Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Котел шахтного типу

ОКБ

Рекомендовані повідомлення

13 часов назад, ОКБ сказал:

Шахта з наддувом - це не вірно, тільки природня тяга або димосос.

Згоден. Димосос - оптимально.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

85% – це ККД піролізника з правильною конвекційною частиною, димососом, моторизованими заслонками подачі повітря і лямбда-зондом. 

Шахтний котел на природній тязі і на номінальній потужності в кращому випадку буде мати 75%, але це на дуже сухих дровах. Реально менше 70. Якщо котел душити, то більше 50% нема чого очікувати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

85% – це ККД піролізника з правильною конвекційною частиною, димососом, моторизованими заслонками подачі повітря і лямбда-зондом. 

Шахтний котел на природній тязі і на номінальній потужності в кращому випадку буде мати 75%, але це на дуже сухих дровах. Реально менше 70. Якщо котел душити, то більше 50% нема чого очікувати.

Данні є пора***те ККД котла. Ми рахуємо мій старий котел який працював в будинку. Його паспортне ККД  83%

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, yurriy сказал:

Саме так.

 

Давайте прикинемо. У складометрі сухої сосни близько 380 кг. Теплотворна спроможність соснових дров близько 4,1 кВт*год з кг. Тобто Теоретично Ви могли отримати з 21,38 складометрів 33310 кВт*год. Додамо 100 кг вугілля. Це ще 520 кВт*год. Дадатково ще 565 кубів газу. Звичайний не конденсаційний котел виймає 8,5 кВт*год з кубу, тобто ще 4802 кВт*год. Сумарно виходить 38632,5 кВт*год. Таку потужність Ви би мали при 100% ККД. Фактично, якщо перерахувати по витратам газу( 2327 х 8,5 = 19779,5), Ви отримали з дров та вугілля 19779,5 - 4802 = 14977,5 кВт*год. Що складає 44,3% від теоретичної теплотворності твердого палива. Такий реальний ККД вашої системи. З ТА його можна було б підтягти до 55...57 відсотків.

 

 

Треба врахувати ккд обох котлів. Так не коректно.

Відкидаємо 565м3, залишається 1762 або 17620 квт, з урахуванням ККД 0.92 = 16210

Тепер 15м3*2000 кВт/м3= 30000квт з урахуванням ККД котла 0,83=24900+600 вугілля= 25500 (Знайшов ККД мого котла 83%)

Виходить 63,6%

Різниця складає 19,4%

Ще момент газовій стоїть в будинку, а твердопаливний в хліві, з теплотрасою 30м.п. 

Приблизно 3м3 палива я спалив в повітря. За сезон. Не бачу економічного сенсу ставити ТА. 

Я б ще розглядав ТА , якщо туди всунути теплообмінник для геліосистеми. А так виходить я не бачу економічного сенсу 600 грн коштує м3 сосни. Щоб економити 2000 на рік. Кубовий бак+ розширювальний бак вже 20-22 тис, а ще треба 3-х ходовий клапан ще 3000. Самі бачите,що виходить.

До речі, це данні мого першого досвіду з цим котлом, далі я зробив шамотну горілку і навчився підбирати наддув в вентиляторі, то витрати суттево впали. Я на другий сезон завіз 3-ри камази бортові дрів, то топив ними 2 роки. Без газу взагалі.

Димосос виходить дорогувато. Спробую поставити високу трубу та шибер.

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ОКБ сказал:

Треба врахувати ккд обох котлів. Так не коректно.

Не треба. Я Вам порахував наскрізний ККД вашої системи, з урахуванням і котлів, і втрат системи. Завантвжуєте 1 кг дров, отримуєте 1,81 кВт*год тепла у приміщенні. З вугіллям, до речі, був би значно кращий результат. ККД своєї системи я рахував точно так же. І в мене вийшло 3,1 кВт*год з кг дров. Але це не тотальна перевага піролізника над шахтником, ні. Це перевага правильного, з фізичної точки зору, спалювання дров. Я би з радістю допоміг би і Вам досягти такого результату, але Ви, чомусь, не бачите простої математики 🙁.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, ОКБ сказав:

Данні є пора***те ККД котла. Ми рахуємо мій старий котел який працював в будинку.

