Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Однофазный стабилизатор и общий ноль на несколько фаз

roverspam

Рекомендовані повідомлення

Добрый день.

У меня 3-х фазный вход в дом, итого одна фаза идёт на первый этаж, вторая - на второй. Я хочу подключить стабилизатор только на первую фазу (однофазный он), но получается так, что от стабилизатора к щитку, где идёт уже разделение на первый и второй этажи, идёт общий 5-жильный провод с общим нулём:

 

 

Можно ли так делать? Если нет, то придётся и второй этаж вешать на ту же фазу :(

схема-общий-ноль.jpg

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, AOZ1 сказал:

Схема не правильная. N через стабилизатор обычно идет сквозняком.

почему неправильная? В его схеме подключения есть вход и выход для N, я так и обозначил

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відповідь на Ваше питання-так, так можна робити, але не зовсім так я Ви це бачите.
Тому що: можливо стабілізатора вистачить на обидва поверхи; можливо стабілізатор непотрібний (він споживає електроенергію навіть без навантаження, Вам це відомо?, незалежно від того, купували ви його чи на шару отримали); можливо логічним було б використовувати стабілізатор на окремі споживачі, які потребують стабільну напругу, а не поверхи, як Ви вважаєте, тим більше, що у Вас закладено п'ятижильний, який ви полінувались намалювати; та інше

Змінено користувачем Vanski
видалив образливе
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, Vanski сказал:

Відповідь на Ваше питання-так, так можна робити, але не зовсім так я Ви це бачите.
Тому що: можливо стабілізатора вистачить на обидва поверхи; можливо стабілізатор непотрібний (він споживає електроенергію навіть без навантаження, Вам це відомо?, незалежно від того, купували ви його чи на шару отримали); можливо логічним було б використовувати стабілізатор на окремі споживачі, які потребують стабільну напругу, а не поверхи, як Ви вважаєте, тим більше, що у Вас закладено п'ятижильний, який ви полінувались намалювати; та інше

Навіщо малювати те, що не використовується або не має відношення до питання? :)

Я не можу окремо поціпити стаб на розетку з комп'ютером, на розетку с холодильником, на пральну машину, на посудомийну та на лампочки, але не почіпити його на електрочайник, тому що врубається в ту ж цепочку розеток, що і холодильник, а вести до кожної розетки окрему лінію - ну, вибачте, це інколи не можливо. Більш того, поверхневий щиток знаходиться в іншому місці, ніж стаб, тому відокремити там неможливо.

Що витримає стаб, а що не витримає - я розберусь, мені цікаво те, що я описав: чи можна на спільний нуль з 2 та більше фазами чіпляти стаб для однієї з цих фаз? Як я намалював на схемі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, roverspam сказал:

Що витримає стаб, а що не витримає - я розберусь, мені цікаво те, що я описав: чи можна на спільний нуль з 2 та більше фазами чіпляти стаб для однієї з цих фаз? Як я намалював на схемі

Можно, потому что стабилизатор ноль не разрывает. Это не бесперебойник. С бесперебойником начинаются нюансы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, AOZ1 сказал:

Можно, потому что стабилизатор ноль не разрывает. Это не бесперебойник. С бесперебойником начинаются нюансы.

Якщо ви вважаєте, що така схема не порушує безпеку, то чому не порекомендувати окреме відгалуження нуля на стабілізатор? 

Маємо ситуацію. Вийшов з ладу стаб. Веземо в ремонт. Як бути зі спільним нулем в домі? А що буде, коли згорає стаб і розірветься нуль?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, roverspam сказал:

чи можна на спільний нуль з 2 та більше фазами чіпляти стаб для однієї з цих фаз? Як я намалював на схемі

В даному випадку, стабілізатор є окремим споживачем, правильно? Тому я не бачу ніяких перешкод щодо влаштування такого рішення. Одне тільки бентежить - це питання відгалуження нуля, щоб не робити транзит через пристрій. Я вважаю, що повинні тут дати свою оцінку "стабілізаторщики".

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Firetuf сказав:

А що буде, коли згорає стаб і розірветься нуль?

Це ж як повинен "згоріти" стаб?? Нуль же залишиться,

4 години тому, AOZ1 сказав:

потому что стабилизатор ноль не разрывает.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот так включается стабилизатор. У меня их два один дефективный Одесский второй Квант. В ремонт, заизалировал ноль и соединил вход-выход фазы болтиком с гаечкой и повез. То что нарисовано на схеме выше это бесперебойник, инвертор и еще черт знает что но не стабилизатор.
 

