Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як правильно під’єднати бойлер до теплообмінника ТН ?

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

Маю наступну ситуацію. Є зовнішній блок кондиціонера, який працює в режимі нагрівання і під’єднаний до теплообмінника всередині приміщення (див. фото). До другого контура теплообмінника я хочу під’єднати через ЦН самий звичайний бойлер на 80 літрів і, таким чином, протестувати так званий тепловий насос – подивитись параметри, динаміку і т.д.

Це установка буде експериментальна і її потрібно зробити з найменшими затратами, оскільки більшість всього залученого потім просто викинеться.

Отже питання:

-          чи потрібна якась група безпеки чи розширювальний бачок в даному випадку ?;

-          чим робити з’єднання щоб було найпростіше і найдешевше: поліпропіленом, металопластиком… ?

-          який діаметр труб використовувати (бойлер має вхід ½ дюйма – чи є зміст брати трубу 40-ку, наприклад і вести її від теплообмінника до бойлера) ?

-          який насос взяти щоб була хороша циркуляція (протік через теплообмінник) ? Від звичайного котла газового буде достатньо ?

-          який максимальний тиск може бути в системі (я так розумію це вимірюється вже при робочому насосі) ?

-          як провести випуск повітря з системи, якщо сама верхня точка – це «дах» бойлера  ?

 

А як би організували роботу такої системи наші форумні гуру сантехніки, щоб було не дорого і безпечно ? 🙂

P.S. Я не професіонал в даній сфері, тому питаю порад 🙂

4.png

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Змінено користувачем Sharkan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

там будь який ЦН дасть 1м.куб.год, цього вистачить. Тільки повний бойлер оту підставку перекинути може. Ну і ресивер треба мінімальний і групу безпеки з відводом повітря.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, yur43 сказав:

там будь який ЦН дасть 1м.куб.год, цього вистачить. Тільки повний бойлер оту підставку перекинути може. Ну і ресивер треба мінімальний і групу безпеки з відводом повітря.

Бойлер повіситься на стіну - як і потрібно. Підставка то тимчасово 😀

Ресивер - це розширювальний бак? А який мінімальний може бути?

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, Sharkan сказал:

це розширювальний бак? А який мінімальний може бути?

берите 10% от емкости системы.

 

2 часа назад, Sharkan сказал:

чи потрібна якась група безпеки чи розширювальний бачок в даному випадку ?;

Да, обычная на 3 бара.

2 часа назад, Sharkan сказал:

чим робити з’єднання щоб було найпростіше і найдешевше: поліпропіленом, металопластиком… ?

любым материалом.

2 часа назад, Sharkan сказал:

який діаметр труб використовувати (бойлер має вхід ½ дюйма – чи є зміст брати трубу 40-ку, наприклад і вести її від теплообмінника до бойлера) ?

Диаметр определяется расходом через петлю, эквивалентным мощности передаваемой источником. До 20 кВт решается Ду 25 эквивалентно 1" .

2 часа назад, Sharkan сказал:

який насос взяти щоб була хороша циркуляція (протік через теплообмінник) ? Від звичайного котла газового буде достатньо ?

25-40 или 25/4 будет достаточно.

2 часа назад, Sharkan сказал:

як провести випуск повітря з системи, якщо сама верхня точка – це «дах» бойлера  ?

в группе безопасности в верхней точке системы будет воздуховыпускной клапан.

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Пролин сказав:

Диаметр определяется расходом через петлю, эквивалентным мощности передаваемой источником. До 20 кВт решается Ду 25 эквивалентно 1" .

Там потужність буде явно менше 20 кВт. Тобто трубу потрібно взяти приблизно 1 дюйм (25-ку) , я правильно розумію?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Пролин сказав:

в группе безопасности в верхней точке системы будет воздуховыпускной клапан.

Ок, і ця точка повинна бути вище як верх бойлера, так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, Sharkan сказал:

як верх бойлера, так?

В замкнутой петле предохранительный клапан и манометр можно поставить где угодно, а воздуховыпускник - на верхней точке. Поэтому разместите группу безопасности на верхней точке петли.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Sharkan сказал:

Там потужність буде явно менше 20 кВт. Тобто трубу потрібно взяти приблизно 1 дюйм (25-ку) , я правильно розумію?

Вы ТН ставите ради СОР, а чем больше проток тем он выше, так что тут учитывая что труба стоит копейки может все же есть смысл 32ю

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, Sharkan сказал:

Тобто трубу потрібно взяти приблизно 1 дюйм (25-ку) , я правильно розумію?

С внутренним диаметром 25 мм - 28х1,5, 32х3...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Групу безпеки купив з бачком на 8 літрів. Це питання вирішилось.

Використаю для монтажу поліпропілен - самий дешевий варіант 😀

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, Пролин сказав:

С внутренним диаметром 25 мм - 28х1,5, 32х3...

У мене вже в реальному використанні, після експериментів, планується до бака труба 40-ка. Напевно буду ставити її зараз - проблем не повинно бути ?

Просто деякі з фіттінгів після експерименту зможу тоді використовувати у вже змонтованій системі.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25.09.2023 в 18:52, Пролин сказав:

 

25-40 или 25/4 будет достаточно.

 

 

Також насос в системі планується 25/7. Якщо тут такий встановити - не розірве він систему? Можна пробувати ставити ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Sharkan сказал:

25/7. Якщо тут такий встановити - не розірве він систему? Можна пробувати ставити ?

пробуйте. В замкнутой петле мне это розірве трудно представить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...