Ну так @yurriyпорахував і вийшло дуже далеко від паспортного, але дуже близько до того, що я сказав.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, yurriy сказал:

Не треба. Я Вам порахував наскрізний ККД вашої системи, з урахуванням і котлів, і втрат системи. Завантвжуєте 1 кг дров, отримуєте 1,81 кВт*год тепла у приміщенні. З вугіллям, до речі, був би значно кращий результат. ККД своєї системи я рахував точно так же. І в мене вийшло 3,1 кВт*год з кг дров. Але це не тотальна перевага піролізника над шахтником, ні. Це перевага правильного, з фізичної точки зору, спалювання дров. Я би з радістю допоміг би і Вам досягти такого результату, але Ви, чомусь, не бачите простої математики 🙁.

Так, взяти дрова сосна 30% вологсті з максимальним тепловиділенням. І це коректно? Де такі дива.

Крім того, ми порівнюємо газовий котел з твердопаливним по відношенню до витраченого газу.

Тому заявлені ККД виробниками треба враховувати. Бо ваш розрахунок втрачає сенс. ККД газового плюс, минус ви враховуєте, а твердопаливного ні.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, volomoto сказал:

Ну так @yurriyпорахував і вийшло дуже далеко від паспортного, але дуже близько до того, що я сказав.

Це маніпуляція. Як можна не враховувати ККД твердопаливного котла? А газового враховувати.

Бо як я припускав, що ТА дасть ефективність 10-15% то так і виходить, якщо порахувати коректно, по теплу яке потрапило в будинок. 5% я відкидаю на втрати в теплотрасі та в колі який стояв в хліві, а не будинку.

 

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, ОКБ сказал:

Це маніпуляція. Як можна не враховувати ККД твердопаливного котла? А газового враховувати.

Покажіть, де саме у моїх розрахунках маніпуляція? 

1. Знаючи споживання газу, можна вирахувати тепловтрати будинку? Так чи ні?

2. Знаючи тепловтрати будинку, можна припустити, що при однакових температурах у приміщенні дрова дають рівно ж стільки тепла, скільки давав газ? Так чи ні?

3. Знаючи скільки тепла дали дрова, знаючи їх вагу, можна вирахувати кількість тепла на 1 кг дров? Так чи ні?

4. Де саме в цих розрахунках маніпуляція та потреба враховувати ККД ТП котла? 

Все просто як лінійка. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, ОКБ сказал:

Так, взяти дрова сосна 30% вологсті з максимальним тепловиділенням. І це коректно? Де такі дива.

Проблема висушити дрова? У мене дрова лежать з липня надворі під навісом. І видають наразі 3,1 кВт*год з 1 кг. Чудо? Ні, просто сухі дрова.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, ОКБ сказал:

що ТА дасть ефективність 10-15% то так і виходить

Ще дасть можливість не сидіти в кочегарці постійно,хлопці які поставили ТА це відразу відчули .Цей товариш у якого пітон на 15квт каже шо 2 закладки шахти дров різносортних  хватае на сутки з та 800л( хата 100кв не утепленна ) .Розганяе до 70гр і вистигае до 30 ти .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, yurriy сказал:

Покажіть, де саме у моїх розрахунках маніпуляція? 

1. Знаючи споживання газу, можна вирахувати тепловтрати будинку? Так чи ні?

2. Знаючи тепловтрати будинку, можна припустити, що при однакових температурах у приміщенні дрова дають рівно ж стільки тепла, скільки давав газ? Так чи ні?

3. Знаючи скільки тепла дали дрова, знаючи їх вагу, можна вирахувати кількість тепла на 1 кг дров? Так чи ні?

4. Де саме в цих розрахунках маніпуляція та потреба враховувати ККД ТП котла? 

Все просто як лінійка. 

