Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Газ...проводити чи не проводити?

Andriy.Grysyuk

Рекомендовані повідомлення

А ситуація в нас зараз наступна: готуються ТУ, потім всі хто хоче газ (або 50/50), скидаємося на проект на дві вулиці. І тільки тоді складається кошторис - шо по чому. Тобто, якщо подальша сума не влаштовує - будь здоров, а гроші на проект вже здані :(.

Тобто, зараз у нас проблема в використанні грошей: або на газ, або будую коробку, а там побачу.

З іншої сторони, якщо буде прокладатися труба біля будинку - гріх цим не скористатися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в квартире стеклокерамика электро, в доме индукция, очень довольна, если будем подводить газ, то только для отопления, готовку оставлю на электро- сбежало -не зальет, вытирать удобно, как доп стол использую, закипает очень быстро, регулировка мне удобнее, дети не обожгутся, не включат сами,по поводу стоимости индукции - есть бу (или бу, или примятые где-то сбоку-встроил и не видишь) плиты по 4-6 тыс грн с духовкой, просто поверхность дешевле, если религия позволяет найти можно:D.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в квартире стеклокерамика электро, в доме индукция, очень довольна, если будем подводить газ, то только для отопления, готовку оставлю на электро- сбежало -не зальет, вытирать удобно, как доп стол использую, закипает очень быстро, регулировка мне удобнее, дети не обожгутся, не включат сами,по поводу стоимости индукции - есть бу (или бу, или примятые где-то сбоку-встроил и не видишь) плиты по 4-6 тыс грн с духовкой, просто поверхность дешевле, если религия позволяет найти можно:D.

 

Ответ почитаю жене :rolleyes:

Цена плиты, духовки - одно, а посуда для индукции нужна специальная? Скоко $$$?

 

Вопрос то я почему задавал. Тут надо кардинальное решение принимать. Так как на готовку газа немного уходит - 1..2 баллона в месяц, то только из-за этого проводить магистральный - :fool:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Возможно, это на уровне мироощущения, но проводить газ это сродни постройке прилавка для продавца обуви под своим домом для того, чтобы ему, сердечному, было удобнее Вам обувь впаривать, пардон, продавать :)

+1. Подписываюсь под вашими словами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я і сам знаю, що таке опалювати ТП котлом, сам виріс у селі: піввечора підкидаєш дрова, вугілля, брикети (останнім часом вугілля стало дуже дороге), а під ранок, якщо морози сильні і вітер (а вікна ще ті, дерев'яні), носа не можна вийняти з-під ковдри. А минулого року вже протягли газову трубу до села, підвели стояки до будинків - радості моїм батькам немає меж.

На сегодняшний день, есть баки косвенного нагрева, которые аккумулируют тепло, выработанное ТТ-котлом и дальше в системе отопления у вас циркулирует вода из бака. Таким образом, частота подброса дров уменьшается в разы. Кроме того, если вы собираетесь ставить больше одного источника отопления - такой бак-аккумулятор вам тоже не повредит, также и для большего комфорта ГВС - выравнивает перепады температур в системе. Себе буду ставить ТН вместе с ТТ-котлом и баком косвенного нагрева.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все залежить выд вартосты пыдведення газу - якщо цына "реальна" примыром до 5000-7000грн - то звысно варто пыдключати...тому що надіятися тільки на електрику чи на ТТ - теж не вихід...з ТТ не той комфорт (дрова/брикети теж не за даром + робота), електрика була і є дорощою по паливу, ніж газ...+ її можуть відключати на деякий період :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все залежить выд вартосты пыдведення газу - якщо цына "реальна" примыром до 5000-7000грн - то звысно варто пыдключати...тому що надіятися тільки на електрику чи на ТТ - теж не вихід...з ТТ не той комфорт (дрова/брикети теж не за даром + робота), електрика була і є дорощою по паливу, ніж газ...+ її можуть відключати на деякий період :)

