 об'єму топки в 140 дм3

 

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, ОКБ сказал:

Ви пишите антинаукові питання. Ви в курсі, що тепловтрати будинку не постійна величина? 

Ви науковець? Не знав. А у якій царині, якщо не секрет? 

Звичайно, що тепловтрати не постійні. Але ж ми оперували середніми цифрами за опалювальний сезон. Чи не так?

13 минут назад, ОКБ сказал:

Ви втрачаєте за сезон більше ніж я. Від чого це залежить вже друге питання.

Нехай так. Нехай у (у перерахунку на кв. м, звичайно) 13 складометрів будуть більшими ніж 23. Це навіть цікаво.

15 минут назад, ОКБ сказал:

ККД котла показує скільки палива ваш котел викинув в атмосферу і це тепло не надішло в будинок. 

 

Так, показує. Але ж у моєму прикладі було спалено 20 кг за добу. Яка різниця, скільки пішло в атмосферу? На вході 20 кг дров - на виході якась кількість тепла у приміщенні. Все. Такий розрахунок враховує ККД всіх складових системи. І ККД котла, і теплотрасу, і навіть примусову вентиляцію у приміщенні. Не шукайте складностей - усе просто.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, yurriy сказал:

Ви науковець? Не знав. А у якій царині, якщо не секрет? 

Звичайно, що тепловтрати не постійні. Але ж ми оперували середніми цифрами за опалювальний сезон. Чи не так?

Нехай так. Нехай у (у перерахунку на кв. м, звичайно) 13 складометрів будуть більшими ніж 23. Це навіть цікаво.

Так, показує. Але ж у моєму прикладі було спалено 20 кг за добу. Яка різниця, скільки пішло в атмосферу? На вході 20 кг дров - на виході якась кількість тепла у приміщенні. Все. Такий розрахунок враховує ККД всіх складових системи. І ККД котла, і теплотрасу, і навіть примусову вентиляцію у приміщенні. Не шукайте складностей - усе просто.

Це ж дуже легко рахується 20 кг дров.

А хіба не очевидно?

Що спалити 20 кг дуба з 5 кВт /кг То в систему від котла з ККД 77% піде тільки 77 квт. А 23 полетять в атмосферу.

Якщо 20 кг середня, то не виходить 6 склм, навіть по сухому дубу в 700 кг/м3.

20*180=3600/700 = 5 кубів, а це вже 7 склм

а якщо сосна

3600/500=7,2 куба , а це вже 10 склм

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, ОКБ сказал:

А хіба не очевидно, що спалити 20 кг дуба з 5 кВт /кг То в систему від котла з ККД 77% піде тільки 77 квт. А 23 полетять в атмосферу.

Очевидно. Али ми вже спалили і отримали відому кількість тепла, яку і беремо до розразхунку. Якщо Ви візьмете котел з більшим ККД, то спалите за добу менше дров, це очевидно. Але ми спалии 20. І отримали відому кількість тепла. Це показує ефективність усієї ситеми опалення, а не тілько котла. Вже не знаю як детальніше пояснити.

6 минут назад, ОКБ сказал:

Якщо 20 кг середня, то не виходить 6 склм, навіть по сухому дубу в 700 кг/м3.

Блін, я ж написав, що це просто приклад для пояснення як я рахував. Жесть... Ну нехай буде 200 кг. Так легше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, yurriy сказал:

Очевидно. Али ми вже спалили і отримали відому кількість тепла, яку і беремо до розразхунку. Якщо Ви візьмете котел з більшим ККД, то спалите за добу менше дров, це очевидно. Але ми спалии 20. І отримали відому кількість тепла. Це показує ефективність усієї ситеми опалення, а не тілько котла. Вже не знаю як детальніше пояснити.

Блін, я ж написав, що це просто приклад для пояснення як я рахував. Жесть... Ну нехай буде 200 кг. Так легше?

Звідки ви знаєте скільки ви отримали тепла з котла? 

Який розмір топки вашого котла? 

