Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

колхозный ноль и заземление

Kirillenko

Рекомендовані повідомлення

нужен совет специалиста. Есть боксы с очень старой проводкой, между которыми металлические ржавые щитки закопанные в землю. К каждому из щитков болтом привинчен ноль, фаза разводится по боксам без проблем. Одна фаза. 
Вчера увидел искрение в месте контакта нуля к болту в своем щитке и понял, что ремонт тут мало поможет (куча ржавчины, старые советские провода). Могу ли полностью отрезаться от общего нуля (если его так можно назвать) и бросить вместо него заземленный провод с подвала? Фазу оставлю как есть. Заземления, как такового, в боксе нет и пока не планируется.
Спасибо
1 рис как было, 2 как хочу. Красный фаза

до.jpg

после.jpg

Змінено користувачем Kirillenko
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ні, не можете. Тим більше що ви пишете: 

16 часов назад, Kirillenko сказал:

Заземления, как такового, в боксе нет и пока не планируется

Навіть як би заземлюючий пристрій і був би, то він все одно не для того, щоб з нього брати нуля

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, Shturman1 сказал:

ні, не можете. Тим більше що ви пишете: 

Навіть як би заземлюючий пристрій і був би, то він все одно не для того, щоб з нього брати нуля

але зараз з нього і береться нуль. Нуль заземлений у кожного щитка. Заземлений, то одне слово, просто, по суті, прикручений до прикопаної іржавої труби.
Я розумію, що так неправильно, але маємо, що маємо.
 

31 минуту назад, Shturman1 сказал:

проводьте ревізію тих контактів які є.

Дякую, можна попросити трохи детальніше, бо не розумію. Чим нуль коряво заземлений у щитка і пущений від сусідів, відрізняється від мого особистого нормально заземленого нуля? Хіба потенціал на нулі не пропадає при першому ж заземленні?
Я можу все перебрати і замінити щиток, але це буде вже зовсім інша сума і затрачений час. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Kirillenko сказал:

але зараз з нього і береться нуль

нуль береться не з заземлюючого пристрою, а з нейтрального виводу трансформатора

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Shturman1 сказал:

нуль береться не з заземлюючого пристрою, а з нейтрального виводу трансформатора

тобто нуль не "губиться", якщо між трансформатором і кінцевим споживачем на нього зробити заземлення? Правильно зрозумів?

Ось така срака на фотці. Для візуального уявлення) 

photo_2024-01-24_09-57-0311.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Kirillenko сказал:

тобто нуль не "губиться",

это можно назвать повторным заземлением  , если это до счетчика - то проблем быть не должно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, igorrius сказал:

это можно назвать повторным заземлением  , если это до счетчика - то проблем быть не должно

верно, до счетчика. Возникает вопрос, а если это повторное заземление к чертям отрезать? :)) Ситуация сильно изменится в худшую сторону?

Змінено користувачем Kirillenko
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

те що гріється це місце свідчить, що там протікає струм. Але в нормальному режимі струму там не повинно бути. Причина в тому, що внаслідок поганих контактів на нульовому проводі кудою мав би стікати струм, струм шукає кращий шлях і стікає через той ноль повторного заземлення нагріваючи його. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, Kirillenko сказал:

а если это повторное заземление к чертям отрезать? :)) Ситуация сильно изменится в худшую сторону?

ревізію контактів треба робити, а не відрізати. Я маю на увазі не тільки ті контакти, що на болтах до щита, а й ті скрутки старі треба передивлятись

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, Kirillenko сказал:

верно, до счетчика. Возникает вопрос, а если это повторное заземление к чертям отрезать?

наверняка можно нормально приконнектить нулевой провод  к щитку, у Вас на фото над буквой л есть куда болт с гайкой продеть и прижать провод к щитку, предварительно  надо наждачкой зачистить металл щитка

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...