Во-первых, зимой газ тоже часто отключают, особенно на периферии. Во-вторых, качество газа (его теплотворная способность) оставляет желать лучшего, даже в Киеве. Это происходит из-за домешивания в природный газ углекислого газа. В итоге вы платите за объём, а фактически получаете меньше природного газа и ваш котёл, при прочих равных работает на повышенной мощности для сохранения уровня поддерживаемой температуры. Кроме того, из-за грязи, которая идёт в газ. трубе вместе с газом, очень быстро забивается фильтр. И, как только вы забудете лишний раз проверить фильтр, вы можете попасть на ремонт котла. Зимой! И наконец, в-третьих, я написал про ТТ-котёл в паре с ТН (Тепловым Насосом), а не банальным электрокотлом. Коэф. преобразования у ТН, от 1:3. В моём случае, у меня ТН, вода-вода, это наивысший коэф. преобразования, равный 5,5-6. Т.е. На 1кВт потраченного электричества ТН выработает 6кВт тепла. и только в сильные морозы - ниже -20 он будет вырабатывать 5кВт тепла. Но я, на этот случай и предусмотрел ему в помощь ТТ-котёл. А на случай отключения электричества, что в Киеве бывает нечасто и ненадолго, бак косвенного нагрева сохраняет температуру до трех суток. Плюс в доме будут безперебойники и генератор для работы циркуляционного насоса СО и ГВС и работы бытовой техники.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ответ почитаю жене :rolleyes:

Цена плиты, духовки - одно, а посуда для индукции нужна специальная? Скоко $$$

Вопрос то я почему задавал. Тут надо кардинальное решение принимать. Так как на готовку газа немного уходит - 1..2 баллона в месяц, то только из-за этого проводить магистральный - :fool:

Так, говорят продавцы в магазинах у которых нет подобной плиты. Практически вся посуда, после 2000г, подходит для индукционной плиты.

Готовить-одно удовольствие. У самого "микс" две индукция, две стеклокерамика. В доме, обязательно будет электроплита (возможно опять "микс" или чистая индукция) и, если сподоблюсь на газ, то и пару конфорок, на всякий случай :(

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Pride

 

ну да, тільки от ціна всіх цих "наворотів" типу ТН, ТТ і накопичувальних баків в моєму 200кв.м. будинку буде дуууууже довго окупатися...

 

я краще по старинці: газ + світло + камін на всяк випадок...

 

п.с. я не маю жодної економної лампочки...а про різні ТН і думати не хочу8-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю как у Вашего тестя а у моего соседа 7000 гривен в Донецке было в 2007 году, это когда труба прямо над забором шла!

+100 В прошлом году 8000 гр. друба почти во дворе. В Днепре

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

все залежить выд вартосты пыдведення газу - якщо цына "реальна" примыром до 5000-7000грн - то звысно варто пыдключати...тому що надіятися тільки на електрику чи на ТТ - теж не вихід...з ТТ не той комфорт (дрова/брикети теж не за даром + робота), електрика була і є дорощою по паливу, ніж газ...+ її можуть відключати на деякий період :)

Ціна буде відома після складання кошторису. Але вона буде точно не 5-7 тис.грн. Якби мені зараз сказали, що 10 тис.грн. - і газ підведений до ділянки, навіть і не думав би. А якщо ціна перевищить за 20 тис.грн.? %) Через це і затіяв цю процедуру на форумі.

Сьогодні стикнувся з прєлєстями опаленням твердим паливом. Їздив до батьків: котел старий, радянський, стоїть в кухні, коли холодно - палиться два рази в сутки. При закиданні брикету - щось не туди потягнуло і все в радіусі 1-2 м. в сажі... І тут фраза моєї мами: "ну коли вже те проведення газу доведуть до кінця"... А ще балон газу для приготуванні їжі - 180 грн.%)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Andriy.Grysyuk

 

знаю, така ж ситуація в дальньому селі, де бабця проживає...