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.02.2022 в 22:10, yurriy сказал:

 

 

ККД річ у собі. Як його рахує виробник котла - невідомо. Зате відомо, що витрати дров на одному й тому котлі без ТА та з ТА різняться на 30...40 відсотків. Цифра ця підтверджена практикою, правда не на шахтних котлах. На класичних та піролізних. Наскрізний ККД своєї системи я порахував, знаючи теплоємність свого ТА. Також, виходячи з кількості накопиченого тепла у ТА, я легко вираховую тепловтрати будинку (час повної розрядки ТА). Всього будинку, включаючи втрати у котельні. Зваживши дрова, які заряджають повністю ТА, я знаю скільки кВт*год виймає моя котельня з одного кілограма дров. І цифра ця, як на мене, дуже непогана - 3,1 кВт*год з 1 кг дров. Теоретично можлива цифра - 4 кВт*год з 1 кг. Маємо наскрізний ККД системи близько 77%. Погодьтесь - дуже непогано. 

У вас система в будинку, всі тепловтрати йдуть на обігрів будинку. 77% це ККД вашого котла. Я теж не знаю, як ще простіше пояснити. 

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, ОКБ сказал:

Звідки ви знаєте скільки ви отримали тепла? 

Нарешті конструктивне питання! Дивіться. У мене є 800 літрів води, яку я нагріваю за з 40 до 80 градусів за 3...5 годин (залежить від якості дров). Кількість тепла, яка накопичена у ТА відома. Коли котел догорів, починається розхід накопиченого у ТА тепла. ТА повністю розряджається за 10...14 годин (залежить від зовнішньої температури). Я взяв середні 12 годин у розрахунок. Кількість тепла, накопичена у ТА 800л при дельта Т 40 градусів складає 37,2 кВт*год. Будинок їх повністю використовує за 12 годин. Тобто тепловтрати будинку 37,2/12 = 3,1 кВт.  Тепер ми можемо вирахувати, скільки тепла виробив котел з одної закладки. Беремо середню цифру горіння 4 години. На опалення будинку пішло 4 х 3,1 = 12,4 кВт*год. Повністю заряджений ТА прийняв 37,2 кВт*год. Разом це 12,4 + 37,2 = 49,6. Десь я показував фото вагів з однією закладкою дров. Беру з запасом, 16 кг. І вираховую скільки котел витягнув тепла з 1 кг дров: 49,6/12 = 3,1 кВт*год з 1 кг.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, ОКБ сказал:

У вас система в будинку, всі тепловтрати йдуть на обігрів будинку. 77% це ККД вашого котла. Я теж не знаю, як ще простіше пояснити. 

Ні, не всі. Котельня у мене окремою ізольованою кімнатою зроблена. З гарною вентиляцією. ТА встановлено у котельні. тому тепловтрати ТА, труб опалення та вентиляції не йдуть у будинок. Це прямі втрати. Щоб взнати ККД котла, треба всі ці втрати виключити. Треба встановити калориметр на виході котла і тоді взнаємо, скільки він виробив тепла. У Атмоса ККД при роботі на ТА значно вищий за 77%. 77% це наскрізний ККД котельні, з усіма супутніми втратами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 кг прийнято. Берем сухий дуб.

-І вираховую скільки котел витягнув тепла з 1 кг дров: 49,6/12 = 3,1 кВт*год з 1 кг-

Це 50 кВт які надішли з ТА в систему ЦО. 

Красиво але не зовсім вірно. 49.6 або 50 квт це і є нетто вашого котла.

якщо в котел ви поміщаєте 16 кг сухого дуба, то бруто (який ви рахували мені складе 80 кВт)

ви використовуєте 3.1 кВт з 5 які можуть дати дрова. От при чому тут ККД котла.

ККД рахуте самі. 

До речі, у мене вийшла віддача ТА 38.4 кВт, а не 37,2.

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, yurriy сказал:

Ні, не всі. Котельня у мене окремою ізольованою кімнатою зроблена. З гарною вентиляцією. ТА встановлено у котельні. тому тепловтрати ТА, труб опалення та вентиляції не йдуть у будинок. Це прямі втрати. Щоб взнати ККД котла, треба всі ці втрати виключити. Треба встановити калориметр на виході котла і тоді взнаємо, скільки він виробив тепла. У Атмоса ККД при роботі на ТА значно вищий за 77%. 77% це наскрізний ККД котельні, з усіма супутніми втратами.

