Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Куди іти і що питати перед купівлею зем.ділянки?

NikolayII

Рекомендовані повідомлення

Доброго ВСІМ часу!!!

У мене питання в першу чергу до фахових юристів і людей, які купили нещодавно зем.ділянку.

Я хочу купити ділянку під будівництво, бажання впринципі хороше, але хотілося б позбавитись підводних каменів на цьому шляху(навіть якщо їх і нема:)).

Тепер детальніше:ділянки виділені рішенням сільської ради восени 2009 року,акти люди отримали тільки цим літом.Купую у першого власника, питання, куди піти, щоб дізнатись всіх, хто може претендувати в судовому порядку на цю ділянку після того, як я її куплю (родичі,діти, бабця, діти дітей і т.д.)

і ще в кого е якісь застереження щодо цього питання.

Оформлювати буду в державного районного нотаріуса, якось спокійніше, і доречі дешевше.

Паспорти коди обох сторін.Винос в натуру перед покупкую теж хочу зробити,але не знаю чи вийде.

З довідок сказали брати довідку з сільради, експертну оцінку, довідку про обмеження і обтяження. все подізнавався скільки що коштує.

хто скаже які ще дії маю вчинити до купівлі, щоб не попасти у халепу?

ДЯКУЮ ВСІМ за допомогу.:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Николай,почитайте эту темку,там есть ответы и на ваши вопросы.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=40600

А вынос в натуру можете заказать у этих ребят,я делала вынос перед покупкой.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=4772

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую,бачив я цю тему, але там я не побачив нічого такого, що я не знаю, просто хочеться почути думку юристів, по можливо новим законам. Основне що мене цікавить, хто може на законних підставах претендувати на цю ділянку, при умові, що при купівлі у нотаріуса, чоловік власниці напише заяву, що не проти продажу. Може є якісь варіанти, що неповнолітні діти або ще якісь родичі. бо читавЮ що були якісь випадки.

Прошу поради, написати шляхи, якими можна максимально себе убезпечити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую,бачив я цю тему, але там я не побачив нічого такого, що я не знаю, просто хочеться почути думку юристів, по можливо новим законам. Основне що мене цікавить, хто може на законних підставах претендувати на цю ділянку, при умові, що при купівлі у нотаріуса, чоловік власниці напише заяву, що не проти продажу. Може є якісь варіанти, що неповнолітні діти або ще якісь родичі. бо читавЮ що були якісь випадки.

Прошу поради, написати шляхи, якими можна максимально себе убезпечити.

 

В тій темі як раз і пише юрист (адвокат);)

На земельну ділянку, що отримана особою в процесі приватизації та ще при умові отримання згоди другого з подружжя на її відчуження, ризиків, що з'являться особи, які будуть претендувати на законних підставах на таку ділянку немає. Однак дати 100% гарантію неможливо, ІМХО.

Окрім, "претендентів" на цю ділянку, є ще й інші ризики, наприклад відміна рішення про надання ділянки у власність тощо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго ВСІМ часу!!!

куди піти, щоб дізнатись всіх, хто може претендувати в судовому порядку на цю ділянку після того, як я її куплю (родичі,діти, бабця, діти дітей і т.д.)

і ще в кого е якісь застереження щодо цього питання.

 

Участок приватизированый гражданином является его личной собственностью, даже если он состоит в браке согласие второй половины не требуется т.к. она (половина) не имеет на него никаких прав

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Участок приватизированый гражданином является его личной собственностью, даже если он состоит в браке согласие второй половины не требуется т.к. она (половина) не имеет на него никаких прав

 

Уже есть законопроект (внесение изменений в СК), который говорит обратное.

Т.е. на сегодня это считается личной собственностью гражданина, но и тут споры не утихают.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уже есть законопроект (внесение изменений в СК), который говорит обратное.

Т.е. на сегодня это считается личной собственностью гражданина, но и тут споры не утихают.

Ну законпроектов много всяких разных есть. А вто что розъясняет Пленум ВСУ

(ссылка устарела)

пункт 18-2:

Відповідно до положень статей 81, 116 ЗК ( (ссылка устарела) )

окрема земельна ділянка, одержана громадянином у період шлюбу в

приватну власність шляхом приватизації, є його особистою приватною

власністю, а не спільною сумісною власністю подружжя, оскільки

йдеться не про майно, нажите подружжям у шлюбі, а про одержану

громадянином частку із земельного фонду.

Якщо на такій земельній ділянці знаходиться будинок, будівля,

споруда, що є спільною сумісною власністю подружжя, то у разі

поділу будинку, будівлі, споруди між подружжям та виділу

конкретної частини будинку, будівлі, споруди до особи, яка не мала

права власності чи користування земельною ділянкою переходить це

право у розмірі частки права власності у спільному майні будинку,

будівлі, споруди у відповідності до статей 120 ЗК, 377 ЦК .

