Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Що таке шпроси і з чим їх їдять

Komaha

Рекомендовані повідомлення

Думаю зараз над встановленням вікон. Про якість склопакетів, профілів, написано чимало (навіть аж забагато, голова обертом). А от про дизайн вікон – мало.

Під дизайном я маю на увазі – форма вікна, його колір, як оформити вікно з зовнішньої сторони, наявність шпрос та інших красивих штучок.

 

Покищо охоплю одне питання – шпроси. Хто собі ставив вікна зі шпросами, прошу поділитися досвідом.

Покищо, я володію наступною інформацією.

 

Шпроси – це декоративні елементи закріплені всередині вікна, або на ньому під різними кутами.

Є шпроси конструктивні, які є частиною перепльоту вікна (тобто, я так розумію, вони розрізають скло і ділять його на частини, це не просто наліпка).

Є шпроси-наліпки, грубо кажучи. вони клеються на вікно на спеціальний клей чи двосторонній скотч. можуть клеїтися як всередині конструкції ще під час складання склопакету на заводі, а можуть вже потім по верху скла клеїтися.

1.jpg.f9d4e49af061b7662e93fedf3dd7062a.jpgконструктивний шпрос 2.jpg.a11fa0028f49fd614d0855f69bb89e46.jpgшпрос міжсклянний 3.jpg.a830c198cd079139b24f7156a2b559fb.jpg накладний шпрос 4.jpg.41d7af9a938c863cc848d8641144627b.jpg наклеюваний шпрос

На скільки я розумію, конструктивні шпроси дуже дорогі.

Наліпні коштують десь біля 12 грн метр погонний. Але у них теж є різна товщина, різні кольори і конфігурація.

Вікно зі шпросами очевидно виглядає красивіше ніж просте. Я б собі хотіла білі вікна з золотистими шпросами…. Але чи буде практичною ця наліпка? Чи не вигоратиме колір? Якої фірми шпроси краще брати? На скільки це здорожчить вартість вікна? Буду вдячна за будь-які дописи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.... Якої фірми шпроси краще брати? ...

шпрос міжсклянний - наш выбор. Окна легче мыть.

 

CIMG5883.JPG

 

 

P8155588.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

шпрос міжсклянний - наш выбор.

Елегантно виглядає, гарно. Я теж схиляюся до міжсклянних.

А не підкажете скільки по ціні обійшлися шпроси? Який відсоток від вартості вікна орієнтовно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конструктивный шпрос - это собственно говоря импост (несущая конструкция окна), выглядит очень массивно. Такое "украшение" есть смысл применять на больших конструкциях, к примеру, витражах высотой на 2-3 этажа.

Накладной шпрос ("горбылек") - непрактичен в экстплуатации, довольно трудно при таким шпросе помыть окно. И клеить такой шпрос нужно с двух сторон стеклопакета, внутри и снаружи. А это уже двойные затраты. Хотя был у меня клиент, который захотел только наружный накладной шпрос (в целях экономии). Вид изнутри получился ужасный, но товарищ сказал, что прикроет это "безобразие" шторами.

Внутрипакетный шпрос - самый практичный вариант. Есть разные толщины шпроса, их можно подбирать, в зависимости от размеров конструкции. Узким высоким окнам "идет" тонкий (8мм) шпрос, для широких, массивных конструкций подойдет шпрос 18 или 24мм. Будьте готовы к тому, что шпрос будет "позвякивать" внутри стеклопакета при открывании - закрывании окна. Обычно такое явление посходит на высоких и широких конструкциях. Т.к. шпрос крепится только в дистанционную рамку по контуру стеклопакета, а средняя его часть не закреплена, вот она и может издавать характерный звук.

У меня на доме коричневые шпросы (окна ламинированы под орех) шириной 18мм (окна, в основном, крупноразмерные).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

....А не підкажете скільки по ціні обійшлися шпроси?....

Не помню я... и разве это имеет значение? ;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не помню я... и разве это имеет значение? ;)

Тема цен уже подымалась, кажется, получилось от 70 до 90 грн м.п. (белые/коричневые) 18мм.