Тепер на пальцях пояснюю. Одна закладка котла 16 кг дає вам 80 кВт (дуб). Атомс пише ККД 81-90% Беремо 85% середина. Ви з нього витягаєте 68 кВт.

Це величина яку ви можете отримати у вигляді теплої води. Згідно вашим підрахункам ви використовуєте 50 кВт. 18 кВт втрати. Що це за втрати Q2,Q3,Q4,Q5,Q6 треба з'ясовувати. Плюс втрати в ТА та, мабуть є контур ГВП.

Более точный расчет КПД котла производится по такой формуле:

ɳ=100-(q2+q3+q4+q5+q6), в которой

q2 – теплопотери с выходящими горючими газами;

q3 – потери тепла в результате неполного сгорания продуктов горения;

q4 – теплопотери из-за недожога топлива и выпадения золы;

q5 – потери, вызванные внешним охлаждением прибора;

q6 – теплопотери вместе с удаляемым из топки шлаком.

teplospec.com/montazh-remont/kak-rasschitat-kpd-kotla-obzor-faktorov-teplopoter.html

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ОКБ сказал:

Це 50 кВт які надішли з ТА в систему ЦО. 

Ні. Ви наче не читаєте, що написано: 

 

1 час назад, yurriy сказал:

ТА повністю розряджається за 10...14 годин (залежить від зовнішньої температури). Я взяв середні 12 годин у розрахунок. Кількість тепла, накопичена у ТА 800л при дельта Т 40 градусів складає 37,2 кВт*год. Будинок їх повністю використовує за 12 годин.

У будинок потрапило 37,2 за 12 годин. Насправді у будинок пішло ще менше, бо я не враховую тепловтрати ТА та труб опалення у котельній. Звідкіль 50 взялось?

58 минут назад, ОКБ сказал:

Одна закладка котла 16 кг дає вам 80 кВт (дуб)

Ні. Ви знову путаєте щільність деревини з теплотворною здатністю на 1 кг. Вага - це не об'єм. Теплотворна здатність деревини не залежить від щільності. Від щільності залежить об'єм. 1 кг дуба дасть стільки ж тепла, скільки 1 кг сосни та 1 кг паливних брикетів. Просто сосна займе більший об'єм. Теплотворна здатність деревини з робочою вологістю 15% 4,2 кВт*год з 1 кг. Я взяв з запасом 4,1. Так що не 80, а 65,6 - теоретично досяжна кількість тепла при 100% ККД.

 

58 минут назад, ОКБ сказал:

Одна закладка котла 16 кг дає вам 80 кВт (дуб)

image.thumb.png.e138c6821a9091c29f3f96d2dc5bc96b.png

 

А от від вологості дуже велика залежність.

Змінено користувачем yurriy
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ОКБ сказал:

До речі, у мене вийшла віддача ТА 38.4 кВт, а не 37,2.

Користуюсь цим калькулятором.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 минут назад, ОКБ сказал:

Более точный расчет КПД котла производится по такой формуле:

Ще раз нагадую. Я не ККД котла розраховував, а ККД усієї системи. З усіма втратами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, yurriy сказал:

Ні. Ви наче не читаєте, що написано: 

 

У будинок потрапило 37,2 за 12 годин. Насправді у будинок пішло ще менше, бо я не враховую тепловтрати ТА та труб опалення у котельній. Звідкіль 50 взялось?

Ні. Ви знову путаєте щільність деревини з теплотворною здатністю на 1 кг. Вага - це не об'єм. Теплотворна здатність деревини не залежить від щільності. Від щільності залежить об'єм. 1 кг дуба дасть стільки ж тепла, скільки 1 кг сосни та 1 кг паливних брикетів. Просто сосна займе більший об'єм. Теплотворна здатність деревини з робочою вологістю 15% 4,2 кВт*год з 1 кг. Я взяв з запасом 4,1. Так що не 80, а 65,6 - теоретично досяжна кількість тепла при 100% ККД.

 

image.thumb.png.e138c6821a9091c29f3f96d2dc5bc96b.png

 

А от від вологості дуже велика залежність.