 

але я 3 роки назад переробив всю проводку, підвів нормальну лінію і перевів опалення на електроконвектори, приготування їжі - електроплита...а піч - як резерв

 

але там опалюється тільки 2 кімнати і кухонька...а свій будинок (біля Тернополя) зараз не ризикую ставити ставку тільки на світло....от і почав процедуру проведення газу (труба перед парканом...державна :))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Pride

 

ну да, тільки от ціна всіх цих "наворотів" типу ТН, ТТ і накопичувальних баків в моєму 200кв.м. будинку буде дуууууже довго окупатися...

 

я краще по старинці: газ + світло + камін на всяк випадок...

 

п.с. я не маю жодної економної лампочки...а про різні ТН і думати не хочу8-)

 

дайте/ выложите / разъясните понятие окупаемости...

Газовое отопление окупается?

Холодильник окупается?

Камин?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, говорят продавцы в магазинах у которых нет подобной плиты. Практически вся посуда, после 2000г, подходит для индукционной плиты.

Готовить-одно удовольствие. У самого "микс" две индукция, две стеклокерамика. В доме, обязательно будет электроплита (возможно опять "микс" или чистая индукция) и, если сподоблюсь на газ, то и пару конфорок, на всякий случай :(

 

Поддержу, подходит вся эмалированная посуда в цветочек, нержавейки и пр. У меня в сумке всегда валяется магнитик с холодильника, увидела чудную сковородку блинную стопятнадцатую-приложила к дну-прилип-значит моя! :D

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При закиданні брикету - щось не туди потягнуло і все в радіусі 1-2 м. в сажі... І тут фраза моєї мами: "ну коли вже те проведення газу доведуть до кінця"... А ще балон газу для приготуванні їжі - 180 грн.%)

А коли Ви останній раз сажу трусили, якщо воно щось не туди тягне? Бо як загориться, то будете мати безкоштовний феєрверк. І що скаже мама, коли побачить, що її пенсії вистачає на опалення однієї кімнатки, і то якщо добре одягнутись? Знайома, коли купила хатинку в селі чотири роки назад, розібрала піч і підвела газ. Каже що в цьому році газ реально ніякий: 6000 кубів на місяць і температура в кімнатах не вище 16. Думає відбудовувати піч. І це ще тільки початок обіцяного підвищення цін на газ. Можете не сумніватись, це не обіцянки покращити всім життя, тут уряд свого слова дотримається. Дуже багато п'явок на газовій трубі сидить, починаючи від самого Кремля і до села. І апетити у них зростають.

Але все одно, якщо вільні гроші є, то підводити треба. Як кажуть політики, енергетична безпека.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дайте/ выложите / разъясните понятие окупаемости...

Газовое отопление окупается?

Холодильник окупается?

Камин?

 

камін я сам зроблю...і по ціні вийде не так і дорого

підведення газу - до 3000грн з доками і роботою

холодильник - в мене старий Мінськ...22роки, щось "крутіше" на разі не потрібне...люблю свіже купувати в магазині, а для заморозки вареників/пельменів домашніх мені цього вистачає

 

а от ТН вартістю 4-5тис баків і незначною економією енергії...для мене загадка:o

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А коли Ви останній раз сажу трусили, якщо воно щось не туди тягне? Бо як загориться, то будете мати безкоштовний феєрверк.

Сажу трусим на початку кожного оплювального сезону, часто сам цим займаюся.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знайома, коли купила хатинку в селі чотири роки назад, розібрала піч і підвела газ. Каже що в цьому році газ реально ніякий: 6000 кубів на місяць і температура в кімнатах не вище 16. Думає відбудовувати піч.

З таким расходом це мабуть хатинка 1000 м2 та п"ятью поверхами. Чи мабуть вана на лічильнику кому не помітила.