 

З.Ы. Да и Закон обратной силы не имеет:lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну законпроектов много всяких разных есть. А вто что розъясняет Пленум ВСУ

(ссылка устарела)

пункт 18-2:

Відповідно до положень статей 81, 116 ЗК ( (ссылка устарела) )

окрема земельна ділянка, одержана громадянином у період шлюбу в

приватну власність шляхом приватизації, є його особистою приватною

власністю, а не спільною сумісною власністю подружжя, оскільки

йдеться не про майно, нажите подружжям у шлюбі, а про одержану

громадянином частку із земельного фонду.

Якщо на такій земельній ділянці знаходиться будинок, будівля,

споруда, що є спільною сумісною власністю подружжя, то у разі

поділу будинку, будівлі, споруди між подружжям та виділу

конкретної частини будинку, будівлі, споруди до особи, яка не мала

права власності чи користування земельною ділянкою переходить це

право у розмірі частки права власності у спільному майні будинку,

будівлі, споруди у відповідності до статей 120 ЗК, 377 ЦК .

 

З.Ы. Да и Закон обратной силы не имеет:lol:

 

Спасибо!

Я прекрасно знаю, что написано в ППВСУ (на форуме недавно это обсуждалось и ссылку на ППВСУ (ссылка устарела)).

В данном топике, шла речь о том, что если участок получен продавцом в процессе приватизации и плюс к этому будет согласие второго из супругов (которое большинство нотариусов не требует; хотя есть и те, (ссылка устарела) - снова таки смотрите темы по форуму), то проблем у покупателя возникнуть не должно.

Также я указал, что это законопроект, поэтому фраза о том, что закон обратной силы не имеет, здесь не к месту.

ИМХО.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо!

Также я указал, что это законопроект, поэтому фраза о том, что закон обратной силы не имеет, здесь не к месту.

ИМХО.

По поводу "фразы" имел ввиду, что даже если примут этот закопроект, то на сделку совершенную до момента вступления всилу Закона, он никак не повлеяет. Да и какой смысл ссылаться на законопроект с нашими то депутатами ВР.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Ще один нюанс. в довідці обмеження і обтяження (зеленуватий) написано, що на ділянці діють обмеження санітарного характеру у розмірі 0.0089 га. Справа в тім, що хтось заклав в проектну документацію, газову трубу від найближчого ГРП. Труба проходить по межі ділянки, але 7 метрів в обидві сторони санітарна зона. але насправді там нічого і близько нема і невідомо коли буде. Що я можу а що не можу робити на тій площі? забор на фундаменті і ворота можна робити?

Хто в цьому питанні компетентний?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще один нюанс. в довідці обмеження і обтяження (зеленуватий) написано, що на ділянці діють обмеження санітарного характеру у розмірі 0.0089 га. Справа в тім, що хтось заклав в проектну документацію, газову трубу від найближчого ГРП. Труба проходить по межі ділянки, але 7 метрів в обидві сторони санітарна зона. але насправді там нічого і близько нема і невідомо коли буде. Що я можу а що не можу робити на тій площі? забор на фундаменті і ворота можна робити?

Хто в цьому питанні компетентний?

 

Окрім зазначеної довідки, ще десь є інформація про конкретне розташування цієї зони?

Якщо Ви кажете про 7 метрів та про газ, то це газопровід високого тиску (понад 0,3 до 0,6 МПа). Відповідно в цій зоні не дозволять легально будувати ніяких капітальних будівель. Паркан можна будувати на відстані 1 м.

Однак, наскільки мені відомо, це не санітарна зона, а охоронна. Тому я б ще раз спробував вияснити, що там за об'єкт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Окрім зазначеної довідки, ще десь є інформація про конкретне розташування цієї зони?

Якщо Ви кажете про 7 метрів та про газ, то це газопровід високого тиску (понад 0,3 до 0,6 МПа). Відповідно в цій зоні не дозволять легально будувати ніяких капітальних будівель. Паркан можна будувати на відстані 1 м.

Однак, наскільки мені відомо, це не санітарна зона, а охоронна. Тому я б ще раз спробував вияснити, що там за об'єкт.

 

Намагався, вияснив, у документах на відведення землі зазначено на декількох документах цей газопровід високого тиску. але реально його там нема і юрист кадастру сказала, що можливо цей газопровід запланували до того, як фірма виконавець виконувала документи на відведення землі. і ще сказала, що коли там реально будуть проводити газ, то його запланують і виконають так, щом можна було будувати хоч паркан, бо труба (по документах) проходить акурат по межі ділянки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Намагався, вияснив, у документах на відведення землі зазначено на декількох документах цей газопровід високого тиску. але реально його там нема і юрист кадастру сказала, що можливо цей газопровід запланували до того, як фірма виконавець виконувала документи на відведення землі. і ще сказала, що коли там реально будуть проводити газ, то його запланують і виконають так, щом можна було будувати хоч паркан, бо труба (по документах) проходить акурат по межі ділянки.

 

Якщо проектна документація на газопровід не погоджена, то швидше за все усі дозволи, ТУ тощо стратили чинність. В цьому разі можете звернутися в ФЕГГ та отримати довідку про відсутність газопроводів та, відповідно, охоронних (санітарних) зон. Окрім того, можете отримати від них погодження на генплані ділянки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...