%0 це ваша цифра 49.6 , округля до до 50 КВТ

- Ви знову путаєте щільність деревини з теплотворною здатністю на 1 кг. Вага - це не об'єм. Теплотворна здатність деревини не залежить від щільності. Від щільності залежить об'єм. 1 кг дуба дасть стільки ж тепла, скільки 1 кг сосни та 1 кг паливних брикетів. Просто сосна займе більший об'єм.-

Ви хоч розумієте, що пишите?

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, ОКБ сказал:

 

Weight_1pc.jpg

Screen Shot 2020-06-28 at 10_47_38 AM.png

 

Ось дві таблиці. Хоч трошки спробуйте зрозуміти , що тут зображено. Бо пишите нісенітницю

 

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, ОКБ сказал:

- Ви знову путаєте щільність деревини з теплотворною здатністю на 1 кг. Вага - це не об'єм. Теплотворна здатність деревини не залежить від щільності. Від щільності залежить об'єм. 1 кг дуба дасть стільки ж тепла, скільки 1 кг сосни та 1 кг паливних брикетів. Просто сосна займе більший об'єм.-

Бред.

1 М3 сосни при вологості 10-18% важить 500 кг, при цьому якщо цей кубічний метр спалити то отримаємо 2413 квт/м3

1м3 дуба при вологості 10-18% важить , при цьому якщо цей кубічний метр спалити то отримаємо 3758 квт/м3

ПИШУ ВЕЛИКИМИ БУКВАМИ ОДИН МЕТР КУБІЧНИЙ

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, yurriy сказал:

Ще раз нагадую. Я не ККД котла розраховував, а ККД усієї системи. З усіма втратами.

Це називается ежики кололись, плакали, но продолжали есть кактус. Може вже пора починати мислити? Я вам вже все розписав. З 16 кг дуба ви можете отримати 68 кВт, використовуєте 50, за 18 может поборотися, треба тільки зрозуміти куди вони тікають.

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, ОКБ сказал:

Ви хоч розумієте, що пишите?

Так, без сумніву.

7 минут назад, ОКБ сказал:

Бред.

Ну досить. Набридло. Я вам про вагу, а ви мені про об'єм. Диспут закінчив, конструктиву не буде, вже зрозуміло.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, ОКБ сказал:

Може вже пора починати мислити?

Заспокойтесь, я повний дурень, а ви геній-науковець. На цьому зупинемось.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

1 минуту назад, yurriy сказал:

Заспокойтесь, я повний дурень, а ви геній-науковець. На цьому зупинемось.

Я такого не писав, просто розберіться. Бо начитались форумів і у вас все переплуталось. Зменшити на 1/3 витрату дров можна, якщо знайдете куди тікають 18кВт.

Згоден, далі про шахтні котли.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, yurriy сказал:

Так, без сумніву.

Ну досить. Набридло. Я вам про вагу, а ви мені про об'єм. Диспут закінчив, конструктиву не буде, вже зрозуміло.

 

В табл все написано, читайте. Об'єм камери згоряння константа.

Звичайно конструктиву не буде, бо ви не розумієте , що відбувається в котлі, не розумієте залежнсть об'єму, маси та густини палива. А відповідно й губитеся в кількості теплоти від різних порід дерева. А користуєтеся середнім значенням. ККД котла для вас дремучий ліс.

Я вам на польця вже все розжував. З 68 кВт які може виробити ваш котел ви використовуєте лише 50. Шукайте куди тікають 18.

 

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.02.2022 в 00:09, ОКБ сказал:

Шахта з наддувом - це не вірно, тільки природня тяга або димосос.

да ну? 😲

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, ОКБ сказал:

Звичайно конструктиву не буде, бо ви не розумієте , що відбувається в котлі, не розумієте залежнсть об'єму, маси та густини палива. А відповідно й губитеся в кількості теплоти від різних порід дерева. А користуєтеся середнім значенням. ККД котла для вас дремучий ліс.

Я вам на польця вже все розжував. З 68 кВт які може виробити ваш котел ви використовуєте лише 50. Шукайте куди тікають 18.

:ROFL: :pozor:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...