Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Поради по фундаменту від практиків.

Brok_Lv

Рекомендовані повідомлення

Ще виникло запитання. Як зафіксувати зв'язану арматуру на відстані 5-10 см від дна траншеї?
Используйте фиксаторы арматуры типа таких (чтобы не рекламировать продавца - пример не из Вашего города): www.reafarm.com.ua/rftara6.html

Ще виникло запитання: а на дно траншеї по піску класти клейонку чи руберойд? Чи заливати у землю (на пісок) та не перейматись?
Стелите - бетон по краям будет правильный.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Краще використовувати пластикові фіксатори. Але в пинципі їх можна ї замінити митими брусками з магматичних порід або шашками з розчину добрих марок..

2. Краще як ви кажете 2 драбинки.

3. Клейонкою чи рубероїдом можна не перейматись. Але слід забезпечити захисний шар бетону для арматури не меньш 70мм.

4. Рівень промерзання для Львову меньш ніж 80см (а скоріше в районі 70см) по СНиП 2.01.01-82 (Рис. 3. Схематическая карта глубины промерзания глинистых и суглинистых грунтов на территории СССР, см) який ще діє. Але ДБН В.2.1-10-2009 є розрахунок,що в принципі може дати і меньші результати, та думаю не слід на нього сильно рівнятись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні почали копати траншеї. Виникло питання про яке я раніше не подумав. Перепад по ділянці близько 40 см. Я спочатку подумав, що треба викопати усюди рівномірно до метра та залити у землю а потім долити від 30 до 70 см в опалубку уже виставляючи по рівню. Але старший копач каже, що тоді різна маса бетону буде по різних кінцях і у землі бетон буде перекошений. Порадив там де вище копати близько 1,2 м а там де нижче близько 0,9 м. Запитання: другий варіант правильніший? Чи це не так важливо ці перепади? Чи взагалі треба ідеально вирівнювати по рівню дно? Також на якій висоті (глибині) закласти трубу або якусь конструкцію для виводу труби каналізації, води, ...? Бо один каже що не обов'язково каналізацію виводити на глибині а можна вийти мілко а потім нирнути перехідником на потрібну глибину. (каналізаційна труба буде виходити з тієї сторони де стінка бетону буде найвища(-+0,75 м ))

 

І у домі є дві тонкі стінки. Їх копають на 25 см. Їх також треба заглиблювати на 1-1,2 м ?

 

Дякую за поради.

 

2. Краще як ви кажете 2 драбинки.

Одна на дно а інша під верхом бетону чи...?

 

1. Краще використовувати пластикові фіксатори.

 

А де у Львові їх продають? І як вони себе поводять у бетоні? Не шкодять?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні почали копати траншеї. Виникло питання про яке я раніше не подумав. Перепад по ділянці близько 40 см. Я спочатку подумав, що треба викопати усюди рівномірно до метра та залити у землю а потім долити від 30 до 70 см в опалубку уже виставляючи по рівню. Але старший копач каже, що тоді різна маса бетону буде по різних кінцях і у землі бетон буде перекошений. Порадив там де вище копати близько 1,2 м а там де нижче близько 0,9 м. Запитання: другий варіант правильніший? Чи це не так важливо ці перепади? Чи взагалі треба ідеально вирівнювати по рівню дно?

Подошва Вашего фундамента должны быть горизонтальной - т.е. дно надо подровнять, например, по гидроуровню или по лазерному.

 

Також на якій висоті (глибині) закласти трубу або якусь конструкцію для виводу труби каналізації, води, ...?

Я у себя вывел на глубине около 70см, хотя сосед говорит у него идет близко к поверхности и все ок (но я ЛИЧНО не видел как оно идет, а наговорить можно...).

 

І у домі є дві тонкі стінки. Їх копають на 25 см. Їх також треба заглиблювати на 1-1,2 м ?

Лучше если все элементы фундамента находятся на одном уровне (меньше вероятность получить проблему), хотя делать именно так не обязательно. Заглубляют фундамент, чтобы на него не действовали силы морозного пучения снизу. Если грунт под Вашими стенками промерзнет и его вспучит может произойти деформация фундамента. В данном случае сложно что-либо сказать по предоставленной информациит (может в том месте промерзание исключено?), но скорее всего фундамент под них должен уходить на такую же глубину, как и под все остальные.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Привет всем учасникам форума!

Помогите разобраться с ленточным фундаментом Есть проект

Данные такие 30 см подушка 1.2 м под землей 0.4м выше уровня

Арматура через 0.3 см и два ряда в подушке Получается 7 рядов арматуры Дом размер 12.6*9.8 по проекту расчет арматуры

0.12-2175.72 кг 0.8-1830.73кг

Дом одноэтажный с мансандрой перекрытие -дерево стены -пенобетон

 

И вот еще вопрос-когда заливают фундамент выходят на уровень черного пола Как правильно сделать 0 отметку (ведь еще нужно делать чистый пол)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Три тижні страху і фундамент готовий.

Заливали за два рази і кожного разу із бетононасосом.

Сподобалась технологія. Добре що погода не підвела і техніка.

 

Тепер виникли нові запитання та прохання допомогти порадами.

 

Скільки часу треба витримати дерев'яну опалубку після заливання бетону? Коли найшвидше її можна зняти?