Если хатинка маленькая, то расход должен быть около 2000 м3 в год, это около 1400 грн. Думаю уголь и дрова обойдутся дороже.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

камін я сам зроблю...і по ціні вийде не так і дорого

підведення газу - до 3000грн з доками і роботою

холодильник - в мене старий Мінськ...22роки, щось "крутіше" на разі не потрібне...люблю свіже купувати в магазині, а для заморозки вареників/пельменів домашніх мені цього вистачає

 

а от ТН вартістю 4-5тис баків і незначною економією енергії...для мене загадка:o

Экономия электричества не "незначна", а 1:5. Т.е. за 1килоВатт электричества - получаете 5 киловатт тепла. Но конечно, если у вас подключение газа стоит 3000грн. - то газ для вас вне конкуренции. Но и то, что вашему холодильнику 22 года и он (а особенно его потребление электричества) вас устраивает, говорит о том, что вы консервативный человек, для которого технический прогресс чужд. Ждите европейских цен на газ - может тогда вы задумаетесь об альтернативе. А меня лично те 30 тыс. грн. за разрешение на врезку и 25 тыс. за проект (плюс качество того газа, который я в итоге получу) уже сейчас повернули в сторону альтернативных источников тепла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"на готовку газа немного уходит - 1..2 баллона в месяц,"

 

У нас на 4-х уходит 2 баллона В ГОД, плита Аристон. Поесть любим.Газовый баллон поставили в кладовке с вентиляцией, трубу от баллона да плиты провели снаружи дома, дом потом штукатурился и утеплялся. Заправляем без проблем на любой автомобильной заправке.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Экономия электричества не "незначна", а 1:5. Т.е. за 1килоВатт электричества - получаете 5 киловатт тепла. Но конечно, если у вас подключение газа стоит 3000грн. - то газ для вас вне конкуренции. Но и то, что вашему холодильнику 22 года и он (а особенно его потребление электричества) вас устраивает, говорит о том, что вы консервативный человек, для которого технический прогресс чужд. Ждите европейских цен на газ - может тогда вы задумаетесь об альтернативе. А меня лично те 30 тыс. грн. за разрешение на врезку и 25 тыс. за проект (плюс качество того газа, который я в итоге получу) уже сейчас повернули в сторону альтернативных источников тепла.

 

 

хотілося б почути кошторис витрат на ТН і супітнє обладнання, так би мовити "під ключ"...

 

стосовно технологій - в мене понад 80 точок освітлення...і жодної економки я не ставлю і ставити не збираюся...

 

за технології мислю реально так- якщо мені річ потрібна, я її купую...якщо так, щоб бути в такт моди (типу 42 дюйми ТВ, комп на 4 ядра), коли я ТВ практично не дивлюся...то сенс мені такі речі купувати???

 

проект 25тис???...що за такий проект??? або у Вас будинок 1000кв.м. з 10-ма точками газу, або працюєте з посередником...

 

мені в свій час так за електрику (15кВт на будинок) називали ціни і 15 і 20 тис грн...в результаті сам оформив документи, з роботи (ліцензована контора) підключили лічильник і змонтували щиток, видали копії ліцензій, потім запломбувли з обленерго лічильник...і вся ця "кухня" мені обійшлася в 3000грн (разом з лічильником і документами і щитом)

 

ціни на виготовлення проектної документації затверджені централізовано...і коливаються від складності проекту, а не від місця проживання...

 

ціна за врізку -це вже інше питання (якщо труба приватна...)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хотілося б почути кошторис витрат на ТН і супітнє обладнання, так би мовити "під ключ"...

 

стосовно технологій - в мене понад 80 точок освітлення...і жодної економки я не ставлю і ставити не збираюся...

 

за технології мислю реально так- якщо мені річ потрібна, я її купую...якщо так, щоб бути в такт моди (типу 42 дюйми ТВ, комп на 4 ядра), коли я ТВ практично не дивлюся...то сенс мені такі речі купувати???

 

проект 25тис???...що за такий проект??? або у Вас будинок 1000кв.м. з 10-ма точками газу, або працюєте з посередником...