Золото, перфорация и другие не стандартные будут дороже.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут на форумі писали (хтось з профі писав, до речі), що бувають шпроси двоколірні: одна сторона напиклад коричнева - а інша біла. Можливо є десь фото вікон з такими шпросами ? Чи можливо хтось ставив такі шпроси ? Поділіться інформаціє будь ласка :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Двоколірні шпроси зазвичай використовують при односторонній ламінації вікна. До ламінованої сторони підбирають відповідний колір шпроса по RALу. А для того, щоб шпрос не "брищав" всередині пакета існують силіконові компенсатори, як на фото №4. Якщо цікавлять фото вікон з шпросами - буду шукати. Удачі.

DSC02334.JPG.dd26ea9ebcacc29cdd3c4643f73d03ed.JPG

DSC02335.JPG.8275b171a5b672b41f1ed82e931510e6.JPG

DSC02336.JPG.c2d7da1370f3151067f1c33d12453b3f.JPG

DSC02339.JPG.bce0f80a0d375ead0c024cd68243da16.JPG

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Двоколірні шпроси зазвичай використовують при односторонній ламінації вікна. До ламінованої сторони підбирають відповідний колір шпроса по RALу. А для того, щоб шпрос не "брищав" всередині пакета існують силіконові компенсатори, як на фото №4. Якщо цікавлять фото вікон з шпросами - буду шукати. Удачі.

 

Дякую, зрозуміло. Цікавлять фото саме з двоколірними шпросами - коли одна стоона ламінована. Було б цікаво подивитись як воно виглядає...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 8 місяців потому...
Тема цен уже подымалась, кажется, получилось от 70 до 90 грн м.п. (белые/коричневые) 18мм.

Золото, перфорация и другие не стандартные будут дороже.

 

Чтоб не заводить новую тему, напишу здесь.

Тоже задумал шпросы поставить. И запросил у некоторых производителей цены. Для примера взял одно окно и попросил просчитать его стоимость без шпросов и с оными...

Разница впечатлила...:o чтоб не сказать шокировала :shock:

Итак, окна 1500х1600, двухстворчатые, шпросы 18мм в два ряда только горизонтально (типа как на рисунке внизу).

Итого примерно 3 м.п. шпросов на окно.

Так вот, "наценка" составила от 200 до 600 грн на окно (т.е. от 70 до 200 грн/м.п.) :(

Причем у производителей окон из разного профиля и цены разные.

Но ведь шпросы устанавливают призводители стеклопакетов... неужели и стеклопакеты делают на десятках разных фирм?

И как получается такая цена?

Я так понимаю, что в-основном используется продукция Profiglass.

Закупочные цены за 1 м.п. составляют 1,43 Евро, или не более 20 грн. ((ссылка устарела)

 

И еще вопрос - какая толщина шпроса при ширине 18мм?

Вот на сайте нашел, что есть и 5 и 8мм ((ссылка устарела))... А какой толщины обычно ставятся у нас???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Причем у производителей окон из разного профиля и цены разные.

Но ведь шпросы устанавливают призводители стеклопакетов... неужели и стеклопакеты делают на десятках разных фирм?

И как получается такая цена?

Я так понимаю, что в-основном используется продукция Profiglass.

Закупочные цены за 1 м.п. составляют 1,43 Евро, или не более 20 грн.

 

И еще вопрос - какая толщина шпроса при ширине 18мм?

Вот на сайте нашел, что есть и 5 и 8мм... А какой толщины обычно ставятся у нас???

Ну,в Украине же не один производитель стеклопакетов.

Дешевле всего самому купить шпросы и заплатить только за установку, но не каждый производитель работает с "давальческим" сырьем. Другое дело, если бы Вы хотели использовать такие шпроссы, которых нет в наличие, тогда и договориться было бы легче. При составлении цены на инкрустацию, не забывайте добавлять открой (палка имеет длину 3 метра). Плюс не исключена 100% наценка (если не больше). Плюс работа. Так что 70грн- это почти даром:beer:

Размер шпросса 18*8

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...