Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Увімкнення навантаження 12в через 220в

ange007

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня.

Наразі займаюсь ремонтом в домі і хочу зробити резервне освітлення.

Маю 2 окремі кабелі на освітленні від перемикача до люстри і хочу на чердаку встановити резервний безперебійник на 12в (з можливістю виведеня проводки до світильника) з можливістю одним вимикачем двоклавішним вмикати 220 люстру та окрему резервну на 12 (безперебійник само собою видає постійно напругу, тому потрібен сухий контакт 12 через подачу 220).

Чим це можна реалізувати? Реле якісь чи ще якось. Буду вдячний за конкретику, бо бачив тільки тверді реле: dc > ac, ac > ac, dc > dc

Вибачте якщо щось не вірно сформулював, поки до електрика не звертався хочу обдумати для початку варіанти без необхідності штробити стіни.

Змінено користувачем ange007
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можна схему що в в вас є? Бо не зовсім зрозуміло що означає 2 кабеля від вимикача. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.07.2023 в 21:54, ange007 сказал:

до електрика не звертався 

Начните с вызова электрика, т.к. вы даже схему включения люстры описать не можете.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

В 24.07.2023 в 08:53, k-master сказал:

А можна схему що в в вас є? Бо не зовсім зрозуміло що означає 2 кабеля від вимикача. 

Я спочатку думав що воно якось так, але скорше за все там якось по іншому. Буду уточнювати у електрика який то робив, бо я не на місці. 

image.png.d242d339dbe282c6f536a52f4b559b2a.png

Бо на стелі є 2 окремі кабелі під 2 лампи (чи то аби скрутку на лампі зробити з розділенням), а в підрозетнику 2 двожильні кабелі і ще один поряд під інший прохідний. Тому і заплутався.

image.thumb.png.167e6fb1b622e00d596963816d308e05.png

image.thumb.png.3abd3a659ec097cacac9c53e7be2867b.png

15 часов назад, aleksey02 сказал:

Начните с вызова электрика, т.к. вы даже схему включения люстры описать не можете.

Так ви праві, походу треба для початку поїхати на місце і собі схему розмалювати нормально.
Це робилось ще минулого літа, зараз хочу зробити саме з можливістю роботи від безперебійника типу FULL ENERGY BBGP-123 і подібних.
 Я того і вирішив запитати аби впевнитись що всі моменти обдумані і мені було що з електриком обговорювати.

 

Але якщо взяти за основу стандартну схему з 3ма проводами один вхід і два виходи? Чи існують варіанти загалом під те що я написав?

Змінено користувачем ange007
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо у вас безперебойник нема сенсу таке городити.
Просто в щитку вивести все що требує резервування на окрему лінію і запитати від безперебойника.
Звісно буде меньш єфективно але не треба окреми люстри, перемикачи всюди і т.д.
Ну і звісно в люстри лампи ставити LED

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Vikingua сказал:

Якщо у вас безперебойник нема сенсу таке городити.
Просто в щитку вивести все що требує резервування на окрему лінію і запитати від безперебойника.
Звісно буде меньш єфективно але не треба окреми люстри, перемикачи всюди і т.д.
Ну і звісно в люстри лампи ставити LED

Та просто ефективність на інверторі сильно падає (хоча резервну групу я також планую робити). От і думаю як його краще.

Як приклад: від інвертора (той-же бесперебійник для ПК з 7Ah акумом) роутер в мене працює 3-4 години, на тому-ж акумуляторі але через 12в безперебійник: 8-10 годин.

Змінено користувачем ange007
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

бесперебійник для ПК з 7Ah
там взагалі нема про шо говорити - він і без роутера, просто включений пропрацює не набагато більше ніж з роутером
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ange007 сказал:

Та просто ефективність на інверторі сильно падає (хоча резервну групу я також планую робити). От і думаю як його краще.

Як приклад: від інвертора (той-же бесперебійник для ПК з 7Ah акумом) роутер в мене працює 3-4 години, на тому-ж акумуляторі але через 12в безперебійник: 8-10 годин.

Ставьте с возможностью подключения внешнего акб можно даже автомобильный акум подключать будет хватать на пару лет

Но тут есть одно НО апетит во время еды увеличивается, я начинал с резерва только освещения и компового акб с двумя батареями по 9а/ч сейчас резервируется и телик и холодильник и кофеварка, так что как минимум заложите такую возможность

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vikingua сказал:

бесперебійник для ПК з 7Ah
там взагалі нема про шо говорити - він і без роутера, просто включений пропрацює не набагато більше ніж з роутером
 

Тобто думаєте на інших інверторах не такі великі втрати? Якщо я не помиляюсь то там всюди близько 30% втрат.