Документ1.png

Змінено користувачем AOZ1
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, AOZ1 сказал:

Вот так включается стабилизатор. У меня их два один дефективный Одесский второй Квант. В ремонт, заизалировал ноль и соединил вход-выход фазы болтиком с гаечкой и повез. То что нарисовано на схеме выше это бесперебойник, инвертор и еще черт знает что но не стабилизатор.
 

Документ1.png

Якби відразу було так намальовано, або сказано - питань би зовсім не було. У мене до точно. А так ...

14 часов назад, AOZ1 сказал:

N через стабилизатор обычно идет сквозняком.

Я думаю, ми порозумілись.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Firetuf сказал:

Якби відразу було так намальовано, або сказано - питань би зовсім не було. У мене до точно. А так ...

Якби так було намальовано в інструкції, то я і не питав :)

але в інструкції ось так:

 

В клемах також, 4 клеми і вхідний/вихідний нуль - окремо.

Елекс Герц 16-1/Х 3.0

20230322_052421.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, roverspam сказал:

Якби так було намальовано в інструкції, то я і не питав :)

але в інструкції ось так:

 

В клемах також, 4 клеми і вхідний/вихідний нуль - окремо.

Елекс Герц 16-1/Х 3.0

20230322_052421.jpg

Покажите рис.9

 

Ви вважаєте, що це дві ідентичні схеми?

1.IMG_20230322_094912.thumb.png.5313458af217acf8c7f8f627d56c1c4b.png

2. IMG_20230322_094747.thumb.jpg.78686689b4d7fef53e25010ebe0cecf4.jpg

Змінено користувачем Firetuf
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, dneprstab сказал:

Фантом или Элекс ?

Фантом. У него очень интересная реакция на стартовые токи электродвигателей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Firetuf сказал:

Ви вважаєте, що це дві ідентичні схеми?

стабилизатор  это автотрансформатор с электроникой управления. Поэтому моя схема правильная. Если это не так это уже не стабилизатор, а что то другое.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, AOZ1 сказал:

стабилизатор  это автотрансформатор с электроникой управления. Поэтому моя схема правильная. Если это не так это уже не стабилизатор, а что то другое.

Вопрос был к ТС.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, AOZ1 сказал:

Фантом. У него очень интересная реакция на стартовые токи электродвигателей.

Там есть модели с точной подстройкой.

Там полный мрак из-за фазоимпульсного регулирования.Премиум или как они их обзывают.

Остальные стандартные.

Но внутри полный мрак - все на стяжках , куча мгтф проводочков напяно.Культура производства а-ля гараж монтаж.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Firetuf сказал:

Покажите рис.9

 

Ви вважаєте, що це дві ідентичні схеми?

1.IMG_20230322_094912.thumb.png.5313458af217acf8c7f8f627d56c1c4b.png

2. IMG_20230322_094747.thumb.jpg.78686689b4d7fef53e25010ebe0cecf4.jpg

Рис 9 добавил. Там всё аналогично, но для 3х стабов, на каждую фазу.

 

Касательно вопроса про схемы - как по мне, это 2 разные схемы, на рис в инструкции есть вход и выход для нуля, на той схеме, что Вы мне показываете (от A0Z1) - ноль сквозной. Поэтому я изначально нарисовал иначе, примерно как в инструкции

 

ЗЫ. Практика на установке показала то, что вход и выход нуля между собой связаны перемычкой, то есть в реальности получается как раз такая схема, как от A0Z1, и теперь у меня возник вопрос: а обязательно ли именно тот ноль, что идёт через стаб, должен использоваться фазой после стаба или можно, чтобы он бы ответвлён ранее? Сейчас нарисую....

20230322_223459.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо ноль для стаба "сквозний", то, як я розумію, ніщо не заважає зробити і таку схему?

Ноль для овала праворуч відгалуджений до стаба і використовується усіма фазами, з них одна фаза (яка L1) після стаба, друга її гілка після стаба йде в інше місце дома (разом з нолем також після стаба) і використовується тільки там...

 

Що скажете?

Дякую.

 

схема-общий-ноль-2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...