Звичайно просто. Підганяти дані під свою теорію - маніпуляція. Максимально та штучно збільшити теплову складову твердопаливного котла та мінімально занизити генерацію газового котла. Ось і вся маніпуляція. Дивимось таблиці.

маніпуляція 1

У складометрі сухої сосни близько 380 кг. Теплотворна спроможність соснових дров близько 4,1 кВт*год з кг

маніпуляція 2

Звичайний не конденсаційний котел виймає 8,5 кВт*год з кубу

Weight_1pc.jpg

Screen Shot 2020-06-28 at 10_47_38 AM.png

42047807-bcb5003824f90b510cd8aa609bbf7910.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, yurriy сказал:

Проблема висушити дрова? У мене дрова лежать з липня надворі під навісом. І видають наразі 3,1 кВт*год з 1 кг. Чудо? Ні, просто сухі дрова.

А чого ж у мене при розрахунку сосна видає 4.1 кВт з кг????  А не 2.5 -3 кВт як є на справді? Бо не сильно підтвержує теорію про ТА?

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Asot сказал:

Ще дасть можливість не сидіти в кочегарці постійно,хлопці які поставили ТА це відразу відчули .Цей товариш у якого пітон на 15квт каже шо 2 закладки шахти дров різносортних  хватае на сутки з та 800л( хата 100кв не утепленна ) .Розганяе до 70гр і вистигае до 30 ти .

Ну дивіться. У мене 7 кВт тепловтрати. На добу потрібно 168 кВт. Не скадано прикинути що об'єм бочки складе 3500 л при дельтаТ = 50 градусів (з 90 до 40 градусів)

Щоб її зарядати мені з котлі потрібно спалити дров на 200 кВт з ККД 85%. Це десь 65 кг дрів з вологістю до 25%. Це дві закладки в котел Пітон 20 квт, там топка 140 дм3, або Пітон 40 квт там камера 210дм3.

І це щоб отримати паспортні дані в ККД 85%.

Далі прикиньте вартість і окупність обладнання та арматури, що це все працювало.

Без ТА шахтний котел на мою думку буде спокійно працювати на 65-70 , але Пітон 10-ка.

Тепер про сидіти в кочегарці. Як ви бачите 2 раза прийдеться в любому випадку підходити. 

Тепер 10 ка має 85 дм3 топку, це 25 кг дрів. При ККД 70% виходить 53 кВт або 7.5 годин. Збільшивши топку до 140 дм3 , а це не складно на шахтному котлі я отримую 12 годин. Ті ж 2 підходи до котла і без ТА та пасочок на сотні евро. 

 

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, ОКБ сказал:

маніпуляція 1

У складометрі сухої сосни близько 380 кг. Теплотворна спроможність соснових дров близько 4,1 кВт*год з кг

У чому маніпуляція? Ви складометр від кубометру відрізняєте? А топити сирими дровами як мінімум дорого. Я сушу.

 

19 минут назад, ОКБ сказал:

Звичайний не конденсаційний котел виймає 8,5 кВт*год з кубу

Середнє значення з таблиці 9,57 кВт*год з куба газу. Ваш старий газовий котел навряд чи має ККД вище за 90%. Це 8,6 кВт*год з куба. У чому ж маніпуляція?

 

23 минуты назад, ОКБ сказал:

А чого ж у мене при розрахунку сосна видає 4.1 кВт з кг????

Та Ви шо? То покажіть свої розрахунки.

Всі ваші аргументи розбиваються об сезонну витрату дров. Ви спалили 23 складометри, а я 6 + 360 кубів газу. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 минуту назад, ОКБ сказал:

Тепер про сидіти в кочегарці. Як ви бачите 2 раза прийдеться в любому випадку підходити. 

У нього хата не утеплена ,опалення на радіаторах,то з радості темп в хаті 24-25 тримае))на газу таких не було каже))

Ще один знайомий: бочка на 1000 л + котел якийсь на дровах,хата утеплена у 2 поверхи наче 160квм .Топить тільки перший теплими полами- 2 відра дров - загагяе десь 60 65 гр в бочку ,і теж на сутки .

