Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Заземлення в двохфазному живленні

Yuri Tsiomra

Рекомендовані повідомлення

Добрий день, ситуація наступна. 

Бойлер бив током, я грішив на тен, замінив його і сподівався що все буде ок, але не вийшло, все рівно якщо доторкатись до вихідних шлангів щипає.

Наскільки я розумію в квартирі немає заземлення, а для бойлерів з нержавіючим баком воно обовязкове.

Проблема в тому що я не знаю як і чи можна робити заземлення коли в розетці дві фази по 120 вольт, живу у Львові в старому будинку, тут воно так.

Я вже в принципі звик до того що деякі світодіодні лампи навіть з виключеним вимикачем, все рівно тускло світять. 

А те що бойлер бє током коли його протираєш якось не дуже приємно. Є якийсь вихід з такої ситуації?

І я так розумію УЗО не працює якщо в розетці живлення такого типу.

Дякую за увагу

Змінено користувачем Yuri Tsiomra
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Yuri Tsiomra сказал:

Є якийсь вихід з такої ситуації?

Витягніть розетку і подивіться чи до клеми заземлення під.єднаний дріт.Якщо так то від.єднайте,можливо допоможе,хто його знає що там надротокручено.Справа в тому що тену байдуже яка на нього напруга подається і проблема скоріше в самому бойлері а саме в його електричній частині.

Змінено користувачем viksel
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, viksel сказал:

Витягніть розетку і подивіться чи до клеми заземлення під.єднаний дріт.Якщо так то від.єднайте,можливо допоможе,хто його знає що там надротокручено.Справа в тому що тену байдуже яка на нього напруга подається і проблема скоріше в самому бойлері а саме в його електричній частині.

Заземлення скоріш за все немає зовсім, це старий австрійський будинок, котел також може щипати током. 

Проводка в квартирі нова, там до всіх розеток три дроти, але на щитку по моєму заземлення просто не розведене.

Змінено користувачем Yuri Tsiomra
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Yuri Tsiomra сказал:

Заземлення скоріш за все немає зовсім, це старий австрійський будинок, котел також може щипати током

Звичайно що заземлення там напевно немає.Але бувають електрики що цього не знають)) Тому і кажу переконатись чи в розетках немає зайвого дроту,який під.єднаний потім в щитку непойми куда..))

Змінено користувачем viksel
  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, viksel сказал:

Звичайно що заземлення там напевно немає.Але бувають електрики що цього не знають)) Тому і кажу переконатись чи в розетках немає зайвого дроту))

Маєте на увазі що заземлення може бути підключене кудись до одної з фаз наприклад? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Yuri Tsiomra сказал:

Маєте на увазі що заземлення може бути підключене кудись до одної з фаз наприклад?

Не до фаз звичайно...а до непойми куда.Таке буває коли маляр робить і електрику і сантехніку)).На бойлері також є корпусний провід можна від.єднати його і подивитись чи щось зміниться.

  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, viksel сказал:

Не до фаз звичайно...а до непойми куда.Таке буває коли маляр робить і електрику і сантехніку)).На бойлері також є корпусний провід можна від.єднати його і подивитись чи щось зміниться.

Як можна поміряти чи є напруга на трубах не рукою?) Можна + тестера на трубу а - на себе? бо трохи не приємно кожен раз пробувати)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може заземлення є у квартирі, але нікуди не приєднано і корпусі усіх приладів, з'еднані. Тоді з фільтрів стіралки та комп'ютера потейціал йде на бойлер.

В мене заземлення нема, але стіралка та посудомийка у подовжувачі з заземленням. Берешся за один прилад, а ***ить струмом одразу з двох.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, Enot123h сказал:

Може заземлення є у квартирі, але нікуди не приєднано і корпусі усіх приладів, з'еднані. Тоді з фільтрів стіралки та комп'ютера потейціал йде на бойлер.

В мене заземлення нема, але стіралка та посудомийка у подовжувачі з заземленням. Берешся за один прилад, а ***ить струмом одразу з двох.

Як варіант, може тільки котел щіпати і давати на бойлер заряд, завтра провірю. Дякую.

 

Але в цілому питання відкрите, чи можна робити заземлення коли 2х фазне живлення. 

Дві сусідні квартири в одні так як би є нуль в розетці в інші нема. Я просто не знаю чи ми на одні лінії, може бути що ні, і я чув що колись переносили деякі лінії на новий стандарт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отже, виявилось, шо той хто робив проводку в ті квартирі, просто якийсь не компетентний. Фаза була просто прикручена на колодку до заземлення. Всі розетки били током абсолютно, я того раніше просто не помічав. В цілому весь щиток намучений, в УЗО фаза і ноль переплутані, але ше на фазі стоїть 140А вимикач, тобто він знав шо то фаза і прямо з вимикача на колодку закрутив, а з колодки до двохфазного УЗО на 30А. Також вийвилось шо квартира на нові лінії і там фаза і нуль.

 

Велике дякую всім.

Змінено користувачем Yuri Tsiomra
  • Лайк 1
  • Конфуз 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...