 

12 минут назад, mib сказал:

Ставьте с возможностью подключения внешнего акб можно даже автомобильный акум подключать будет хватать на пару лет

Но тут есть одно НО апетит во время еды увеличивается, я начинал с резерва только освещения и компового акб с двумя батареями по 9а/ч сейчас резервируется и телик и холодильник и кофеварка, так что как минимум заложите такую возможность

 

Ну в мене резервна лінія буде, з можливістю і акуми і генератор підключити, це обговорювалось з електриком. Але от стосовно освітлення в житлових кімнатах думав зробити через більш легкі безперебійники (тільки пару метрів світлодіодної ленти та й все), аби якщо довго світла нема - не ходити з ліхтариком всюди.

От і думаю - чи то штробити стіну поки нема оздоблення - для окремої лінії на 12В, чи то все-таки можна зробити костиль перемикання навантаження 12в через 220.

Змінено користувачем ange007
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене 7кв інвертор і там ну ніяк не 30% витрат :)
так, десь 30 ватт, як і в вашому 300 ваттному буде, ну може трохи більше...

Змінено користувачем Vikingua
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ange007 сказал:

От і думаю - чи то штробити стіну поки нема оздоблення - для окремої лінії на 12В, чи то все-таки можна зробити костиль перемикання навантаження 12в через 220.

Вы посчитайте потери в проводах по линии 12 вольт и какое нужно сечение а потом их стоимость

Имхо нет смысла суязываться с 12 вольт проще найти инвертор/ибп где хх будет пол ампера 

Ну и линия 220 она более универсальная

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, ange007 сказал:

Бо на стелі є 2 окремі кабелі під 2 лампи (чи то аби скрутку на лампі зробити з розділенням), а в підрозетнику 2 двожильні кабелі і ще один поряд під інший прохідний. 

Для проходного выключателя нужен 3-х жильный кабель.

По вашей схеме и фото туда впихнуть 12В не получится.

FULL ENERGY BBGP-123 - худшее, что можно придумать. Лучше купить автомобильную АКБ 200Ач и зарядник, а потом и инвертор туда можно добавить. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 минуты назад, aleksey02 сказал:

FULL ENERGY BBGP-123 - худшее, что можно придумать. Лучше купить автомобильную АКБ 200Ач и зарядник, а потом и инвертор туда можно добавить. 

Та то я образно, я такий юзаю виключно для роутера. Просто як приклад 12 вольтового безперебійника. А так в мене є гелеві акуми з інвертором під котел і т.д. їх потім і можна буде заюзати під аварійне живлення в цілому.

Цитата

Для проходного выключателя нужен 3-х жильный кабель.

По вашей схеме и фото туда впихнуть 12В не получится.

Ну то я і питав про варіанти з "сухим контактом" де на вхід і вихід 12В а керування контактом через 220.

При такій схемі якраз цей варіант би і підійшов (одна клавіша замикала би контакт і йшов би вихід 12В куди треба).

Змінено користувачем ange007
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.07.2023 в 17:49, mib сказал:

Вы посчитайте потери в проводах по линии 12 вольт и какое нужно сечение а потом их стоимость

Имхо нет смысла суязываться с 12 вольт проще найти инвертор/ибп где хх будет пол ампера 

Ну и линия 220 она более универсальная

з діодними лампами багато не впаде на дротах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, unreal1975 сказал:

з діодними лампами багато не впаде на дротах

Так причем тут лампы, яж про провода возьмите 10 метров провод померяйте напряжение на акб и на конце провода и сравните, и если от блока питания это так сяк то от акб это уже потери

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29.07.2023 в 00:24, mib сказав:

Так причем тут лампы, яж про провода возьмите 10 метров провод померяйте напряжение на акб и на конце провода и сравните, и если от блока питания это так сяк то от акб это уже потери

І буде те саме що на акб, бо міряти треба під навантаженням.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, k-master сказал:

І буде те саме що на акб, бо міряти треба під навантаженням.

Тоесть провод у вас сопротивления вообще не имеет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, mib сказав:

Тоесть провод у вас сопротивления вообще не имеет?

Кілька ом опору дроту у порівнянні з мегаомами тестера нічого не покажуть. Та й відповідно до закону ома напруга це струм помножений на опір. Коли підключаємо тестер струм майже нуль, отже наприкінці дрота буде майже та сама напруга що й у на початку, звичайний тестер покаже те саме.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...