А остальні кажуть(в кого просто напряму) ,поки горить доти й тепло))мало у кого е ТА бо галяк грошей у людей ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, yurriy сказал:

У чому маніпуляція? Ви складометр від кубометру відрізняєте? А топити сирими дровами як мінімум дорого. Я сушу.

 

Середнє значення з таблиці 9,57 кВт*год з куба газу. Ваш старий газовий котел навряд чи має ККД вище за 90%. Це 8,6 кВт*год з куба. У чому ж маніпуляція?

 

Та Ви шо? То покажіть свої розрахунки.

Всі ваші аргументи розбиваються об сезонну витрату дров. Ви спалили 23 складометри, а я 6 + 360 кубів газу. 

От ви й підтвердили, що ви маніпулюєте. ККД газового котла враховуєте, а твердопаливного ні. Максимально збільшуєте ймовірне вироблення тепла твердотопом ы максимально занижаєте вироблення тепла газовим котлом. Бо теорія про ТА на реальних цифрах, мяко кажучи, терпить фіаско.

Ось ваші розрахунки

 У складометрі сухої сосни близько 380 кг. Теплотворна спроможність соснових дров близько 4,1 кВт*год з кг. Тобто Теоретично Ви могли отримати з 21,38 складометрів 33310 кВт*год. Додамо 100 кг вугілля. Це ще 520 кВт*год. Дадатково ще 565 кубів газу. Звичайний не конденсаційний котел виймає 8,5 кВт*год з кубу, тобто ще 4802 кВт*год. Сумарно виходить 38632,5 кВт*год. Таку потужність Ви би мали при 100% ККД. Фактично, якщо перерахувати по витратам газу( 2327 х 8,5 = 19779,5), Ви отримали з дров та вугілля 19779,5 - 4802 = 14977,5 кВт*год. Що складає 44,3% від теоретичної теплотворності твердого палива. Такий реальний ККД вашої системи. З ТА його можна було б підтягти до 55...57 відсотків-

Якщо ви берете складометр 380 кг, то куб таких дров важить приблизно 550 кг, а сосна так важить при вологості до 25%. Тоді теплотворна здатність буде 1900 квт/м3. А не 4.1 квт з кг або 2255 з м3 як у вас.

В такому випадку я не міг отримати 33310 Квт, бо маніпулюєте теплотвотрною здатністю дров в 4.1 квт/кг і не враховуєте ккд котла в 83%.

А газовому навпаки замість ккд 92% ви берете 85% і отримуєте цифру 19780кВт.

Це і є маніпуляція, що підгнати результат на 44% ККД, що є брехня. 

Свої розрахунки я вже писав, читайте.

13 часов назад, ОКБ сказал:

 

Треба врахувати ккд обох котлів. Так не коректно.

Відкидаємо 565м3, залишається 1762 або 17620 квт, з урахуванням ККД 0.92 = 16210

Тепер 15м3*2000 кВт/м3= 30000квт з урахуванням ККД котла 0,83=24900+600 вугілля= 25500 (Знайшов ККД мого котла 83%)

Виходить 63,6%

Різниця складає 19,4%

Ще момент газовій стоїть в будинку, а твердопаливний в хліві, з теплотрасою 30м.п. 

Приблизно 3м3 палива я спалив в повітря. За сезон. Не бачу економічного сенсу ставити ТА. 

Я б ще розглядав ТА , якщо туди всунути теплообмінник для геліосистеми. А так виходить я не бачу економічного сенсу 600 грн коштує м3 сосни. Щоб економити 2000 на рік. Кубовий бак+ розширювальний бак вже 20-22 тис, а ще треба 3-х ходовий клапан ще 3000. Самі бачите,що виходить.

До речі, це данні мого першого досвіду з цим котлом, далі я зробив шамотну горілку і навчився підбирати наддув в вентиляторі, то витрати суттево впали. Я на другий сезон завіз 3-ри камази бортові дрів, то топив ними 2 роки. Без газу взагалі.

Димосос виходить дорогувато. Спробую поставити високу трубу та шибер.