 

Поливати бетон у таку погоду як зараз обов'язково? І якщо так то скільки часу і як часто?

 

Як найкраще перезимувати цьому фундаменту? (будова буде уже весною наступного року)

Накривати, підсипати, ... чи залишити як є?

 

Дякую за поради.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а фото процесу будуть?

 

опалубку можна знімати зразу якщо є для цього потреба, але краще щоб вона побула тижня два

 

поливати дуже бажано

 

також бажано зверху прикрити чимось від висихання

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вручну викопали:

a642f27072d9t.jpg

Бетононасос (1) через подвір'я сусіда перекинули повітрям трубу близько 40 метрів.

73e9751b7650t.jpg231ffb0010f9t.jpg

А це уже другий раз заливали верхню частину - бетононасос (2) Труби виклали по землі із поворотами на відстань близько 50-60 метрів.

ea0cd126469et.jpgc873e030fa62t.jpg436fe367680ft.jpg

d9c1cf92d255t.jpg925a70088936t.jpg

Квітка

da2bcb3597f0t.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

і ще питання а яка відстань між лівим на правим будинком?
- Не зрозумів запитання.

 

Бригадир із роботягами сьогодні прийшли знімати опалубку. Вона їм потрібна на інший об'єкт.

Це не критично якщо вона постояла лише 3,5 доби?

 

Накривати чимось зараз фундамент напевно не варто. Бо погода уже не спекотна.

 

Дайте поради як правильно перезимувати. Дякую. :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поздравляю с успешным началом :beer:!

 

Накривати чимось зараз фундамент напевно не варто. Бо погода уже не спекотна.

Я бы всетаки прикрыл, чтобы сохранить влагу. Не знаю какая погода у Вас, но у нас сегодня +25 и днем прямо жарко было.

 

По опалубке не подскажу - я у себя планировал снять через 10 дней, но так получилось, что снял дней через 25...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- Не зрозумів запитання.:

 

на початку теми була схема участка, ось і питання яка там ширина для проїзду

 

Бригадир із роботягами сьогодні прийшли знімати опалубку.

знімати звичайно можна

але я б все ж прикрив та поливав постійно тижня два

 

а трохи опису як проходило бетонування? як труби зєднуються? залишки бетона в них куди і як діваються?

скільки людей на весь процес мінімум треба

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на початку теми була схема участка, ось і питання яка там ширина для проїзду...

З одного боку де був насос через повітря ширина була десь 6 метрів а там де по землі - близько 4-х.

 

А якщо маєте на увазі заїзд до самого місця будови, то там ширина 3-4 метри і важкі машини би зруйнували подвір'я.

 

як труби з'єднуються? залишки бетона в них куди і як діваються?

скільки людей на весь процес мінімум треба

 

На другому етапі було 4+2 людей (як і на першому). Двоє працівників які обслуговували бетононасос і 4 робітники які приймали бетон.

Труби з легкого сплаву (не важкі). Коли відчіплювали зайві то бетон який залишився просто зливали з них у потрібне місце.

Монтаж відбувався досить швидко. Єдине що після роботи обох машин залишається ще досить бетону.

Вони мусять видути усе з труб. Та і у місці де приймали бетон від міксерів накопичується бетон гіршої якості який треба потім викинути.

Ми цим бетоном полатали вулицю (дорогу). Приблизно до 0,5 м3 бетону може залишитись у машині. Частина доброго і частина розбавленого водою.

Але вважаю що це не великі зайві витрати на такому об'ємі.

Оплата була за години. Але за розкладання та згортання гроші не взяли. А це більше години було.

Загалом ця технологія нам сподобалась.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 8 місяців потому...

Перший поверх готовий. :)

 

Дійшла черга до монолітного перекриття між поверхами.

(заливати будемо заводський бетон з міксерів за посередництвом бетононасосу)

 

Хочу почути декілька цікавих думок (порад) від практиків по цій темі.

 

Розмір по зовнішніх стінах орієнтовно 7,5 на 10,5 метрів.

Зовнішні стіни товщиною в 1,5 цеглини (0,38 м) а внутрішні поздовжні товщиною в 1 цеглу (0,25 м).

 

Найбільший розмір прольоту це кімната 6,7 на 3,8 м

 

Додаю схематичне зображення "об'єкту".

 

 

7f8555ca2960.gif

 

 

 

Запитання:

1) яку арматуру ефективніше використати 12 чи 14?

2) як в'язати? (пропонують квадратом 20 на 20 або 17 на 17 або 15 на 15 см в залежності від діаметру арматури)

3) Товщина плити монолітного перекриття достатня (зайва) у 14 см?

4) підкладати під арматуру "підставки" якої висоти 2, 2,5 см, ... ?

5) який орієнтовно об'єм бетону та арматури мені потрібен?

6) який мінімальний термін підпирання опалубкою цього моноліту? (7,10, ... 21 день)

( майстри пропонують промислову в оренду брати або з моїх дощок та кругляків виготовляти)

7) коли можна починати навантажувати моноліт цеглою для другого поверху?

 

Можливо ще присутні якісь нюанси або зауваження?

 

 

Буду вдячний за поради та зауваження від практиків :beer:

Змінено користувачем Brok_Lv
+
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...