 

мені в свій час так за електрику (15кВт на будинок) називали ціни і 15 і 20 тис грн...в результаті сам оформив документи, з роботи (ліцензована контора) підключили лічильник і змонтували щиток, видали копії ліцензій, потім запломбувли з обленерго лічильник...і вся ця "кухня" мені обійшлася в 3000грн (разом з лічильником і документами і щитом)

 

ціни на виготовлення проектної документації затверджені централізовано...і коливаються від складності проекту, а не від місця проживання...

 

ціна за врізку -це вже інше питання (якщо труба приватна...)

Мій кошторис нехай вас не хвилює.

А за вашою логікою - вам холодильник теж, не дуже потрібен.

А ваши 80 точок освітлення кажуть тільки про ваше "вміння" оптимізувати освітлення. Зокрема, я вважаю, у вас не всі ці "точки" працюють одночасно. Доречи, з 1.01.2011 у Росії звичайні лампи розжарюваня ЗАБОРОНЕНІ до продажу. Скоро їх "глубінка" буде до нас їздти - купляти лампи, а потім контрабандою до себе завозити. А Україна - наступна у черзі на заборону таких ламп. Питання часу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене таких ламп є досить серйозний запас...вистачить надовго:)

 

а чому ж мене не має хвилювати ціна ТН...хотілося б почути реальні цифри і порівняти, за який час то все окупиться (говорю серйозно без зайвих слів і насмішок!)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в мене таких ламп є досить серйозний запас...вистачить надовго:)

 

а чому ж мене не має хвилювати ціна ТН...хотілося б почути реальні цифри і порівняти, за який час то все окупиться (говорю серйозно без зайвих слів і насмішок!)

Договорились. Как только установлю всё - вам в личку напишу. Только вот интересно - почему так скурпулёзно никто подводку газа не обсчитывает? Особенно, когда за какие-то бумажки лупят в сумме 50 тыс. грн. Все ведь в расчётах опускают, сколько они заплатили за проект и т.д. Просто пишут про расход газа. И только единицы тут на форуме задумываются вслух - а чего ж так много газа то жрёт современный там итальянский или немецкий (и т.д. - кому что нравится) котёл? А потому, что потребляет он далеко не качественный природный газ!!! А смесь из нескольких стран (Россия, Туркменистан, Казахстан) с разной каллорийностью, так ещё наши "умельцы" приспособились "на местах" добавлять в трубу углекислый газ (СО2), как продукт сгорания на ТЕЦ. Двойная экономия выходит - и выбросы уменьшаются, и лохи-потребители ни о чём не подозревают - счётчик у них мотает, следовательно они платят, а те кто на трубе сидят, имеют разницу на полученном газе и отправленном дальше потребителям со "средним и низким" давлением в трубах. Так вот я таким "потребителем" во всех отношениях быть не желаю!

Или когда на развитие города требуют 4% от сметной стоимости дома по оценке БТИ? Хотя в Законе написано до 4%. Но у нас же всегда сразу по максимуму.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Или когда на развитие города требуют 4% от сметной стоимости дома по оценке БТИ?"

 

на будинки понад 300кв.м. (яких не так і багато...)

 

ніхто не говорить про вигідність проведення газу, якщо найблища труба 100-200м і ціна з 5-ма нулями...

 

просто цікаво, от ці ціни на проект Вам виставляють офіційно в облгазі - чи то все через "посередників" з "ліцензіями"...

 

ну немає офіційних таких тарифік на оформлення проекту газопостачання приватних будинків....немає (знайомі працюють в цій сфері...), а от ці суми 20-50 тис - це в більшості ціна "на виході" посередників...

 

я мовчу за сам процес підведення газу, якщо газ далеко від будинку...тоді так, ціна копки, ціна проведення/монтау, матеріали...там може набігти непогана сума, або якщо труба приватна (тоді вже від "совісті" власника залежить...), але якщо труба державна під будинком, то ніякі 20-50тис офіційно за проект брати ніхто не може:-x

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...