 

Так я спалюю 23 складометри або 15м3 дров плюс 565м3 газу, бо вмене тепловтрати 7 кВт з м2.

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Asot сказал:

У нього хата не утеплена ,опалення на радіаторах,то з радості темп в хаті 24-25 тримае))на газу таких не було каже))

Ще один знайомий: бочка на 1000 л + котел якийсь на дровах,хата утеплена у 2 поверхи наче 160квм .Топить тільки перший теплими полами- 2 відра дров - загагяе десь 60 65 гр в бочку ,і теж на сутки .

А остальні кажуть(в кого просто напряму) ,поки горить доти й тепло))мало у кого е ТА бо галяк грошей у людей ...

Так питання в окупності ТА. В моєму випадку вона взагалі недосяжна. 

І ще момент, спілкувався з інженером. Шамот починає працювати при досягнені темпартури в 900 градусів. В котлі це займає 3 години часу.

І ці з години поки йде прогрів, котел працює з дуже низьким ККД. Бо поверхонь теплообміну в камері згоряння мало, піроліз йде інтенсивно, бо котел в розгоні, а допалювання низьке. Бо шамот холодний.

Ось ще один недолік системи шахта + ТА.

Шахтний котел не повинен зупинятися й охолоджуватися, тоді він буде працювати з високим ККД.

Найкращі колосніки - чугун. Водяні ні відпадають. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, ОКБ сказал:

Так питання в окупності ТА. В моєму випадку вона взагалі недосяжна. 

І ще момент, спілкувався з інженером. Шамот починає працювати при досягнені темпартури в 900 градусів. В котлі це займає 3 години часу.

І ці з години поки йде прогрів, котел працює з дуже низьким ККД. Бо поверхонь теплообміну в камері згоряння мало, піроліз йде інтенсивно, бо котел в розгоні, а допалювання низьке. Бо шамот холодний.

Ось ще один недолік системи шахта + ТА.

Шахтний котел не повинен зупинятися й охолоджуватися, тоді він буде працювати з високим ККД.

Найкращі колосніки - чугун. Водяні ні відпадають. 

Я так розумію, щось доводити Вам марна справа. Ви для себе вже все вирішили і будь-яка інформація, яка йде в розріз з тим, що усталилось у вашій голові, відкидається апріорі. Так не цікаво. Бажаю успіху у підкоренні шахтних котлів! 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, yurriy сказал:

Я так розумію, щось доводити Вам марна справа. Ви для себе вже все вирішили і будь-яка інформація, яка йде в розріз з тим, що усталилось у вашій голові, відкидається апріорі. Так не цікаво. Бажаю успіху у підкоренні шахтних котлів! 

Це називається нічим крити. Я дивуюсь, чому ви не взяли теплотворну здатність сосни лабораторну 4.4 квт/кг? 

Якби я був не в темі , то ваша маніпуляція могла бути досить переконливою. 

Я розумію, що витратились на дорогий котел та ТА з арматурою, а виходить, що не все так веселково як здавалося.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, ОКБ сказал:

Я розумію, що витратились на дорогий котел та ТА з арматурою, а виходить, що не все так веселково як здавалося.

Так, у мене все погано... Цілих 6 складометрів дров спалив за сезон. Треба все розібрати і зробити я у вас. Щоб було 23. А то продвці дров не доотримують на мені :grin:.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, yurriy сказал:

Так, у мене все погано... Цілих 6 складометрів дров спалив за сезон. Треба все розібрати і зробити я у вас. Щоб було 23. А то продвці дров не доотримують на мені :grin:.

Я такого не говорив і говорив, що ТА зло. Яка площа будинку?

Змінено користувачем ОКБ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, yurriy сказал:

Та я ж писав на початку - 219 опалювана.

Вибачте не звернув увагу, у мене в 2 рази більша. І твердопаливний котел стояв в хліві з теплотрасою.

Я зараз ще пошукаю витрати палива, у мене був весь чсезон без газа на дровах, та сезон на торфобрикетах.

Змінено користувачем ОКБ
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...